Jump to content

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

pa o tome i jeste rec. zasto verujes u nesto sto nije objektivno posmatranje stvarnosti - cak u tolikoj meri da to utice na tvoj zivot?

zasto biras hriscanstvo, a ne marvelove stripove i u cemu je sustinska razlika? stavise, mislim da x-men salje veoma bitne moralne poruke o tome kako treba voleti bliznjeg svog i kako treba biti posten cak i kad nam to ne ide u korist... eto, strip x-men je prepun divnih moralnih pouka.

 

 

jebote, ti si i dalje na ovoj temi?

 

Majstore, nemoj da se razbacuješ terminima poput ''objektivnog posmatranja stvarnosti'' kad ne znaš šta to uopšte jeste

 

evo ti primer, kad već govoriš o ''moralu'', a zahtevaš ''objektivno posmatranje stvarnosti'', pokaži mi prstom na neku stvar i reci - to je ''moral''.

 

Posle toga kreni dalje, pa mi nađi objektiviziranu ''ljubav'', pokaži mi ''život'', ''strah'', ''sreću''... i kad sve to nađeš javi mi se da ti pokažem Boga.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

isto ovo moze da kaze pripadnik bilo koje religije za sebe. dakle, ne dajes nikakav drugi razlog osim tvoje licne zelje da tripujes u nesto sto znas da nije bas realno. kitnjast i kicast govor (koji treba da zvuci arhaicno i "autoritativno") ovde ne pije vodu i to ovde ne prolazi... evo primera:

 

x-men stripovi su za nekoga Radosna Vijest, a ti to ne razumes jer nisi pronikao u sustinu x-mena. ti te stripove gledas povrsno, ocima koje razumeti ne mogu. mozda su za tebe stripovi x-men samo sarene slicice i fantazije, ali te svete sveske i spisi prikazuju vulverina kao istinitog revolucionara, pozdrvovanog polu-coveka koji je neunistiv, ali trpi bol zarad spasa drugih.

 

(ovako mogu da pisem do sutra, i jasno ti je da moja dozivljaj x-mena nije nista manje autentican i iskren, niti je ista manje vazan od tvog dozivljaja jevandjelja i hriscanstva. u pitanju su jake deluzije, samo sto se u mom slucaju ja zajebavam a ti si ozibljan).

 

Pa licni primjer je najbolji primjer...Svi vjerinici x-man ce brzo svoju turneju zavrsisti kada napune nesto vise godina.X-man ostaje dobar i poučan strip ali ništa više od toga,kao i neka bajka koju ja recimo čitam mom malom bratu od strica...Hrišćanstvo ostaje mogućnost života koja svoje postojanje može da preobrazi jevanđelskim životom,a to ona svjedoči evo 2000 godina.

 

dakle, izabrao si hricanstvo jer ti se dopalo kako izgleda i svidelo ti se to sto si procitao.

isto tako si mogao i da postanes musliman da ti se kojim slucajem dopao muhamedov rad, i da su kojim slucajem na tebe hadisi ostavili divan utisak.

 

posto si religiju prihvatio na osnovu licnog ukusa i utiska, isto si tako mogao da prihvatis i verovanje u vulverina i jevandjelje po x-menu.

 

Strawman argument.

 

a po cemu je to ispred?

zasto je koncept hriscanstva ispred koncepta x-mena? ti jednostavno ne razumes x-men i nisi pronikao u Istinu koja je jedina zapisana u opusu. ali dobro, u svakom od nas postoji zrno razdora koje je posadio Magneto..

 

Ovdje je zamena teza argument.

 

argument i te kako pije vodu.

ljudi koji su danas autoritet za stari zavet - kazu da isus nije sin bozji. tradicija judaizma je duza i starija od hriscanske i njihov autoritet je (po tvom argumentu) jaci.

 

Argument iz neznanja.

 

da si nekad bio na star wars konvenciji, video bi sta je dinamican zivot!

Haha,interesatno. :mrgreen: Ali opet to ipak ostaje samo konvencija zar ne?Nego jel Marko Bulat bio na konvenciji?

 

dakle, svesno ides u deluzije. i naravno da ne verujes da je isus kontrolisao vremenske uslove, poput hali beri iz x-mena. naravno da ne verujes da je nahranio gomilu ljudi sa 3 ribe, da je hodao i slicno. ljudi koji zaista veruju u deluzije tog intenziteta, uglavnom se nalaze po ustanovama.

ono sto ti radis po ovom pitanju je - foliras. kao i svaki vernik.

