Jump to content

Recommended Posts

npr, ideja boga, ili Galilejova ideja heliocentrizma, ili ideja da su svi ljudi jednaki

 

vrlo je zanimljivo npr da neko tvrdi samo za prvu ideju da je izmišljena, a ne npr za treću

 

Stvarno postoje ljudi koji misle da su svi ljudi jednaki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

postojeći politički sistem je napravljen na toj osnovi, da je pravljen na uverenju o nejednakosti onda yumetal ne bi ni postojao, kamoli skupština, ljudska prava, zdravstveno osiguranje, osnovna škola...

 

u stvari, previše sam umeren, u društvu nejednakosti ubistvo je sasvim normalna stvar za koju ne bi trebala postojati nikakva kazna, jer ne postoji ni policija, samo tursko ropstvo

 

u društvu nejednakosti sve bi to trebalo ukinuti, pa ko preživi pričaće

 

dakle, ljudi itekako žive i podržavaju život u društvu zasnovanom na ideji jednakosti, u kojem mogu čak i da laprdaju da ta jednakost ne postoji, ili da je crkva izmislila boga, ili da to društvo u stvari nije ništa postiglo i slično

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

u stvari, previše sam umeren, u društvu nejednakosti ubistvo je sasvim normalna stvar za koju ne bi trebala postojati nikakva kazna, jer ne postoji ni policija, samo tursko ropstvo

 

ne znam samo kako je civilizacija preživela doba monarhije onda :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

a što ne bi preživela? Prvo ukazivanje na ljudska prava i jednakost ljudi čini hrišćanstvo u srednjem veku

 

samim tim, hrišćanske monarhije moraju da se vode hrišćanskim pravilima

 

s druge strane, Persija i ostale gojkolike države više i ne postoje

 

stvar je vrlo jednostavna, ako se odbaci ideja jednakosti onda se lepo odbacuju i sve institucije koje se na toj ideji temelje, i sve se svodi na sultanate, kastinska društva, robovlasništvo itd...

Edited by Bata Životinja
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

eo da turite još jedan minus za dobro jutro

 

hrišćanska/islamska civilizacija - stvorile sve dobro što bilo gde koristite, i po čemu pišate. Red bi bilo bar to da priznate

 

civilizacija nekih kvaziateizama i duhovnosti, budizam, hinduizam i ostale spiritualne prevare, Kina, Indija, nirvana i te fore - idite živite tamo, plivajte malo po Gangu i Jancekjangu

 

civilizacije koje se zaebavaju sa Baalom i ostalim bogovima podzemlja, ja sam kul, obrnuti krst i ti fazoni - Sadam Husein je vaš vođa, Mesopotamija do Tokija

 

Kosovo republjik!

Edited by Bata Životinja
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

oni su svakako bezvredni, jer moji postovi su suvo zlato

 

eo pogledajte samo poslednje 2 strane, niko nije pobio ono što sam napisao, jer i ne može istina da se pobije

 

normalno

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

samo što ovo ni u jednom trenutku nije bilo pitanje pameti

 

npr, možda pokušavaš da kažeš kao Heraklit ''Znati mnogo stvari ne znači biti mudar''

 

a ja ni u jednom trenutku u ovoj priči oko Galileja nisam pokušavao da budem ovo drugo

 

ti svakako ne uspevaš da budeš ni prvo ni drugo ;)

 

za to ćeš morati malo više da se potrudiš, pošto do sada ne videh nijedan konstruktivan, kamoli edukativan post sa tvoje strane

 

nit' informacija, nit' drka-drka-đona

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

eo onda čitaj samog sebe

 

bata zivotinja, naucio da cita i pise a 2 i 2 ne zna da sabere. :) ekspert za serendanje, velja ilic meets deretic kalibar. potrozac vazduha. nesposoban da generise bilo kakav koristan i smislen sadrzaj. umisljeni ekspert za propagandu, providan i detetu od 7 godina (ali ubedjen da dominira svojom nacitanoscu, zapravo vrti istu pricu i presipa iz supljeg u prazno). jednom recju - serator. :)

 

ne znam ko je izmislio da se zemlja krece oko sunca, ali ti si izmislio proseravanje i dosadjivanje.

 

 

zamiljvo je sto neko brise moje poruke, a ostavlja i gaji batine gluposti (to je ocigledno blize brisacu, i vise mu/joj se svidja, bolje shvata materiju kad je bata prezentuje). ;)

 

niko te nije pobio zato sto si sam sebe pobio vec milion puta, drugi su te pobili 2 miliona puta, i zato sto si smorio...

 

 

..a ne zato sto si mnogo pametan.

 

 

tldr...

 

 

je li moguće? Da, moguće je napisati pet identičnih, besmislenih, zgubidanskih, spamerskih postova u kojem apsolutno ništa ne piše, dok Bata prosvećuje yumetalce sa Kopernikom, Galilejem, Tomasom Kunom... Bata otvara umove, šiptarizuje, urazumljuje!

Edited by Bata Životinja
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Taman pomislih - na sta Carli odgovar ovde kada nema vise Bate da startuje intrigirajucu polemiku?

 

Da vidim neki dan da se nadrogiram kao stoka, pa kad izgubim osecaj o vremenu, mozda potrosim 46 i pol minuta da vidim kako Opra resava ateiste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo sam da posaljem mejl bati da mu poklonim svoj profil da troluje forum ali sam odustao od ideje zato sto sam zavoleo ovaj profil, jbg. a i skapirao sam da bi ga previse brzo otkrili, tipa u roku od par dana max.

 

pa ne bi bila nesto specijalno dobra fora.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...