Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

problem je u tome sto Mica nece da pije mlijeko.. nece pilecu salamu.. nece odredjene vrste ribe.. nece sir nikakav.. ja nemam BLAGE sta da joj dam da jede.. mrsava je nekako, koscata, i stalno prebira po tanjiru hranu - k`o da sam joj otrov sasula..

ISTO tako se ponasa i moja macka. ta u zivotu nije ni okusila mleko, cak ni kad je bila mala. mislim da bi od sira pobegla kao od samog djavola. :) meso voli, tu i tamo, ali ubedljivo najvise voli nesto sto ja zovem "grickalice za macke". to je neka hrana u grudvicama, onako kako neki kolutici precnika oko 7-8mm, mada ima i nesto slicno u obliku loptica. ta hrana ima neki bas jak miris, i kazu da to prakticno sve macke hoce da jedu. e sad, ako su lagali mene, i ja lazem tebe. e da ne zaboravim: pored toga treba da joj sipas vode jer su te grickalice slane. dobra fora sa tom hranom je sto je jeftinija od mesa, duze traje, i sadrzi sve materije koje su potrebne macki u dovoljnoj kolicini...

 

ako jos nekako mogu da pomognem, ti pitaj..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos samo da ja skontam dje to da kupim, mislim ovdje imaju cijeli dragstori (granapi sto bi rekli :) ), za kucne ljubimce - trebalo bi da imaju.. pitacu prodavce, mozda i nadjem.

znaci, odustajem od mlijeka i sira. :D

fala na savjeti..

 

 

 

(sretnem komsiju danas i on se hvali kako je hranio micu salamom, pizda joj materina a nece od mene :mad: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da verujem da neko moze da ima kucnog ljubimca.

a ako ga imate...

nadam se bar da je leptir. on zivi jedan dan i dosta zezanja sa njim, ionako ti kucni ljubimci smore posle nekog vremena. ne jede skoro nista, tako da vam i nije neki trosak. kad umre niko ne place za njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi niko mi nije rekao kolicinski koliko bi mojoj zgoljavoj macki bilo dovoljno za obrok? i koliko obroka dnevno treba da ima?

sinoc je jela tunu, cijelu konzervu. i ja sam se frapirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi niko mi nije rekao kolicinski koliko bi mojoj zgoljavoj macki bilo dovoljno za obrok? i koliko obroka dnevno treba da ima?

sinoc je jela tunu, cijelu konzervu. i ja sam se frapirala.

Pa, tu nema pravila...

Ova moja lujka jede samo RC granule i Whiskas iz kesice u sosu, i ako toga nema, nece da pojede nista drugo danima (uzalud joj ostavljam mlevenu junetinu ili dzigericu, ili hranu nekog drugog proizvodjaca)...

Zavisi samo koliko je razmazis! A ova moja je razmezena do ludila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kol`ko Mute, kol`koooo? :) (bez uvrede, ovo je iz Slozne Brace)

 

znam da nema nekih posebnih pravila, ali jel` okej ostaviti macki pola kile hrane i pustiti je da crkne jeduci, ili je hraniti pomalo ali cesce? recimo 100 grama curecih prsa je veceras pojela i evo joj dajem na svakih pola sata istu kolicinu, jos nije prestala jesti.. da ne rikne? :)

 

 

moracem joj uzeti whiskas govnarije.. ili kako se zove to cudo sto pominjes..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni ne deluje žgoljavo na slici...biće ona o.k.

 

ja mojoj napunim činijicu i ona sama pojede koliko joj treba, nikad se ne prežderava..kad isprazni sve, ja ponovo dospem, i to je to..nije kao moja kuca, koja bi alavo jela koliko god puta da joj sipam, i UVEK joj je prazna činija. psi nemaju samokontrolu :D , ali ih ipak više volim od maca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi niko mi nije rekao kolicinski koliko bi mojoj zgoljavoj macki bilo dovoljno za obrok? i koliko obroka dnevno treba da ima?

sinoc je jela tunu, cijelu konzervu. i ja sam se frapirala.

 

evo konktretnog predloga.

 

moj stric je dao svog papagaja (nimfu) mojoj babi na cuvanje, dok je bio na moru. kad se vratio, papagaj nije mogao da leti. odveo ga je do veterinara da vidi da nije nesto sa krilima, ili da nije pred smrt (nido bog). ali veterinar se smejao kao niko do sada. baba je uspela da ugoji papagaja za 10 dana. ona kaze, kad god je papagaj zapistao, dala mu je da jede. :) :) :)

tako da, kad god macka krene da ti mjauce, ti joj stavi u usta nesto da jede :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kol`ko Mute, kol`koooo? :) (bez uvrede, ovo je iz Slozne Brace)

 

znam da nema nekih posebnih pravila, ali jel` okej ostaviti macki pola kile hrane i pustiti je da crkne jeduci, ili je hraniti pomalo ali cesce? recimo 100 grama curecih prsa je veceras pojela i evo joj dajem na svakih pola sata istu kolicinu, jos nije prestala jesti.. da ne rikne? :)

moracem joj uzeti whiskas govnarije.. ili kako se zove to cudo sto pominjes..

