Jump to content

Nekoliko Kracih Radova!


blondie

Recommended Posts

1. Radovi nisu moji, niti je ta osoba clan ovog foruma - tako da ako ste vec spremili pozamasnu pljuvacinu, progutajte je laugh.gif

 

2. Znam da su pravila da se za svako djelo otvara tema, ali ja ovdje ostavljam 4 linka, ne ocekujem posjecenost teme, a takodje mislim da nema potrebe da zatrpavam forum temama s 4 kraca rada.

 

3. Radovi su radjeni tamo u periodu `93. - `95. kad je ta osoba imala 16-18 godina.

 

4. Profanka srpskog nije imala razumijevanja za ove radove. Ja mislim da nisu losi.

 

5. izvolite

 

 

http://img.photobucket.com/albums/v673/blo...11/Save0149.jpg - trenutak kada zelim da budem sam

 

http://img.photobucket.com/albums/v673/blo...11/Save0150.jpg - moja raspolozenja ovog oktobra

 

http://img.photobucket.com/albums/v673/blo...11/Save0151.jpg - junak naseg doba

 

 

http://img.photobucket.com/albums/v673/blo...11/Save0152.jpg - u susretu sa spomenicima.......

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj teme su idiotske vrlo

on (pretpostavljam?) se snasao sa njima na fin nacin tj. nije zapao u klise

svidja mi se ova o oktobru...

mogao je jos malo da ih razradi, da bude jos cinicniji i ogorceniji, pretpostavljam da bi mi se tako vise dopalo (sto se prva tri tice)

a cetvrti je onako... pa ne znam...

mozda onako malo previse uzdrzan? :) ako me kontas

 

nego sta mu je dala nerazumna profesorka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekoh, nisu moji naravno. pisano u periodu 93-95. i to rekoh.

 

poenta - nije za forum, a i nebitno je za ostale.

 

 

 

teme - idiotske, a onda dade par pozitivnih komentara laugh.gif

mozda teska rijec.

 

 

 

da, trebalo je biti razradjenije, i jeste malo vise uzdrzanije icon_da.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekoh, nisu moji naravno. pisano u periodu 93-95. i to rekoh.

 

poenta - nije za forum, a i nebitno je za ostale.

 

 

 

teme - idiotske, a onda dade par pozitivnih komentara laugh.gif

mozda teska rijec.

 

 

 

da, trebalo je biti razradjenije, i jeste malo vise uzdrzanije icon_da.gif

pa to i kazem, napisala si da nisu tvoji i da je davno pisano, zanimalo me sto si ih okacila al ok, u sustini je nebitno.

 

i to sto mislim da su teme idiotske je kritika profesorki, nema veze to s tim deckom i nacinom na koji ih je on obradio icon_mrgreen.gif ma mrzim to, svake godine ti daju isto, al na drugi fazon, il' je prolece il' jesen, 'moja mama', 'knjiga koja je ostavila jak utisak na mene' i slicne gluposti icon_mrtav.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, zato tek treba otvoriti temu..

 

ja vise od 2 nikad nisam imala iz srpskog, ali sam zato na faksu imala najjace ocjene (mislim na strucne predmete, praksa i sl.). uvodna rijec profanke bila je u fazonu da ustanu svi koji su imali petaka iz srpskog, pa kad se njih 200 podiglo a nas mozda 5 ostalo da sjedimo.. onda smo bili na tapetu. prvi rad, mi svi `donji` dobili visoke ocjene, a `petaci` se tesko obrukali. icon_smile.gif toliko o srpskom jeziku...... da ne gusim temu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm ...

Jedan od onih ljudi koji nisu razumeli zasto se sve to dogadja (sto se dogodilo kod nas 90.-ih) ...

Mislim, ovo nema neki narocit potencijal, tematski gledano ali pisac je imao sanse da dobro pise, ima dara. Sad, sta se posle desilo ...To ne znamo a i ne tice nas se.

Mislim, ovo jeste taj teenage-erski eskapizam ali nije napadacki iako govori o vrlo teskim, militantnim i agresivnim stvarima ...

To nije svet za njega - svet oruzja, buke, taj zahtevni svet ...

On zeli da se bavi onim sto voli i da ga niko ne dira, nece ni on nikoga dirati ...

Imam utisak da je ovakvih likova vise - da bi nam svima bilo mnogo lakse.

Ipak, ostaje nam da se borima sa onima o kojima on govori, onako kako najbolje znamo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Врло интересантно и потресно, пре свега.

Иначе, наравно да се професорки радови нису допали јер су описивали тешка времена и озбиљне проблеме. Сећам се да су професорке у то време волеле да читају како је пролеће дошло у наш град и сличне будалаштине.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ziva istina. 30 godina iste teme zadaju - cak je i branko kockica promjenio koncepciju. laugh.gif

ili jos zesce, daju ti slobodnu temu, pa kad napises nesto - ne valja tema. imadoh druga koji je pisao kako je jebao neku malu (sve imenom i prezimenom).. krajnje iskreno, emotivno, pismeno, nadahnuto, ali ne i vulgarno - cijela je skola imala po jednu kopiju. dobio je kecinu ko kucu icon_smile.gif

 

 

kad smo kod emotivnosti,

akropoljski muzej mi djelovao najemotivnije na kraju.

biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspolozenja ovog oktobra je ok, mada najmanje govori o raspolozenjima...

