Jump to content

Recommended Posts

A šta ti je to "protiv-logično" kod kvantne fizike?

kvantna mehanika direktno odbacuje drugi i trecji zakon logike. nije mogucje da neshto i postoji i ne postoji, ili da zhena bude i trudna i ne bude bude trudna, znachi na neka sushtinska pitanja (kao shto je pitanje postojanja) mozhe da bude da ili ne, niti mozhe da bude neshto izmedju, niti neshto trecje, niti oba u isto vreme.

Edited by рогозуб
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kontam čemu drvljenje kurca. Evo, ja sam poreklom Srbin (mada se ne izjašnjavam o nacionalnoj pripadnosti, jer je potpuno nebitna), a veroispovest nemam. Hoće li biti problem da to kažem prilikom popisa? Ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato što je pravoslavcima nepojmljivo da budeš srbin a da nisi pravoslavac pa popisivači po automatizmu hoće da te popišu tako ili će članovi domćinstva da te prijave tako zato što je njima nepojmljivo da ti ne veruješ u njihovog stvaraoca i spasitelja i tako dalje... znam slučajeve koji nisu religiozni ali će se izjasniti kao pravoslavci zbog nenatezanja sa ukućanima... takođe i one koji misle da to što su srbi automatski znači da se "vode" kao pravoslavci, kao da im je to dosuđeno rođenjem i da nemaju pravo da promene veru... ili klub za koji navijaju... a ovoj ateističkoj organizaciji sa druge strane zinulo dupe da bude što više ateista u statistici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce me startovao neki lik u knezu koji je delio male listice,da ne kazem smotuljke za razliku onih b5 reklamnih koji dele svugde u centru.Zbog brade je mislio da sam svestenik ili student bogoslovije.Cim mu pojasnih da nisam shvatio je da sam ¨samo¨ posveceni vernik.

 

Covece,sta mi naprica,nisam nista ni povatao,ali ima veze sa mojim bozanskim smislom i biti.Kad sam mu rekao da sam ateista i komunista,pogledao me je kao da sam sam Vozd Jovan Pogani.

 

Posle procitah da me pozivaju na molitvu prvog oktobra i kasniji protest drugog oktobra,naravno mirni protiv homoseksualaca i ostalih sotona.

 

U pitanju je organizacija ¨Pravdoljublje¨ koji su neki radical sect unutar SPC-a,danas su sprecile arheologe da kopaju kod jednog manastira jer to nije po verskim obicajima pravoslavlja da koristis lopatu za kopanje,vec samo da mlatis narkomane,nevernike i pedere.

 

Postovah ovde da ne bi brisali modovi na ostalim religioznim temamam...

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce me startovao neki lik u knezu koji je delio male listice,da ne kazem smotuljke za razliku onih b5 reklamnih koji dele svugde u centru.Zbog brade je mislio da sam svestenik ili student bogoslovije.Cim mu pojasnih da nisam shvatio je da sam ¨samo¨ posveceni vernik.

 

Covece,sta mi naprica,nisam nista ni povatao,ali ima veze sa mojim bozanskim smislom i biti.Kad sam mu rekao da sam ateista i komunista,pogledao me je kao da sam sam Vozd Jovan Pogani.

 

Posle procitah da me pozivaju na molitvu prvog oktobra i kasniji protest drugog oktobra,naravno mirni protiv homoseksualaca i ostalih sotona.

 

U pitanju je organizacija ¨Pravdoljublje¨ koji su neki radical sect unutar SPC-a,danas su sprecile arheologe da kopaju kod jednog manastira jer to nije po verskim obicajima pravoslavlja da koristis lopatu za kopanje,vec samo da mlatis narkomane,nevernike i pedere.

 

Postovah ovde da ne bi brisali modovi na ostalim religioznim temamam...

 

http://www.youtube.com/watch?v=Q1_wUrIAP24&list=FLtfs7wzbLpPz3-oQVA9urEw&index=6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce me startovao neki lik u knezu koji je delio male listice,da ne kazem smotuljke za razliku onih b5 reklamnih koji dele svugde u centru.Zbog brade je mislio da sam svestenik ili student bogoslovije.Cim mu pojasnih da nisam shvatio je da sam ¨samo¨ posveceni vernik.

 

Covece,sta mi naprica,nisam nista ni povatao,ali ima veze sa mojim bozanskim smislom i biti.Kad sam mu rekao da sam ateista i komunista,pogledao me je kao da sam sam Vozd Jovan Pogani.

