Jump to content

RattleHead


Imenjak

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

auuu...... skinuh pjesmu.

 

 

okej.

vokal ne valja. stvarno ne valja. ni boja glasa, ni intonacija. trazite drugo rjesenje, jer ovo uzivo zvucace mnogo gore.

 

steta je zbog same pjesme, koja nije losa nimalo.

pohvale za gitare, pogotovo u drugom dijelu pjesme, plus zavrsnica. solo itd. kompozicija dobra, blabla, bubnjevi su dobri, mozda se ponegdje slabije cuju, ali to su nebitni tehnicki detalji, koji se daju srediti.

tekst.......... ako ga doradite, mogao bi biti BAS dobar. a vi svirate/komponujete pa znate bolje sta nedostaje.

 

 

sve u svemu, prilicno zarazno, moglo bi da ide do vrha, s nekom zbudzenom produkcijom - postidili bi ste sve one matore rokere koji se fataju na staru slavu.

 

 

doradite tekst, rijesite vokal i kapiram da imate otvorena vrata. icon_da.gif

 

 

mozda da probate jednu verziju na engleskom? mozda je lakse za otpjevati?

 

 

 

 

edit: slusam 3 put. ko bi rek`o da `demo` bend moze ovako da izvuce gitaru? 233.gif

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vokali ce se snimiti ponovo,tu nema diskusije.Sve mora da se prepravi sto se toga tiche,sve kritike su na mestu,hvala lepo.Sta u tekstu da se prepravi?Nije nesto preterano dobar ali je jasan i glasan,ne razumem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tekst jeste jasan i glasan.. da nije pretjerano dobar - i sam si rekao.

 

pazi, mozda mi zvuci bezveze zbog vokala..

 

 

meni licno ne svidja se start - ono `bas me briga.....` - mozda neka druga kombinacija? refren je okej. druga strofa isto. kazem, start zvuci klimavo. mada, mozda ce i zvucati sve bolje kad sredite vokale i sl. mozda da ubacite poneki prateci vokal? (ne zenski, ni slucajno).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tekst je takav kakav jeste.Ja licno nisam u fazonu da pravim lirsku poeziju od necega sto treba da prihvati svako ko nas slusa.Tema je takva da svi skapiraju na keca o cemu se radi.

Verovatno ti se zbog pevanja tako cini.

Nema niceg klimavog,sve je kruto i uspravno. icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma vazi, sve u svemu - nije nesto sto se ne da srediti.. ja ti pricam kako meni zvuci, objektivno (po nekim standardima) a da ne bude sve same pohvale od raje koja vas poznaje/druzi se s vama.

kad bi mogli da iscimate nekog tamo producenta, pa da udjete u neki pravi studio i rijesite sve sitnice, da dobijete neke kvalitetne savjete - imate BAS dobru podlogu za dalje.

 

 

 

 

edit: zaboravih - lirska poezija jedino ako cete da se smarate uz neki progresive zvuk. biggrin.gif ovo vam je neki moderniji hard rock s ociglednim uticajima megadetha, sto je pohvalno naravno. a za rock n roll nikad nisu trebali komplikovani tekstovi, samo upecatljivi. icon_wink.gif

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad bi mogli da iscimate nekog tamo producenta, pa da udjete u neki pravi studio i rijesite sve sitnice, da dobijete neke kvalitetne savjete - imate BAS dobru podlogu za dalje.

U Studijo Mirko npr. icon_da.gif

 

Tu bi od gazde dobili sve same kvalitetne savete, kocu u neogranicenim kolicinama, puding od vanile i vocnu salatu laugh.gif

 

A od mene samo savete pivopije.gif

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala Tanja na kritikama, znaci puno! icon_rockdevil.gif

 

inace da ne bude nedoumica, ja sam SJE*AO vokal, ali iz najbolje zelje, da ga nacinim boljim, on je kako tako dobro snimljen, ali sam pola vokala odsekao, pa zvuci tako tanko, moja greshka, posle celog dana drndanja oko snimanja... kazem kada cujem sada ladne glave pesmu, posle dan, dva, vidim sve greshke koje smo napravili, ali Boze moj, ovo nije cak ni demo, demo ce svako od vas dobiti! icon_wink.gif

 

 

dakle, bubanj tih <-znam

vokal mora drugacije i bolje <-znam

bas treba jace <- znam

josh po koja sitnica <-znam

i bice i pratecih vokala, ovo je zavrsheno zbrda zdola zbog VAs svih koji ste davali kometare i koji cete davati nadalje!

dakle, uzivajte do sledeceg "ukljucenja"! icon_smile.gif

 

josh jednom hvala veliko! icon_wink.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema na cemu laugh.gif

 

 

to sto si nabrojao, stvarno su sitnice, tehnicki detalji (iz mog ugla, iz vaseg sigurno nije icon_smile.gif ) koji se daju srediti. vokal MORA da se popravlja, ako nista, platite bethora da vam to odgrowluje icon_smile.gif

