Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Lou, daj molim te, što ne potražiš po netu da vidiš kako Ron Coleman i njemu slični izgledaju u vreme nabacivanja mase, pa kako 3-4 meseca pred takmičenje počnu da definišu mišić. Pa oni imaju pivske trbušine tada!

 

A valjda u svojoj teretani imaš nekoga ko se sprema za takmičenje, nemoj da pričaš da su izdefinisani rođeni.

 

To jeste najefikasniji rad, ali onda preokreneš dijetu za 180 stepeni, i maltene izbaciš hidrate i masti za ta tri meseca, to jeste ludilo, ali to oni rade.

Oni to tako rade zato što ih u međuvremenu boli kurac, jer nema takmičenja. Ne bi se nikada opustili i nabacili stomačine kada bi svakog meseca imali takmičenja.

 

 

Naravno da nisam mislio na ždranje milki i bureka, ali nije tačno da profesionalni bilder ima jednu te istu dijetu čitave godine, to jednostavno nije tačno, postoji jedna dijeta za nabacivanje mase, a druga za definiciju. Jedna ima više, druga manje kalorija.

Nisam ni ja rekao da si mislio na to. Dijeta se menja, to stoji, ali onaj ko hoće da stalno izgleda dobro - dakle, bez velike količine masnog tkiva - će stalno paziti na ishranu. Bilderi rade za takmičenja, a obični ljudi za sebe. Ne možeš da porediš ta dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Pa ako ćeš tako, ni ja nisam rekao ono što si ti mislio :haha:

 

Naravno da program za definiciju može nabaciti i po koji mišić a ne samo definisati postojeće. Ali kad govorimo o ovom konkretnom slučaju, devojka ne radi to, već diže previše.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li merio body fat pre početka uzimanja? Zanimaju me konkretni rezultati za tri nedelje.

Nisam, nemam caliper. :haha: Vidim po sebi da sam malo smrsao a tek je prva nedelja prosla. Merio sam se pre pocetka uzimanja a na vagu necu stati opet dok ne zavrsim celo pakovanje. Posle nedelju dana pauze pa opet. :da: Ajde sto sam smrsao nego sto poboljsava metabolizam i varenje a na treningu se ubijam uz ovo vise i jace nego inace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd malo detaljnije o animal cuts-u ? Koliko kosta , koliko traje pakovanje ?

 

Ja nemam puno toga da skidam , mislim za nekog je to puno za nekog nije , kad bih skinuo stomak i bokove bilo bi extra , trcim jredovno , ali slabo ide sa tim . E sad ne bih voleo da smrsam po svaku cenu na kilazi , znaci necu da mi se smanje ruke , ramena ... vec samo gde ima sala , jel to moze samo sa animalom , ili pored toga moram proteine da picim ?

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemas puno toga da skidas nemoj ni da trosis pare. Ja sam ga uzeo jer nikako ne uspevam da skinem stomak, sta god radio ili ne radio. Sve je ostalo u redu samo mi stomak ide na zivce.

 

Znaci, uzima se samo ako te zanimaju ekstremni rezulati. Kosta skoro 4900rsd ali radi ono sto i treba da uradi - bukvalno unistava mast. Uostalom, Universal/Animal pakovanje je u pitanju, ako se imalo razumes u te stvari znaces da Animal znaju posao. Ima 42 paketa po 9 tableta, pije se 2x dnevno. Ujutru na prazan stomak pola sata pre jela i pola sata pre treninga. Pijes ga i kada pauziras. Pakovanje traje tri nedelje, posle toga je obavezna pauza od nedelju dana ukoliko planiras jos jedan pak da pazaris. Sve to naravno prati ishrana i redovni trening. Nebitno sta je u pitanju, da li trening mase ili definicije. Ispratis trening sa 20ak minuta na traci ili bicikli cisto da ubrzas metabolizam posle treninga i to je to.

 

I mene zanima zbog cega ga nikome ne bi preporucio? Nisam primetio da mi bilo sta smeta a na ravno pola paka sam. Stavise nigde nisam pronasao neki stetni efekat a brdo foruma sam obisao. Cak sam i energicniji i mnogo se bolje osecam i spavam, bio to on dan ili off. Jedini potencijalni problem koji ja kao laik prepoznajem kad su sastojci u pitanju je kofein koji licno i ne osecam u sistemu.

