Jump to content

Watain


Grobodan

Recommended Posts

Moram da priznam da nisam ocekivao od Watain-a ovoliki napredak u komponovanju.Dosta me podseca na poslednji album Secrets Of The Moon,mozda i Deathspell Omega.Sto se tice uticaja,veoma malo cujem nesto od Dissection-a,pogotovu ne Reinkaos,ali Mayhem svakao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

voleo bih jednom da zajedno preslusamo album,pa da mi ukazes na tacno one segmente u pesmama gde se cuje dissection uticaj.ja znam koje su to pesme,veoma pazljivo sam slusao album,ali nisu tolike da bas debelo vuce kako kazes.watain nije rip off bend.

 

evo,da prebacimo raspravu sa Naglfar teme ovde.

 

prvo da se izjasnim o albumu - remek delo.666/10

 

nisam ni ja mislio da je watain rip off bend,vec da nastavlja dalje nasledje dissection,a ako vec hoces,poslusaj prvu pesmu legions of the black light,ona totalno vuce na njih,recimo.

 

htedoh ja da napisem nesto smisleno o ovome albumu,ali toliko sam odusevljen da nema sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste,ta prva pesma mozda i najvise vuce na dissection,mada mi onaj brzi deo pesme vise ide na mayhem...neke pesme,narocito one sporije,su mi izuzetno dosadne.

 

i dalje se ne slazem da su nastavljaci dissection-a,narocito ne sa muzicke strane

 

 

:da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa te sporije vuku malo na Reinkaos,sto Baja rece.

mada,mozes da izvaljujes poredjenja sa masom bendova,ako hoces,ali ipak je ovo originalan album.

 

sa casus su rekli sve sto su imali u malo primitivnijem pravcu,sad su krenuli dalje.

nemam tekstove,ali ne sumnjam da su standardno dobri.

zvuk je odlican,svirka poboljsana,recimo bubnjar mnogo bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

copy/paste s drugog foruma: Ocekivala sam daleko vise. Pogotovo nakon Cursa... Muzika je mnogo bolja nego album kao cjelina (koji je previse 'cist'), najvise mi smeta vokal... Ima dobrih momenata doduse...al me nije natjerao da ga preslusam vise od 3 puta. Voljela bih vidjeti artwork bookleta.

 

Ne znam...ocigledno nisu zadovoljili kriterije koje su sami sebi postavili RDC.om, ali u svakom slucaju mnoogo bolje nego CL. tri albuma-tri razlicite etape I guess...

Edited by ~Abigail~

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kazem ja da je album nekvalitetan,ali to ne znaci da meni ne moze biti dosadan :)

 

opet se ne slazem za reinkaos

 

ja reinkaos imam potrebu barem jednom nedeljno da slusam cak posle skoro godinu dana od kada je izasao,a ovaj watain smorio me posle 4. puta

 

zato ti uzivaj i ne obracaj paznju na moje misljenje,ja cu se vec snaci...evo pusticu si blasphemy

 

:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e,doci ces pa cemo zajedno da ga slusamo,pa da ga izanaliziramo zajedno.

 

prisao sam albumu i sa totalno analiticke strane,sto meni nije svojstveno jer sam paljevina :) ,cisto da vidim sta je to sto ti je lose,i ne vredi,ne mogu da nadjem

 

ne znam.po meni,jedino Deathspell omega moze da odgovori adekvatno na ovaj album

Share this post


Link to post
Share on other sites

DsO je meni na neuporedivo visem nivou od Sworna (iako su i oni -meni- 'oslabili' s Kenose.om)... jbg..ne mogu biti sasvim objektivna, ali tako stvari stoje. Doduse..Monvmetvm je bio mnogo blizi svedskoj sceni, nego francuskoj, ako cemo realno.

