Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ja se ne razumem toliko , ajd po tvom misljenju , kako da trcim da skinem naslage sa stomaka , a da mi msici na ,prevashodno rukama ne splasnu .

mishicji mogu da ti splasnu jedino od nevezhbanja istih, nema to veze sa trchanjem.

 

a shto se tiche skidanja sala, lagano trchanje, trchi kolko mozhesh, i povecjavaj polako. jebga, odqd znam vremenski kolko ti treba, neznam kolko jedesh, to sam pogledaj vremenom dal uspeva.. shto vishe trchish, to cje vishe da mrshavish.

 

Ako pravilno trcish (podrazumeva se pravilno dishesh i drzish ledja pravo) to ce se odraziti na to salo na dodjem stomaku najvishe.

to shta vezhbash (koju vezhbu- dal sklekovi ili trchanje) nema veze sa tim gde cjesh da gubish salo. mishicji nisu povezani sa lojnim zhlezdama koje su im fizichki blizu, nalaze se u dva razlichita "nivoa" tela. ako je telo poslednji put kad se gojilo talozhilo salo na dupe, nebitno dal vezhbo zgibove, sklekove, trchanje ili chuchnjeve, kad naslage sala krenu da se troshe, krenucje da se troshe od dupeta. tako funkcionishe telo.

 

jedino mozhe da postoji optichka iluzija u ovom sluchaju jer pri trchanju (kao i npr pri preskakanju vijache) rade trbushnjaci da bi drzhali telo, pa onda zbog jachanja trbushnjaka izgleda kao da se trchanjem salo posebno smanjuje na stomaku, ali to samo tako izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najsmeshniji su likovi koji ne izlaze iz teretane, ledja ko Dzoni Bravo, noge ko cackalice :haha:

Samo ti trci, nece tebi lose biti od toga.

Uostalom, pogledaj koliko dugo treba da trcish da bi spalio 500 kalorija ;) tako da ta prica sa mrsavljenjem i trcanjem nije bas tako jednostavna.

 

edit

ulete :haha:

Ako pravilno trcish (podrazumeva se pravilno dishesh i drzish ledja pravo) to ce se odraziti na to salo na dodjem stomaku najvishe. Nema tu sta s rukama, nece splasnuti na duge staze, promene koje dse desavaju na nadeljnom nivou su zanemarljive, ako se bas plasisa samo pojacaj trening ruku. Jebeseh sve ako nemas izbalansiranu ishranu.

Moj bura trci po 15 km dnevno kad nem aleda napolju pa nisma nesto primetila da mui se to odrazilo na ruke.

 

i 45 minuta je smarachina, promeni opterecenje, stavi tegove na noge i trci do pola sata, to ce ti pomoci da napumpash listove.

 

I kad od ortopeda saznas da si trajno sjebao zglobove onda nema nazad.

Ti zglobni tegovi su uzasna stvar, i treba ih izbaciti uopste iz upotrebe vise stete nego koristi.

Ima i strucnih clanaka o toj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rogozub i Smorock su lepo rekli. Sve se svodi na to da znaš da proceniš svoje mogućnosti i prema tome planiraš trening. Sad na onom linku piše kako početnici ne mogu dugo da trče - to nisam znao. :haha: Jebi ga, glavna fora za skidanje masnog tkiva je dobra ishrana i kardio trening. Pet manjih (ali hranljivih) obroka na dan, ukupan broj kalorija bi mogao da bude uvek malo ispod potrebne dnevne količine da bi organizam tu razliku uzeo iz sala. Pola sata kardio treninga dnevno je sasvim dobra stvar, ni šetnja nikako ne treba da se zanemari, i to može da bude trening. Jedno istraživanje je pokazalo da gojazni ljudi uz nepromenjen režim ishrane i samo sat vremena umerene šetnje dnevno smanjuju telesnu masu. Jesenas, kada više nije bilo dobro vreme za vožnju bicikla, stavio bih sluške u uši i šetao po sat i po bržim tempom. ;)

 

Bolje je trcanje nego bajs. Sta ti 'leba ti uzimash za te pare, poluprofi?

Ima odlicnih bajseva za 200 sa alu ramom... Ja uzela takav prosle godine.

Za mene je bolja vožnja nego trčanje, jer mi desno koleno nije u najboljem stanju, a trčanje bi ga opteretilo. Inače su mnogi stručnjaci protiv dugog trčanja zbog mogućih loših posledica po zglobove. Zato sam prošlog leta kupio sebi lepo bajs i pičio po novobeogradskim stazama. :da: Još kada mi se burazer priključi na rolerima, zabavi nikad kraja. :D

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad od ortopeda saznas da si trajno sjebao zglobove onda nema nazad.

