Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Kao prvo, sama je Branislava izjavila:

 

Vise nam se svidja pas sa kupiranim usima nego onako klempav...

 

Kao drugo, mišljenja oko kupiranja su podeljena. Ne moram ja biti stručnjak da bih video da se i stručnjaci dele u tome, a čim se dele, znači da nisu sigurni.

 

Evo šta kaže jedan članak:

Robert Vansbro (Robert Wansborough) izlaže razloge protiv kupiranja ( dokument iz 1996 [1] ). Kako rep kod pasa služi za komunikaciju sa drugim psima, kao i sa ljudima, pas sa kupiranim repom nije u mogućnosti da pokaže strah, agresivnost, pažnju, želju za igrom i tako dalje. Takođe, nekim psima, rep služi kao kormilo dok plivaju, kao i za održavanje ravnoteže dok trče, pa aktivni psi koji uskraćeni za svoj rep, uskraćeni su i za ove funkcije koje im rep pruža. Sedmogodišnje istraživanje, koje je gospodin Vansbro proveo, dokazalo je da nekupirani repovi se manje ozljeđuju nego kupirani. Osim ovih argumenata protiv kupiranja, postoje i argumenti za kupiranje[2], međutim, jedno je sigurno, kupiranje izaziva bol i može da dovede do problema u ponašanju.

 

 

... dalje:

U mnogim zemljama se kupiranje smatra kao nepotrebna grubost prema životinji ili sakaćenje, pa je stoga i u potpunosti zabranjeno. Zbog ovakve politike, polako, i nekupirani psi ulaze revnopravno u ringove na izložbama, sa svojim kupiranim rođacima.

 

Link

 

Pročačkajte malo net i videćete da se kupiranje uglavnom radi zato što su se neki ljudi istripovali da tako pas lepše izgleda, i da bi ga vodili na izložbe (sakatih) psa.

Ja to drugačije ne mogu nazvati do mostruoznost. Kada ljudi počnu da izigravaju Boga i ne može ništa dobro proisteći. Uostalom, toliko je generacija pasa prošlo bez kupiranja, a sad odjednom uši i rep postali toliki problem?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sami mudraci,moj cale se bavi psima preko 40 godina i ne secam se da je imao nesto iskompleksirane pse sa razlozima koje je ovaj mudroser izjavio.

Kupiran i nekupiran pas nikada nece moci ravnopravno da se takmice u ringu,ovo ti govorim iz svog iskustva jer sam bio na 1001 izlozbu i znam kako to funkcionise.Jedan sudija ce reci 'sto ste mu sekli rep',drugi ce reci 'ovi psi nisu lepi sa repom'

Pravila nema a ravnopravnosti jos manje.Da ne zalazim sad i u nestrucnost mnogih sudija.Fox terijere koje imam,njima ne secemo rep jer im super stoji tako,ali ruski terijer sa repom je nepraktican i nezgrapan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiran i nekupiran pas nikada nece moci ravnopravno da se takmice u ringu,ovo ti govorim iz svog iskustva jer sam bio na 1001 izlozbu i znam kako to funkcionise.Jedan sudija ce reci 'sto ste mu sekli rep',drugi ce reci 'ovi psi nisu lepi sa repom'

Znaš koliko me zabole šta će reći neki sudija za mog psa?

Takođe, znaš koliko bi mi to bilo relevantno da li da kasapim psa ili ne?

Hoču da ti kažem da i kada bi se (hipotetički) desilo da meni lično kupiran pas bude 1000 puta lepši, nikada to ne bih uradio psu iz tog glupavog razloga, a pogotovo ne zbog takmičenja ili zato što bi se nekom sudiji svideo ovakav ili onakav.

Jedino zdravstvenih, što sam i napomenuo u svom prvom postu.

 

Ta takmičenja su jebote ko koncentracioni logori.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako,kad spremas psa 6 meseci za izlozbu,pocev od sisanja,do ucenja za ponasanje u ringu,puknes silan novac na njegovu ishranu kako bi dlaka dobila odredjen kvalitet,setas ga 3 puta dnevno zbog kondicije i vezbe gracioznosti,i onda udjes u ring i sudija ti se najebe majke jer mu se nesto ne svidja kod tvog psa,a pritom si prevalio jedno 500 km da dodjes do te izlozbe,e onda se malo zapitas.

Kad mi se javi neki ozbiljan odgajivac pasa na ovu temu onda cu sa njim lepo da popricam,ove gluposti necu ni da citam vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitovima se ne kupira rep...samo usi...svako ko je imao pit bula moze da potvrdi da vec u trecem mesecu zivota ovi psi sami od sebe pocnu da dizu usi ali posto logicno ne mogu da stoje pravo oni ih iskrive i deformisu. Tako da kupiranjem prakticno pomazemo prirodi...takodje pit bulovi imaju ostrije culo sluha od drugih rasa.

A molila bih vas da me postedite tih animal lover sranja jer mi je licimerno da neko ko se davi u prasetini i piletini prica o mucenju zivotinja!

Edited by BraniSlava-Nazi sponzorusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitovima se ne kupira rep...samo usi...svako ko je imao pit bula moze da potvrdi da vec u trecem mesecu zivota ovi psi sami od sebe pocnu da dizu usi ali posto logicno ne mogu da stoje pravo oni ih iskrive i deformisu. Tako da kupiranjem prakticno pomazemo prirodi...takodje pit bulovi imaju ostrije culo sluha od drugih rasa.