Macke, su, za razliku od vecine, inteligentna bica i jedu onoliko hrane koliko im je potrebno...

Nije to pas, pa da se prezdere i posle povraca...

Moja macka uvek ima ciniju sa hranom, i prilazi joj s vremena na vreme kad je gladna...

I mislim da bi bilo gupo da joj dajem da jede kad ja mislim da treba, jer ona sam verovatno bolje od mene zna kad je gladna!

 

I najbolje je da je hranis hranom koja je pravljena za macke, jer je izbalansirana, onako kako treba, iz nje dobija ono sto joj je potrebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje macke od Whiskasa dobiju proliv :confused: . Inace im ostavljam granule, krekere, kako god hocete, najcesce mesam vise vrsta, Whiskas, Friskies, Kit a kat... sad sam nasla neke nove, Hill'sove, rasturaju se od toga.

Vole mleko, sir, nesto manje jogurt. Imam jednu koja zajedno samnom jede chilli i kisele krastavcice :)

Ali primetila sam da cim pocnem da im kuvam, odmah im se popravi dlaka, srede zubi, sve krene na bolje... tako da ih ja hranim malo konzervama malo kuvanim, mislim da je tako najbolje.

 

E sad, jedno pitanje: imam cetiri misa i kolju se k'o nenormalni (ne, ne gajim ih da bih nahranila macke njima, zaobidjite me s tim :opusteno: ). Prvo sam odvojila muzjake i zenke (rekose mi tako na faxu) a sad su oni pocela da se kolju tako pojedinacno... i meni je sad opsadno stanje u kuci. Imam pregradjen kafez, pregradjen akvarijum, macke koje kidisu na miseve i pse koji znaju da otkljucavaju vrata :) .

Anyway, sta da radim sas misovima, jel zna neko... jel to nesto prolazno ili cu morati da ih definitivno razdvajam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, i zenke se kolju medjusobno? :confused: to me cudi. Ono kao samo bi muzjaci trebali da se smaraju. Sto ih ne sterilises sve odjednom da se smire kolektivno? :) Znam, corava posla sterilisati miseve... Hm, pa ako imas onaj kavez mali na sprat pregradi oba sprata na pola, skini merdevine i stavi ih negde visoko :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pa ako imas onaj kavez mali na sprat pregradi oba sprata na pola, skini merdevine i stavi ih negde visoko icon_da.gif

 

:) pa i jesam. Tu su dva muzjaka. Ali se ove dve idiotkinje nisu tukle ranije, pocele su sad odjednom. A meni bedak bre da imam dva fensi kaveza na sprat koja moram da delim na pola samo zato sto ne mogu da se smire :angry:

Juce je jedna pola dana provela u kadi :zeleni: . Koj sam ih kurac i uzela...

Mogu da zamislim da se pojavim na faxu sa "molim vas, sterilisite mi miseve" :). Tacno bi mi zabranili pristup :mhihi: . Tamo bre ni obdukciju ne urade kako valja a kamoli operacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево домаћина...

На првој му се најбоље виде ране љубавне, то јест, куда му су уста била расцИјепана.

Више не излази из стана, осим да кења или пишки. Прође фебруар, доста је и било.

 

http://i7.photobucket.com/albums/y262/axea.../S3700255RS.jpg

 

http://i7.photobucket.com/albums/y262/axea.../S3700256RS.jpg

 

http://i7.photobucket.com/albums/y262/axea.../S3700257RS.jpg

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaaaaao, sto je sladak!!! :wub:

 

Kako lep macak :wub:

Zaista, prelep je :da:

 

Lep macak ,ko iz diznijevog crtanog isti! :)

Dosta o mackama psi su zakon!Jos kad zivi sa dva macora,fun never end's:)

 

Хвала, хвала. Поред тога што је леп, такође је и паметан као пчелица. Проблем је што је болешљив. Последњих месеци му је стално фалило ово или оно. Но, сад је ОК, још да му залечим неку инфекцију коже изнад репа и супер...

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosla dva strasna macka da mi "nepare" macku, evo jure je vec tri dana. Nisam znao da postoji grupnjak u svetu zivotinja :confused:

Edited by Shix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...