Jump to content

Bloodbound


GolluM

Recommended Posts

Dakle, radi se o svedskom heavy bendu koji je prosle (2005 icon_biggrin.gif) godine izdao svoj debitantski album Nosferatu. Zvuce dosta mejdenovski, ali meni se ipak jako svidjaju, imaju dosta dobre textove i zaraznu muziku koja je dosta sirova, bez klavijatura i kojekakvih propratnih efekata. Ali za divno cudo imaju dosta dobru produkciju, tako da sve to zvuci sasvim fino. Vokal me jako podseca na Lindkvista iz Nocturnal Rites-a, sto je za svaku pohvalu, posebno sto im je ovo tek prvi album. Najbolja pesma je po meni Nosferatu, mada ostale zaostaju samo za nijansu.

 

Inace, imaju i interesantan imidz laugh.gif Marduk je za njih mala beba! icon_biggrin.gif Imaju paint, lacuge, vatre, pentagrame i ostalo icon_biggrin.gif Ne znam sta ce im to, ali zanimljivo mi je da vidim da se neki bend oblaci u grim fazonu a da svira cist heavy icon_cool.gif

 

Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

poslednja 3 dana samo njih vrtim u winampu ko nenormalan

ne slusam nesto mnogo heavy ali ovo jbno jebe keve icon_da.gif

 

samo primetio sam da su pesme previse jednolicno uradjene..

ne mislim nista lose, ali se zagubim malo.. solaze su previse slicne, no nema veze icon_biggrin.gif

 

nosferatu, on the battlefield, crucified i into the dark icon_rockdevil.gif

 

mada su u osnovi sve pesme dobre icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, opasan je ovo heavy/power album. Mene najvishe podsecaju, zbog Urbana, na zaokret Tad Morosa u malo druge vode. Samo recimo na kancertu bi mi malo smeshno delovalo da se pojave onako nashminkani a sviraju vec shta sviraju... da se pojave onako verovatno bih se smejao i da sviraju black...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Vocalist Urban Breed (ex-TAD MOROSE) has officially left BLOODBOUND, the Swedish metal band also featuring Fredrik Bergh (STREET TALK; bass, keyboards and backing vocals) and Tomas Olsson (lead and rhythm guitars). "I've thought about this for some time and I've decided not to let Tomas and Bergh have any more of my time," Urban said in a statement. "The gig in Gothenburg [on August 8] was therefore the last thing I did for BLOODBOUND. (If it wasn't for Pelle [Åkerlind, drums] it would have been Norrtälje [on August 5].) Starting today, it's finally possible to focus entirely on my album."

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 month later...

I mene je ovaj bend odusevio! Na prvo slusanje nisam bas nesto bio pod utiskom i jedino mi se pesma Nosferatu svidela. Medjutim, vec na sledece slusanje sam shvatio da na tom albumu nema lose pesme i zaista dugo nista drugo nije bilo u winamp-u :).

 

Da, ove godine su izdali novi album, Book of the dead. Fazon je zadrazan, mozda su cak i malo tvrdji, produkcija je jos bolja, medjutim, po meni Michael Bormann nije odradio posao dobro kao Urban Breed , tako da sam blago razocaran jer je meni na prvom albumu vokal odradio vaznu ulogu.

 

A sto se imidza tice, slazem se da bas i ne ide uz muziku koju sviraju, al, eto, valjda su hteli da budu malo drugaciji...

Edited by Zoll

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Book of the Dead

 

http://rapidshare.com/files/47909897/B._-_....CROM.part1.rar

http://rapidshare.com/files/47908932/B._-_....CROM.part2.rar

 

password --- www.crom-diosesdelmetal.blogspot.com

 

+ Bonus Video

One Year With Bloodbound

Edited by Prisoner of Dreams

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Ovo je fantastičan bend. Kad se pojavi neki novi, koji svira tr00 metal in media res, stvarno nemam reči. Kakva pesma otvara prvi album - Behind the Moon! Pravi Maidenovski zvuk, samo žešći, galopirajući ritam od početka do kraja, pa ooooo napev... Album Book of the Dead mi se na prvo slušanje učinio još i boljim, ostavlja mnoge albume izdate u 2007. iza sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusam ih vec 2 meseca i stvarno su odlicni.Book of the dead jebe keve :rockdevil: Dopisivao sam se preko mejla sa klavijaturistom i pozvao sam ih na castle fest.Poslali su prijavu ali ih izgleda pederi nece dovedu :violent: fuck

 

Sad cu da ti posaljem racun na koji trebas da posaljes pare, posto si ih pozvao, nije red da ih odbijes, pa ih momentalno dovodimo, nemas frke. :)

Salu na stranu, htjeli su da dodju, i malo je falilo, ali smo se dogovorili da ipak pokusamo slijedece godine, jer smo i mi blizu kraja bookinga, a oni mijenjaju izdavacku kucu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...