Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

@Trne:S obzirom da obozavam igrice tipa Ikariam, Pharaoh i sl kapiram da bih se upiskila od srece da imam neogranicen budzet i resurse za akvarijum :wub: al nije mi sad prioritet.

Jesi li bio do Pet Centra? Imaju onaj ugaoni akvarijum (90 stepeni, a ima i od 180), kao kruzni isecak, sa sve komodom za opremu na kojoj stoji, taj veci je 1000 eur :uhoh: Deluje do jaja kvalitetno. Da li ikada treba kupiti tako 'na gotovo' ili se daleko vise isplati da ti majstor napravi?

 

edit: upao mi Prince s svojom zoofilijom

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

e,pa ja sam sam pravio akvarijum...tj.drugar mi je pomogao,pokazao kako to otprilike ide...i ok je ispalo,ne curi :D ...taj moj drugar pravi akvarijume i slicne stvari...on se bas bavi akvaristikom,teraristikom i sl...dosta jeftinije bi te izaslo kada bi ti neko napravio akvarijum,izracunas koliko ti kvadrata stakla treba,kolika je cena kvadrata...ne znam sada koliko se krece cena stakla...i dodas nesto za ruke...al to je duplo manje para nego da ga kupis negde...i treba ti postolje,al to se lako napravi...treba kinte,al to ide postepeno...vremenom sve polako ucis...uzimaju ljudi velike akvarijume u skupe ribice,pa se cude sto su im pocrkale sve ribice...a pre toga nikada nisu imali ni ribicu u tegli...kupi prvo neki mali,pa krenes postepeno da ubacujes razne spravice i slicno... :D e,da,isti bi ti kvalitet akvarijuma bio kada bi kupila i kada bi ti neko ko se bavi akvaristikom duze vreme napravio...

 

prince,pas da zivi u vodi ne moze,a bilo bi glupo da vezujem ribice... :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze...nije to problem...samo treba biti ekonomican,pa pokusati sve nekako sam da napravis :D ...ovo ne moze da se napravi,moras kupiti...kreni polako...kupi akvarijum,poslacu ti ja nekoliko ribica koje bi i u pustinji prezivele :D ...pa pokusaj da vidis kako ti ide...ja tako dobijam ribice,salju mi ljudi koji imaju viska...tako i ja saljem kada imam viska... :D

 

edit:sada me kuruz zbunio...na sta tacno mislis kada kazes "kruzni deo stakla"...ako ti samo krug,polukrug,to se lako isece...ako mislis na kruzno kao tegla,onda moras kupiti...ni sam ne znam sta sam napisao :)

 

 

Edited by Trne-svetska mega faca

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kakvu ti ljubav ocekujes?i ostale zivotinje su ti privrzene samo zato sto ih hranis...ne verujem da ti pas govori"volim te"...nije to mit,smiruju...to je ceo proces,gajenje hrane za njih,proveravanje temperature,ciscenje,zapisujes podatke koje nisi do tada znao...zaokupis se...blenes u vodu i sarenilo u njoj...realno,vise ces se smiriti gledajuci akvarijum,nego cistiti kada ti se dzukela posere u kuci/dvoristu...

ovo što si rekao da su životinje privržene samo zato što ih hraniš nije tačno... ponekad jeste, ali...

imao sam džukca, mnogo je nemiran bio, ganjao mačke na sve strane i onda ga je neko odveo, još je bio relatiovno mali... godinu dana kasnije se vratio, duplo veći, nisam mogao da ga prepoznam (osim po ožiljku po sred njuške koji je zaradio dok je još bio kod nas, tako što je ganjajući neku mačku punom brzinom tresnuo u kola ispod kojih se ova zavukla)... kasnije smo ga dali nekom lovcu, nije to bio pas za grad...

psi se vrlo često vežu za gazdu... eno ti i onaj patetično napisani članak o džukcu koji čeka pored auto puta od pre par strana...

 

a što se tiče ribica, meni one baš i nisu preterano zanimljive...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzukac koga trenutno imam slusa samo mene...jer je bio jos stene kada sam ga ja stalno hranio i igrao se sa njim...postao mi je privrzen jer sam ga hranio stalno...da je to neko drugi bio,bio bi njemu privrzen i slusao bi samo njega...ribice su zanimljive...nije to samo stavis vodu,ubacis ih...i kraj...da se ne ponavljam...ko ih nije drzao(ne racunam zlatnu ribicu u tegli)ne zna koliko to moze da bude hobi i zanimacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li je problem nabaviti taj kruzni deo stakla? Posto je to po meni najbolje iskoriscen prostor, kad imas 180 ili 90 stepeni kruzni isecak.

 

 

Više ti se isplati da praviš kod majstora. Ja ti mogu naći izvaredne DIY sjatove vezane baš za akvaristiku. Ja sam moj pravila kod majstora, s tim što moj akv. nije ništa egzotično. Sama napravila nacrt, to je akvaterarijum zapravo, cca 200 litara. Imaš čak i proporcije koje debljine stakla se koriste na koju litražu, logično. Ta izbočena stakla isto možeš da nađeš, ali su dosta skuplja i ona se koriste samo kada je to prijeko potrebno, jer mora da se pazi na stomak akvarijuma, ako recimo puniš čitav akv. Moj ne smije da bude pun, samo malo više od trećine, pa ipak sam se plašila da li će stomak izdržati. Mada, ja sam namjerno kupila staklo mnogo veće debljine nego što bi trebalo iz razloga da se ne pitam hoće li napuknuti ili sl. kad se akvarijum puni novom vodom jer se ona direktno uliva (a u pitanju je relativno mnogo vode jelte)... Ako te baš bude zanimalo, mogu naći sajtove, prema njima sam i ja pravila svoj.

