Jump to content

Tattoo


blondie

Recommended Posts

@lunar

Bez poena za tebe :haha:

Vranu, stilizovan crtez, da se konceptualno uklapa sa ovom tetovazom koju vec imam. Radice Nemanja, Karavampir studio. Da ne drvim, videcete kad bude u nekoj fazi uradjena, za sad razmatramo dizajn.

Prvu i jedinu tetovazu uradih sa valjda 19. I i dan danas mi je super. Znam da sam je "smislila" jos sa nekih 13-15 godina. Ovu vranu razmatram skoro 10 godina, tako da verujem da ce mi i ona biti super. Vremenom ukusi variraju, u mom slucaju u pitanju su finese, bar sto se tice tetovaza. Volim velike tetovaze u boji, krupnih detalja, ali ne na sebi. Na sebi zelim da imam stilski ujednacene crno bele, stilizovane, preciznih linija i oblika, bez senki. Stripske :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zen, jbg. čovek ne može biti ozbiljan ovih dana. ;/

Nego, kako će se to uopšte uklopiti sa onim što već imaš. Kada se vidimo, obavezno mi pokaži dizajn.

 

Ja želim tatoo već neko vreme, ali imam problem da ne znam šta tačno želim. Sve mislim evo ovo što sada želim je super i to ću odraditi, i onda posle nekog vremena to što vidim, obično sam ovo je okej ali može to bolje i interesantnije. Plašim se pošto uvek se svega brzo zadovoljim, da će mi i ta tetovaža dosaditi posle nekgo vremena, tako da najbolje da uradim nešto malo, neprimetno, meni lično, što svaki put kada slučajno primetim setim se nekog dogadjaja ili meni važnog sećanja. Ali beside that, najverovatnije kada bi radio nešto ozbiljnije to bi bio neki minimal ili geometrija... pare mi nikad nisu bile problem da skupim, ali dok se ja smislim šta tačno želim, proćiće još vremena.

Veoma sam striktan oko kvaliteta bilo šta što ide na moje telo, tako da mislim da je tetovaža veliki izbor u tvom životu, i nikako bez još brda razmišljanja ne bi uradio tetovažu, jel ipak možda ja romatiziram stvari, ali shvatam da kao i što odeća što nosimo, ili kosa, tetovaža je još jedna ekstenzija tvoje ličnosti i tebe i treba najbolje moguće da te predstavlja.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lunare, za sada ti je najpametnije da se ne tetoviraš. Po mom mišljenju, čovek treba da želi nešto određeno da tetovira, a ne da želi da se tetovira, pa da smišlja nešto, skoro na silu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lunare, za sada ti je najpametnije da se ne tetoviraš. Po mom mišljenju, čovek treba da želi nešto određeno da tetovira, a ne da želi da se tetovira, pa da smišlja nešto, skoro na silu.

 

Pa nisam ni rekao da ću sad da se tetoviram, nego da mi je to na mislima već par godina. Da na silu želim to da uradim, uradio bi odavno, nego čekam pravi trenutak kada ću sigurno znati ono što hoću.

 

Tattoo dana

 

EA5DFFDB5669E8AD12BDB8AE2AB3BD_h400_w300_m2_bblack_q99_p99_coPWdrrAZ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam ni rekao da ću sad da se tetoviram, nego da mi je to na mislima već par godina. Da na silu želim to da uradim, uradio bi odavno, nego čekam pravi trenutak kada ću sigurno znati ono što hoću.

Nastavlja se tradicija yumetalaca koji ne umeju da čitaju.

 

Oženio bih je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni ta neka mejnstrim bazicna ideja oko tetoviranja dakle, to da tetoviras nesto sto u datom momentu mislis da je neprolazno u tvom zivotu ili neraskidivo povezano s tobom, bezveze.

niko ne zna (i ne bi ni trebalo da "zna") kakav ce covek biti i kako ce razmisljati za x godina, tako da osim ako se ne tetoviras u 63-oj godini zivota, nema smisla zaludjivati se sa nekim idejama o tome sta je "tvoja esencija, jezgro tvog bica" i sl. i to stavljati na kozu da bi posle bio ravnodusan prema tome.

osim ako se ljudi ne tetoviraju da bi im to bilo podsetnik na to kakvi zele biti i na kakvom putu ostati, kao neka pripomoc, mental note - samo na kozi, ono kao da ne zaborave, neko iskustvo, pouku, osobu itd. ali meni tetovaza u tim slucajevima vise podseca na staku nego kao sto lunar kaze, ekstenziju licnosti i to mi se ne svidja, pacenicki mi je malo.

s druge strane, cisto estetske tetovaze su mi nekako egocentricne, a i kapiram da mora da dosadi jednom, kad vec nema neku simboliku. ono kao napravicu eye candy od svog tela jupi; ima tu impresivnih i lepih slucajeva ali zasto napraviti to zauvek? to mi izgleda kao manjak maste, jedan te isti prizor iznova i iznova.

random rant je random.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav crni tattoo, najočiglednija šminka ikad

 

Ako mene lazu, ja lazem vas. Svugde sam na listama top 30 tetovaza nalazio tu sliku.