 

Uostalom:

 

Animal Cuts Official

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Synephrine - droga. Srčana aritmija, visok pritisak, ne daj bože infarkt kad budeš stariji.

 

Tyramine takođe vrši pritisak na srce.

 

Diuretici se piju radi izbacivanja tečnosti iz organizma, a šta će to zdravim ljudima, mogu samo da poremete nivo kalijuma i natrijuma u ogranizmu.

 

Plus tolika količina kofeina, guarane i sličnih energetskih elemenata (crni, zeleni čaj) takođe pojačavaju ritam lupanja srca, a to troši srčani mišić.

 

 

Sve u svemu, to definitivno nije zdravo, ali sigurno jeste efikasno, dakle, ko je spreman da rizikuje (bez ikakve potrebe) taj neka koristi.

 

Jedini dobar element koji vidim je Karnitin, a on se može naći i u običnim proizvodima npr Natural Wealth, koji se mogu kupiti u apoteci. Uopšte, sagorevač masti koji nađeš u apoteci ne može biti opasan (osim što opasno sporo sagoreva mast) kao neki koje kupiš u ''specijalizovanim'' radnjama u kojima prodavac pojma nema kakvu hemiju prodaje.

 

Pored karnitina, proizvodi na bazi ananasa su takođe zdravi.

 

Ali mene ne čudi ništa kod bildera, pa oni uzimaju aminokiseline za dobro jutro, a organizam ih izbacuje kroz mokraću svakoga dana, da valjaju u tolikoj količini ne bi ih ispišavao.

 

Neki ladno bacaju pare umesto da piju sopstveni urin :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mare

 

Kazem za neke je to malo , za neke puno , imam stomak , sala na bokovima pogotovo , nista to nije strasno , ne vidi se ispod majice , ali ga ima .

 

Radim kardio redovno , trcim intenzivno vec godinama , ali dzabe kad je salo na stomaku u pitanju . I ishranu sam korigovao koliko toliko .

 

Jel uzimas protein ? Necu da od tog animal cutsa postanem kostur , vec samo salo da nestane i misicna masa poveca , moze to ?

 

@ Bata

 

Eto korisnih informacija , naravno treba se puno raspitati , ne uzimam tvoj odgovor zdravo za gotovo , ali necu da sebi unistim zdravlje u velikoj meri , ako ce mi to biti stetno koliko i pola litre koka kole i tekila , onda i nije neka cena , retko sta je zdravo u danasnje vreme . I ako se odlucim za taj sagorevac koristio bih ga samo dok ne skinem te masne naslage .

 

Sta se desava ako nakon 3 meseca prestanes uzimati a nastavis trenirati, bumerang efekat ?

Edited by Hail Metal
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bata je u pravu.

Mada, Mare ako ces uzimati jedno-dva pakovanja ovoga i ako su dobrog zdravlja, a s ozbirom da imas 22 godine nemas brige.

Mlad organizam je cudo. Uostalom ne moze par pakovanja Cutsa da ti nanase toliko stete.

 

Kazem za neke je to malo , za neke puno , imam stomak , sala na bokovima pogotovo , nista to nije strasno , ne vidi se ispod majice , ali ga ima .

 

Radim kardio redovno , trcim intenzivno vec godinama , ali dzabe kad je salo na stomaku u pitanju . I ishranu sam korigovao koliko toliko .

Ne mozes protiv genetike, sta god uradio vazda ces imati taj problem u manjoj ili vecoj meri. Jeb'ga neko dobije plave oci neko se tovi u guzici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Zivotinja

 

Ovo za srcani misic nisam znao ali sam mogao i da pretpostavim. Citao sam brdo clanaka, oblilazio gomilu nasih i stranih foruma, niko se nije ni pozalio na sporedne efekte. Kapiram da preparat nije za zezanje (na stranu to sto kosta skoro 50e :haha:) pa sam se trudio da se pre kupovine informisem koliko god je to moguce - bilo na netu bilo kod pro vezbaca. Videcu kako ce biti do kraja pakovanja, za sada stvarno nemam niti jednu zamerku.

