Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

@BruceBruce: These Colours Don't Run (po meni odmah iza Lord of Light) je dobra pesma, nema nesporazuma :)

 

pa pazi DoD izdizem iznad ostalih zato sto ima sve elemente koje ja volim, ima i epskih pesama kao sto je paschendale, ima i fiktivne teme na foru Nr. of the Beast, ima i socijalno kriticne pesme kao Gates of Tomorrow, New Frontier ima i melodicne balade.. Jouney Man i sve je to spakovano zajedno u jedno heavy pakovanje, Bruce mi nekako najemotivnije zvuchi na tom albumu i najsuverenije, bez obzira na to sto je bolje produciran na AMOLAD

 

dok BNW ima dosta dobrih rifova i vise sola (sto nekako vise prelazi u shredding) DoD je melodicniji

a gde je AMOLAD previse progresivan, tu je DoD dovoljno heavy

 

takodje mi se svidja sto cika Steva nije pisao sve pesme, jer mnogo volim stil Adriana Smitha, a i Nicko je briljirao

isto mi se svidja sto inzenjerstvo i produkciju nije radio Steva, jer postoji neka nota retro zvuka i oseca se jos malo rock n rolla, ne mnogo ali ipak ima necega sto mi daje tom albumu snagu, ali kad slusham album imam osecaj kao da pucketa plocha u pozadini... atmosferu albuma obozavam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu jesi definitivno u pravu,atmosfera na albumu DoD je fenomenalna,i ja taj album jebeno obozavam,njega sam mozda cak i najvise puta slusao,malo prodje i uvek se vratim rado na njega!Ali opet mi ne ide u glavu za BnW i AMOLAD!Po meni je ceo poslednji album kao jedan veliki Paschendale :D,a ta pesma je definitivno jedna od najboljih!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pre nisam gotivio toliko Gangland,ali kasnije sam mnogo mnogo zavoleo tu pesmu!I sada mi lezi savrseno!Ja mogu recimo da skontam da neko ne voli tu pesmu,ali da neko ne voli neku sa BNW ili AMOLAD to nikako nikad nece moci da mi idu u glavu!

 

Naravno, to su savršeni albumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu jesi definitivno u pravu,atmosfera na albumu DoD je fenomenalna,i ja taj album jebeno obozavam,njega sam mozda cak i najvise puta slusao,malo prodje i uvek se vratim rado na njega!Ali opet mi ne ide u glavu za BnW i AMOLAD!Po meni je ceo poslednji album kao jedan veliki Paschendale :D,a ta pesma je definitivno jedna od najboljih!!!

Pa previse sam ja ostro osudio AMOLAD i BnW.

Evo sad sam ubacio A Matter of life and Death, ima taj album muzicki potencijal i ima dramatiku, dosta dramatike, odlichnu produkciju, Brus je mnogo sebe ulozio da to ispadne dobro, bubanj je mnogo bolje umixovan nego na DoD (to je dobra strana)

 

ali ipak ume da smori do zla boga... i ima par neoprostivih gresaka kao sto je Reincarnation, ubije mi volju da slusam kad kao mutav na telefon ponovi "For the greater good of god" iako je vokalni rad vrlo dobar, kao sto No more Lies ponavlja hiljadu puta, ali takve sluposti je na DoD nisu dogadjale... iako je vokalisticki rad odlican, zvuchi pomekad kao da peva preko kurca, live zvuchi mnogo bolje,

onda tematike pojedinih pesama su strasno lose i textovi su na granici izmedju genijalnosti i gluposti, i prelaze je u oba pravca

 

kad se sve sabere nije "SRANJE" kao sto sam rekao, cak stavise je album koji radije slusam on BnW, ali za mene album sa nedostacima

Koliko se secam, Adrian je napisao Paschendale?