Ti zglobni tegovi su uzasna stvar, i treba ih izbaciti uopste iz upotrebe vise stete nego koristi.

Ima i strucnih clanaka o toj temi.

Znam za tu problematiku, svako govedo koje natovari preko 2kg tezine po nozi naravno da ce se sjebati. Ako su tegovi do 2kg i ako su dobro pricvrsceni da ne landaraju onda nema bojazni. Ortak je ortoped pa to i sam praktikuje.

 

... inace, potpuno me fasciniraju neke devojke svojim razmisljanjem, tipa nece da radi nista za ruke jer ce se nabildovati i to ce ruzno da izgleda. Ista prica i za trbusnjake, kao nece da joj se ocrtavaju, pa da ne pretera sa vezbanjem.

Pa to je ona fora, malo se zamislish dok vezbash i zabrojish i tras odmah six pack i biceps ko mesar, i sta ces onda? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, znam za takvo razmišljanje. Ljudi ne mogu da skontaju razliku između zatezanja i gruvanja. :no: A žene bi baš trebale da rade na rukama, tricepsi su prva stvar koja se, kako stižu godine, omlitavi, i svi znamo kako to izgleda. Ali ne može se to njima objasniti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Moj bura trci po 15 km dnevno kad nem aleda napolju pa nisma nesto primetila da mui se to odrazilo na ruke.

 

Ko zna koja sranja Hail guta...

 

Na ruke se to može odraziti u obimu samo ako mu ruka i nije bila komplet mišić, već je bilo i sala... Ljudi misle ako im je spolja tvrd biceps da nemaju sala unutar ruke, ili noge takođe... svi smo mi slanina kao i životinje :haha:

 

 

I kad od ortopeda saznas da si trajno sjebao zglobove onda nema nazad.

Ti zglobni tegovi su uzasna stvar, i treba ih izbaciti uopste iz upotrebe vise stete nego koristi.

Ima i strucnih clanaka o toj temi.

 

to se odnosi na trčanje uopšte, sa tegovima je samo gore. Zgblobovi, hrskavice, you name it... Trčanje je najgora a istovremeno najefikasnija vežba, dakle rizična na duge staze. Zato su bolji razni bicikli, steperi, plivanje itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko hoće da ima i staticku i dinamicku snagu (za kondiciju da ne pricam),MORA da trci,tj.da kombinuje trcanje sa vjezbama za snagu. Ne mora to biti teretana,sasvim dovoljno je raditi sklekove,zgibove i razboj za gornji dio tijela,cucnjeve,stepovanje i raskorak za noge.

Jeste da stradaju zglobovi i ligamenti,pogotovo ko ima veliku tezinu,ali zato se mora voditi racuna o podlozi po kojoj se trci. Asfalt je smrt za pokosnice i ligamente koljena. Najjači su mi oni koji uzmu vijaču,imaju preko 100kg i svakim skokom po onome betonu sjebavaju koljena.

Takođe,ako je cilj samo skidanje kilograma,bez sticanja prave kondicije,lagani dzoging,bez promjene ritma od 20min pa nadalje je prava stvar. Za ove druge,promjena ritma je obaveznar. Trcis 200m lagano (30%),pa 200m jači tempo (60%),pa opet 30%,pa onda 100m 70-80%.

Još jedna stvar za istovremeno sticanje snage i kondicije je rvanje. Ne mora da bude sa 100% snage i da bude cilj da oboriš protivnika,čisto lagano rvanje.

 

 

POD OBAVEZNO je zagrijavanje barem 10 minuta prije trcanja,a istezanje poslije. Smanjuje se rizik od povreda,kao i "ukočenost" od vježbi snage i pumanja mišića.

 

Moja preporuka je i vreća za udaranje. Ko izdrži 5 intenzivnih rundi po 3 minuta sa minut pauze,može da smatra da je dovoljno spreman.

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

i 45 minuta je smarachina, promeni opterecenje, stavi tegove na noge i trci do pola sata, to ce ti pomoci da napumpash listove.

 

Meni trcanje nikad nije smaracina , 45 minuta je onako ni malo ni puno , pre dve godine sa forsirao brzo trcanje recimo 2km za 7:30 , pa posle vijaca , stepenice ... to je za kondiciju nenadjebivo , sad trcim tempon od 6km/30min , to je onako malo jaci dzoging ...

Tegove sam koristio i mnogo je jaci trip staviti po dva kg na ruke :D , a za listove su skokovi na stepenice zakon , na tribinu gde ih ima 30-tak ...