 

@Hail Metal

 

Ne uzimam nista drugo pored ovoga, ovo je prva hemija vezana za teretanu koju sam kupio, prodao sam se. :haha: Idealno bi bilo uzimati ga pored proteina ali toliko para bas i nemam. Kats sam po sebi ne razgradjuje misicnu masu vec samo mast, dakle ne moras da se brines za to.

 

Vezano za bumerang efekat - ni na to se niko nije zalio a to me je bas i zanimalo jer nisu male pare u pitanju. :haha: Nastavis da vezbas i da se hranis pravilno koliko-toliko i nece biti problema. Jebes ga, trudim se da se hranim sto pravilnije ali kao student ne mogu to finansijski da izdrzim - bar ne u meri u kojoj to bodibilding kao sport trazi. Izbacio sam slatko, cipseve i ostala sranja odavno.

 

@Smorok

 

Potpuno sam zdrav. Ne pijem ni gaziran sok a ne nesto alkoholno, a o pusenju i drogama ne volim ni da razgovaram. :haha:

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Kao što reče Smorock, od prve litre votke ti neće ništa biti, ali koji će ti samo litar votke? Ne radi posao.

 

''Razumniji'' rizik bio bi jedno pakovanje AC pa onda prelaz na zdravije sagorevače, ali ja to na sebi ne bih eksperimentisao, jer ne verujem da se unutra nalazi samo ono što piše na etiketi.

 

To je možda moja paranoja ali eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bata

 

Ne bih se slozio sa tobom. Od jednog animal cuts-a sigurno da nece dobiti aritmiju, ili nesto sto ce ostaviti trajne posledice. Da je tako animal ne bi bio legalan kao steroidi recimo. Uostalom i masna hrana ce ti kad tad doci glave, dugorocno gledano, zar ne?

Drugo: Koliko i ti i on pa i ja dnevno pojedemo djubreta od hrane koja se prodaje pod "zdrava hrana" a da nismo svesni sta smo zapravo pojeli i koijh sve dodataka, emulgatora i ostalih sranja ima u tome (a i pesticida na vocu).

 

@Mare

Spici slobodno to pakovanje, a ako i dalje nisi siguran po pitanju stetnih dejstava, obrati se strucnim ljudima na pansport ili xsport forumu pa vidi sta imaju da ti kazu.

Edited by Kingmanowar

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je možda moja paranoja ali eto...

Kapiram sta hoces da kazes ali ko moze da ti garantuje da se i u najobicnijem proteinu i kreatinu ne nalazi jos nesto cega na etiketi nema? Ako cemo tom logikom nista ne bi trebalo da kupujemo vec samo iz domace baste da se hranimo.

 

Spici slobodno to pakovanje, a ako i dalje nisi siguran po pitanju stetnih dejstava, obrati se strucnim ljudima na pansport ili xsport forumu pa vidi sta imaju da ti kazu.

Procesljao sam Animal Cuts teme na oba foruma i nisam procitao da postoje stetna dejstva ukoliko se pravilno koristi. Stavise, to je jedina napomena i na Animalpak.com - DO NOT EXCEED RECOMMENDED DOSAGE.

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bata

pa to vec zavisi od njegovog razmisljanja ;)

 

@ King

svaki burner moze da bude potencijalno veoma opasan ako neko ima visok pritisak i urodjenu aritmiju, ili ako je stariji od 45 godina.

Inace je to sve ok.

 

Licno smatram da je ponekad dobro "pogurati" neke procese u organizmu, i za to "poguravanje" uzeti neku hemiju, ali posle toga samo zdrava ishrana i nista vishe i odrzavati rezultat. Problem je sto vecina nastavi sa losom ishranom i ne paze na treninge pa se sve vrati na storo i onda opet hemija i tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Kingmanowar, čim si rekao da to treba da proveri na nekakvom internet forumu sve si rekao, alo, da to valja imalo bi potpis dr. sci. med.-a.

 

A ako na tom forumu znaju šta je uopšte farmaceutska hemija ili farmakologija, odma da mi glavu sečeš.

 

Dakle, što se tiče kvalitetnog informisanja, nađi farmakologiju u biblioteci pa čitaj.

 

Jedemo mi svakakvog škarta, na primer za organizam je lošije piti Coca Colu Zero nego običnu, jer Zero ima veštačko sladilo aspartam koji takođe ubrzava srce.

