Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Јел' имају негде код нас да се купе они магнет-тегићи? Знате она чуда што личе на наполитанке, а магнетски се држе за тег и служе за фино подешавање тежине? У ствари, послужио би било који расположиви облик, само да врше пос'о.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, за све.

 

Ево, за бицепс-прегиб конкретно, у мојој теретеани имам бучице од 12 и од 15 килограма. Те од 12 су ми постале превише лаке, а са овим од 15 не могу да завршим целу серију, него се увек последњих 4-5 понављања вратим на оне од 12 и то ме нервира. Ово би ми било баш кул да фино "залепим" на тегиће од 12 кг, док не ојачам довољно за 15.

 

Али, корисне су и на машинама... На пример, не мора сваки следећи корак на лату да ми буде +10 фунти, него могу лепо да имам више мањих корака у додавању тежине.

 

Дакле, користила бих их за све.

 

Што? Јел' имаш неко алтернативно решење?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
користила бих их за све

 

koristiLA?

 

Šta će tebi 15kg za biceps?

 

Nema za tim potrebe... Jedino ako ne planiraš Madonna style...

 

Manja težina, više ponavljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, за све.

 

Ево, за бицепс-прегиб конкретно, у мојој теретеани имам бучице од 12 и од 15 килограма. Те од 12 су ми постале превише лаке, а са овим од 15 не могу да завршим целу серију, него се увек последњих 4-5 понављања вратим на оне од 12 и то ме нервира. Ово би ми било баш кул да фино "залепим" на тегиће од 12 кг, док не ојачам довољно за 15.

 

Али, корисне су и на машинама... На пример, не мора сваки следећи корак на лату да ми буде +10 фунти, него могу лепо да имам више мањих корака у додавању тежине.

 

Дакле, користила бих их за све.

 

Што? Јел' имаш неко алтернативно решење?

 

U tom slucaju ne , mislio sam da nisi u toliko ozbiljnom treningu .

Za devojku respekt za tezine koje dizes , ja biceps radim 12.5 kg 12 ponavljanja , sa 15kg do 10 ,dakle isto kao i ti :D . Najbolji efekat ti je , sto se bicepsa tice, da 15kg odradis do "otkaza" posle bez pauze uzemes 7.5kg ili 10kg pa radis jedno 20 ponavljanja , ima da osetis kako biceps pece ;) .

 

Slazem se na ti je nepotrebno to za magnete , bolje ubaci jos neku vezbu ili povecaj br.ponavljanja .

  • Upvote 2
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ fantasia

 

1) Mali nitpick: mislim da nije pravilno reci bih ih, vec bi ih :bigblue:

 

2) Rispekt, nikad nisam cuo za devojku koja dize 12kg iz bicepsa! Ne smem ni da zamislim kako ti izgleda ostatak treninga :mhihi:

Sto se tice tvog problema, ima da se kupe u Tempu/Metrou oni adjustable tegovi, tj komplet sipka + tegovi razne tezine, pa tako mozes da napravis kombinacije koje ti odgovaraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Има, има потребе. :da: Нема шансе да изазовеш хипертрофију без (барем неколико циклуса) тренинга са максималним тежинама, било да си мушко, женско, или нешто између. :)

 

ЕДИТ: Улетеше ова двојица између... ;)

 

@Hail Metal

 

Имам и такве програме, pre-exaust, кад прво радим са 80% RМ, па спустим на 60%, па тако даље и кунем се у то, буквално. Али, сад имам овај програм од неколико циклуса кад треба да тежину одржим константном, па ми је зато проблем. Ја сам мислила да ти имаш неко решење да нешто евенуално сама направим, или тако нешто - зато сам питала. :)

 

@WoS

 

Чекај, брате мили, зар није потенцијал глагола "бити" у првом лицу једнине "бих"? Какве везе има шта долази после? Добро, нисам ажурирала знање од како сам изашла из средње школе, али да се нешто толико променило... ваљда бих чула! :)

 

А та варијанта са шипком и теговима ми не одговара. Скупо, а чак и ако бих то искреширала - не могу да вучем целу ту скаламерију у теретану. То би повлачило да руке радим код куће, што значи да цео програм морам да прилагођавам томе итд.

 

Е, сад. Пало ми на памет да можда има негде да се купе само ти најмањи тегићи, па да набавим негде довољно јаке магнете... Или, још боље, знате ли ком занатлији могу да се обратим да ми исече пун комад метала (бучице су гвоздене, или је то нека легура?), димензија наполитанке?

