Jump to content

RattleHead


Imenjak

Recommended Posts

da, ali je fora sto mene ne podsjeca PODSVJESNO na megadeth nego SVJESNO, a on je PODSVJESNO napravio logo koji PODSJECA na njih.

 

ne igraj sa mnom igru rijecima, nije preporucljivo. ovdje su stvari kristalno jasne. bitno da je logo okej.

 

poz!

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da sviramo Panteru,logo bi bio PODSVESNO napravljen pod uticajem Pantere,kao i nasa pesma koja je 'pod ocitim uticajem Megadetha'.Izgleda da mi vise toga radimo nesvesno nego sa nekom odredjenom namerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne,stvar je u tome da sta god mi napravili sa ovih 10 piletjih ruku,bice 'pod ociglednim uticajem Megadetha'.Zasto - to samo neki od vas koji tako misle znaju..

Edited by Vick Tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne,stvar je u tome da sta god mi napravili sa ovih 10 piletjih ruku,bice 'pod ociglednim uticajem Megadetha'.Zasto - to samo neki od vas koji tako misle znaju..

stvar je u tome sto ti sam ne znas sta oces da kazes. budi malo konkretniji..

ne kapiram te, ako je bend pod uticajem - jel to znaci da je lose?

ja kao prosjecni slusalac, NE MUZICAR, mogu da namirisem odredjeni uticaj - to nije moje vaskoliko mudroliko mozganje, nego prost fakt.

gomile bendova u svom predstavljanju nabrajaju pod cijim su uticajem, ponosno pominjuci velike bendove. pocinjem da kapiram da vi ocete da se ogradite od toga? laugh.gif

 

a vi ste bend u pelenama jos, pa ne vidim razlog za takav stav. samo su rijetki uspjeli da izgrade svoj neki fazon, sto ne znaci da vi necete, ali to jos uvijek NE postoji ni u tragovima.

 

treba bi da znas sam sta kaze cika s tvog avatara..

 

"“Before you kill something make sure you have something better to replace it with"...... icon_da.gif

 

 

to bi trebao da ti bude zakljucak. posto smo vec skrenuli s one originalne igre rijecima laugh.gif

 

 

sve najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema veze posto imas problem da se izrazis. ovo nisu teske filozofske teme, mozes slobodno da mi objasnis kako ti gledas na izraz `pod uticajem` - naravno, ovo nije ne daj boze svadja, cisto diskutujemo.

kazem, krenulo je od `podsvjesnog`, a otislo na `uticaj` i nerazumijevanje istog. sljedece je razumijevanje izraza `nema veze`.

 

dakle, nema veze! pivopije.giflaugh.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala bu na komentarima, neka se slegne pa rekni detaljnije... ponovicu da se nesto bitnije sola nece menjati, tacnije uopste <-- moja sola... glupo je sada da objasnjavam sta sam zasto gde otsvirao... shvatice ko bude treBO biggrin.gif

 

a sto se tice uticaja.... prva stvar je to da nashe pesme, ove koje su skoro gotove, i one koje su gotove, zajednicko imaju sa megadethom to sto oba benda sviraju slicnu muziku, muziku slicnog zanra, i da se malo nashalim, koristimo distorzije i pistavce... biggrin.gif

 

a logo... ni malo ne lici na megadeth... realno necu ja sada da pishem zasto sam koju crtu povukao, ali ima 100000 logoa koji imaju siljke, bodlje i sl, jednostavno to je jedan od manje kreativnih poteza na vecini logoa, i smatram da je glupo raspravljati da li logo lici ili ne... uostalom...

 

user posted image

 

user posted image

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sine, nisam ja rekao da lici, jedino da su siljci u tom fazonu! takvi su i na onom logou koji je bosko nama napravio! ne znam koji vam je... nije mi jasno zasto sve shvatate kao uvredu?

Edited by Jaymz Doofy Neegroothin

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma od jednih te istih ljudi dobijam komentare da sve sto ima veze sa RH lici na megadeth... nemam ja nista protiv toga, jebiga MD je jedan od najboljih bendova tog vremena, ali jednostavno kada nesto nije isto ono nije, a i kada nema slicnosti sa necim a neko kaze da ima onda se zapitam za njegovu kompetentnost... ali ok, kapiram da sta god mi uradili da ce licati na MD pa makar i nemalo slicnost nikakvu...

 

btw. nemam nista protiv megadetha, samo pravimo muziku koji mi volimo i koja se izgleda po ukusu razlikuje od MD-ove i to je to... najmanji je problem napraviti pesmu u MD-fazonu... ali jednostavno to ne zelimo... ne znam kada cete shvatiti takvu jednostavnu chinjenicu... icon_da.gif

 

nema nista od postovanja loga bez siljaka, to je to...