 

Itd itd, ali animal cuts nije fast food, već koncentrisan otrov. I u Meku imaš neku salatu u burgeru, ovde nema ništa osim otrova.

 

Sad, možeš ti reći da mu neće biti ništa od par pakovanja, super, a ti naravno znaš koji su uzroci npr raka kod ljudi? Pošto o tome lome glavu mnogo pametniji likovi od svih nas.

 

Dakle, ne zna se ni zašto ljudi obolevaju od raka, ali ti znaš da od animal cutsa nikome ništa neće biti? Zdrav organizam može sve da podnese, a onda se razboli nekim čudom, valjda zato što je sve podnosio? Pa od čega se razbolio?

 

Nisi se to zapitao. Cigara tu i tamo, kilo svinjetine usput, litra votke s vremena na vreme, po koja aminokiselina ili steroid, malo animal cutsa, gradski smog... Nešto možeš da izbegneš, nešto ne možeš. O posledicama na potomostvo da ne pričamo.

 

Super, Mare ne pije i ne puši (iako je i to legalno), guarana je legalna pa hajde popij 10 konzervi dnevno, pošto se i to nalazi u animal cutsu.

 

Mare, to prvo i proveri, zna se da se zabranjuje da se popije više od 2-3 guarane dnevno, a i to ne na duže staze (guaranu su bar doktori medicine ocenjivali), dakle pogledaj koliko miligrama ima jedna konzerva pića, a koliko jedna doza AC-a.

 

Ako ima više - batali, jer pored guarane u AC imaš crni čaj, zeleni, kofein, syneprine, tyramine i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne mozes protiv genetike, sta god uradio vazda ces imati taj problem u manjoj ili vecoj meri. Jeb'ga neko dobije plave oci neko se tovi u guzici...

 

Ja dobio plave oci i salo , jebiga ...

 

 

Inace neko rece da je mozda dobro krenuti sa AC pa preci na neku slabiju i jeftiniju varijantu , recimo ovo :

 

http://www.xsport.rs/shop/index.php?page=14&pid=335

 

 

To za ishranu i treninge se podrazumeva , ovo drugo ne nameravam da prestanem jos dugo , mozda to nece uvek biti teretana , ali u pokretu sam godinama , ako nista drugo onda trcanje , koje mi nikad ne pada tesko ...

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio sa tobom. Od jednog animal cuts-a sigurno da nece dobiti aritmiju, ili nesto sto ce ostaviti trajne posledice. Da je tako animal ne bi bio legalan kao steroidi recimo.

I steroidi su nekada bili legalni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Hail - uzmi pojas onaj za stomak dok trcis i posle mesec dana neces nista imati ni na bokovima ni na stomaku , buduci da se redovno bavis nekim aktivnostima . Sad ce toplije vreme , majcu , preko nje pojas , pa drugu majcu , i salo ccpk , meni ovo sljakalo i jos nekim likovima . Samo ne treba odustati posle 10-15 dana .

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nema od toga nista , koristim pojas , jednostavno mi je metabolizam takav ... :(

 

heavygrips_1.jpg

 

Jel zna neko gde ima da se kupe ove stvari (Hand grippersi) za dobru cenu? Zanimaju me vece jacine (tezine, kako vec)...

 

Pa imas u bilo kojoj radnji sportske opreme , ja koristim gumu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I steroidi su nekada bili legalni.

Nemojmo preterivati.

 

Ovde se izgleda zanemaruje jedna od bitnijih cinjenica a to je da su Animal preparati delo Universal Nutrition-a, koji su mama i tata svih preparata na trzistu. Animal se ne proizvodi godinu dana. Da je neki njihov proizvod (u ovom slucaju Cuts) stetan na krace ili duze staze neko bi se pozalio do sada, zar ne? Da je sranje ne bi Universal bio to sto jeste danas. Da je nesto ilegalno u njima kao sto su gorepomenuti steroidi zatvorili bi kompaniju automatski. Kapiram ja paniku, ali cu radije koristiti ovo nego da se svakog vikenda lesim sa ortacima od alkohola i droge - izadje me jeftinije. Po toj vasoj logici dodje mu na isto.

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...