Jump to content

Recommended Posts

Moje je viđenje da ateistu boli kurac za religiju, dok ne utiče na njega. Anti-teista, sa druge strane, stalno insistira na nekoj borbi, kao što ovi to rade.

ovo prvo je apateista, a ovo drugo ateista. anti-teista je nepotreban naziv potpuno.

* Apatheism (a portmanteau of apathy and [a]theism), is apathy, disregard, or lack of interest towards belief or lack of belief in a deity

 

 

shto se tiche popisa, zapravo bi trebalo da bude mnogo deista (ljudi koji misle da bog postoji a ne prihvataju nijednu religiju/ proroka/ sveto pismo) i jecista (ljudi koji intuitivno veruju da postoji "neshto", al se ne zanimaju previshe time [ietsism]), to treba promovisati, da znaju ljudi kako da se izjasne.

Edited by рогозуб
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje je viđenje da ateistu boli kurac za religiju, dok ne utiče na njega. Anti-teista, sa druge strane, stalno insistira na nekoj borbi, kao što ovi to rade.

Е то,тај рад,то и ја мислим. Нисам срео до сада ниједног атеисту који би желео "дарвин дан" :bigblue:

Ма изгледа ово удружење жели да "набаци" што више обожавалаца. Само пре тога треба да убеди људе да су атеисти и да су страшно угрожени. И онда долазе они као заштитници "људских" права :mrgreen:

Главни је трип да су усмерени против џедаја и растафаријанаца :haha:

 

Па они их моле да се изјасне као атеисти,а не као џедаји или већ како :bigblue:

А колико има деиста,то немам појма,није било питање у анкети,мада није лоша идеја.

 

Moje je viđenje da ateistu boli kurac za religiju, dok ne utiče na njega. Anti-teista, sa druge strane, stalno insistira na nekoj borbi, kao što ovi to rade.

Е то,тај рад,то и ја мислим. Нисам срео до сада ниједног атеисту који би желео "дарвин дан" :bigblue:

Ма изгледа ово удружење жели да "набаци" што више обожавалаца. Само пре тога треба да убеди људе да су атеисти и да су страшно угрожени. И онда долазе они као заштитници "људских" права :mrgreen:

Главни је трип да су усмерени против џедаја и растафаријанаца :haha:

 

Па они их моле да се изјасне као атеисти,а не као џедаји или већ како :bigblue:

To да ли је неко незаинтересован не заслужује ново име,па и агностици нису заинтересовани за религију... A apatheist може евентуално бити врста атеисте,као апатетички атеист.

"Unlike theists, atheists, etc., the unique feature of an apatheist is that if it were possible to prove that God exists, their beliefs and behavior would not change." (Ово ми звучи као агностичко виђење)

Edited by C.A_R.I.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje je viđenje da ateistu boli kurac za religiju, dok ne utiče na njega. Anti-teista, sa druge strane, stalno insistira na nekoj borbi, kao što ovi to rade.

To me podseca kao na podelu zanrova u metalu.Svi su metalci ali onda idu u sitna crevca i dele se u zanrove i ostalo.

 

Realno bih bio ateista,a ovako sam anti-teista jer me spopadaju sve sekte redom.Sila akcije i reakcije

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me podseca kao na podelu zanrova u metalu.Svi su metalci ali onda idu u sitna crevca i dele se u zanrove i ostalo.

 

Realno bih bio ateista,a ovako sam anti-teista jer me spopadaju sve sekte redom.Sila akcije i reakcije

 

I ti njih spopadaš ali u suprotnom smeru :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzoni a da mi ti pokazes m? ili bi radije njoj da pokazes

inace podele, grupe, podgrupe samo prave haos i, pometnju i zbunjuju ionako zbunjene umove...neko rece kako se hriscanstvo javilo kao odgovor na prezasicenje politeizmom, izgleda da se polako narod zasicuje hriscanstvom i ostalim monoteistickim religijama, pa sad cekamo da se rodi novi bog, novog mesiju koji mozda dodje 12.12.2012. :mrgreen:

ja livno bih volela da nam ovog puta taj bog ne dodje sa neba, vec iz unutrasnjosti zemlje, bilo bi zanimljivo i drugacije :lol: ranije je bilo xy bogova..a danas postoji xy religija sa 1 bogom...jbg dodje mu na isto to...problem je u ljudima, zasto bi moglo jednostavno kad moze da se zakomplikuje, tako bar nije dosadno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko rece kako se hriscanstvo javilo kao odgovor na prezasicenje politeizmom, izgleda da se polako narod zasicuje hriscanstvom i ostalim monoteistickim religijama, pa sad cekamo da se rodi novi bog, novog mesiju koji mozda dodje

Није тачно да је постојало презасићење политеизмом,чак напротив политеизам је био веома јак у време настанка хришћанства,као што је у време Мојсија политеизам био толико јак да су Јевреји час падали у искушење и служили другим боговима,час се окретали Господу.

А те атеистичке дефиниције су смориле неопевано...

Πроверите,можда сте пост-теиста или не-теиста ... Мислим трагедија од подела зар не :bigblue:

Наравно,зашто је википедија (углавном) геј...

(The Oxford English Dictionary (2007) does not have an entry for "nontheism" or "non-theism", but it does have an entry for "non-theist" defined as "A person who is not a theist", and an entry for the adjectival "non-theistic".)

Аs simple as that :D

Edited by C.A_R.I.A.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

na popisu stanovnistva nece biti pitanja "da li ste religiozni ili ne".

pitanje ce biti "koje ste veroispovesti" cime se sugerise da se od nas ocekuje da pripadamo nekoj religiji.

 

zbog cega je to opasno i stetno po drustvo, objasnili su ljudi iz "ateista srbije" na ovoj tribini:

 

 

dakle, ljudi koji budu popisivali stanovnistvo duzni su da upisu u rubriku "veroispovest" tacno ono sto im vi kazete i tu treba naglasiti da niste religiozni (ko nije, naravno). takodje je lose zajebavati se sa fazonima tipa "dzedaj, pastafarijanac" i slicno, jer se i taj podatak posle tretira kao "Vernik" - sto crkvi daje argumente za razne lose stvari koje rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj link sto sam postavio... fora je da ako se izjasnis kao dzedaj, to neki ljudi koriste kao (lazni) argument o broju vernika.

 

prava stvar je odgovor: "ateista, nisam religiozan". ;)

 

 

edit: pastafarian je odavde: http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_Spaghetti_Monster

:)

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da treba da bude ponudjeno "nisam religiozan", ali, podatak o broju vernika nema nikakvu posebnu svrhu, dok podatak o broju pravoslavaca na neki nacin koristi Srpska Pravoslavna Crkva kao argument za mesanje u politiku.

 

Ako se napravis pametan pa stavis 'dzedaj', kako drugacije da te racunaju nego kao nekakvog vernika xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da treba da bude ponudjeno "nisam religiozan", ali, podatak o broju vernika nema nikakvu posebnu svrhu, dok podatak o broju pravoslavaca na neki nacin koristi Srpska Pravoslavna Crkva kao argument za mesanje u politiku.

 

Ako se napravis pametan pa stavis 'dzedaj', kako drugacije da te racunaju nego kao nekakvog vernika xD

tacno, racunaju te u vernika i posto je velika vecina stanovnika srbije pravoslavne vere - crkva te podatke plasira onako kako im odgovara. i ne samo crkva, nego i razne druge organizacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...