Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

Oko ovoga gde bi svirali ako dođu i treći put kod nas - mislim da su insistirali na tome da ne bude opet SKC ne zato što žele veći prostor već da ne prave praktično 3 ista koncerta... čisto da ne postane monotono, svaki put na istom mestu. Slažem se da je kod nas trenutno jako teško naći za takve koncerte prostor adekvatniji od SKC-a, ali ako je bend to dao praktično kao uslov, onda je na organizatorima da se snađu, jel... Već je jednom bila rasprava o tome gde eventualno sledeći put pa bih ponovio da bi možda u obzir mogao da dođe pogon Doma omladine, mada ne znam kako će sve to funkcionisati sad posle renoviranja i da li će taj prostor uopšte biti na raspolaganju za takve događaje. A opet, ako bi cert bio u nekom letnjem periodu, onda bi zaista bašta SKC-a bila idealna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne da nema madjarske, nego datumi objavljeni su samo fazon Spanija, Holandija, Francuska, UK i Nemacka. Nema ih cak ni u Ceshkoj ili Austriji.

 

Pa 1300 je za 200 ljudi vishe od velike sale SKCa mislim ono... Jbg problem Beograda je sto neko treba da izgradi Petofi Csarnok Hall :mrgreen:

Koga je Roy ispalio, bre slikao se covek sa ljudima ?? Inace sa HFom na turneju ide SABATON !!! A Sonata ide na 'drugu' turneju za "Unia"u, tako da sad kad ih niko nije doveo, imace priliku ... 2010 :rolleyes:

Kapiram ja njih za SKC ali ako ne tamo - GDE ?

 

 

 

 

 

Mar 20 2009 8:00P O13 Tilburg, NL

Mar 21 2009 8:00P Essigfabrik Köln, DE

Mar 24 2009 8:00P Wulfrun Hall Wolverhampton, UK

Mar 25 2009 8:00P Button Factory Dublin, IE

Mar 26 2009 8:00P The Cathouse Glasgow, UK

Mar 28 2009 8:00P Rio’s Leeds, UK

Mar 29 2009 8:00P Astoria London, UK

Mar 31 2009 8:00P Z7 Pratteln, CH

Apr 1 2009 8:00P Havana Café Toulouse, FR

Apr 3 2009 8:00P Salamandra 1 Barcelona, ES

Apr 4 2009 8:00P Sala Heineken Madrid, ES

Apr 5 2009 8:00P Nave 8 Alicante, ES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga je Roy ispalio, bre slikao se covek sa ljudima ??

Sa mnom nije. :)

 

Ne, pa nije se slikao, samo je usao u bus (pricalo se kao nesto da je bio bolestan, pa zato). Ne znam kad je uspeo da se slika sa nekim. Ja to nisam videla.

 

 

Inace sa HFom na turneju ide SABATON !!!

:rockdevil:

 

 

A Sonata ide na 'drugu' turneju za "Unia"u, tako da sad kad ih niko nije doveo, imace priliku ... 2010 :rolleyes:

Pa ovo im je druga "Unia" turneja. Valjda. Bar ja to tako shvatam. :) Prva je bila do leta, pa pauza (dobro, bilo je par festivala, kao i svakog leta), i onda su bili u Americi sa NW-om, pa ova evropska turneja sto je u toku.

 

Al' Sonata (verovatno krajem) sledece godine izdaje novi album, tako da nece vise biti "Unia" turneje.

Mozda po koji koncert 2009., i onda pocinje turneja 2010, posle izlaska novog albuma.

Ja sam sve lepo isplanirala i sad oni to moraju ispostovati. :)

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

99,9% Kamelot ni nece doci kod nas :cry::sad::sad: Ali da dodju u Madjarsku, odo odma! Iako mi nema logike, kontam da smo mi vatreniji ;) Bar koliko sam uspela da vidim na jutubu. Oni sve neshto njanjavi :da:

A i ne mora biti koncert u Beogradu. Jel neko razmishljao da negde drugde u Srbiji ima povoljno mesto za cert? Ali sve je do organizatora jel...

 

E da, a za turneju i datume, lepo pishe na sajtu ispod cele tour liste "more shows to be confirmed". Pa aj' i to da vidimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali da dodju u Madjarsku, odo odma! Iako mi nema logike, kontam da smo mi vatreniji ;) Bar koliko sam uspela da vidim na jutubu. Oni sve neshto njanjavi :da:

A i ne mora biti koncert u Beogradu. Jel neko razmishljao da negde drugde u Srbiji ima povoljno mesto za cert? Ali sve je do organizatora jel...