 

http://www.scribd.com/doc/75507146/Jevandjelje-i-%C4%8Duda

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno zapanjio bi te broj onih "vernika " koji zaista veruju da je zemlja stara 6000 godina, pa cak i da nije tako biblija iskljucuje postojanje dinosaurusa, kako to objasnjavas? iako je ovo bitno samo za one koji doslovno shvataju bibliju, pa bili to oni koji veruju da je zemlja stara 6000g ili oni koji se trude da svaki pasusu u bibliji opovrgnu prostim objasnjenjem da je nelogicno i da je u suprotnosti sa naucnim dokazima. za one koji pogledaju malo dublje videce da biblija nije istorijska knjiga, vec duhovna, da se ne bavi stvarnim dogadjajima vec duhovnim razvojem coveka. meni se licno ne svidjaju brojna jevandjelja koja su kontradiktorna jedna sa drugim, malo mi lici da je svako hteo svoj deo kolaca, sto opet nema veze sa duhovnoscu. zato mi hriscanstvo i ne odgovara mada i tu moze da se nadje oblik religije koji vodi u srz. neko moze tu sebe da pronadje i podrzavam, ali sta ce taj neko na ateizmu gde ce da ubedjuje ateiste da njihov put nije ispravan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

biblija nije istorijska knjiga, vec duhovna, da se ne bavi stvarnim dogadjajima vec duhovnim razvojem coveka.

 

Upravo ovo.

Kao ateista,ako je citas,gomila gluposti i kojekakvih cuda koja su nemoguca.U prevodu plitko citanje.

Kao vernik,ako je citas,onda si tupav i prilicno glup,ako verujes u sva ta cuda,jer onda verujes i u smajeve i u magije i u letenje i u sve natprirodno sto se moze videti u filmovima i citati u knjigama.U prevodu plitko citanje.

Biblija je puna metafora i simbolike,kao i sve mitoloske price,bajke,basne....dakle imaju poruku,slikovito objasnjenu.Slepom verniku koji samo cita bez razumevanja,a na sva zvona iskazuje kako je on veliki vernik,taj tu poruku nece videti,ali nece je videti ni ateista,jer je previse racionalan.

 

Primer-Isus hrani 5k ljudi s dve ribe i 'lebom.

Za ateistu je ovo besmislica.Jedan ugao gledanja-racionalan.Jer racionalno gledano apsolutno je nemoguce nahraniti 5000 ljudi sa dve ribe i pet vekni hleba.Sem ako te dve ribe nisu neki megalomanski kitovi,a opet koja je to tehnika mogla prvo uloviti toliku ribet'nu pa dovuci do mesta gde je Isus besedio.

Za vernika,ovo predstavlja ono sto je napisano-cudo.Takodje jedan ugao gledanja-To je Isus,to je bozije cudo,bozija volja,to je iznad mog poimanja.Ili je jednostavno presao preko toga ili cvrsto veruje da je Isus stvarno sa dve ribe i pet lobova najeo 5000 ljudi.

 

Ali...

ako sagledas sliku u takozvanom 3D,kao simbolicnu pricu,koja ima za cilj kakvu posluku porat,ta riba i taj lebac nije hrana kao bukvalna hrana,nego duovna hrana,e onda Isus nije bukvalno nahranio 5000 hranom koja se jede,nego ih je nahranio verom i duhom i svojom recju.Iz takvog ugla gledanja je onda moguce,jel tako ili nije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Upravo ovo.

Kao ateista,ako je citas,gomila gluposti i kojekakvih cuda koja su nemoguca.U prevodu plitko citanje.

Kao vernik,ako je citas,onda si tupav i prilicno glup,ako verujes u sva ta cuda,jer onda verujes i u smajeve i u magije

 

izvini, a koja je razlika između zmajeva i dinosaurusa? Evo, ja ne znam, pa ako bi neko mogao da mi objasni...

 

Ali...

ako sagledas sliku u takozvanom 3D,kao simbolicnu pricu,koja ima za cilj kakvu posluku porat,ta riba i taj lebac nije hrana kao bukvalna hrana,nego duovna hrana,e onda Isus nije bukvalno nahranio 5000 hranom koja se jede,nego ih je nahranio verom i duhom i svojom recju.Iz takvog ugla gledanja je onda moguce,jel tako ili nije?