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja uopste s druge strane ne kapiram zasto bi to k`o sto rece James Goofy ( laugh.gif ) uopste bila UVREDA. vec rekoh tamo VickTimu, gomile novih i cijenjenih bendova se kunu u Slayer, Megadeth, Metallicu itd..... a vama kad se pomene, vi ocete da se ogradite od toga.

jasno - da ocete svoj fazon, i to je APSOLUTNO za pohvalu. no, do `fazona` se mora doci, on se mora izgraditi i CUTI, a do tada - jeste, mene licno ona jedna pjesma koju sam cula podsjeca na Megadeth, pogotovo Risk radovi i taj fazon. da li iz razloga sto ste podsvjesno u tome (da niste, ne bi svirali taj tribute), ili PUKA KOINCIDENCIJA (to cemo pitati vidovitu corku) - nebitno.

meni kao slusaocu, TAKO BAS zvuci. vama kao muzicarima, MOZDA I NE - no ja da sam muzicar, prije bi vjerovala nekom neutralnom misljenju, nekome sa strane skroz, nego sebi u tim prvim momentima. da se razumijemo, niste ni shvatili koliko bezveze zvuci vokal (i sami ste rekli isto) dok ga niste pustili `u etar` drugima jer ste ga se toliko naslusali snimajuci. sasvim jasno i razumljivo, samo primjer - pogledas Snagu Rijeci, svi koji tamo nesto objave misle da su po pismenosti i rjecitosti zajebali svakog ubogog pisca i da imaju svoj neki fazon. prirodna stvar.

 

 

dakle, zakljucak:

 

DA, podsjeca na M. - a isti ima pun kurac logoa (zavisno od ere), bar koliko ja do sada vidjoh. i kad kazemo nas par da PODSJECA TO NE ZNACI DA JE PREPISANO ISTI, NI U LUDILU. isto tako MUZIKA, Megadeth nije samo Peace Sells nego i Promises, nego i The Begining, i Angry Again - i u tim ZANROVSKI RAZLICITIM stvarima je hiljade tudjih uticaja, a kamoli u vasim laugh.gif

tako da, probajte da te stvari zaista ne shvatite kao uvredu, ni sto se tice muzike ni sto se tice logoa, nego cisto kao podstrek za dalje. logo ce se mijenjati, vjerovatno i muzika, treba da ponosno kazete ko su vam uticaji i od cega ste krenuli. kao sto to svaki bend radi.

 

 

ostalo rekoh VickTimu na prethodnoj strani. drzite se bukovskog (ali iskreno, lijepo covjek rece), i sviranja.. slucajno mi se otvorila prva strana teme, a to je bilo prosle godine u ovo vrijeme, gdje ste najavili autorski rad. trenutno je izbacena jedna pjesma.

ostalo znate.

 

sve najbolje. pozdrav.

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vishe nista necu reci... suvishno je... i ja samo ispadam budaletina...

 

icon_da.gif

 

a sto se tice pesama... haha, neko jednu pesmu na dan a mi radimo jednu pesmu godinu dana... lepo je to... ali mi volimo temeljno da radimo... zato ce i razlika biti lako uocljiva...

 

poz... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemas sta da kazes, i nemas potrebe - tvoje je da pravis pjesme icon_wink.gif

 

ovdje niko ne ispada budala, forum je javni, diskutujemo. niko nikog ne vrijedja, par indirektnih i direktnih savjeta mozete uzeti ili ne uzeti - to je vasa stvar naravno.

 

 

sto se tice stvaranja pjesama, vi najbolje znate koliko vremena imate, i koliko vjezbate i koliko radite na tome.

i najbolje znate koliko je to zajebaT posao..

moracu da citiram licno D. Mustainea koji pravi pjesme kao iz rukava, ne zato sto mu je Bog dao iskljucivo talenat nego zato sto mu je pravljenje pjesama posao od kog zivi, kao sto je pekaru posao da napravi hljeb.. pa kaze (ne pekar nego D.M. laugh.gif ) - “It's not how big your pencil is; it's how you write your name.”

 

lijepo sto ocete temeljno da uradite posao - I TREBA..

samo ne znam stvarno da li je pametno gnjaviti se na jednoj pjesmi toliko vrijeme.. veliki su veliki, bas zato sto su imali neke dobre metode, talenat i pun kurac rada iza sebe - od njih i treba da se uci. mozda nije vas tip benda, ali cisto za primjer - Bon Jovi su uoci These Days albuma, imali 80 i nesto spremnih pjesama za album, koje su napravili u periodu od godinu dana, poslije Crossroada.

lako je napraviti dobar album kad imas od cega da proberes.

lako je bilo napraviti Sijetl grandz scenu s nekoliko bendova, kad ih je preko 3000 bilo aktivno u to vrijeme. lako je bilo Dostojevskom sastaviti 300 strana Zlocina i Kazne, kad je na papiru imao 8 ili 9 verzija iste.

nadam se da shvatate sta ocu da kazem u vezi `plodnosti umjetnika`.