 

ima jos neka pjesma? posto ako je ovo udarno, onda mora da se dobro `pegla`. obrisite sad onaj link, dok se Sanraj nije dograbio ove `beta` verzije icon_smile.gif

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema na cemu laugh.gif

 

 

to sto si nabrojao, stvarno su sitnice, tehnicki detalji (iz mog ugla, iz vaseg sigurno nije icon_smile.gif ) koji se daju srediti. vokal MORA da se popravlja, ako nista, platite bethora da vam to odgrowluje icon_smile.gif

 

ima jos neka pjesma? posto ako je ovo udarno, onda mora da se dobro `pegla`. obrisite sad onaj link, dok se Sanraj nije dograbio ove `beta` verzije icon_smile.gif

ma on ce ionako pljuvati po solazama i to mojim! hahhahaha icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

BlondI je rekla ono sto bi i ja, ali da dodam da mi je vokal malo u sivoj sredini - JA mislim da bi bilo bolje da je ili mnogo tezi (growlski) ili mnogo lakse (pro-clean)... Sto se tice solo deonice, nisam Satriani, ali mislim da neko sa vasim sposobnostima moze to i malo kreativnije!!!

Ne idete na 'Zlatnu Sajkacu' aman ba! Moze i bolje, ali takoDZer shvatam da je ovo neki grublji pocetak - kao sto je naznaceno 'beta'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da su svi već rekli šta ne valja, ali ja ću ipak da ponovim, čisto da vas nerviram icon_mrgreen.gif :

 

Bubnjevi se jedva čuju i vokal je malo... čudan.

 

Inače, nemam zamerki, gitare su odlične. I malo sam se prepala kad sam videla naslov pesme, ali ispade nešto sasvim drugačije. Veoma zanimljiva tema. icon_razz.gif I zarazno u majčinu... laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

BlondI je rekla ono sto bi i ja, ali da dodam da mi je vokal malo u sivoj sredini - JA mislim da bi bilo bolje da je ili mnogo tezi (growlski) ili mnogo lakse (pro-clean)... Sto se tice solo deonice, nisam Satriani, ali mislim da neko sa vasim sposobnostima moze to i malo kreativnije!!!

Ne idete na 'Zlatnu Sajkacu' aman ba! Moze i bolje, ali takoDZer shvatam da je ovo neki grublji pocetak - kao sto je naznaceno 'beta'.

reci konkretno na koja sola mislis, niko od nas nije neki shredder, mozda tako delujemo?!?!, solaze su u funkciji pesme, a ne u funkciji mrshenja m00da i dokazivanja ovlazenim klinkama kolika mi je gitarska pisha... sviramo sta volimo i ponavljam u funkciji pesme, a ionako je to solo od 15 sekundi, pesma traje skoro 5 minuta, pa razmisli kako stvari stoje, sola su tu eto tako, rekao sam u kojoj funkciji meni su bitniji komentari na pesmu konstrukciju i ideju, a svakako da ce da mi Kirk Hammett svira na albumu pa se ja ne brinem icon_wink.gif

 

pivopije.gif

Edited by Mustaine

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro sve je ok bar za moje pojmove sto se tice svirke i produkcije. gitare su super, i ritam i solo icon_rockdevil.gif , kod mene se bubnjevi cuju ok i sve dobro zvuci. ali...

 

glas nije intonativno cist, sve je na granici polu falsa i ne mogu da cujem sta je zapravo linija pevanja, vec je sve nekako "na pola". mislim da ovo mora ponovo da se otpeva i smini, mozda da pevacu dodate u matricu neke jake pad-ove dok snima ili da malo prodje kroz melodyne. ili mu mozda nije bio dan, ne znam sta je, ali da je dobro, nije. sad.gif a pesma kao pesma je super, odlicni su rifovi, i sola imaju smisla i melodije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se OK cuje sve a gitare su mi se extra svidele. Gde ste snimali?

Vokal samo mora malo ubedljivije a rifovi su upadljivi i na moje iznenadjenje u nekom hard-rock fazonu vise (ocekivao sam blize megadethu icon_mrgreen.gif )

Sve u svemu - super za demo (sve osim vokala)

pivopije.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga, gilbert cini cuda! icon_smile.gif koliko ja znam, bubnjevi su neki battery ili tako nesto sample, snimano je preko cubase-a, a svirali su na bojanovom procu... ali to sam samo ja cuo... nek gosn. chicken prosvetli masu! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga, gilbert cini cuda! icon_smile.gif koliko ja znam, bubnjevi su neki battery ili tako nesto sample, snimano je preko cubase-a, a svirali su na bojanovom procu... ali to sam samo ja cuo... nek gosn. chicken prosvetli masu! icon_wink.gif

skoro da nista nije snimano na gilbertu icon_wink.gificon_da.gif

 

bojanova dzitra je odradila poso...

 

gitare su radjene u amplitjubu sa Bojanovim procesorom, bubanj je kucan, uz pomoc bateri semplera, bas preko super kvarteta i to je valjda to... icon_da.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...