 

Trenutak kad zelim biti sam mi se bas svidja, veoma lijepo opisuje paranoicnu svakodnevnicu porodicnog zivota.

 

Junak naseg doba ima neke dobre misli , npr. jako je dobra: "...Danas su gotovo svi zarobljenici. Samo su ratnici sa vjerom u novac jos uvijek junaci." Jedino sto ovdje ovo ' sa vjerom u novac' ne stoji jer tako nesto ne postoji. Vjerovatno se mislilo 'zelja za novcem' ili, sta znam, mozda 'teznja za novcem' i slicno...

 

U sustet sa spomenicima iscezlih civilizacija - ne stizem da procitam, kasnim, zurim... :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

laugh.gif ja se ne bih ovdje `otvarala` - imaces priliku jednom fino ljudski pljunuti pare za ono sto ja pisem ako te mislim interesuje biggrin.gificon_wink.gif

 

 

marcoman: ne znam tacno kako su ocjenjeni radovi (pojedinacno), ali visoke ocjene nisu u pitanju. mada je kazu znala profanka da se smiluje.. bio je jos jedan rad, ali nije sacuvan, na temu kakvog profesora bi ste zeljeli, pa on pisao o nekom pecinskom covjeku, koji evoluira, pa tako napreduje kroz vrijeme i zivot, jel' te pa se masa profana uvrijedila. icon_smile.gif

 

dobro, nije genije, ali eto - pristojno.

 

 

hvala svima za komentare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

prvi je dosta deciji, ne po temi, vec po samoj konstrukciji recenica. ali je zanimljiv.

 

oktobar je odlican, izrazio je osecanja, po meri, sastav nije patetican (sto bi se mozda moglo ocekivati), vec veoma zreo, opisuje i vreme i situaciju...

 

treci - junak naseg doba - trebalo bi da bude dosta duzi, da se razradi, ovako ostavlja prilicno konfuzan utisak, mada bi mogao ciniti neku celinu sa oktobrom.

 

cetvrti mi se najvise svidja, opet odlicno izbegava pateticnost, opisuje ekskurziju sa malo reci i uspeva nesto ne bas lako - 2 isprepletene price.

 

jako talentovana mlada osoba, pogotovo ako se uzme u obzir da su to pismeni, a znamo koliko prosecan ucenik tad ima inspriracije za pisanje icon_mrtav.gif

Edited by Courtney

Share this post


Link to post
Share on other sites

laugh.gif ja se ne bih ovdje `otvarala` - imaces priliku jednom fino ljudski pljunuti pare za ono sto ja pisem ako te mislim interesuje biggrin.gificon_wink.gif

A ima da te unajmim da nam napisHes

bend-biografiju! mhihi.gif

 

Ne ozbiljno, znam da me ponekad mrzi da cHitam ista

s ovog bizernog-mizernog-dijela foruma

ali recimo ono kad si napisala text kako si se provela na certu

user posted image

ja sam planula.... stvarno je fenomenalno! icon_da.gificon_da.gif

pivopije.gif i pozdravi mi pavlakicu! icon_wink.gifwub.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ehej Blondi, dugo me nije bilo ovde, pa da vidim ko je ziv ko...pijan. Zaintrigiralo me je da pogledam sta si ti postavila na forum. Nemam vremena da citam sve, pa sam procitala samo "Junaka nasega doba", s obzirom da mi je istoimeni Ljermontov roman jedan od omiljenih (iz teenage perioda), a i sama imam sastav na istu temu.

 

Super mu je onaj deo sa Raznjicem, a i intro i kraj su ok. To je taj klinacki zanos i masta. Pisemo kako hocemo i sta hocemo, a onda nas totalno smore i ubiju. icon_mrtav.gif Moram priznati da sam ocekivala nesto drugo na tu temu, ali ovo je quite adequate for the time being. Meni izgleda kao neki clanak u novinama. icon_rockdevil.gif

 

Ako procitam i ostalo, dacu sigurno neki komentar. icon_da.gif

Edited by Mrs Smith

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, zato tek treba otvoriti temu..

 

ja vise od 2 nikad nisam imala iz srpskog, ali sam zato na faksu imala najjace ocjene (mislim na strucne predmete, praksa i sl.). uvodna rijec profanke bila je u fazonu da ustanu svi koji su imali petaka iz srpskog, pa kad se njih 200 podiglo a nas mozda 5 ostalo da sjedimo.. onda smo bili na tapetu. prvi rad, mi svi `donji` dobili visoke ocjene, a `petaci` se tesko obrukali. icon_smile.gif toliko o srpskom jeziku...... da ne gusim temu.

pa, jebi ga, profesori knjizvensoti, sljam prosecni sa malo objektivnosti i kapiranja sustine, tu su da ubiju ideju, obicni bednici u ulozi vise instance pa tu dolazi do konflikta sa objektivnoscu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...