 

glavna hrišćanska molitva ima stih

 

''hleb naš nasušni daj nam danas''

 

piše nasušni hleb, a ne pšenični hleb

 

Nasušni znači onaj koji nam je istinski potreban. Istinska hrana. Duhovnost.

 

A opet, to ne znači da Isus stvarno nije nahranio ribom i hlebom 5.000 ljudi. Jer...

 

Primer-Isus hrani 5k ljudi s dve ribe i 'lebom.

Za ateistu je ovo besmislica.Jedan ugao gledanja-racionalan.Jer racionalno gledano apsolutno je nemoguce nahraniti 5000 ljudi sa dve ribe i pet vekni hleba.Sem ako te dve ribe nisu neki megalomanski kitovi,a opet koja je to tehnika mogla prvo uloviti toliku ribet'nu pa dovuci do mesta gde je Isus besedio.

 

ateisti ne znaju ni kojom tehnikom su Egipćani napravili piramide. Kao što su se rugali verovanju u zmajeve pa pronašli dinosauruse i opalili šamarčinu sami sebi.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja hardkor tema.

 

Deluje poprilično nemoguće da će neki vernik svojom pričom i argumentima uspeti da ubedi nekog nevernika da krene da veruje u Boga kao i da će neki ateista uspeti da ubedi nekog vernika u suprotno, te stoga - čemu ovakva i ovolika rasprava?

 

Još jednom, koja hardkor tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini, a koja je razlika između zmajeva i dinosaurusa? Evo, ja ne znam, pa ako bi neko mogao da mi objasni...

 

 

 

glavna hrišćanska molitva ima stih

 

''hleb naš nasušni daj nam danas''

 

piše nasušni hleb, a ne pšenični hleb

 

Nasušni znači onaj koji nam je istinski potreban. Istinska hrana. Duhovnost.

 

A opet, to ne znači da Isus stvarno nije nahranio ribom i hlebom 5.000 ljudi. Jer...

 

 

 

ateisti ne znaju ni kojom tehnikom su Egipćani napravili piramide. Kao što su se rugali verovanju u zmajeve pa pronašli dinosauruse i opalili šamarčinu sami sebi.

zmaj ili azdaja mitolosko bice,jedna ili vise glava,leti,govori,hipnotise ocima,bljuje vatru,zivi u jazbini sa blagom. Pravi zmaj:zmaj sa komodora,reptil poput gustera bez ikakvih mitoloskih moci. Molitva kaze hleb kao duhovna hrana ne istinska hrana=onaj pasus sa 3d pricom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

sale, to sa dinosaurusima je čista hiperbola. Svaki ateista bi logično mogao da pomisli da kao što divljak ustukne kad opali puška, tako i kad je video nekog gmizavca pre 100.000 godina mogao je da ga opiše onakvog kakav nije bio. Brate, valjda ti je jasan koncept lovačke priče. Ko je uopšte video tu ''aždaju'' osim viteza koji ju je ubio? i onda opisao kao ne znam kakvo strašno biće. kao kad danas ubiju vevericu a tvrde da su pogodili vepra od trista kila među oči.

 

Mislim, samo idiot bi pomislio da je aždaja nešto što je čovek potpuno izmislio. Odakle je izmislio, to je diljak iz prašume, da je sposoban da stvara fantastične ideje bio bi nadčovek i leteo bi u svemir pre Ramzesa III. Primitivni ljudi su preuveličavali ono što su videli, ali definitivno nisu mogli da izmisle aždaju od nule.

 

 

Inače, tema jeste idiotska, pre svega zato što neki ovde koriste termine poput vernik i nevernik. Uopšte nije tačno da postoje nevernici, jer svako u nešto veruje. Ateista VERUJE da je svemir beskonačan, iako je beskonačnost božanska osobina.

 

Ne može se objasniti pojam beskonačnosti bez ulaženja u nerazumna objašnjenja i čisto sujeverje.

 

Verovati u beskonačnost ili u Alaha ili u hrišćanskog Boga podjednak je fundamentalizam.

 

:haha: :haha: :haha:

bravo zmaju!

pobeda do pobede!