 

Ili kupi bajs. Na leto uzimam neki za 400, 450 evra, pa krece zabava.

Kupicu nesto , prosli su mi ukrali , mada ne moze nabijanje kondicije biciklom da se meri sa trcanjem , tj sumnjam da ista moze, nisam siguran za plivanje , jer ne znam da plivam .

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupicu nesto , prosli su mi ukrali , mada ne moze nabijanje kondicije biciklom da se meri sa trcanjem , tj sumnjam da ista moze, nisam siguran za plivanje , jer ne znam da plivam .

 

За листове и бутине је вожња бицикла одлична, ако возиш на време и имаш добар бајс. Тренутно имам КТМ Страда, а на лето купујем нешто друго.

Пливање је сјајно за торзо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se svodi na to da znaš da proceniš svoje mogućnosti i prema tome planiraš trening. Jebi ga, glavna fora za skidanje masnog tkiva je dobra ishrana i kardio trening. Pet manjih (ali hranljivih) obroka na dan, ukupan broj kalorija bi mogao da bude uvek malo ispod potrebne dnevne količine da bi organizam tu razliku uzeo iz sala. Pola sata kardio treninga dnevno je sasvim dobra stvar, ni šetnja nikako ne treba da se zanemari, i to može da bude trening. Jedno istraživanje je pokazalo da gojazni ljudi uz nepromenjen režim ishrane i samo sat vremena umerene šetnje dnevno smanjuju telesnu masu. Jesenas, kada više nije bilo dobro vreme za vožnju bicikla, stavio bih sluške u uši i šetao po sat i po bržim tempom. ;)

 

Ma kondicija nije problem , mogu da trcim kolko zamislim , sad nije da se kurcim . Problem je sto nikako ne mogu da skinem salo sa predela bokova i stomaka , nije to nista preterano , ni ne vidi se ispod majice , ali ipak postoji .A radim vezbe specijalno za te delove... A u pravu si za ishranu ,mada i tu se kontrolisem kako tako,pice je problem dzabe mi trening kad cu uvece u grad na kilo vina ,malo sam se odvikao zadnjih mesec dana gaziranih sokova , barem mali pomak :D ...

 

Jeste da stradaju zglobovi i ligamenti,pogotovo ko ima veliku tezinu,ali zato se mora voditi racuna o podlozi po kojoj se trci. Asfalt je smrt za pokosnice i ligamente koljena. Najjači su mi oni koji uzmu vijaču,imaju preko 100kg i svakim skokom po onome betonu sjebavaju koljena.

Takođe,ako je cilj samo skidanje kilograma,bez sticanja prave kondicije,lagani dzoging,bez promjene ritma od 20min pa nadalje je prava stvar. Za ove druge,promjena ritma je obaveznar. Trcis 200m lagano (30%),pa 200m jači tempo (60%),pa opet 30%,pa onda 100m 70-80%.

 

 

 

POD OBAVEZNO je zagrijavanje barem 10 minuta prije trcanja,a istezanje poslije. Smanjuje se rizik od povreda,kao i "ukočenost" od vježbi snage i pumanja mišića.

 

Moja preporuka je i vreća za udaranje. Ko izdrži 5 intenzivnih rundi po 3 minuta sa minut pauze,može da smatra da je dovoljno spreman.

 

Najbitnija stvar kod trcanje nije podloga , vec patike , evo ja na srecu sa sugavim patikama za fudbal (tvdr djon) trcim vec tri godine minimum pola sata dnveno 4 dana u nedelji, i nemam nikakvih problema sa nogama...

Da promene tempa su bitne , i promene nagiba , tj trcanje "uz brdo"-"niz brdo". Najbolje je trcati bos po pesku !

 

Dzak sam probao u pocepao kozu na prstima , je sam prvi put sivonjski udarao u najnoviji Tilt dzak , treba tehnika za to , ali da je dobro kao kardio , jeste .

 

За листове и бутине је вожња бицикла одлична, ако возиш на време и имаш добар бајс.

 

Znam vozio sam nekad redovno , ali hocu da kazem da ne mozes nabiti kondiciju kao trcanjem sigurno , evo treniraj ni biciklu koliko mislis, neces moci trcati koliko ja (ne ti kao pojedinac, nego uopsteno) , sa druge strane ja cu bez problema sa kondicijom nbijenom trcanjem odvozati koliko i ti , mozda ne brzinski , ali vremenski ili duzinski sigurno .

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod trčanja i kod vožnje su bitni brzina i vreme. Burazer odveze 35 kilometara za sat i 9 minuta, što ja ni blizu ne mogu, ali je sporiji i mnogo manje izdržliv od mene kad je trčanje u pitanju.