 

 

odo` ja sad na posao. poz i bez ljutnje, iskreno. pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, ne naravno... da se ne ljutimo... samo poredish Bon Jovi koji se time bavi, i nas... koji sviramo tek godinu ipo dana... malo je smeshno poredjenje...

a dejvova olovka ili "kita" u prenesenom znacenju... jbg.. zao mi coveka sto nije obdaren... pa mora da radi svasta kako bi valjano "pisao" icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif shalim se ja malo...

 

pa pazi... mi se po mnogo cemu razlikujemo od Bon Djovanija... necu nabrajati u cemu sve... godinu dana sam spomenuo cisto onako jer je neko u tom stilu vec ranije nesto imbecilno izjavio, pa sam se malo poshalio na njegov rachun... naime, kao sto sam rekao glavne ideje za josh 6 do 10 pesama vec postoje, samo treba raditi na njima... nije da smo radili samo jednu pesmu... a i nismo mi neciji bend vec svako ima "uchesce" u pravljenju pesama, i nije lako naci vreme da se nadjemo i radimo zajedno na tome, jer svi se bavimo necim osim muzike i skoro je retkost da se okupimo da bi radili pesme i slicno... neke ideje moraju da odleze neko vreme kako bi sazrele... ukratko cu samo reci da do kraja leta, a mozda i pre ce biti gotov demo ... sledece godine mozda cak bude i gotov album, posto imamo dosta materijala za isti, samo treba to da se sredi i da naravno odlezi icon_wink.gif

 

 

poz! pivopije.gif

Edited by Mustaine

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. nije smijesno poredjenje s bon jovijem, bas zato sam u tekstu ispod navela da se OD VELIKIH UCI S RAZLOGOM. neces uciti od benda koji zna jos manje od vas, a takvih je tamo mnogo icon_smile.gif

a sto se tice POREDJENJA `po muzici` - KO JE PRICAO O TOM POREDJENJU? icon_smile.gificon_smile.gif

ajoj, nemojte me nasmijavati, ja ovdje pricam o STVARANJU PJESAMA, mogla sam pomenuti i Dordja Marjanovica icon_smile.gif

 

2. dobro, sto se tice daveove alatke, kad pricamo o PLODNOSTI, sasvim je izreka na mjestu. covjek je napravio 3-4 djece valjda, malo li je? njegova je olovka ispisala stotine pjesama, malo li je? kako god okrenes, na mjestu je icon_da.gif

 

3. sto se tice ostatka, naravno - rekoh, vi najbolje znate koliko mozete i kakve sve obaveze imate.. a samo mala ispravka - ideje ne leze dok sazriju, nego se na njima radi da bi postaje zrelije icon_wink.gif

i ne pusta se nista da odlezi, u tom slucaju promasicete ERU, ne bi valjalo da su odredjeni albumi izlazili u pogresno vrijeme icon_smile.gif

 

samo naprijed, da ne bude ko Inspektor Blaza - parafraziram.. - napravio sam jedva 7 pjesama, a onda su mi u izdavackoj kuci rekli da je 9 minimum za album.. jedva sam nagurao i te dvije, nisam ja Mik Dzeger koji medju 300 pjesama bira 15 za album icon_smile.gif kralj. icon_da.gif

 

 

 

edit: ovaj.. parafraziram sad ..... suludo je da se Blaza poredi s Dzegerom.. ipak, nisu bas slicni.. mogu da nabrojim po cemu.. ph34r.gif

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

На знам која је сад то расправа испала око лога, али мени се много допада. И ако већ на нешто личи, онда дајте неке паметније предлоге, а не Megadeth, јер са њиховим логом нема ама баш никакве везе.

Мене лично подсећа на стилл у ком је цртан Voivod лого.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne rasprava nego diskusija i ne oko logoa. da si procitao - znao bi o cemu pricasmo. ovako prelijetanje pogledom i davanje ovlas zakljucaka i nisu pametna opcija.

niko, ponavljam, nije rekao da je nesto isto ili prepisano ili lici, nego PODSJECA. podsjeca vjerovatno i na voivod i na grgurthmrgurth i na 300 thrash bendova, ali mi ovdje `znamo` za samo tri pa njih pominjemo. i niko to nije pomenuo u negativnom konktekstu (iako je tako shvaceno) nego cisto su ljudi dali zapazanja.

hvala i pozdrav.

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vishe nista necu reci... suvishno je... i ja samo ispadam budaletina...

