Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Album je FENOMENALAN.

 

Što se Rasnoga tiče, ja obožavam njegov glas, ali je super doziran. Onaj dio na Weak Fantasy kad grune, raznese i Floorku i sve porazbača po kafani, a ja se preznojim.

 

Svaka pjesma je s razlogom na tom mjestu, album teče masivno, obilato i potentno, Floor je pokazala da je uvijek i bila najbolja za njih, dok je Anette ipak bolja od Tarje.

 

Ima dosta tih melodijica koje podsjećaju na radnije radove, ali isto tako se u tekstovima stalno provlace motivi sa ranijih albuma, sve je to namjerno napravljeno, jer je Tuomas čarobnjak i u njegovim svjetovima to ima neko značenje koje mi ne treba da razumijemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni definitivno novi Nightwish uopste ne lezi, bukvalno se pretvaraju u bendove koje njih prvobitno kopiraju, konkretno ovde zvuce kao neki Eluveitie klon na nekoliko pesama sto je bas tuzno. Sve pesme su na isti fazon sa nekim minimalnim menjanjem aranzmana i melodije, malo power chord dzdzdz pa na sve to orkestar preko, sa nekim slabim solazama. Floor je bolja od Anette ali ne moze ovo da izvuce, dobro peva ali kompozicijski pesme su mi slabe, ima tu i tamo neki svetli momenat ali sve je to nedovoljno. Zvuk je kao neka Once retrospektiva, i kao takav jeste bolji od prosla 2,3 albuma koje su izbacili ali meni je Oceanborn i dalje 500 miliona godina ispred svega toga.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pesme su na isti fazon sa nekim minimalnim menjanjem aranzmana i melodije, malo power chord dzdzdz pa na sve to orkestar preko

 

uhmm...

hello this is nightwish?

 

osim toga ovo je mnogo manje "power chord pa orkestar preko" od starih nightwish albuma

 

I to čekaju, hajpuju, raduju se 14 trailera, posle vrte album na repeat, ludilo kroz koje prolazi svet.

 

ja nisam ni jedan trailer pogledao, nisam x godina slusao bend, samo sam cuo jednu pesmu rekao bice dobar album i obistinilo se.

pa ti vidi

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

uhmm...

hello this is nightwish?

 

Od Century Child pa nadalje. Mnogo su originalnije i inventivnije pesme imali pre toga, melodijski zaraznije. Ovde se samo igra na kartu orkestra i pompeznosti, bukvalno ni jedna pesma nije mi ostala u glavi, osim one prve pesme na albumu, ona mi je da kazes ok, ovo ostalo brzo ode u zaborav, prosto ne radi me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uopste se ne igra na kartu pompeznosti, ja necujem nikakvo mlacenje prazne slame, sve je vrlo uskladjeno. ovo je suptilna muzika, ne mozes u ovoj zreloj fazi karijere ocekivati da ce bend biti razmahan kao na pocetku. moras da slusas glas i osetis emociju, ne slusa se ovo glavom nego srcem. ja ovom slusam istim usima koji bi slusao neki aor i wagnerian rock, uglavnom.

 

dalje, primedba da su aranzmani jednolicni nema veze s mozgom, eno our decades in the sun da se useres od izaranziranosti.

a solaze su sasvim adekvatne, nije to ni bitno uostalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...