 

Nastavlja se tradicija yumetalaca koji ne umeju da čitaju.

 

 

 

Ili ti odgovor nije po volji? Mogao sam i ja da na tvoj odgovor, isto napišem što i ti.

Pošto me interesuje odakle si izvukao da ja žurim da se istetoviram, ili mi je to glavna želja, ili postoji neki plan za to u skorije vreme? Kada lepo kažem da samo mislim o tome već neki period, ali to se samo završava na mojoj želji nigde nisam napisao da idem da se tetoviram ili da ću sigurno ići, da bi ti mogao da mi kažeš "a sada ti je najpametnije da se ne tetoviraš" Sada? Okej, neću ići da se tetoviram u skorije vreme, you got my guaranties, bro.

Onda kasnije kažeš da ja na silu želim da se istetoviram, i da nemam viziju, tako jest nešto odredjeno, nego sedim i smišljam ne bi li se tetovirao. Cekaj da li si ti ozbiljan u ovome? Da li onaj moj post, može da ima neko drugo značenje, nego neko ko je spreman da se tetovra tek kada je 100% siguran šta želi, pa makar to trebalo i 20 godina da čekam na to. Dobro, nisi rekao da sam ja baš u pitanju, ali najverovatnije indirektno se odnosilo na mene. Ja sam lepo rekao da imam odredjenu želju i viziju šta želim i tačno znam šta ću, ali posle nekog vremena kada se vratim toj tetovaži obično više ne izgleda tolko interesantno, i odustanem od toga. Ali u glavnom otprilike znam kojem pravcu ću ići sa tetovažom. A ovaj deo sa smišljanjem.... ovo mi je bio najčudniji deo tvog posta. Ja u svemu što radim, pristupam sa idejom da sve treba da bude lično i unikatno pa samim tim verujem da tetovaža treba biti osmišljena da najbolje predstavlja mene. Što definitivno podrazumeva, odredjen period razmišljanja i skiciranja, i kasnije nadogradjivanja te ideje. I kada dobiješ finalni produkt, ponovo razradjivanja toga.... i tako u krug. Kao i sa valjda svakom umetnošću.

Znam tačno šta želim, samo što ta želja izbledi posle nekog vremena. Tek kada vidim nešto, i znam da je to baš ono što ja želim, e tek onda ću ozbiljnije razmišljati o tetoviranju, gde i kad.

 

Baš mi je glup ovaj rant i imam osećaj da ništa neću postići osim izgubiti vreme i živce, ali ne volim tako jednosmerne odgovore. Umesto da se potrudiš da vidiš da li si ti možda pogrešno pročitao, ili ja pa da mi kažeš gde grešim, latiš se klasičnog internet odgobora. I onda mi preostaje ili ovo ili da iskuluiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili da pročitaš tačno ono što sam napisao - a to je da sam istog mišljenja kao i ti, da treba polako da smisliš šta ćeš i kako da uradiš. Uopšte nije teško.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@carli

Mislim da ideji estetske tetovaze pristupas prilicno jednostrano. Simbolika manje vise, velika vecina ljudi tetovira nesto i zato sto im je lepo, zato sto im se svidja. Ceo zivot si ti ti, pogledas se u ogledalo, ista faca, oci, nos, zar i to onda nije dosadno? A opet, postoje ljudi koji citav zivot vole iste stvari, tj pronalaze zadovoljstvo u njima. Recimo sladoled od jagode, sisate plavushe, stilski namestaj, svoju zenu. Mislim da je koncept dosadjivanja krajnje individualan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brodosla na jumetal. ko hoce intrakulturalni pov nek ide na forum o tetoviranju :P

 

@zen

"...pogledas se u ogledalo, ista faca..." - pa jeste, zato su ogledala jedna velika glupost :bigblue:

 

Meni to tupamarovski od strane yumetalaca.

Imam dosta interkulturalnih POVs oko sebe ;)

 

Zen, daj nam da vidimo crtež..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...