Edited by fantasia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ja bih ti ipak preporučio 10 i manje kilograma i veći broj ponavljanja, ne vidim poentu da žensko (a i većina muškaraca koji ne žele da imaju najobičniji naduvani biceps) ne radi npr. 6 serija sa manjom kilažom i recimo 15-20 ponavljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

da :haha:

 

ma ja sam teretanu davno batalio, a i kad sam vežbao nisam dizao više :haha:

 

ali za devojku totalno nepotrebno, em što se sa manjim brojem ponavljanja samo pumpa mišić a ne definiše, valjda hoće da oblikuje ruku a ne da obara ruke?

 

Plus što će samo bore na licu ranije da joj se pojave od naprezanja. Čim diže 12 biceps diže i 50 iz benča, koji će joj to u životu. Samo bez preterivanja.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Go hard or go home!

 

Iskreno znam mnogo muškaraca koji ne mogu toliko da podignu, naročito ako rade sa osloncem na laktu.

 

 

Ja krenuo na klizanje svaki dan, tek sam pre dve nedelje prvi put ušao u klizaljke, nisam nikad ni rolere vozio, loš sam do jaja al' kotrljam nekako, preznojim se fino svaki put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ali za devojku totalno nepotrebno, em što se sa manjim brojem ponavljanja samo pumpa mišić a ne definiše, valjda hoće da oblikuje ruku a ne da obara ruke?

 

Plus što će samo bore na licu ranije da joj se pojave od naprezanja. Čim diže 12 biceps diže i 50 iz benča, koji će joj to u životu. Samo bez preterivanja.

 

Ако под "пумпањем" подразумеваш хипертрофију, мени то и јесте циљ. Да бих обликовала руку, прво морам да имам ШТА да обликујем. Значи, неки мишићни раст мора да се деси.

 

А што се тиче дефиниције, она се дешава за столом, а не у теретани. Оно што чини разлику између билдера са три посто сала и стронгмена са ... па, превише сала :haha: је исхрана и суплементација. И управо је то - исхрана и суплементација - а не тренинг, разлика између изгледа фитнес-такмичарки и боди-билдерки.

 

Е, и шта је лоше у обарању руку? Баш сам сад платила депилацију парицама које сам зарадила (поштено!) обарајући руке. :haha: Ок, није лик био неки рмпалија и јесте две године млађи од мене, али много, бре, потцењивачки настројен. Најслађе парице икад.

 

Енивеј, народе - магнети, сечени метал? Ико? Кад вас лепо молим! :(

Edited by fantasia
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Hail Metal

 

Имам и такве програме, pre-exaust, кад прво радим са 80% RМ, па спустим на 60%, па тако даље и кунем се у то, буквално. Али, сад имам овај програм од неколико циклуса кад треба да тежину одржим константном, па ми је зато проблем. Ја сам мислила да ти имаш неко решење да нешто евенуално сама направим, или тако нешто - зато сам питала. :)

 

Mozes i napraviti , uz minimalne novce , ali uz odredjene uslove . ovo sto sad pisem nisam nigde video , smisljam iz glave , prosto je napraviti , bilo bi lakse kad bi imala podesive bucice (koliko sam skontao u teretani gde ides nisu podesive, kao i u vecini teretana) , :

 

Kubik betona je tezak oko 2500 kg

 

Napravis kalup pravougaonog oblika (kvadar) dimenzija : duzina 10cm (prosecna duzina bucice) x 7cm sirine x 7cm debljine, to je zapremina od 0.00049m3 x 2500kg = 1.225 kg (skoro tacno polovina od 3 kg , kolika je i razlika izmedju bucica u teretani) . Preostaje ti samo neke kvacice (zice) koje ces da ubodes u svez beton , sa kojima ces da pricvrstis betonski teg za sipku , ostavis prostor da ti saka moze proci i radis sa medju kilazama :D

Nadam se da nisam zakomplikovao kao sto deluje ,jednostavno je , treba ti jedno pivo da platis zidara da ti ubaci dve sake betona u kalup koji mozes i od kartona napraviti .

 

Prihvatam da estetski nije lepo da to nosis u teretanu , ja planiram sebi da napravim garnituru tegova od betona cisto da imam ...

 

 

Ajmo minuse anonimusi, sta cekate?

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fantasia

 

Mozes da odes do gvozdjara i da ga zamolis da ti isece lancic odredjene tezine. Skoro svi gvozdjari prodaju one tanke lance na kilo. Ja sam tako napravio tegice za olimpijsku sipku, dva od 250 grama :pivopije:, neke teretne nemaju manje tanjirice za olimpijsku sipku od 2,5 kg :icon_ne:, a to posle nekog vremena postane preveliki skok. Btw, svaka cast za biceps curlse od 12 kg, kladim se da pola muske populacije sa foruma ne moze da iscima toliko.

 

Ja ne radim biceps curlse, jer mi je to sranje od vezbe, zgibovi i veslanja su keva :cool:...za biceps...