 

 

johnnyzzz, ako treba još nešto da ti objasnim, evo danas imam vremena, pa samo pitaj, nemoj da izigravaš balavca sa tupavim smajlijima

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

iako je beskonačnost božanska osobina.

Dokaži.

 

Dakle, neko ko veruje u nauku i naučno dokazane činjenice je po tebi takođe vernik? U istom onom smislu kao i vernik koji veruje da je Bog, koji je, logično, stvorio sam sebe iz ničega, takođe stvorio i beskrajan prostor, materiju, energiju i vreme? Zanimljivo...

 

Mislim da treba napraviti razliku između te dve vrste vernika. Jer u tom slučaju i neko ko veruje da je ceo Univerzum (Multiverzum?) stvorila magična žaba sa svojim magičnim kreketom je onda takođe vernik. Ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bata zmaj

kakve gluposti prosipaš...

 

postoji razlika između nerazumljivog i nerazumljenog, neobjašnjivog i neobjašnjenog (vezano za beskonačnost npr)...

beskonačnost je božanska osobina samo iz ugla vernika, tj onih koji je prisvajaju i pripisuju svom imaginarnom prijatelju... ona je podjednako božanska koliko je i duga vlasništvo pedera... a i duga je nekad bila "neobjašnjiva" dakle božanska, a onda su je objasnili i na kraju je postala gej... neobjašnjivost je gej...

 

ne veruju svi, neki ostavljaju mogućnost da nešto jeste tako ili ovako ukoliko ima (naučnih) činjenica koje ukazuju na to, možeš da nazoveš to "verovanjem" ili kako ti drago, to nema nikakve veze sa verom u duhovnom/religioznom/pričamtipriču smislu...

 

to što postoji mogućnost da je priča o zmajevima potekla od dinosaurusa ne znam šta treba da dokaže, zmajevi takvi kakvi su prikazani u mitološkim pričama nisu postojali, i to je to... jedino što ovim argumentom možeš da sugerišeš jeste da je isus postojao i da je njegovo kompletno "bljuvanje vatre i ostale mađije" jedna velika lovačka priča... i definitivno jeste, osnovao čovek sektu (mada pre kult), počeo malo da odvaja vernike od aktuelne religije, da smara okolo, udario glavom u zid, savatali ga, skontali da je loš za biznis i da bi bolje bilo da ga uklone (ispostavilo se kao užasan poslovni potez) a sve ostalo su lovačke priče nastale generacijama nakon njega... napraviše od guštera zmaja...  

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bata zivotinja zasto automatski mislis da ateista sigurno veruje a je svemir beskonacan? to je malo ograniceno razmisljanje. mi beskonacnost, vecnost nazivamo bozanskom osobinom samo iz razloga sto nam je nepojmljiva iz nasg ugla posmatranja, pa stoga moramo da joj damo neku uzviseniju osobinu koja nije ovozemaljska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih voleo da ozive dinosauruse.

Takođe. Mada, to i nije baš toliko nerealno koliko izgleda.

 

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/229954/Kloniranje-Mamut-ce-uskoro-oziveti

 

@bata zivotinja zasto automatski mislis da ateista sigurno veruje a je svemir beskonacan?

Pa, ako se zna da je Svemir velik BAREM 150 MILIJARDI SVETLOSNIH GODINA, kao i da se od svog nastanka NEPREKIDNO ŠIRI I TO SVE BRŽE I BRŽE onda nije teško shvatiti odakle takva pretpostavka.

 

Naravno, biti ateista nema nikakve veze sa verovanjem ili neverovanjem u beskonačnost ili konačnost bilo čega već ko ili šta stoji iza te beskonačnosti ili konačnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda ateista ima drugacije vidjenje svemira od ove opsteprihvatljive teorije da se svemir siri. e sad mozda to meni deluje kao glupost a isto tako je u srednjem veku bilo glupo verovati da zemlja nije ravna ploca. jeste da smo danas na mnogo visem razvojnom stupnju ali opet toliko ima neistrazenih delova svemira, a mi poznajemo samo malio deo koji nas okruzuje i to ne u potpunosti tako da je glupo govoriti o njegovim granicama, pa bile one i zaista beskonacne. ja iskreno sumnjam i u teoriju velikog praska :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino što ovim argumentom možeš da sugerišeš jeste da je isus postojao i da je njegovo kompletno "bljuvanje vatre i ostale mađije" jedna velika lovačka priča... i definitivno jeste, osnovao čovek sektu (mada pre kult), počeo malo da odvaja vernike od aktuelne religije, da smara okolo, udario glavom u zid, savatali ga, skontali da je loš za biznis i da bi bolje bilo da ga uklone (ispostavilo se kao užasan poslovni potez) a sve ostalo su lovačke priče nastale generacijama nakon njega... napraviše od guštera zmaja...

