Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Kakvi pistolji, nozevi i sl, da imam para uzela bih ovo - http://www.mrazovack9.com/all/dogs_for_sale_breed.php?lg=sr&sold=0 jeste 6-9k eur al em je ljubimac em je na komandu sjajna odbrana od bilo koga :da: Rade i dresuru psa kog im dovedete ali samo ako ima odgovarajuci temperament.

Sad cekamo Josipa da izrazi misljenje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su te dresure sranje,ti im ostavis psa na 10 dana,ko zna sta oni rade sa njima,neretko ih i biju a uspeh ne moze niko da ti garantuje.Onaj ko garantuje taj je debil pa nek je najbolji dreser na svetu.

A i mislim,koji ce ti kurac profesionalna dresura za rotvajlera ili dobermana koji su psi cuvari i taj instinkt vec imaju.

A one najobicnije komande sedi,lezi,cekaj mozes i sam da odradis,imas masu saveta na internetu kako.

Evo kako sam ja objasnio jednoj devojci na forumu na koji nacin da pokusa da dresira Akitu

Moze i nekome od vas da posluzi ako se namerite da ucite psa :)

 

Akita je prvobitno bila pas za borbe,tako da ona u sebi ima tu genetsku liniju,pa ce biti potrebno malo vise vremena da se nauci za cuvanje,za razliku od nekog psa cuvara kog i nije potrebno uciti,vec sam dobija nagon.

Moj savet,pronadji nekog 'dobrovoljca' koji ce ti pomoci u toj obuci.Recimo,drzis svog psa na drugom kraju dvorista,igras se sa njim,a taj drugi neka udje u dvoriste,neka zatrese kapiju.Ako pas reaguje na to,potapsi ga po grudima i govori mu neke pohvalne reci,tako ce dobiti samopouzdanje,po potrebi malo ga i nahuskaj cisto da dobije dozu ostrine.

Onda,sta recimo jos da pokusas,uzmes neki stari peskir ili malo jacu krpu,nebitno,zamotas je da izgleda kao sal,ponudis psu u igri da zagrize,a ti da drzis krajeve,on neka vuce na svoju a ti na svoju stranu.Tako ce pas steci osobinu da se bori za nesto svoje,a to je u ovom slucaju svoja teritorija.

E sad,najbitnije od svega je da pas ima volju da radi,i da shvati sta se trazi od njega.Ja sam protivnik da se psi vode na obuke,em sto je preskupo,em niko ne garantuje uspeh obuke,a cesto na takvim mestima psi bivaju fizicki zlostavljani.

 

Ako ovo upali,a nadam se da hoce,onda pristupis poslednjoj metodi,a to je,dovedi nekog skroz nepoznatog,vezi psa za neki stub ili ga drzi na povodcu,a ta osoba da uzme neko drvo ili bilo sta i da pokusa da nasrne na njega,bez udaranja naravno,samo verbalno,i neka vice na psa.E to bi bio poslednji test ostrine,i onako kako sam ja radio sa svojim psima.

Posle toga,ako zelis da pas bude umeren i da staje na komandu onda se baci na vezbe discipline i poslusnosti

 

I kako sam razgranicio agresivne i ostre pse

 

Pas cuvar treba biti OSTAR ali ne AGRESIVAN.To su dva razlicita pojma.

 

Ostar je onaj pas koji dobro cuva svoju kucu ali da na komandu obustavi napad(kako sam ja svog psa naucio).Agresivan pas pokazuje netrpeljivost prema ljudima koji ne predstavljaju nikakvu opasnost po njegovu teritoriju tako sto ce recimo sedeti ceo dan pored ograde i lajati na prolaznike,isto tako kidisati na sve druge pse koje vidi iz dvorista ili u setnji.

Agresivni psi se jako tesko kontrolisu,oni mogu biti dobri cuvari ali koliko je to lose ako ne daj boze taj isti pas nekoga napadne i nikakva komanda ne moze da ga odvrati od napada...

Edited by كافر

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam kome cu dati kucova,ali mi treba pomoc oko kucice.Gde da je uzmem,koje dimenzije da bude i hteo bih neku koja ima bar neku zastitu i nije klasicna kutija,pomagajte ljudi.U pitanju je mesanac koji vuce na labradora od 30kg star skoro 2 god.Hvala unapred!

Napravi kucicu, neces valjda da je kupujes?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis moze u kucnoj varijanti da se nauci pas da skoci i razoruza napadaca na komandu? :D Nesto mi tu bas i nije logicno. Em je nemoguce da je to toliko prosto em je nemoguce da to bas svaki pas (ma kakav instinkt imao) moze da nauci...

 

E pa to sve zavisi kog psa mislis da treniras.Ja nisam dzabe izabrao ove terijere,ne mozes ti sad retrivera da ucis iste stvari,ili pudlicu.

 

Ja sam imao situaciju da je napao coveka,oborio ga je i vukao po dvoristu,izasao sam i samo viknuo.Momentalno je obustavio napad i seo,gledajuci u tog tipa cekajuci da napravi nagli potez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to sve zavisi kog psa mislis da treniras.Ja nisam dzabe izabrao ove terijere,ne mozes ti sad retrivera da ucis iste stvari,ili pudlicu.

 

 

А моооожееее... :cry:

 

Шалим се. Али, баш би било најсуперкул кад би могло.

 

Елем, ја и нисам толико против тих дресура паса. А нисам и против повремене ћушке кад треба васпитати пса. Сећам се да ми је ћале причао како су код њих у бригади дресирали оне њихове псе. Држи га гладног, мученика, а онда га изведе и неко му да комад меса. Он поједе, а дресер га убије од батина. Онда поново - доведу некога са стране да му понуди храну, пас поједе и овај га опет претуче и тако све док пас не научи да само господар може да га храни. Кажу, кад једном научи, износе пред њега разоразне псеће ђаконије, а он ни да омирише.

 

Сећам се да сам плакала к'о киша кад су ми причали још неке појединости са дресуре - али сам плакала још више кад су ми пре неколико година отровали шарпланинца. Кад будем имала пса ког ћу држати у дворишту - проћи ће дресуру. Бар да научи од кога сме да узме клопу. Ја сам само једном ударила моју Белу, кад ми је појела књигу из математике (Мерклеова "Анализа" - последњи сам динар на њу дала! :( ), а капирам да треба пуно више батина да спречиш пса да узме храну од странца, за шта ја стварно немам срца.

 

Кад смо већ код тога - сећам се да је у једној епизоди Mythbusters-a потврђен мит да лопов може да се провуче поред дресираног пса-чувара ако му баци комад меса. Катастрофалан пропуст у дресури. Исцимаш се ти, исцимаш пса и неко га пређе једном шницлом. Тужно. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg ne znam koji bi jos nacin kaznjavanja pas ukapirao pored batina. Posto je zivotinja kazna mora da dodje odmah da bi ukapirao za sta je kaznjen (samim tim ne pali nesto suptilno jer to suptilno mora da potraje da bi postalo neprijatno). A te 'batine' ne moraju da budu nista opasno pa ni dete ne bijes tako da ga trajno boli nego ga shljisnes po dupetu kad polomi nesto i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...