Jump to content

Derbi Utakmice


Frankenchrist

Recommended Posts

Тело, организам, цело биће навија само за Партизан и само за репрезентацију, не може да навија ни за шта друго а камоли за странце.

 

Uh, to je bas hardcore :)

Ja sam iskreno plakao od srece zilion puta kada Brazil ili Portugal osvoji nesto, Barsa ili Manchester ligu... prosto nemam tu posvecenost samo jednom, mogu da se iskreno radujem u vise slucajeva.

Na kraju, voleo sam vise zena u zivotu jednako jako, pa zasto ne bih i nekoliko klubova :)

 

Кад помену бежање...

Јеси ишао на 100. дерби?

Допутујем са неким ликовима, нађемо се са још некима и упутимо до стадиона. Одатле одемо до неког подрума пића лоцираног у једној од уличица испод севера на нашем стадиону и ту све буде лепо и супер. Били ту пар сати и добро се поднапили, у неко доба се појави екипа из Инђије, чини ми се. Придруже се, али неки ликови уђу унтра и почну страшно безобразно да краду (значи није било оно - заболи смо литар вотке, него почели да чисте рафове са жестином) и риба што је радила зовне газду. Он изађе из куће (локал у склопу куће) са неком штанглом и почне да се буни (како и не би) и ту наступа онај сулуди "психологија масе" и "држ'те лопова" синдром. Неко је заурлао "шта је пичко циганска" и сви се окренуше као газди и почеше да урлају и да га гађају флашама. Он се повуче у кућу и после два минута излази са ловачком пушком - двоцевком!!! Не могу да ти објасним каква је бежанија настала. Почнемо да бежимо ( и то јебено узбрдо, а и тад сам имао преко 90 кг), ја умало душу не испустих, чујем горе жамор, пандурске сирене, наши се спремају да чопоративно кренемо на цигански стадион, ово, оно, кад у једном тренутку - БУМ, па још једном. Гледам ортака испред себе и видим не крвари, трчим и само чекам кад ћу да паднем (људи који су примали метке су ми причали да не осетиш). Хвала Богу, некако утекох и стопих се са масом. 'Бем ти живот, био сам се о'ладио.

 

После кренемо горе, а цигани гађају флашама и камењем, па мурија...

Никад већих будалаштина нисам доживео него на тој утакмици.

 

Sunce ti jebem, pogresio sam na pocetku posta. OVO je hardcore :)

 

 

 

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uh, to je bas hardcore :)

Ja sam iskreno plakao od srece zilion puta kada Brazil ili Portugal osvoji nesto, Barsa ili Manchester ligu... prosto nemam tu posvecenost samo jednom, mogu da se iskreno radujem u vise slucajeva.

Na kraju, voleo sam vise zena u zivotu jednako jako, pa zasto ne bih i nekoliko klubova :)

Ја сам плакао само неколико пута и никад због других - кад смо продали текму Роми пред крај осамдесетих, кад смо испали од Аргентине деведесете, кад је Васиљевић дао циганима луд гол у последњем минуту (3:1) за наш пролаз у финале Купа и кад је Боја промашио пенал против Артмедије.

 

Sunce ti jebem, pogresio sam na pocetku posta. OVO je hardcore :)

Ћути... :)

Edited by Нежни Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego bi svi bili jedan veliki Beograd?

 

Mrsh bre !!!

 

Si ti neki kompleksaš pa tako uvek neke gluposti izvlačiš iz konteksta?

Ja sam protiv beogradizacije Srbije jer ona vodi daljem rasčlanjenju...

 

To ti je ideentičan primer kao u fudbalu..

Milicionar-Zvezda/partizan-tottenham(npr).

 

E tako i sa odlivom mozgova...

Ostaše nam samo fenserske budale i tatini sinovi da troše brda para i kokaju se po splavovima...

A to ti je beogradizacija...

Više stoke iz unutrašnjosti(oni će meni da sutra budu šefovi???)

Čast izuzecima,ali 80-90% mladih iz unutrašnjosti je stoka jer se vode seljačkim i džukačkim modelom ponašanja...

ja što sam roiđen ovde,ne mogu to da sakrijem i budem neko drugi,(bar po jednoj liniji sam beograđanin)

Nemoj da me shvatate pogrešno ljudi,nema veze odakle ste,al kad se dođe u Beograd,on mora da se poštuje,a to većina ne radi,

nego bi svako da zapati ponešto iz svog sela i tako ti nastade naj veće selo na svetu!!!

Ma gade mi se takvi ljudi...

.......

 

A ti ako tita voliš,idi plači mu na grob gore na dedinju! :evotigana:

Ja ću da mu se isp*šam na isti zbog svih blagodeti kroz koje svi sada prolazimo!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja što sam roiđen ovde,ne mogu to da sakrijem i budem neko drugi,(bar po jednoj liniji sam beograđanin)

 

Kul, to ti niko i ne brani. Sad ukapiraj da si ti nekim slucajem rodjen u Novom Sadu, bio bi vaspitavan od malih nogu da si Lala i to takodje ne bi sakrivao.

Novi Sad, pa Vojvodina, pa onda Srbija. Tako to ide ovde mnogo pre nego sto si ti rodjen.

Jednostavna stvar. Nemoj da se palis dalje, nije to tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas završili Žabari, žao mi malo Kjeva, ali što da se radi...