 

Dobre patike za trčanje koštaju 5, 6 hiljada, kupi neke. Bitne su, veruj mi.

 

Najbolja podloga je tartan, a ako nemaš takvu stazu u blizini, trči po travi, tj. zemljanoj stazi. Nikako beton.

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,prave patike se podrazumijevaju. Ne znam koliko imas kila,ali ja sa 110 da uzmem da trcim po tvrdoj podlozi,ubijali bi me ligamenti. Mada,neko je podlozniji tome od drugog.

 

A vreću udaras samo sa rukavicama. Najbolje od 12 unci i da nijesu previse "napuvane",tj da nemaju previse sundjera. Obavezno bandaziras ruke jer mozes da sjebes zgloove samo tako. Da ne pricam o koži i ruku i vrece,obije stradaju ako udaras bez rukavica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vreću udaras samo sa rukavicama. Najbolje od 12 unci i da nijesu previse "napuvane",tj da nemaju previse sundjera. Obavezno bandaziras ruke jer mozes da sjebes zgloove samo tako. Da ne pricam o koži i ruku i vrece,obije stradaju ako udaras bez rukavica.

dve, tri godine udarash blago i ne trebaju ti ni rukacice ni bandazhiranje. http://en.wikipedia.org/wiki/Wolff%27s_law sklekovi na pesnicama takodje imaju taj efekat posle nekog vremena..

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod trčanja i kod vožnje su bitni brzina i vreme. Burazer odveze 35 kilometara za sat i 9 minuta, što ja ni blizu ne mogu, ali je sporiji i mnogo manje izdržliv od mene kad je trčanje u pitanju.

 

Dobre patike za trčanje koštaju 5, 6 hiljada, kupi neke. Bitne su, veruj mi.

 

Najbolja podloga je tartan, a ako nemaš takvu stazu u blizini, trči po travi, tj. zemljanoj stazi. Nikako beton.

 

Dobro , naravno ako se neko samo fokusira na biciklu bice tu najbolji , ali si sigurno ti u voznji konkurentniji njemu , nego on tebi u trcanju , ako trcis naravno.

 

Sto se tice trcanja , ko ne veruje neka proba, vise se crke kad se trci 2 km za 7;30 , nego km za 30 min , sigurno , ja sa u najboljoj formi trcao 8 krugova (400m) za 1:35 po krugu , nije za olimpijadu , ali pokusajte dva za 3 min :D

 

Trcim po raspaloj spartakovoj atletskoj stazi , imaces priliku da je vidis kad dodjes sa grobarima . i u sumi oko stadiona , mada i na betonu trcim , nije problem .

 

Patike kupujem , vec su mi popucali djonovi , posto trcim sad na traci ne smeta , za napolje bi bio problem .

 

 

 

A vreću udaras samo sa rukavicama. Najbolje od 12 unci i da nijesu previse "napuvane",tj da nemaju previse sundjera. Obavezno bandaziras ruke jer mozes da sjebes zgloove samo tako. Da ne pricam o koži i ruku i vrece,obije stradaju ako udaras bez rukavica.

 

Ma ja sam neke najjeftijie nabavio , one gde prsti vire, otisao u boks klub i izivljavao se , pa kad omasim i udarim dzak sredinom prstiju ppuca koza ...

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udaranjem definitivno ojačaju ruke i koža na njima.

 

Skoro je burazer pesnicama probio gips-karton ploču u dnevnoj sobi prekrečenu tako da izgleda kao hrastova kora, iznervirala ga keva. Još nismo zakrpili to, a stoje i kapljice krvi oko rupe. Uostalom, evo slike:

 

http://i14.photobucket.com/albums/a342/doommaker/03022011.jpg

 

 

Koža mu je zarasla za deset dana, nikakvih drugih posledica nije bilo. Ja bih slomio ruku kad udario u to iz sve snage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro je burazer pesnicama probio gips-karton ploču u dnevnoj sobi prekrečenu tako da izgleda kao hrastova kora, iznervirala ga keva. Još nismo zakrpili to, a stoje i kapljice krvi oko rupe. Uostalom, evo slike:

 

http://i14.photobucket.com/albums/a342/doommaker/03022011.jpg

Roid rage?

 

To se, inače, zove španski zid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Da iole vežbam, mogao bih. Imam 90 kila na 193 cm, nije malo, al' mišića nigde.

 

 

inače, najmanja težina za normalnog muškarca visokog 193cm je 93kg. Oduzima se 100 od visine.

 

Ako imaš manje onda nemaš dovoljno mišića, a moguće i da je zbog glista :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...