 

Mene besjede hrista i ostalih apostola dosta podsjecaju na price barona Minhauzena,koji je vazio za najveceg lazova ikada.

Ne znam da li ste culi za onu njegovu pricu o lovu po zimskom danu toliko studenom da se nisu mogle cuti rijeci koje lovci jedan drugom upucuju,jer bi se odmah zaledile,a kad su sproljeca dosli u tu istu goru da love,culi su svoje rijeci od zimus,jer su se odledile. :haha:

 

U nasem jeziku se cesto kaze laze ko' Minhauzen,mada se takodje moze reci laze kao Hrist,ili laze ka' apostoli. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo zamisli da imas svog T-Rexa u dvoristu :rockdevil:

Odlično! A nazoveš ga Sima (kao onaj džukac u "Srećnim ljudima") i šetaš ga na 200 kg teškom povodcu od kovanog gvožđa.

 

mozda ateista ima drugacije vidjenje svemira od ove opsteprihvatljive teorije da se svemir siri.

Pa to pokušavam da objasnim. Ateizam nema nikakve veze sa beskonačnošću ili konačnošću ili verovanju da li se Svemir širi ili ne. Od deset ateista, pet njih će možda reći da veruje u beskonačnost i širenje, pet će reći da ne veruje. Dakle, to s tim nema veze.

 

ja iskreno sumnjam i u teoriju velikog praska :mrgreen:

Imaš neku bolju teoriju?

 

U nasem jeziku se cesto kaze laze ko' Minhauzen

Zar se ne kaže "Ne baroniši"?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mada se takodje moze reci laze kao Hrist,ili laze ka' apostoli. :haha:

nije hrist kriv, on je samo marioneta, da ne kažem maskota koju su iskoristili da oko nje iskovu jednu od najvećih prevara...

 

Pa to pokušavam da objasnim. Ateizam nema nikakve veze sa beskonačnošću ili konačnošću ili verovanju da li se Svemir širi ili ne. Od deset ateista, pet njih će možda reći da veruje u beskonačnost i širenje, pet će reći da ne veruje. Dakle, to s tim nema veze.

baš zbog toga što se, pored neverovanja u boga, ateistima kači kompletna filozofija i gomila levih stavova i "verovanja" (koja ne bi trebalo da se podrazumevaju) nikada za sebe neću reći da sam ateista... isključivo nereligiozan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebote, ti si i dalje na ovoj temi?

jebote, ti i dalje nisi napustio yumetal i pored sveg blama? ;)

 

Majstore, nemoj da se razbacuješ terminima poput ''objektivnog posmatranja stvarnosti'' kad ne znaš šta to uopšte jeste

evo ti primer, kad već govoriš o ''moralu'', a zahtevaš ''objektivno posmatranje stvarnosti'', pokaži mi prstom na neku stvar i reci - to je ''moral''.

Posle toga kreni dalje, pa mi nađi objektiviziranu ''ljubav'', pokaži mi ''život'', ''strah'', ''sreću''... i kad sve to nađeš javi mi se da ti pokažem Boga.

ti klinacki fazoni "pokazi mi misaonu imenicu" - ne mogu da fasciniraju nikoga ovde.

kapiram ja da si ti navikao da budes okruzen retardima od najranije mladosti, pa imas potrebu da prikazujes svoju pamet svima, ali najbolje bi bilo da skapiras da ovde sluzis sa podsmeh usled drasticnog manjka socijalne inteligencije. meni je malo zao da te jos i ja tovarim, ali ako mi dodjes na zicer i ako budes trazio da te podjebavam... zna se sta ti sleduje. ;-)

 

Ateista VERUJE da je svemir beskonačan, iako je beskonačnost božanska osobina.

klasicno lupetanje nekoga po nema pojma sta znaci rec "ateizam". usled neznanja ili zelje da se prikazes pametan - pripisujes ateizmu razne oblasti kojima se on ne bavi. nadam se da razumes kako time pokazujes da nemas pojma sta pricas.