 

icon_da.gif

 

a sto se tice pesama... haha, neko jednu pesmu na dan a mi radimo jednu pesmu godinu dana... lepo je to... ali mi volimo temeljno da radimo... zato ce i razlika biti lako uocljiva...

 

poz... pivopije.gif

prvo nakurcheno kazes da nemas nameru da objasnjavas zasto je solo MORAO da bude takakv kakav je, a onda kazes totalnu suprotnost da pravite pesmu dugo, to se ne pravi toliko, nije simfonija, niti pesma od pola sata i vise, ukoliko ne mozete da se lepo dogovorite kakva treba da bude pesma za neko realno kratko vreme, onda razlaz, niste ekipa koja moze da fuknsionise....

 

za onakvu pesmu je objektivno dosta nekoliko popodneva i veceri maksimum sa Sve razlicitim tejkovima....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo nakurcheno kazes da nemas nameru da objasnjavas zasto je solo MORAO da bude takakv kakav je, a onda kazes totalnu suprotnost da pravite pesmu dugo, to se ne pravi toliko, nije simfonija, niti pesma od pola sata i vise, ukoliko ne mozete da se lepo dogovorite kakva treba da bude pesma za neko realno kratko vreme, onda razlaz, niste ekipa koja moze da fuknsionise....

 

za onakvu pesmu je objektivno dosta nekoliko popodneva i veceri maksimum sa Sve razlicitim tejkovima....

Sunny, ne vredi tebi objashnjavati... nije nakurceno... vec da sam ja brigao za vashim misljenjem oko soloa, ja bih okacio solo i sproveo anketu... mozda pojma nemam da sviram, mozda znam... nije mi toliko ni bitno, ako meni zvuci ok i primereno pesmi icon_wink.gif

 

pivopije.gif

 

pesma nije radjena toliko vremena, opet nisi pazljivo cito... pesma je uradjena za samo par dana, ali je dugo bila na stend-baju, cekalo se na neke detalje...

 

@panda (ma ko bio pickice icon_razz.gif )

 

da, ukro je... ajmo da mu skratimo krila... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

inace, logo je u prethodnoj verziji imao vece siljke, i to dosta vece, ali je onda licio na tip logoa velikog broja blek i arrrrgh bendova gde vokali laju u stenju... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa opet je nakurcheno.... icon_smile.gif

 

a znaci pesmu stE komponovali nekoliko dana?

onda ok, jerbo i zvuci ko da je nalupana za veche i snimljena naredno.... pivopije.gif

 

a to da meni ne vredi objasnjavati, hoces li da pokopas sebe tvrdnjom da si ti intelektulano superioran, a ja glup..... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma od jednih te istih ljudi dobijam komentare da sve sto ima veze sa RH lici na megadeth... nemam ja nista protiv toga, jebiga MD je jedan od najboljih bendova tog vremena, ali jednostavno kada nesto nije isto ono nije, a i kada nema slicnosti sa necim a neko kaze da ima onda se zapitam za njegovu kompetentnost... ali ok, kapiram da sta god mi uradili da ce licati na MD pa makar i nemalo slicnost nikakvu...

 

btw. nemam nista protiv megadetha, samo pravimo muziku koji mi volimo i koja se izgleda po ukusu razlikuje od MD-ove i to je to... najmanji je problem napraviti pesmu u MD-fazonu... ali jednostavno to ne zelimo... ne znam kada cete shvatiti takvu jednostavnu chinjenicu... icon_da.gif

 

nema nista od postovanja loga bez siljaka, to je to...

 

pivopije.gif

opet mi nije jasno zasto tako reagujes, jer moja izjava nije imala nikakvu negativnu konotaciju, niti sam hteo da vredjam ili provociram! nisam rekao da lici, nego da ima uticaj megadeth-a! ok, mozda sam se pogresno izjasnio, mozda nema uticaj megadeth-a, nego nekog drugog, petog, petnaestog thrash benda sa kukicama! mozda bi ti bilo lakse kad bih rekao da ima uticaj boskovog logoa koji je nacrtao nama, ili through art-a, ili nekog drugog... nije mi jasno uopste... nigde nisam rekao: "a ukrali ste!", ili nesto slicno... no.gif cak, naprotiv, rekao sam da je super, i da mi se jako svidja! uostalom...

Edited by Jaymz Doofy Neegroothin

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro ima uticaj stereotipnog nacina razmisljanja o heavy logoima (kao i manjka kreativnosti, ali tako sam ga zamislio i tako nacrtao... ne vidim tu ista loshe)... ali to je ono kao... kada pravish svoj auto, napravicesh ga sa 4 tocka, i to je kao da kazes, a tvoj auto ima uticaj mercedesa... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

no shit... icon_smile.gif

 

ne ljutim se samo su mi neki komentari jako cudni.. icon_da.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...