A molila bih vas da me postedite tih animal lover sranja jer mi je licimerno da neko ko se davi u prasetini i piletini prica o mucenju zivotinja!

Не помазеш ништа природи купирањем.

Не знам баш колико пит има јаче чуло од других раса.

 

Само ми је интересатно колико се скинхеад и дизел култура ложи на пита. И свако ко се ложи на ту културу.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem koliko lupetas!!!!!!!!!!!!!! Prva stvar pitovima je preporucljivo kupirati usi zbog infekcija...Ma koliko zvucalo nebulozno ako im se NE KUPIRAJU usi povecava se rizik da dobiju infekciju usiju...I najbolji odgajivaci pitova i staforda u Srbiji kupiraju usi svakom svom psu! Uostalom pas je bio pod anestezijom, i sada se super oseca...Evo recimo ja kada sam bila stara oko godinu dana meni su na zivo busili usi iglom jer im se svidjalo da nosim mindjuse pa nikom nista, sta vise zahvalna sam im jer obozavam da nosim mindjuse... Uostalom nemas nikakvo pravo da insinuiras da ja mucim psa...Taj pas zivi bolje od vecine drugih jer ja zaista ne znam mnogo slucajeva gde pas spava na krevetu i svaki dan mu menjaju posteljinu... A da ne pricam o tome da idemo u setnju svaki put kada zagrebe na kapiju, da ima vise igracaka od prosecnog deteta i da provodimo svaki slobodan momenat u igri sa njim...

 

ja sam ushi bushio iglom, sam, bez anestezije i ok mi je

 

nisam ih sekao

 

moj shnaucer nikada nije dobio infekciju ushiju, a nismo ih sekli (iako su ljudi preporuchivali, jer je to lovachko kuche)

 

tvoj ker je borbeno kuche, ne treba mu slaba tachka prilikom borbe

Share this post


Link to post
Share on other sites

nastao kao kuche za lov na pacove i za chuvanje, moze i za ostalo :D

 

jbg, informacije koje sam dobio kao klinja i toga se pridrzavam

 

edit:

 

pronjushkah po wikipediji, zaista ih smatraju sluzbenim psima (working dog), ali vidim da i moja pricha stoji

 

neka je moderno da bude sluzbenik, ali je nastao kao lovac na pacove

 

gad bradati :haha:

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitovima se ne kupira rep...samo usi...svako ko je imao pit bula moze da potvrdi da vec u trecem mesecu zivota ovi psi sami od sebe pocnu da dizu usi ali posto logicno ne mogu da stoje pravo oni ih iskrive i deformisu. Tako da kupiranjem prakticno pomazemo prirodi...takodje pit bulovi imaju ostrije culo sluha od drugih rasa.

A molila bih vas da me postedite tih animal lover sranja jer mi je licimerno da neko ko se davi u prasetini i piletini prica o mucenju zivotinja!

 

pa nismo kinezi da jedemo pse...prasetinu i piletinu gajimo da bi jeli...a ne da bi nam donosli lopticu kada im bacimo ili lajali po dvoristu...bilo bi glupo da svinja dzonja po dvoristu i laje...a pile da lovi miseve...svincugu natovis,pa imas klope,kravu muzes,kokoska daje jaja,ovca vunu...i sve te zivotinje mozes pojesti...od kera cekati mleko,od macke jaje,od hrcka vunu bi bas bio zajeban posao...

Edited by Trne-svetska mega faca
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не помазеш ништа природи купирањем.

Не знам баш колико пит има јаче чуло од других раса.

 

Само ми је интересатно колико се скинхеад и дизел култура ложи на пита. И свако ко се ложи на ту културу.

 

 

Pa raspitaj se malo...nemoj da pricas na pamet...I ponavljam da imas pit bula primetio bi koliko i sam dize usi i uvrce i koliko su im usi neprakticne...

Edited by BraniSlava-Nazi sponzorusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa tobom, iz iskustva znam da pas u dobroj meri formira karakter kako mu dreser,vlasnik, odgajivac nametne. Deo genetike moze da se umiri,mislim na agresivnost,i dobijes normalnog psa. 20 godina drzimo rotvajlere,po par komada, za kucu, ranije doge i mastife, kakvih sam se glupih prica naslusao o njima i njihovim karakterima,strasno. A sve su to dobri psi, malo veci ali ipak psi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fazon kod vlasnika pitova je taj sto su i te price o njima prenaduvane,fazon kupis pita i imas najjaceg psa,mada tacno se vidi po necijem izgledu kakav mu pas pristaje.U sustini pit koji nije spreman za borbe moze da dobije batine od bilo kog drugog psa iste velicine.Bio je slucaj u parku,neki lik je pustao nadrkanog pita i nalece covek sa sarplanincem koji je spreman za borbe,pokidao ga je sarac samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, meni su sva tri kera različitog karaktera, ponašanja, izgleda, imovinskog stanja, nivoa umiljatosti, sebičluka i (ne)poslušnosti... Da li to znači da imam podvojenu ličnost? Ko zna, možda čak i više porodica, sa više različitih kerova? :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...