Nadam se da će ovaj Napoli ući direktno u prvu ligu, za to mu je potrebno da ima deset bodova više od četvrte ekipe na tabeli...To je trenutno Pjaćenca, koja ima 11 bodova manje od Napolija, dva kola prije kraja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolja ne bolja, sve jedno:reziltati su jedno-objektivno merilo kvaliteta,a zna se gde je ЗВЕЗДА,a

turbo folk/metall odnos je čisto pitanje ukusa...

BTW

Zvezda još uvek ima više titula u košarci od vas...

 

trudite se,nema...

 

@Sawyer

 

Brate ako si Mađar,slobodno priznaj,ali mi je malo van pameti da se deklarišeš kao Србин,

a priznaješ vojvodinu kao pokrajinu(a ne geografski pojam).

Ne shvataš da su iza svih nas i naših roditelja godine i godine komunističke(titove) propagande

i ispiranja mozga,i direktiva sa zapada u cilju raspada Srbije?

Ako ste svi vi Srbi i tako mislite,otcepite se,više volim Srbe muslimanske veroispovesti!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da će ovaj Napoli ući direktno u prvu ligu, za to mu je potrebno da ima deset bodova više od četvrte ekipe na tabeli...To je trenutno Pjaćenca, koja ima 11 bodova manje od Napolija, dva kola prije kraja...

:)

 

Мустанже, "спусти лопту", погрешно си схватио ствари. Није ово тема на којој се расправља ко је шта, а Војводина никад неће бити више од географског појма (топонима који не означаву државу или нешто слично), нити верујем да је Сојер хтео да каже да јесте.

 

Поред тога, Јужна Србија - никад Македонија. :)

 

А сад прекинимо ову зајебанцију и причајмо о фудбалу и иним спортовима...

 

Такође, Радановићи - главни град ЦГ!!!

 

И кад се већ дохватих навијања - биће Босна срце Србије!

Edited by Нежни Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sawyer

 

Brate ako si Mađar,slobodno priznaj,ali mi je malo van pameti da se deklarišeš kao Србин,

a priznaješ vojvodinu kao pokrajinu(a ne geografski pojam).

Ne shvataš da su iza svih nas i naših roditelja godine i godine komunističke(titove) propagande

i ispiranja mozga,i direktiva sa zapada u cilju raspada Srbije?

Ako ste svi vi Srbi i tako mislite,otcepite se,više volim Srbe muslimanske veroispovesti!

 

:):):)

 

Koji je tebi kurac?

 

" Ako si madjar slobodno priznaj? " Sta to znaci, da je biti Madjar nesto cega se treba stideti? Ti si bre bolid.

 

Ja djecarac imam skoro duplo godina koliko ti i razumem mnogo dobro sta je iza nas, ali ti ocigledno ne razumes kako se ovde zivelo i kako se danas zivi.

Inace, Srbin sam, a ti se useri od muke ako ti je to toliko bitno.

Slasi mi sa ledja sa tim hejterskim glupostima molim te.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opušteno,demokratija...

Ma ne treba se stideti,nego mi te stvari neće biti jasne,pa sve pročitao referat na tu temu...

Reko lala...

A što ne navijaš za vošu???

Voliš"velike timove" (partizan)

 

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opušteno,demokratija...

Ma ne treba se stideti,nego mi te stvari neće biti jasne,pa sve pročitao referat na tu temu...

Reko lala...

A što ne navijaš za vošu???

Voliš"velike timove" (partizan)

 

Naravno da ti nisu jasne jer nisi odrastao ovde, da jesi bilo bi. Razlike u shvatanju tih pitanja ovde definitivno postoje i zato je totalno glupo da se medjusobno tovarimo. Tako je i jebi ga, ne preteruj sa tim.

 

A što ne navijaš za vošu???

Procitaj, rekao sam ranije. Spojili su 3 dobre sezone u proslih 30 godina, a ja se ne lozim na takve klubove. Volim klubove koji gaje shampionske ambicije i kupuju talentovane fudbalere.

Partizan je klasicna prica, navijanje za njih je bila porodicna tradicija, svi ujaci i cale su me programirali dok jos nisam ni hodao.

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

што се тиче Власине - курац бараж...

0:1

 

Еееее...

Јеби га, мора бар неки ојро да се узме на крају и онако не можемо да играмо МСЛ кад клуб само општина финансира... Ваљда ћемо да бијемо Спартак у Суботици...

 

Друго, не треба признати јужну суседну државу док се не зове Српска Република Вардарска Македонија, и то искрено мислим...

 

Треће, турбо-фолк не постоји, а једини ЈуВе који вреди јесте ЈУжни ВЕтар. Значи, Синан, Кемал, Миле, Шемса и Драгана :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Друго, не треба признати јужну суседну државу док се не зове Српска Република Вардарска Македонија, и то искрено мислим...

Тако и никако другачије! :)

 

Иначе, ова проклета киша смара на РГ, сваки час се прекидају мечеви.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosao sam pored Voshinog stadiona pre sat vremena. Jos je mirno, samo tapkarosi valjaju karte i onu Mihinu knjigu kao besni :) Mislim da i babe startuju sa pricom.

 

Saobracaj je zatvoren na par punktova, duva gadan vetar i pocela je da pada kisha, mada je i stala dok ovo kucam.

Valjda ce se smiriti, nebo je bas potamnelo.

Doneseni su neki pokretni reflektori, da nadomeste one ukradene, a u centru je postavljena bina sa velikim platnom.

Eto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...