 

E, da ne zaboravim, za ekipu koja prica o doblikovanju misica: nije moguce oblikovati misic, misic mozes povecati, mozes vise pogoditi ovu ili onu glavu misica, ali oblik misica je genetski odredjen, i mos se *ebes al' neces mu promeniti oblik...:cry:

Edited by mrgud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Go hard or go home!

 

 

:haha:

 

Inače, iz iskustva znam da je kod bicepsa manje važno koliku težinu dižeš od toga kako ti je ruka postavljena (prema spolja a ne prema sebi), posebno sa osloncem.

 

Razlika je drastična, stojeći možeš da digneš 20, u tom položaju sa osloncem jedva 10kg

 

Ако под "пумпањем" подразумеваш хипертрофију, мени то и јесте циљ. Да бих обликовала руку, прво морам да имам ШТА да обликујем. Значи, неки мишићни раст мора да се деси.

 

А што се тиче дефиниције, она се дешава за столом, а не у теретани. Оно што чини разлику између билдера са три посто сала и стронгмена са ... па, превише сала :haha: је исхрана и суплементација. И управо је то - исхрана и суплементација - а не тренинг, разлика између изгледа фитнес-такмичарки и боди-билдерки.

 

Sa 15 kg ti ćeš dobiti u obimu ruke, a ne u definiciji, dakle ruka će ti bukvalno biti deblja. Definicija je posebna priča, i bilderi prvo nabace masu (mišić i salo) pa onda definišu (skidaju salo i oblikuju mišić)

 

Devojke kao i sva ljudska bića već imaju mišiće bicepsa, samo mekane, poenta većeg ponavljanja sa manjom težinom jeste defincija već postojećeg mišića, ne rade džaba po raznim aerobicima sa tegovima od 2kg, ali pola sata ga dižu.

 

naravno, možda ti hoćeš veći mišić, šta ja znam...

 

ali to i rekoh, fitnes-takmičarka je Madonin stil, ako hoćeš da obaraš ruke diži 15kg :haha:

 

mene Madona plaši :ph34r:

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Баш сам сад платила депилацију парицама које сам зарадила

 

Depilaciju čega? :redface:

Pics or it didnt happen!

 

Inače, iz iskustva znam da je kod bicepsa manje važno koliku težinu dižeš od toga kako ti je ruka postavljena (prema spolja a ne prema sebi), posebno sa osloncem.

 

Razlika je drastična, stojeći možeš da digneš 20, u tom položaju sa osloncem jedva 10kg

 

Preacher's curl je zakon :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Depilaciju čega? :redface:

Pics or it didnt happen!

 

 

Sramota me što nisam primetio ovo!

 

 

Preacher's curl je zakon :da:

 

ta fora, ali samo jednom rukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

 

Inače, iz iskustva znam da je kod bicepsa manje važno koliku težinu dižeš od toga kako ti je ruka postavljena (prema spolja a ne prema sebi), posebno sa osloncem.

 

Razlika je drastična, stojeći možeš da digneš 20, u tom položaju sa osloncem jedva 10kg

 

 

 

Sa 15 kg ti ćeš dobiti u obimu ruke, a ne u definiciji, dakle ruka će ti bukvalno biti deblja. Definicija je posebna priča, i bilderi prvo nabace masu (mišić i salo) pa onda definišu (skidaju salo i oblikuju mišić)

 

Devojke kao i sva ljudska bića već imaju mišiće bicepsa, samo mekane, poenta većeg ponavljanja sa manjom težinom jeste defincija već postojećeg mišića, ne rade džaba po raznim aerobicima sa tegovima od 2kg, ali pola sata ga dižu.

 

naravno, možda ti hoćeš veći mišić, šta ja znam...

 

ali to i rekoh, fitnes-takmičarka je Madonin stil, ako hoćeš da obaraš ruke diži 15kg :haha:

 

mene Madona plaši :ph34r:

 

 

 

Али у томе и јесте ствар - нећу добити у обиму руке. Аман, женско сам. Немам довољно тестостерона у телу да би ми се мишић повећао прегибом од 15 кила. Као што рекох, да би се то десило, код жена мора да се пропрати одговарајућом исхраном и суплементацијом. У ствари, мени се обим надлактице смањио знатно у последњих пар месеци, јер сам на таквој исхрани, али сам добила на снази и тонусу.

 

А то што раде по аеробицима је, по мом скромном мишљењу, глупост. Млатарање тегићем од кило и по једноставно неће довести до промене контура тела. Аеробици и слична чуда и јесу измишљени за тете у годинама које хоће да се хвале да вежбају. Па, која је логика да исте вежбе истим темпом у исто време раде жена од 40 и девојчица од 15 година?

