Jump to content

Evolucija


Face Of Melinda

Recommended Posts

egoistichna je iz razloga shto 90% kreacionistichkih teorija stavlja choveka kao ultimativni cilj te kreacije... stavlja choveka na neko uzvisheno mesto... u prilog tome stoji i to shto vetjina ljudi koji veruju u kreacionistichke teorije prvo shto kazu kad se spomene evolucija jeste "jeeeste, ako sam JA nasto od majmuna..." chist egoizam...

daj, muka mi je vise, molim te prestani barem da pises takve stvari. kako si samo zakljucio da kreacioniste smatraju sebe za neke uzvisene......!???!??!

cuj ga .. "cist egoizam". otkud znam, mozda postoje takvi ljudi ali nisu vecina sigurno. Mislis da je to razlog sto biraju kreacionisticku teoriju ? otkud bi ti to mogao znati uopste ?

prvo , razmisli - koja je ideja hriscanstva/judeizma/islama i jednog boga i kako ljudi posmatraju sebe tu. svi su jednaki i to je poenta. a ne "ja sam zivotinja , ako imam razlog da kradem i ubijam nema veze, jer MENI , jedinki kojoj je samo stalo da prozivi svoj zivot, nije bitno sto ce nekome biti zao, ionako imam samo jedan zivot pa cu sto bolje da ga prozivim i da sto vise zajebem druge (ako imam prilike) kako bi sebi omogucio zadovoljstvo." <<< to je EGOIZAM. samo sto sve ateiste seru da su dobrice i da bi drugima pomagali. glupost. gde je tu prokleta logika? zakon "borba za opstanak".

dakle nemoj da lupetas da su hriscani egoiste. nemoj globalizovati. svuda po svetu postoje egoiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo sto sve ateiste seru da su dobrice i da bi drugima pomagali.

dakle nemoj da lupetas da su hriscani egoiste. nemoj globalizovati. svuda po svetu postoje egoiste.

samo pratim temu, ali ovo... wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ja znam previshe vernika koji rade bash ovo: "ja sam zivotinja , ako imam razlog da kradem i ubijam nema veze, jer MENI , jedinki kojoj je samo stalo da prozivi svoj zivot, nije bitno sto ce nekome biti zao, ionako imam samo jedan zivot pa cu sto bolje da ga prozivim i da sto vise zajebem druge (ako imam prilike) kako bi sebi omogucio zadovoljstvo."... ja sam ATEISTA i OPET neradim to... jer sam u stanju kao normalan i zdrav chovek da shvatim da ako otimam za sebe otimam od drugog... poshtujem tudja prava onako kako bi zeleo da drugi poshtuju moja... znash onu biblijsku "neradi drugima ono shto nebi zeleo da rade tebi" e pa ja neverujem u boga, pa opet zivim po toj filozofiji za razliku od velike vetjine vernika koje poznajem... i zashto sve prihvatash LICHNO? ja kad GENERALIZUJEM, shto je blago recheno NEIZBEZNO u ovakvim razgovorima, ja pod tima naravno mislim samo na te LOSHE odlike, koje se javljaju kod odredjenog KONTIGENTA ljudi u odredjenom sistemu, shto neznachi da milsim na SVAKOG iz istog sistema... samo je evidentno da dobar deo, da nekazem vetjina, vernika pravi sranja koja im vera izrichito zabranjuje... ja sam ateista pa opet zivim vishe po njenim zapovestima nego pola ljudi koje znam... jer jesu pre svega logichna i pozitivna... a vera se i primila medju rajom zbog priche o jednakosti, jer prostom choveku imponuje da bude jednak sa nekim ko je ceo zivot radi na sebi... i tu je egoizam... osetja se bolje sa samim sobom... shto u jednu ruku nije losha stvar, treba ljudi da se osetjaju lepo sa samim sobom... ali opet i preterivanje u tome dovodi do stangacije... ako ga bog voli takvog kakav je, shto bi se menjao, shto bi napredovao? bezuslovna ljubav je ZLO... zato brate, mutjni malo glavom, i chitaj o chemu pricham, umesto shto lovish greshke izmedju redova, nebi li me diskreditovao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da znas da mi to nije namera. reko si da su hriscani egoiste i ja sam odreagovao. ne mozes reci da su ljudi koji prihvate jedan pravac (bilo koji da je) reci da su egoiste (pogotovo ako su prihvatili hriscanstvo).