 

 

-------

 

Pa licni primjer je najbolji primjer...Svi vjerinici x-man ce brzo svoju turneju zavrsisti kada napune nesto vise godina.X-man ostaje dobar i poučan strip ali ništa više od toga,kao i neka bajka koju ja recimo čitam mom malom bratu od strica...Hrišćanstvo ostaje mogućnost života koja svoje postojanje može da preobrazi jevanđelskim životom,a to ona svjedoči evo 2000 godina.

judaizam svedoci mnogo vise od 2000 godina, tako da bi (koristeci se tvojim upravo izrecenim argumentom) trebalo da budes jevrejin, jer ti je bitna duzina trajanja religije. ;-)

 

Strawman argument.

Ovdje je zamena teza argument.

Argument iz neznanja.

ne zelis da pocnes tu vrstu prepiske samnom. ;)pa znas li koliko ja uzivam da ukazujem na logicke greske kod sagovornika? :haha: :haha

 

(inace, ovde si pokazao da ne znas sta zaista znaci "Argument iz neznanja" jer si ga pogresno identifikovao. sedi, jedan ;) )

 

---

 

Biblija je puna metafora i simbolike,kao i sve mitoloske price,bajke,basne....dakle imaju poruku,slikovito objasnjenu.Slepom verniku koji samo cita bez razumevanja,a na sva zvona iskazuje kako je on veliki vernik,taj tu poruku nece videti,ali nece je videti ni ateista,jer je previse racionalan.

nije bas tako. ateizam ne podrazumeva odbijanje metafora kao poruke. ateista moze da cita andersenove basne i nece pomisliti "ma gluposti, zivotinje koje govore". ateizam ni u kom slucaju ne negira metaforu kao stilsku figuru (niti se tim bavi, kao sto se ne bavi beskonacnoscu). ;-)

 

ateistima mahom smeta sto su tumacenja metafora iz knjiga popularnih religija, podlozna totalno proizvoljnim interpretacijama od strane raznih "autoriteta". citajuci kuran, neko moze da postane skroz "opusten" lik, a neko drugi moze da postane bombas samoubica. u tome je problem i sa biblijom i ostalom verskom literaturom koja plasira dogme.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Dokaži.

 

Dakle, neko ko veruje u nauku i naučno dokazane činjenice je po tebi takođe vernik? U istom onom smislu kao i vernik koji veruje da je Bog, koji je, logično, stvorio sam sebe iz ničega, takođe stvorio i beskrajan prostor, materiju, energiju i vreme? Zanimljivo...

 

izvini, a kako su to naučnici ''dokazali'' beskonačni prostor?

 

Kad kažeš da postoje bakterije koje se ne vide ljudskim okom, uzmeš mikroskop pa dokažeš da postoje. A niko još nije video beskonačnost.

 

Mislim da treba napraviti razliku između te dve vrste vernika.

 

 

pa ti ih klasifikuj ako hoćeš, za mene su oni svi vernici, da li su manje ili više sasvim mi je irelevantno.

 

 

@bata zmaj

kakve gluposti prosipaš...

 

postoji razlika između nerazumljivog i nerazumljenog, neobjašnjivog i neobjašnjenog (vezano za beskonačnost npr)...

beskonačnost je božanska osobina samo iz ugla vernika, tj onih koji je prisvajaju i pripisuju svom imaginarnom prijatelju... ona je podjednako božanska koliko je i duga vlasništvo pedera... a i duga je nekad bila "neobjašnjiva" dakle božanska, a onda su je objasnili i na kraju je postala gej... neobjašnjivost je gej...

 

 

johnnyzzz balavče, Bog je narodni termin za ono što se zove APSOLUTNO BIĆE. I kada neko ozbiljno razmatra da li postoji apsolutno biće on ga razmatra tako što mu dodaje atribute

 

1. beskonačnost

2. večnost

3. svemogućnost

4. sveznanje

 

Hruišćani veruju da apsolutno biće poseduje sva četiri atributa

 

Fizičar će mu dati prva dva. Razlika je takva da me boli uvo. Osoba koja živi 80 godina da mi soli pamet kako je dokazala da je nešto večno je podjednako smešna, ako ne i smešnija od nekog mitropolita koji govori o Sudnjem danu.