 

Иначе, са "постављањем руке" (тј. избором вежбе између котра-прегиба, чекић-прегиба, прегиба на косој клупи или које већ варијације) бираш који део бицепса погађаш. Кад кажем "бицепс-прегиб" мислим на... па, обичан стојећи бицепс-прегиб. Чисто да разјасним, да не будем случајно погрешно схваћена у будућим страницама ове теме. :haha:

 

@Hail Metal & mrgud

 

Фала, људи, фала! :pivopije:

Дадосте ми идеју како ћу сама да се снађем са овим. Нашла сам неке Швабе што хоће да испоруче десет комада магнета облика новчића и то прилично јаки (пише да ће да издрже 3.2 килограма, а мени треба да држе по 500 грама :)) за испод 20 јевреја. Таман ћу да се удружим са неким из теретане, па неће скупо да изађе. А за терет ћу да посетим гвожђара поред кога пролазим на путу до факса. Ваљда то неће пуно да кошта, да ми исече неколико парчића. Ако буде безобразан и тражи ми пуно парица, опет ћу да вам кукам овде, да смислимо нешто друго. :haha:

 

Hail Metal, и мени је прво бетон падао на памет. :da: Али, некако ми то компликовано да се тим жичицама причвршћује... Магнет ми је елегантније решење. Плус, знајући себе, вероватно бих успела да се искасапим тим жичицама. :redface:

 

Е, да. Немојте мене са тим "pics or.." форама. Молим вас. :redface:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definicija je posebna priča, i bilderi prvo nabace masu (mišić i salo) pa onda definišu (skidaju salo i oblikuju mišić)

Niko sa pola mozga neće nabaciti salo samo da bi ga kasnije skinuo. Mišić može da se nabaci bez nabacivanja masnog tkiva, u pitanju je pravilna ishrana i ništa drugo.

To što se neki debili zaluđuju time što počnu da žderu kao svinje u isto vreme kada počnu intenzivnije da vežbaju je samo primer ljudske gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, sad... Koliko si ti nabacio misica, a da nisi nabacio ni gram sala? Naravno, neke budale krenu da klopaju smece, tipa kilo bureka i dve milke da bi nabacili misice..:udri: to jeste totalna glupost.. Ali bez obzira na sve, tesko je nabaciti neku ozbiljniju misicnu masu a da ne povuces i malo sala..jbg.. Lean gain je moguc samo kod apsolutnih pocetnika u prvih par meseci, posle moras da zderes ko ala zdravu 'ranu, da bi uradio nesto...

 

I,da.. Ovi aerobici gde se mase bucicama od pola kila su skoro beskorisni....:razz: A devojcice i onako ne mogu da se nagruvaju, ako su natural i ako ne uzimaju steriode :evotigana: jbg, prosecan lik ima 20ak puta vise testesterona u krvi od prosecne devojke..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fazon je da ishrana bude dobra od samog početka, a ne tek kada dođe do toga da se guraju jaki rezultati. Jebi ga, proteini u srazmeri sa ukupnom telesnom masom i još par mera, postoji formula za računanje potrebnog dnevnog unosa... ugljeni hidrati, masti i sl. na sve to paziš kasnije, sve je potrebno u određenoj količini, ali kvalitetno. Što ti kažeš, kilo bureka i dve milke - ima tu kalorija, ali kakvih i koliko? Ljudi se ožderavaju kada počnu sa idejom o nabacivanju miićne mase, pa posle moraju da skidaju dosta sala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Lou, daj molim te, što ne potražiš po netu da vidiš kako Ron Coleman i njemu slični izgledaju u vreme nabacivanja mase, pa kako 3-4 meseca pred takmičenje počnu da definišu mišić. Pa oni imaju pivske trbušine tada!

 

A valjda u svojoj teretani imaš nekoga ko se sprema za takmičenje, nemoj da pričaš da su izdefinisani rođeni.

 

To jeste najefikasniji rad, ali onda preokreneš dijetu za 180 stepeni, i maltene izbaciš hidrate i masti za ta tri meseca, to jeste ludilo, ali to oni rade.

 

To što velika većina hoće da dobija suv mišić pa se čudi što počne da stagnira posle prva tri meseca, ili se sporije razvija, ali neki debili koji pojma nemaju meni lupaju minuse.

 

Naravno da nisam mislio na ždranje milki i bureka, ali nije tačno da profesionalni bilder ima jednu te istu dijetu čitave godine, to jednostavno nije tačno, postoji jedna dijeta za nabacivanje mase, a druga za definiciju. Jedna ima više, druga manje kalorija.

 

Naravno da ne govorimo o ne znam kakvom salu, recimo 100-200gr eventualno 300gr po novom kg mišića (to je već Coleman). Sve ostalo je preterivanje.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...