zato sam logicno objasnio zasto bi svaki istinski ateista bio veci egoista od istinskog hriscana.

ako ga bog voli takvog kakav je, shto bi se menjao, shto bi napredovao? bezuslovna ljubav je ZLO

pa bog te voli takvog kakav si, cak i kad se promenis. nije bitno...

bezuslovna ljubav je zlo ?? huh ?!

vidi, takva stvar ne postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nepostoji da, al vera kaze da postoji... kapirash? "bog te voli"... i te priche... i nisam rekao da su hrishtjani egoisti nego da je kreacionistichka ideja sama po sebi egoistichna... tj egocentrichna... tj stavlja choveka u vezu sa vishim bitjem... itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa visim bicem od majmuna kao sto govori i evolucija zar ne ?

i sta? nije moguce da te bog voli ? tj bilo koga. pa kad budes imao decu svoju voleces ih bez obzira na sve.

on voli svaku svoju kreaciju. o tome se prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vishi od majmuna da, al ne toliko vishi da bi bili blizu "boga" kapirash? da ali ako verujesh u boga, u ultimatum, i taj ultimatum te voli bez obzira na sve, onda guvish svaku inhibiciju, ako si chovek bez samo-izgradjenog morala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogle sta smo sve postigli.naravno nismo blizu boga. niko ne uzvisava ljude na taj nacin. ne znam kako da ti objasnim a da shvatis ovako jednostavnu stvar : bog te voli a ti se menjaj po svojim potrebama.ali prvenstveno postuj zapovesti da tebi ne bi bilo lose. nema tu nikakvog zadrzavanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok.

mislim, niko ne razmislja o tome da li nas bog bezuslovno voli ili ne. svi misle da nas jednostavno nas voli, sto i jeste istina.. mogli bi sad da zavrsimo sa bogom jer je tema evolucija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u raspravu uleteo na polovini tako da bi bilo glupo da krenem da bacam tvrdnje koje veze nemaju sa tokom teme. Dokazi da je ta tvrdnja POTPUNO netacna. Na mene ne uticu nikakvi naucni utoriteti, tipa teksta u Nacionalnoj geografiji: "tim vrhunskih naucnika negde u americi je otkrio...". Uostalom nisam ja to prosuo prvi...

Tvrdnja da je dokazano inteligentno poreklo DNK je potpuno netacna. Nikakav dokaz te tvrdnje nisi izneo, da bih mogao da, na tvoj zahtev, dokazujem da je neispravan.

Tvrdnja da DNK (odnosno informacije sadrzane u istoj), je nedokaziva i neoboriva.

 

Opet ti po starom. to ne dokazije nista i nema veze sa temom. Ti prvi ne znas sirinu pojma evolucija,vec sve vreme mislis na biolosku evoluciju.

Da, ja pricam o bioloskoj teoriji evolucije, zato sto je to jedina teorija evolucije koja zapravo postoji. Ti insistiras na nekoj fiktivnoj "evoluciji uopste", koja obuhvata izmedju ostalog teorije, hipoteze i stanovista iz domena astronomije i astrofizike, filosofije i teologije. Tako nesto irelevantno je za biolosku teoriju evolucije o kojoj je ovde rec. Kazes kasnije da si pokusavas da naucis nesto - nauci to.

I to i te kako ima veze sa temom, jer ne moze se o temi pricati pre nego sto se shvati sta tema obuhvata.

 

Tebi je vidim lakse da bacis link na neku stranicu koju ni sam nisi procitao, a na kojoj nema detaljnijih objasnjenja.

Vrlo lep primer, ali nisu utvrdjene zakonitosti makroevolucije, to si sam naveo u ranijem postu.

Ja sam nailazio na vrlo detaljna objasnjenja i, jos vise, na upute ka literaturi sa svim detaljima koji se mogu pozeleti.

Mehanizmi i zakonitosti nisu isto.

 

srednjoskolsko obrazovanje... verovatno iz masinske, elektro itd...

Necu ja da dokazijem da si ti budala, da nisi u pravu, ni jedan od nas dvojice nije u pravu, ja samo hocu nesto da razjasnim i naucim ali ti mi ne pomazes...

Srednjoskolsko obrazovanje bilo koje skole, za one koji nisu proveli srednju skolu gledajuci kroz prozor i provlaceci se sa apsolutnim minimumom stecenog znanja.

