Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Prvi album u opisu kog ne mora da stoji bilo šta od ''heavy metal, hard rock, blues rock, progressive rock'', nego je sve lepo definisano samo sa 'heavy metal'. To je to!

A mogu da se kladim da ga Kuruz nikad nije ni pustio, i da ne zna da je izašlo 5 godina pre prvog Maidena npr :P

 

Svejedno, to Judase ne cini vecim bendom od Maidena.

 

Slejer i Judas su sigurno u istom rangu

 

Apsolutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisu uticali samo na ekstremni metal. Cak sam ti naveo primer gde su uticali na bend koji ni nije metal u svojoj sustini.

 

Pa naravno da jesu, jebote ne može dobar bend da postoji 30 godina i da utiče samo na jedan i po podžanr xD

 

Ali je Judas uticao na njih i na kompletan thrash, koji je i sam 'ekstremni' podžanr hevi metala, jedna lestvica iznad ipak, jbg :)

 

Kuki relativizuje diskusiju pećinskim ljudima xD

 

Koga ne mrzi može ovo da prebaci na hevi metal opštu diskusiju, da se ne ljute Maiden fanovi, a ja da se ne ponavljam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=fHCJopm_Un4

 

Odličan nov intervju sa Brusom. 4:54 "One of my favorite bands, Van der Graaf Generator." :rockdevil:

 

Impresioniran sam činjenicom da su se izborili za to da bude dupli album iako menadžment nikako nije bio oduševljen idejom. Verujem da su svaku pesmu smatrali jednako vrednom čim nisu hteli da ga skrešu za 13 minuta i udovolje Smallwoodu. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A baš sam se pitao kod koga li prolazi ta priča da jednom od najvećih bendova koji postoji 40 godina menadžeri kroje kapu i skresavaju minute na albumu xD

Znaš kako, shvatam ja da je Smallwood deo tima, sarađuju već sto godina. Međutim, ne bi me čudilo ako im jeste predlagao da album podele u dva dela i izdaju jedan po jedan (a la Use your illusions kako je pomenuto), vrlo verovatno je uvideo da bi to bilo profitabilnije iz mnogo razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koga zabole uvce da li je dupli ili nije, meni je razlika u megabajtima na hard disku, a fanovi će da kupe dupli i da se raduju što ga ima više. Nije vreme od pre 20-30 godina pa da je to toliki rizik.

 

Evo pradeda Maiden melodija, negde od pete minute:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze što je 2002 diskusija, valja da se obrazuje Kuruz.

 

Izvoli Kuruze, pusti prvi čistokrvni hevi metal album:

 

21110.jpg

 

Ne kažem ja da je uticaj Slayera nebitan, daleko od toga (ipak su oni snimili black metal album prvog talasa :haha:), ali je komično davati veći značaj uticaju na ekstremne metale nego svemu komplet.

 

Megadeth frontman Dave Mustaine chose heavy metal as a career as revenge against a brother-in-law who punched him for listening to Sad Wings of Destiny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina za pesmu što je Luka postavio, ja bih izdvojio deonicu na 4:20 kao Maiden prototip. Plus kao što rekoh, intro na momente zvuči kao nešto što bi momci iskoristili kao uticaj na intro za neku od pesama sa poslednja tri albuma.

 

EDIT: Kontam da većinu mnogo smaramo što drvimo o progu, ja se izvinjavam. :haha:

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novinari su najveci debili ikad,Brus je nedavno pre mozda 2-3 dana izjavio u intervju kad su ga pitali da li je sa njim isti slucaj kao sa Majkl Daglasom da je dobio rak od lizanja picke,izjavio je da moze da se dobije cak i polno ali i od milion drugih stvari i lepo je objasnio sve vezano za bolest a sad novinari izvrnuli naravno kako njima odgovara...Majmuni sa cime se oni zezaju.

 

http://www.nme.com/news/iron-maiden/88036

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novinari su najveci debili ikad,Brus je nedavno pre mozda 2-3 dana izjavio u intervju kad su ga pitali da li je sa njim isti slucaj kao sa Majkl Daglasom da je dobio rak od lizanja picke,izjavio je da moze da se dobije cak i polno ali i od milion drugih stvari i lepo je objasnio sve vezano za bolest a sad novinari izvrnuli naravno kako njima odgovara...Majmuni sa cime se oni zezaju.

 

http://www.nme.com/n...on-maiden/88036

 

Njima je pos`o da budu lesinari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...