Kakva pesma jbt...

evo sad listam booklet: Smit i Haris

 

Ne diraj mi Wickermana sunce ti :violent:

Inache ponavljamo se ljudi...dajte neku drugu diskusiju...

mmm jebiga moj mali brat se lozi na wickermana, mislim ima ta pesma i rific i solazu i jaku distorziju i mogu da razumem da to jednom decaku u pobertetu zvuchi opasno i przi (i ja sam obozavao wicker man-a pre tih 7-8 godina), ali nije sve u distorziji... meni toj pesmi fali poenta... mislim nabudzen zvuk, ukraden rif, ne bas mnogo bistar text...

 

pojedine stvari su veoma zadivljujuce npr. mercenary ili dream of mirrors, i vecina pesama je dobra i u toj klasi,

 

ali na pojedinim segmentima ima tako los ukus, zvuchi neprirodno...

tako ga ja dozivljavam na tim pojedinim mestima, ima takodje odlichnih segmenata

 

probali su na naprave zlu apokalipticnu atmosferu, poslo im je za rukom, ali taj zvuk im ne stoji lepo, nisu oni za mene bend koji moze da zvuchi zlo

 

sve u svemu meni to nije album koji mogu da slusam iznova i iznova... i vrlo ga rado zaobilazim

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

na amoladu pola pesama ne vredi ni prebijene pare, evo npr. for the grater good of god, reincarnation, the pilgrim, out of the shadows.... to su tipicni filleri, takoreci SRANJA,

dobro ajde out of shadows barem lepo zvuchi...

pa ima osrednje kao sto su legacy, brighter that a thousand suns, znachi album je smaranje zestoko

 

1. Na topicu Iron Maiden nesto reci i malcice lose o IM je veoma pogresan potez. Ma koliko imao argumenata ima gomila zaslepljenih fanova koji ce ti prikenjati jer obozavaju sve sto njihovi idoli urade. Mislim da smo se svi bar jednom ispekli u slicnoj situaciji :)

 

2. U ovom slucaju, mislim da ipak nisi u pravu. Pesme koje si nabrojao su neverovatno dobre. Meni je inace ovo najbolji IM album. Nekada sam mastao da ce izdati ovakav album ali se nikad nisam ni nadao ovakvom cudu. Poseduje sve elemente mejdena koje svi (ili sam bar do sada mislio) obozavamo. Epske pesme (prosecno trajanje pesama je preko 7 minuta), prelepe harmonije, bubnjevi, glas, ratni tekstovi(koji im tako dobro leze!!!!) ITD.

 

mmm jebiga moj mali brat se lozi na wickermana, mislim ima ta pesma i rific i solazu i jaku distorziju i mogu da razumem da to jednom decaku u pobertetu zvuchi opasno i przi (i ja sam obozavao wicker man-a pre tih 7-8 godina), ali nije sve u distorziji... meni toj pesmi fali poenta... mislim nabudzen zvuk, ukraden rif, ne bas mnogo bistar text...

 

3. Ovo je kao prvo snishodljivo prema tvojim sagovornicima. Kao dopada se mom bratu KLINCU, to znaci da je nezrela pesma za nezrele ljude. Kao drugo, mnogo ti filozofiras...

meni toj pesmi fali poenta... mislim nabudzen zvuk, ukraden rif, ne bas mnogo bistar text...
Pesma ti se ili svidi ili ne!! Nije namenjena svaka pesma da bude SIGN OF THE CROSS!

 

for the grater good of god

reincarnation

the pilgrim to su tipicni filleri, takoreci SRANJA,

 

 

legacy

brighter that a thousand suns osrednje

 

znachi album je smaranje zestoko

 

 

Nije tacno da o ukusima ne treba raspravljati...nekad je neukus toliko ocigledan!!!

 

Ne trudi se toliko da delujes drugima kao da si nesto mnogo pronicljiv i prefinjen, ako ti se nesto svidi, opusti se i uzivaj. Niko nece misliti da si glup!

 

A ovako, doveo si i to u pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IRON MAIDEN !!! !!! !!!

 

 

Без њих мало тога у Хеви Метал музици има смисла, када је реч о мом искуству!!!

 

Ша о њима писати, а да не буде труло? Они јесу одлични и остаће одлични.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...