 

ali jedno je sigurno - još niko normalan nije dokazao da apsolutno biće ne postoji u nekakvom obliku, makar kao nešto beskonačno i večno.

 

 

to nema nikakve veze sa verom u duhovnom/religioznom/pričamtipriču smislu

 

i opet se vraćamo na istu stvar, NIKO na ovoj planeti nije ušao u svemirski brod i obišao beskonačnost, nije je sipao u epruvetu, nije je gledao pod mikroskopom, nije je merio nikakvim instrumentima osim U TEORIJI.

 

to što postoji mogućnost da je priča o zmajevima potekla od dinosaurusa ne znam šta treba da dokaže, zmajevi takvi kakvi su prikazani u mitološkim pričama nisu postojali, i to je to... jedino što ovim argumentom možeš da sugerišeš jeste da je isus postojao i da je njegovo kompletno "bljuvanje vatre i ostale mađije" jedna velika lovačka priča... i definitivno jeste, osnovao čovek sektu (mada pre kult), počeo malo da odvaja vernike od aktuelne religije, da smara okolo, udario glavom u zid, savatali ga, skontali da je loš za biznis i da bi bolje bilo da ga uklone (ispostavilo se kao užasan poslovni potez) a sve ostalo su lovačke priče nastale generacijama nakon njega... napraviše od guštera zmaja...

 

to bi mogao biti poslovni potez da je Isus bar nešto zaradio od tog svog posla, a nije

 

ali to nije ni važno za činjenicu da je beskonačnost osobina APSOLUTNOG BIĆA, dakle narodski rečeno BOGA. Odbacivanje Biblije ne podrazumeva odbacivanje vere u apsolutno biće, i svi veruju u to, čak i blesavi imaginos koji deset godina visi na ovoj temi

 

jebote, ti i dalje nisi napustio yumetal i pored sveg blama? ;)

 

 

ti klinacki fazoni "pokazi mi misaonu imenicu" - ne mogu da fasciniraju nikoga ovde.

kapiram ja da si ti navikao da budes okruzen retardima od najranije mladosti, pa imas potrebu da prikazujes svoju pamet svima, ali najbolje bi bilo da skapiras da ovde sluzis sa podsmeh usled drasticnog manjka socijalne inteligencije. meni je malo zao da te jos i ja tovarim, ali ako mi dodjes na zicer i ako budes trazio da te podjebavam... zna se sta ti sleduje. ;-)

 

joj mali, pa kome ti prodaješ ovo? Zamisli da sam autističan ako hoćeš, ali socijalna inteligencija ne može da sudi o objektivnom postojanju ili nepostojanju apsolutnog bića, jer socijalna istina može da sudi o objektivnoj stvarnosti koliko pleksiglas može da sudi morskoj vodi.

 

Socijalna inteligencija je košarka, a ovo je pitanje fudbala. Babe i žabe mešaš, mali, ne može gol rukom da se da.

 

Ovde si ipak ti tražio da ti neko ''pokaže kako i gde postoji Bog''.. nema tu fazona ''pokaži mi misaonu imenicu'', da li ti smatraš da ljubav, sreća ili život postoje?

 

ajde mućni praznom glavom, neka te tri ganglije zaigraju malo. Upravo je poenta u tome da nešto postoji iako ne možeš da ga prstom pokažeš. To tražiš od imenice Bog a ne tražiš od maltene svake imenice kojom se služiš svaki dan

 

Ovo su vrlo ozbiljne stvari, i shvatam da ih ti ne kapiraš, najveći filozofi su u dvadesetom veku bar bili pošteni, kad već ne postoji Bog ne postoji ni ljubav, duša je propagandna mašinerija, država ne postoji osim na geografskoj karti i u vidu šaltera, sreća je izmišljena pojava,sasvim subjektivna i zanimljiva psihijatrima. Lepo kažeš sve to ne postoji a ne da kenjaš kako u X-menu imaš nekakve ''moralne pouke'' (moral, šta to bješe, da li to postoji ili ne?)

 

dakle, stvar je vrlo jednostavna, ili te misaone imenice postoje iako ih ne možeš pokazati, ili ne postoje pa bi napokon mogli da odamo poštu Adolfu Hitleru, prvom iskrenom ateisti

  • Upvote 1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...