 

 

Devojce, a na kom si ti to koncertu u Madjarskoj bila pa zznas da su njanjavi? Ja se ne bih slozila, eto sutra idem na Sonatu i vec se pripremam za guranje u prvim redovima sa vatrenom publikom koja vristi i peva svaku pesmu. Ako mislis da su njanjavi zato sto ne prave sutke kao kod nas i ne posipaju te pivom po glavi, onda se ocigledno radi o drugacijim kriterijumima.

 

Nazalost ne verujem da bi negde na drugom mestu osim u Beogradu taj koncert mogao da se organizuje. A nije da nema odgovarajucih hala, pa ima ih u svakom naselju skoro!

Hala Sumice, Hala Vizura, Hala Sportova NBG, Hala u Rakovici, SD Radnicki na Crvenom Krstu ecc.....U Novom Sadu je na Klisi iygradjena sjajna hala, dusu dala za koncerte, a ima dobra hala i u Futogu, slicna toj na Klisi. Problem je do organizatora koncerata koji su navikli na ustaljena mesta ilijednostavno ne zele vise da plate za neki bolji prostor. Inace, moje procene su da Kamelot moze da okupi 800 ljudi, na Nightwish bi na primer kod nas u nekoj hali realno mogao oko 2.500 hiljade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devojce, a na kom si ti to koncertu u Madjarskoj bila pa zznas da su njanjavi? Ja se ne bih slozila, eto sutra idem na Sonatu i vec se pripremam za guranje u prvim redovima sa vatrenom publikom koja vristi i peva svaku pesmu. Ako mislis da su njanjavi zato sto ne prave sutke kao kod nas i ne posipaju te pivom po glavi, onda se ocigledno radi o drugacijim kriterijumima.

 

Nazalost ne verujem da bi negde na drugom mestu osim u Beogradu taj koncert mogao da se organizuje. A nije da nema odgovarajucih hala, pa ima ih u svakom naselju skoro!

Hala Sumice, Hala Vizura, Hala Sportova NBG, Hala u Rakovici, SD Radnicki na Crvenom Krstu ecc.....U Novom Sadu je na Klisi iygradjena sjajna hala, dusu dala za koncerte, a ima dobra hala i u Futogu, slicna toj na Klisi. Problem je do organizatora koncerata koji su navikli na ustaljena mesta ilijednostavno ne zele vise da plate za neki bolji prostor. Inace, moje procene su da Kamelot moze da okupi 800 ljudi, na Nightwish bi na primer kod nas u nekoj hali realno mogao oko 2.500 hiljade.

Hm Madjari.. a mogu reci i Cesi su za nashe 'ustajene' kriterijume suvishe blaga publika bar vecina tako kaze... Sad... sa jedne strane oni ne prave sutke uopste. Ili skoro uopste, na Bodomima ih je bilo. Ali generalno mnogo su staticnija. Problem kod njih je sto je njima potpuno normalno da ako recimo ti stanes u prvi red, ovi okolo ce pokusati da te izguraju metodom 'koleno-rame-lakat'. Ja sam imao problema sto su to u dosta slucajeva bile devojke koje po svaku cenu hoce da se nabiju na ogradu, pa ono kao ne mozes bas devojku da oduvas nazad ... ali recimo to je kod njih sasvim normanlno, kod nas kad to krenes da radis, neko je u fazonu doma 'zaboscu te u vugla' dok se kod njih to smatra normalnim, ako si napred, guras se sa ljudima za prvi drugi red i to je OK. Meni je recimo na Sonati bilo super sto nije bilo mnogo sutki, ono uzivas u koncertu, ali recimo na Northeru i Bodomima u ceshkoj, sutke smo pravili Ortak i ja, 4-5 poljaka, jedan Hrvat i jedan madjar. I jos te ovi okolo kao 'smirite se'. Mislim kao WTF to su Bodomi, ovo je 5ti red, a ti ocesh da budesh miran ? I da generalno nasha publika mnogo bolje zna engleski od njihove, posebno Madjarske, sto je totalno cudno.