Hehe, mene su nedavno spopala dva primata, neki smesni mali lik i s njim zacudo fina zenka, bar telesno. Cijenim da su bili jeshini svedoci ili neka slichna udruga zombija. Bio sam nametljivo zainteresovan prvih nekoliko sekundi, pa sam ih prekinuo rekavsi im da sam na uslovnoj i da mi je zatvorski psihijatar rekao da ne bi trebalo da pricam sa nepoznatim osobama, jer moze da se vrati.

Bilo je zanimljivo, svakako, steta sto su tako brzo nestali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не,они се залажу за "права" атеиста. А пре тога треба да прикажу како су њихова права,као атеиста,угрожена...

Ух,каква досада...

 

И наравно то објављује Данас,чувена новина са (повременим) геј текстовима.

 

"Правдољубље",никад чуо,каква црна секта,шта је то,не знам ништа о томе,може неки инфо ?

Edited by C.A_R.I.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom mišljenju, kada moram da se izjasnim kao ateista, mada je jedino logično da ne moram da objašnjavam to, ne treba ni mene ni ijednog istomišljenika da bude briga za rezultat popisa, osim ako nema jakih dokaza da će to direktno da me (nas) ošteti ili ugrozi. Ako neće, boli me uvo, neka upišu da sam pravoslavac, sektaš, šta god - to su njihovi rezultati kojim se igraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Centar za kulturnu dekontaminaciju i ona kucka VUco aaaaaaaaa pre bih sa crnim djavolom pravio koalciju i skup.

 

CA_RIA rekoh da su sekta,jer sektare valjda znaci odcepiti se od mainstreama,to jest biti deo,kao recimo bogumili koji nisu priznavali nista materijalno za razliku od ostatka crkve pa ih zato satrese ostatak crkve kao crno ispod noktiju da su.

 

Sto se tice ateista srbije,pre oko godinu i po dana upoznah njihovog nekog sekretara ili sta god da je.Covek je kao i vecina osnivaca neki liberalni lik koji radi u svojoj profesiji kao bankar svaki dan od 9-17h i shvatise da makar necemu doprinesu pravljem ateista srbije.Problem mi je sto su konformisti i sto se ocigledno vidi ovde jer su se povezali sa tim palamudjenjem u tom centru sa ne znam ni ja sta koji je ispostava jedne od vladajucih partija.Takodje,ako bi im LDP ponudio nesto da se prikljuce njima,ne verujem da bi razmisljali dva puta.

 

S toga udri mito bekrijo :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зависи шта подразумеваш под сектом. Није свака секта иста,да не улазим у детаље. Пошто нисам чуо ниједну званичну секту осим "старокалендараца" расколника или "зилота",не знам која је организација и који су људи у питању.

 

Јел ово удружење атеиста беше тражи свој дан да им буде празник,као "дарвиндан" ?

 

"U saopštenju se dodaje da će Udruženje podržavati građane koji ne žele da budu kršteni i da će izdavati "sertifikat odricanja od vere""

 

:udri: :udri:

Slogan organizacije je "Protiv dogmi i neznanja"

:haha: :haha: :haha:

 

http://www.mondo.rs/...sti_Srbije.html

 

Registrovano je udruženje građana "Ateisti Srbije" čiji su osnovni ciljevi promocija ateizma i prava na slobodu javnog zagovaranja sekularizma.

 

:bigblue::haha: :haha: :udri: :udri: :udri:

Edited by C.A_R.I.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pod sektom smatram svakime koji se odvaja od mainstreama.

 

Da,to sa darvindanom je dobra stvar.Jer mozes imati i praznik koji nije slava ili nesto religiozno a da iskuliras,najedes se i napijes.Samo sto su oni liberali pa pljunuse na sve praznike 1945-1991 godine koji su postojali.

 

 

Ja bih pre izabrao moto-za slobodu (ne)vere.

 

U cemu je problem oko promocije ateizma i javnog zagovaranja sekularizma???

 

Da li oni spadaju u isti kos sa pederima i lezbejakama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, Геј лоби (односно LGBT) ,бар за сад Црква углавном не интересује,али сад то је друга прича која су пљувања имали они и други који су сагласни са мишљењем као и они.

Удружењу атеиста очигледно име шкрипи,јер су више анти-теисти него атеисти.

Борба за секуларно друштво не значи ништа конкретно,већ је само опште место у шта можеш да уклопиш све што ти се не допада у друштву,а има везе са религијом.

Edited by C.A_R.I.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...