Jump to content

Recommended Posts

Dodacu samo da je ateizam cist izgovor za pogubljene u sferi religioznog.

 

Apsolutno se slazem.

Mada meni je prilichno povrshno to. Mislim, da se neko nadje ko ce da kaze na sve moguce religije, ideje, mitove, filozofije ''hej, pa ja ne verujem u to, to su gluposti'' E sad, da se nadje neko ko ce da kaze to a ima neku SVOJU ideju mozda izmiksovanih religija, ili stagod. To mi je jos ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u jebem ti lebac al si dodala

 

 

to ko da si rekla da je pogubljen u sferi diznijevih crtanih filmova onaj ko ne veruje ni u jedan.

 

ne moraš verovati da je bajka istinita da bi skapirao o čemu se radi.

 

svi smo mi ateisti.

vi ne verujete u milione mogućih bogova

 

 

ja (itd..) samo ne verujem u još + jednog

 

kad budete razumeli što vi odbacujete te milione, razumećete što ja odbacujem i tog jednog.

 

 

a i prezirem ljude koji uzimaju u celosti neko kompleksno učenje i žive svoj život po njegovim pravilima, ubeđjujući sebe da je to baš to za njih.

kao, imaš milion pravila i jebote-kako-neverovatno- slažeš se baš svih milion.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u jebem ti lebac al si dodala

 

 

to ko da si rekla da je pogubljen u sferi diznijevih crtanih filmova onaj ko ne veruje ni u jedan.

 

ne moraš verovati da je bajka istinita da bi skapirao o čemu se radi.

 

svi smo mi ateisti.

vi ne verujete u milione mogućih bogova

 

 

ja (itd..) samo ne verujem u još + jednog

 

kad budete razumeli što vi odbacujete te milione, razumećete što ja odbacujem i tog jednog.

 

 

a i prezirem ljude koji uzimaju u celosti neko kompleksno učenje i žive svoj život po njegovim pravilima, ubeđjujući sebe da je to baš to za njih.

kao, imaš milion pravila i jebote-kako-neverovatno- slažeš se baš svih milion.

 

 

Covece, o TOME je pricam. Da je glupo prihvatiti samo nesto servirano. Ali i da je glupo odbaciti SVE. Znachi...jao malopre sam na satanizmu napisala neku gomilu tekst, sad me mrzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

KRANG, ako kreneš od definicije Boga kao svemogućeg, sveznajućeg.... onda nema milion bogova, onda je samo jedan, a ovi ostali su u najmanju ruku sveci, anđeli, đavoli i slično. Ne mogu svi biti svemogući i sveznajući, onda se međusobno isključuju.... dakle definicija boga je ovdje problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao, imaš milion pravila i jebote-kako-neverovatno- slažeš se baš svih milion.

ljudi koji prihvataju celu jednu religiju sa svim njenim uchenjima i pravilima je ne prihvataju zato shto im odgovara. da idu sistemom mentalnog samozadovaljavanja, da prihvataju religiju koja im se svidja, onda bi prihvatili neku liberalnu baljezgariju, koja nema 3 pravila, ali ne rade to, jer sam prilichno siguran da svi fundamentalisti koji prihvate sve od jedne religije prihvataju je jer misle da je istinita. sve se svodi na to shta prihvatish kao istinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Bata Životinja
To o cemu ti pricas su ti ove budale. Pravi ateista nikad nece obracati paznju na religije, vec ce imati svoj invidualni vrednosni sistem.

 

 

jest... posebno individualni...

 

inače, ovo je forum religija, ovdje ateista ne bi ni trebalo da bude... osim provokatora, naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi kako definises hriscanske moralne vrednosti.retko koj ateista ima cvrste hriscanske moralne vrednosti.ali vecina njih poseduje humanizam,altruizam i hriscanski pogled na svet.sto podrazumeva definisanje dobra kao sve sto nije zlo.odnosno koncentrisanje na zlo.mada to nije odlika samo hriscanstva vec i islama i judeizma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

možda humanost, ali humanizam sigurno ne...

 

Humanism clearly rejects deference to supernatural beliefs in resolving human affairs but not necessarily the beliefs themselves; indeed some strains of Humanism are compatible with some religions. It is generally compatible with atheism and agnosticism but doesn't require either of these. The word "ignostic" (American) or "indifferentist" (British, including OED) are sometimes applied to Humanism, on the grounds that Humanism is an ethical process, not a dogma about the existence or otherwise of gods

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Humanism

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

i satanizam tvrdi da se bavi ljudima i šta je najbolje za njih... praktično svaka religija, filozofija i ideologija je ''humana''... ali humanizam je humanizam, to je IZAM, to nema veze sa hrišćanstvom, sve sličnosti su univerzalne za svaki filozofski ili religijski pravac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa svaka ideologija je humanisticka jer se bavi ljudima.ali ne govorim ja o tome ovde.kada kazem humanizam mislim na ideologiju koja je nastala kao sekularna verzija hriscanstva.znaci sve hriscanske vrednosti samo bez hriscanske poboznosti.na tome je sagradjena moderna zapadna civilizacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

opet, sve religije i ideologije imaju iste ciljeve - slobodu, jednakost, pravdu.... samo različita oruđa... oruđe hrišćanstva je vjera, oruđe humanizma je razum, i većina humanista, zanemarujući Kanta, smatra da je razumno da Bog ne postoji...

 

ti kažeš hrišćanske vrijednosti, ali to su vrijednosti skoro svake religije, na različit način tumačene, manje ili više istaknute u prvi plan, ali ipak univerzalne vrijednosti.

 

Humanizam je rekao da će te vrijednosti sprovesti razumom i time je automatski postao antihrišćanski. Problem je samo što je humanizam catchy name, pitko je, svima se sviđa ime.... ali sami tumače šta u stvari to ime nosi sa sobom.

 

Humanizam nije isto što i čovjekoljublje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

svako ima svoj koncept jednakosti, a nacional-socijalistički je čak dominantan u Evropi... To je jednakost, sloboda i bratstvo unutar nacije, a ne internacionalno, što bi bio komunizam naš nasušni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zato sto i ako su ateisti oni veruju u hriscanski vrednosni moralni sistem

Ja poštujem neke od božjih zapovesti ali kao stvar morala i bontona. Da li to znači da nisam ateista?

Koješta.

Ne treba biti hrišćanin da bi shvatio da ne treba da kradeš, lažeš i ubijaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...