Ne pomazem ti utoliko sto ne znam ni za jednu knjigu koja bi zadovoljila uslove tvog zahteva. Neka konkretna pitanja na koja bih mogao da odgovorim nisam postavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruje se i dalje.Nije ti palo na pmaet da takve stvari treba posmatrati simbolicki?

Cinjenica je da se vekovima verovalo da je Zemlja bukvalno plocastog oblika. Ne pricam o simbolicnoj istinitosti mitologije.

 

pa visim bicem od majmuna kao sto govori i evolucija zar ne ?

Ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ??!?? isti smo ko majmuni ? pa zar nismo na visem stupnju evolucije samim tim i visa bica. bas moras da kontriras...

znaci :

" tool :

qvote bla bla bla bilo sta, zar ne? /qvote

odgovor : ne"

necu oko ovog da se raspravljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da samo shto po evoluciji, kad umremo, postajemo hrana za crve... po kreaciji, kad umremo, nasha dusha prezivi i ode u neki afterlife, il se reinkarira... evolucija/razum, kreacija/dusha... fundamentalna razlika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinjenica je da se vekovima verovalo da je Zemlja bukvalno plocastog oblika. Ne pricam o simbolicnoj istinitosti mitologije.

 

pa visim bicem od majmuna kao sto govori i evolucija zar ne ?

Ne.

Mi nismo dovoljno uznapredovali da bi u potpunosti shvatili istinitost simbolizma starih verovanja.Racionalno objasnjenje univerzuma se zadrzalo na ''kako''; ''zasto'' je i dalje van naseg domasaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Zasto" je van, kako ga zoves, racionalnog objasnjenja. A posto se ovde govori o racionalnim objasnjenjima, tvoje inistiranje na nedostatku odgovora "zato" je besmisleno. Ali, ko sam ja da te sprecavam, ako te to cini srecnim.

 

da samo shto po evoluciji, kad umremo, postajemo hrana za crve... po kreaciji, kad umremo, nasha dusha prezivi i ode u neki afterlife, il se reinkarira... evolucija/razum, kreacija/dusha... fundamentalna razlika...

Teorija evolucije nema veze sa religijskim stanovistima, te ne iskljucuje veru postojanje duhovnog i svega vezanog za to.

 

... ??!?? isti smo ko majmuni ? pa zar nismo na visem stupnju evolucije samim tim i visa bica.

Opet, ne. Nismo na visem stupnju evolucije. Zamisli "evoluciono stablo" - sve vrste koje danas zive nalaze se na istom nivou, na vrhu. Moze se reci samo da se majmuni nalaze na stupnju pored.

 

Inace, na osnovu cega bi ti pravio tu visinsku klasifikaciju?

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pomazem ti utoliko sto ne znam ni za jednu knjigu koja bi zadovoljila uslove tvog zahteva. Neka konkretna pitanja na koja bih mogao da odgovorim nisam postavio.

U stvari imam jedno pitanje koje cesto postavljam:

Da li ti (po svom misljenju) smatras da se evolucija sa svojim nama poznatim tokom mogla odigrati bez strane intervencije (inteligencije)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da samo shto po evoluciji, kad umremo, postajemo hrana za crve... po kreaciji, kad umremo, nasha dusha prezivi i ode u neki afterlife, il se reinkarira... evolucija/razum, kreacija/dusha... fundamentalna razlika...

evolucija ne iskljucuje Boga, niti Bog iskljucije evoluciju... Bog je najapstraktniji pojam i ne definisan i nebitan za ovu raspravu

Edited by Dabar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti (po svom misljenju) smatras da se evolucija sa svojim nama poznatim tokom mogla odigrati bez strane intervencije (inteligencije)?

Da.

 

evolucija ne iskljucuje Boga, niti Bog iskljucije evoluciju... Bog je najapstraktniji pojam i ne definisan i nebitan za ovu raspravu

Zahvaljujem.

Mada, bog je nedefinisan - kako to mislis? Da li to podrazumeva da je nemoguce naci sopstvenu definiciju boga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem.

Mada, bog je nedefinisan - kako to mislis? Da li to podrazumeva da je nemoguce naci sopstvenu definiciju boga?

molim te, mi smo sad u domenu nauke icon_rolleyes.gif

nisam to rekao, ali cenim sto sputavas diskusiju,

normalno da svako (kome se razmislja) ima svoje vidjenje Boga kao univerzalnog principa koji prozima sve postojece, ali dokle god nauka ne potvtrdi samosvest univerzuma (lupam) ili bilo sta slicno do tada je Bog nedefinisan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...