U svakom slucaju, ne bih rekao da su njanjavi, ali navikli su na dosta drugacije ponasanje. U prinicpu mi kad god smo bili na koncert, bilo da nas je 3-4 ili 20, bili smo naj... pa najveci divljaci recimo :mrgreen:

Imajte u vidu da oni imaju maletne 2 puta mesecno dobre i jake bendove da im sviraju, i da su navikli na to, i onda te to smori vremenom. Recimo na Avantasi na Szigetu su prvi redovi bili totalna ludnica i delirijum, ali pozadi ono ljudi koji nisu toliki fanovi stoje pomalo pevaju.. Mi smo nekako vishe gladni koncerata pa je to dosta bitna razlika.

 

Raspisao sam se i nasrao za medalju.

 

edit: E da imajte u vidu da Kamelot kod nas, posebno prvi koncert nije bash adekvatan za poredjenje, taj prvi Kamelot i Guardiani i Therion su ipak bili bash onako ludnica. A i ta tri benda kod nas imaju bash dosta jaku bazu fanova, koji svi poprilicno umiru za njima. Tako da nisu bash adekvatni za primer.

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devojce, a na kom si ti to koncertu u Madjarskoj bila pa zznas da su njanjavi? Ja se ne bih slozila, eto sutra idem na Sonatu i vec se pripremam za guranje u prvim redovima sa vatrenom publikom koja vristi i peva svaku pesmu. Ako mislis da su njanjavi zato sto ne prave sutke kao kod nas i ne posipaju te pivom po glavi, onda se ocigledno radi o drugacijim kriterijumima.

 

Nazalost ne verujem da bi negde na drugom mestu osim u Beogradu taj koncert mogao da se organizuje. A nije da nema odgovarajucih hala, pa ima ih u svakom naselju skoro!

Hala Sumice, Hala Vizura, Hala Sportova NBG, Hala u Rakovici, SD Radnicki na Crvenom Krstu ecc.....U Novom Sadu je na Klisi iygradjena sjajna hala, dusu dala za koncerte, a ima dobra hala i u Futogu, slicna toj na Klisi. Problem je do organizatora koncerata koji su navikli na ustaljena mesta ilijednostavno ne zele vise da plate za neki bolji prostor. Inace, moje procene su da Kamelot moze da okupi 800 ljudi, na Nightwish bi na primer kod nas u nekoj hali realno mogao oko 2.500 hiljade.

 

Hahaha. Ja sam lepo rekla da to zakljuchujem po nekim odgledanim spotovima, shto nije bash neko merilo. I nisam bila ni na jednom koncertu u Madjarskoj, ali kao shto Telcontar kaze oni koncerte imaju 2-3 puta mesechno, dok kod nas je drugachija situacija. Kontam da znamo puno zeljniji i zahvalniji da budemo shto se tiche koncerata. Toliko... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jebote, aj što hoću da vidim Kamelot po 3. put, nije žurba toliko, ali Delain i Serenity predgrupe!!!! AAAAAAAAAAAAAA!!!! Dajte ih opet u aprilu ili kad već bi mogao ovaj paket da uleti! :rockdevil:

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hah... 'ladno! Ne verujem! Oduševljen sam što su pobednici is Srbije! Sad Kamelot mora doći ovde na još jedan cert hehe :)!

Dobar je spot, profi odrađen, jedino je za moj ukus malo... kako bih rekao... nedovoljno dinamičan možda i mislim da možda ima previše kadrova gde su samo oni predeli i praktično se ništa ne dešava. No, to je samo moje mišljenje, ako se bendu dovoljno svideo da bude podnički spot, dovoljno je dobar i meni!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.facebook.com/profile.php?id=101...?id=38822943039

 

Ko ima fejsbuk, fan page Jangblada... na kome on kucka povremeno.. mislim valja je on ono nisam pitao da mi pokaze ID :mrgreen:

 

E cestitam momcima na pobedi, ja se bash pitao ko je to radio i ima li ih ovde negde...

 

P.S. Mislim da je Youngblood pitao jel ima neko sliku momaka koji su odradili spot, niam bash pazljivo citao...

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е овако ствари стоје, пошто сам на камелотовом такмичењу добио 2 карте за концерт, а вероватно они ове године неће доћи у Сербије, одлучио сам да ПОКЛОНИМ те карте, сви који су у могућности да посете неки њихов концерт са наступајуће турнеје 2009 нека се јаве, на [email protected], и да наведу на који би то концерт волели да оду.

Наравно даме имају предност! :muzicar:

У случају да буде више заинтересованих, извлачењем одлучујемо путника.

 

ПС. Ако неким случајем и дођу, овај мали конкурс за доделу карата се НЕ УКИДА и даље важи.

 

Уздравље :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...