 

E da, a ta fora sa 1.000 eur, to je bezobrazno od njih, jer tebe sama podloga za akv. ne može koštati više od 50eur kad bi sam sam pravio, eventualno 100eur ako hoćeš baš kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzukac koga trenutno imam slusa samo mene...jer je bio jos stene kada sam ga ja stalno hranio i igrao se sa njim...postao mi je privrzen jer sam ga hranio stalno...da je to neko drugi bio,bio bi njemu privrzen i slusao bi samo njega...ribice su zanimljive...nije to samo stavis vodu,ubacis ih...i kraj...da se ne ponavljam...ko ih nije drzao(ne racunam zlatnu ribicu u tegli)ne zna koliko to moze da bude hobi i zanimacija...

nije samo hrana, već čuvanje i odgajanje... bebu kad daš na usvajanje ona voli roditelje koji je čuvaju, ne samo zato što je hrane...

da se ne ponavljaš, samo šes puta si rako kako su ribice zanimljive zato što ima puno posla oko njih... znaš šta je još zanimljivo? nepokretni starci... razmišljam se da usvojim jednog... nije to samo da ga tutneš u krevet i pustiš mu tv i kažeš "ajde gledaj discovery, odoh ja napolje"... moraš da mu stalno meriš temperaturu, da ga vodiš u wc, da ga očistiš kad se uneredi u krevetu, da ga kupaš par puta nedeljno, da mu redovno daješ tabletice, hraniš ga, pojiš ga, ima tu puno posla moraš da se udubiš... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaš šta je još zanimljivo? nepokretni starci... razmišljam se da usvojim jednog... nije to samo da ga tutneš u krevet i pustiš mu tv i kažeš "ajde gledaj discovery, odoh ja napolje"... moraš da mu stalno meriš temperaturu, da ga vodiš u wc, da ga očistiš kad se uneredi u krevetu, da ga kupaš par puta nedeljno, da mu redovno daješ tabletice, hraniš ga, pojiš ga, ima tu puno posla moraš da se udubiš... :P

 

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate,ako te matori nepokretni starci prijaju,samo izvoli...a i ne moras da ih kupujes,dodju sami,mozda ti jos nesto i prepisu od imovine...jedina mana je to sto im je moc reprodukcije nula...pa ne mogu da se mreste...al,dobro..mos ih vodis u setnju,a ne treba ti povodac,malo jedu,al su zato puni ratnih prica...ima se nauzivas...umre jedan,uzmes drugog i zapevas sa mijom aleksicem tango argentino...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imala sam negdje online obrazac za računjanje ali ne znam gdje mi je to sada... Davno sam radila svoj akvaterarijum. Zaista ne znam koliko kvadrata mi je potrebno, ja sam staklorescu rekla tipa 2m dužine, 1m širine i pola metra visine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate,ako te matori nepokretni starci prijaju,samo izvoli...a i ne moras da ih kupujes,dodju sami,mozda ti jos nesto i prepisu od imovine...jedina mana je to sto im je moc reprodukcije nula...pa ne mogu da se mreste...al,dobro..mos ih vodis u setnju,a ne treba ti povodac,malo jedu,al su zato puni ratnih prica...ima se nauzivas...umre jedan,uzmes drugog i zapevas sa mijom aleksicem tango argentino...

Trebaju ti kolica, može i sa jednim točkom, a na kraju krajeva može i povodac, al' onda će se isprljati kad ga budeš vukao po prašini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako nesto...uzmes jednog,pa ti on kupi aparat za kokice,pa on nazalost umre,pa se skenjas...pa naletis na drugog,pa te on odvede na more i skontas da je matori napaljkenik na argentinski tango...

 

elem,i psi su ok...nisam rekao da ih ne volim,vec sam branio ribice...i perece...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se bavio akvaristikom u peridou od 1997. do 2002. godine. Behu to lepe godine, ribice (i druge vodene životinje i biljke) su stvarno zanimljive za gajenje. meni je to bilo sasvim OK, s obzirom na to da, za razliku od nekih ovde, ne cenim kućne ljubimce na osnovu toga da li s njima mogu da vodim ljubav, ili ne. :mrgreen:

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Они мачићи о којима сам писала пре пар страна су још мало, па спремни за усвајање. Напомињем да код мене могу да остану још најдуже три-четири недеље, јер након тог времена стварно не знам где ћу с њима. :( Још увек углавном пију млеко на цуцлу, али сада полако уче и да се не укутају у чинију с млеком. :) Вероватно ће за пар недеља прећи на чврсту храну и стварно неће бити проблем за гајење...

 

Још једном: ако знате некога расположеног да усвоји маче, обавезно јавите! Наравно, обезбедила бих и транспорт мачета до нових власника... Ускоро ћу морати да их иселим из просторије у којој тренутно бораве, што значи да остају препуштени на милост и немилост мојих комшија, што опет значи да им нема живота. :(

 

Елем, прилажем сличице. Лошији је квалитет, јер су сликане телефоном... А и мачићи изгледају преплашено - вероватно зато што их је пар минута пре фоткања њушила моја Бела. Иначе, имам пса који се плаши мачића. Брука и срамота рода псећега.

 

1.jpg

 

Ово је бата...

 

2.jpg

 

Ово су бата и сека заједно...

 

3.jpg

 

Ово су опет бата и сека заједно. :)

 

4.jpg

 

А ова плавушица је ... медењак! :wub:

 

Људи, удомљавање је прилично хитно... :( Помажите, плиз!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajoj prelepi su! Ja nemam mesta za jos macaka, imam dve trudnice i jednog macora. :)

Nadam se da ce ih neko usvojiti. Polepi oglase u obliznjim prodavnicama kucnih ljubimaca, tako sam ja uvek sve macice podelila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...