 

Mozda trebam dati albumu jos koju sansu/slusanje uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno znas da ne volim ni deathspell omaga,ni poslednji sotm.. i tako te "pametne" albume

znas,ja sam old school boy,vise volim jednostavnije stvari

jbg.thrasher u srcu i dusi :muzicar:

 

kapiram potpuno sta hoces da kazes,nismo ti nadenuli nadimak "kult"za dzabe :) ,ali kad kazes "pametan album",to meni stvori asocijaciju na pretencioznost.

znas sta je za mene pretenciozno?recimo,novi Blut aus nord "Mord" - totalno komplikovano,istripovano i bezvezno,a prodaje se pod etiketom vrhunskog kvaliteta,i prosto si okarakterisan kao debil ako ne mozes da dokucis te njihove visoke vizije i tastinu praznine.

 

Ja novi watain,pa na kraju krajeva ni SotM i DsO,ne trpam u tu kategoriju.Ne vidim nista pretenciozno u ovom albumu - samo black metal vrhunske izvedbe i ideja,sto na kraju krajeva,jeste inteligentno,ali naravno treba imati i osecaj i duh za ovaj pravac.Sto je komplikovaniji od gro black metal "troo kvlt" nakaza,ne vidim kao nista lose.Valjda je normalno da bend napreduje,jebem mu sve.E,tu je paralela koju sam povukao sa dissection,nisam mislio da je watain rip off,naravno.

 

Watain se ne krije iza lose produkcije,izdanja limitiranih na 10 kopija i nesviranja uzivo - watain je za mene predvodnik black metal scene novog milenijuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne,to nije bio sarkazam.mislio sam na bendove kao watain,sotm,dso,emperor,zyklon,enslaved(mislim na kasnije radove)...za cije albume nikad ne bih rekao da su nekvalitetni i sve se slazem sto si rekao za watain i ostale,ali jednostavno takvi albumi kod mene ne izazivaju zainteresovanost da bih ja provodio vise vremena slusajuci ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Хм, скинуо сам данас овај "Sworn to the Dark" и сад га слушам, управо насловну нумеру и делује да ово треба да се слуша, није баш метал који се капира и "свиђа/не свиђа" на прву лопту.

Ово делује као нешто чиме се треба занимати неко време да би се докучило оно што су аутори намеравали да нам презентују.

Такве ствари, у тоталу, највише готивим.

--

Хм, видим да су и горњи коментари слични ...

Фино.

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The show started quite promptly at half past 5, due to our extremely stupid and strict licensing laws. The first band was Watain, a black metal band from Sweden. The stage set up was very detailed and atmospheric, with inverted crosses and a doom-gloom backdrop. The band itself was even more of a spectacle. Decked out in the normal outfits of corpse paint (none of your sissy normal corpse paint, this was rotten corpse paint), black leather, enough silver chains and spikes to sink a battleship, etc, but it didn’t stop there. The singer, who really looked like he put in a lot of hours in front of the dressing room mirror, was festooned with dead mice. No, I kid you not. Dead mice. Real or not, I wasn’t anxious to find out either. They played a decent set, with pretty good black metal. The drums were pretty kickass, although the riffs were a bit humdrum. They were very energetic, although the sight was too comical for me to take them seriously. Maybe I’m not black metal enough…Decent band, check them out.

 

427426619_aa16b57058_b.jpg

 

 

jel moraju black metalci bas toliko cesto da budu retardi...?ili je to bilo zezanje...?ko zna...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Смешно.

Дебилно и неукусно до максимума, превише чак и за блек метал.

Најозбиљнији и томе свему су свакако Mayhem али у њима има нечег збиља опаког и зајебаног.

Не знам зашто се ови остали уопште труде да их надмаше кад су слепци и пиздице.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasno. To je valjda uz novi korak sintetiziranja (nhf Sworn mi i nije bas 'lega').

Nije da sam to pretpostavljala pod 'fenomenalnim live preformanceom Wataina'. Prije nekoliko dana su bili s Celtic Frostom i Kreatorom u Parizu, kaze MkM da su svirali samo 20ak minuta koje su pokrile jedno 4 pjesme s SttD. Ovih dana ce biti u Americi s Nachtmystiumom i jos nekim bendom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...