Jump to content

Ensiferum


Shelobina

Recommended Posts

e pa prijatelju ja sam na etfu a nase glavesine uvek mogu nesto da zaseru, sto obicno i rade...

u svakom slucaju ako dodje do preklapanja ispita i koncerta ja biram ispit jer obnavljam godinu, a matorci sponzorisu, tako da savest ne dozvoljava drugi izbor

ali nadam se da nece biti preklapanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

nisam bas neki poznavalac, a niti obozavalac blek metala, ali cenim nekih par bendova kao sto je Ensiferum ili Wintersun

te sam bio sinoc na koncertu Ensiferum + support

 

koncert je otprilike bio vrlo tih, predgrupe su bile smesne i imale premalo energije na sceni, ali glavni koncert je bio bash ono jak i dobar iako ne bash glasan

 

mislim za mene vise koncert da, kako se govorilo: "vidim i budem vidjen", ali videlo se da momci znaju sta rade i da imaju par jakih stvari za headbanging, a bilo je stvarno ljudi koji su u svom elementu

 

karta je kostala 18 evra

 

evo par slichica:

th_S6300488.jpg th_S6300491.jpg th_S6300490.jpg th_S6300489.jpg th_S6300501.jpg th_S6300492.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Ensiferum /Chthonic / Insania decembar 2007:

 

1.Ad Victoriam

2.Blood is the price of glory

3.Deathbringer from the sky

4.Ahti

5.One more magic potion

6.Wanderer

7.Raised by the sword

8.The new dawn

9.Victory song

10.Finnish Medley

11.Little Dreamer

12.Tales of Revenge

13.Iron

14.Battle Song

15.Token of Time

16.Hero in a Dream

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije losa, mada bi bilo bolje mnogo da se vise skoncentrisu na ensiferum i iron... ceo Victory Songs odsvirase... ali BUKVALNO! a album nije uopste bolji od starih... kontam da su tako odlucili zato sto novom pevacu bolje leze ove njegove stvari nego Jarijeve. Vazno da bude Battle Song :rockdevil: mada sam ocekivao da ce to zadnje... i Hero in a Dream :rockdevil: :rockdevil: :muzicar: :muzicar:

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni lista izgleda pirilicno dosadno, sem poslednjih nekoliko pesama, ovaj "sviramo ceo novi album a sa starih koliko ostane" fazon mi je i inace prilicno iritantan... Ne bi ih ubilo da ponekad odsviraju i Guardians Of Fate ili tako nesto...

 

Mada, dobro je dok se ne blamiraju sa pokusajem obrade Into Hiding na koncertima... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni lista izgleda pirilicno dosadno, sem poslednjih nekoliko pesama, ovaj "sviramo ceo novi album a sa starih koliko ostane" fazon mi je i inace prilicno iritantan... Ne bi ih ubilo da ponekad odsviraju i Guardians Of Fate ili tako nesto...

 

Mada, dobro je dok se ne blamiraju sa pokusajem obrade Into Hiding na koncertima... :D

 

 

Ja ih jako volim, ali moram reci da se blamiraju sa drugim stvarima, npr folk pesme sviraju bez zenskih vokala, a u pauzama izmedju pesama sviraju prepoznatljive melodije od Metallice i Judas Priest. Kao da je zurka, a ne koncert. Da, obratite paznju i na novu klavijaturiskinju, Emmi Silvennoinen, neka mnogo krupna zena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih jako volim, ali moram reci da se blamiraju sa drugim stvarima, npr folk pesme sviraju bez zenskih vokala, a u pauzama izmedju pesama sviraju prepoznatljive melodije od Metallice i Judas Priest. Kao da je zurka, a ne koncert. Da, obratite paznju i na novu klavijaturiskinju, Emmi Silvennoinen, neka mnogo krupna zena.

 

Sta, onaj slatkis vise nije u bendu??? E, jebat' ga... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve jebene veze ima shto sviraju folk pesme bez zenskih vokala?

 

 

Zato sto deonice sa zenskim vokalima niko ne peva! Eto, poslusaj Finnish medley i onda zamisli kako to zvuci!

 

Uzgred evo vam i tekst, pa se spremajte za Castle Fest:

 

Jo Karjalan kunnailla lehtii puu,

jo Karjalan koivikot tuuhettuu.

Käki kukkuu siellä ja kevät on,

vie sinne mun kaihoni pohjaton.

 

Ma tunnen vaaras' ja vuoristovyös'

ja kaskies' sauhut ja uinuvat yös'

ja synkkäin metsies' aarniopuut

ja siintävät salmes' ja vuonojen suut.

 

Siell' usein matkani määrätöin

läpi metsien kulki ja näreikköin,

Minä seisoin vaaroilla paljain päin,

missä Karjalan kauniin eessäin näin

 

 

Terve, metsä, terve, vuori,

terve, metsän ruhtinas!

Täs on poikas uljas, nuori;

esiin käy hän, voimaa täys,

kuin tuima tunturin tuuli.

 

Metsän poika tahdon olla,

sankar jylhän kuusiston,

Tapiolan vainiolla

karhun kanssa painii lyön

ja mailma Unholaan jääköön.

 

Ihana on täällä rauha,

urhea on taistelo:

myrsky käy ja metsä pauhaa,

tulta iskee pitkäinen

ja kuusi ryskyen kaatuu.

 

Sta, onaj slatkis vise nije u bendu??? E, jebat' ga... :(

 

 

Nije, otisla je jos prosle godine, pred pocetak turneje po iylasku albuma. Nije bilo nikakvih sukoba, vec se devojka jednostavno zasitila svega i resila da se povuce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...