Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

U ponedeljak na treningu nekako sam se izgleda naglo secnuo dok sam radio neku vezbu i evo vec 4 dana me plucno krilo otkida,kad se ispravim bole me ledja a bol se prenosi i napred ka grudima kad skroz izbacim vazduh,danas malo jenjava,nadam se da mi nece praviti frku...

Da li se nekom desavalo nesto slicno?

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kad sam radila one retardirane trbusnjake sto ti izvijaju kicmu ka stomaku (koje i onako ne preporucuju), secnulo, ostao bol jedno pola godine (vrlo slab, samo kad se napregne taj deo) i proslo samo od sebe.

Znam odlicnu zenu hiroprakticara koja je raznim poznanicima sredjivala dislokacije od padova (dakle mnogo gore stvari), ako ti treba br. reci. Ja nisam isla jer je majka bivseg pa mi je cudno :ph34r:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ponedeljak na treningu nekako sam se izgleda naglo secnuo dok sam radio neku vezbu i evo vec 4 dana me plucno krilo otkida,kad se ispravim bole me ledja a bol se prenosi i napred ka grudima kad skroz izbacim vazduh,danas malo jenjava,nadam se da mi nece praviti frku...

Da li se nekom desavalo nesto slicno?

Brate to je prehlada ili ono kad te produva vetar na planini promaju necu da pominjem:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kad sam radila one retardirane trbusnjake sto ti izvijaju kicmu ka stomaku (koje i onako ne preporucuju), secnulo, ostao bol jedno pola godine (vrlo slab, samo kad se napregne taj deo) i proslo samo od sebe.

Znam odlicnu zenu hiroprakticara koja je raznim poznanicima sredjivala dislokacije od padova (dakle mnogo gore stvari), ako ti treba br. reci. Ja nisam isla jer je majka bivseg pa mi je cudno :ph34r:

OVO!!!

Prvi put sam u ponedeljak radio te trbusnjake i odmah posle toga se desio taj event.!!!Skroz ista situacija,nece valjda pola godine da me zajebava :(((.Ja nastavljam sa treninzima u svakom slucaju samo bez trbusnjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imbalances in muscle strength and length are also a cause, such as weak hamstrings, or tight hip flexors (psoas). Excessive lordotic curvature is also called hyperlordosis, hollow back, saddle back, and swayback. Common causes of excessive lordosis include tight low back muscles, excessive visceral fat, and pregnancy. Although lordosis gives an impression of a stronger back, incongruently it can lead to moderate to severe lower back pain.

 

dakle, ko radi trbushnjake (a ne krancheve, koji ne vezhbaju kvadrate i hip fleksore) a necje bol u donjim ledjima, mora da dosta vezhba zadnji butni mishicj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvukao si 25% poente :haha: Al okej razumemo engleski.

@Lord: To sto ti pominjes nije skroz isto jer te boli kad dises i sl, mene je boleo samo jedan prsljen dole u krivini pre dupeta i to samo kad se iskrivim.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvukao si 25% poente :haha: Al okej razumemo engleski.

@Lord: To sto ti pominjes nije skroz isto jer te boli kad dises i sl, mene je boleo samo jedan prsljen dole u krivini pre dupeta i to samo kad se iskrivim.

aaaaaaa to je skroz standardica kod donjeg dela kicme,to stalno imam :).Ja sam mislio na pluce....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav Rock, somun, kifla, ne može se sa guštom vežbati ako su vam takve face uzor. Ako pogledamo istočno kako to radi (jebeno savršeno građeni) Dmitry Klokov, e to je prava stvar.

Nisam uspeo da nađem njegov kompletan trening, uostalom pogledajte čelik in vivo:

 

 

Duboki prednji čučanj sa 250 kila, aj zdravo :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo mi je bilo cudno sto mi na njemu tolika kolicina misica nije fuj posto se inace gadim body buildera i onda ukapiram da on nije body builder vec weight lifter :haha: Captain obvious al eto, bas kul. Nema onih abominacija s izbacivanjem vode i masti toliko da ti se vidi svako misicno vlakno na grudima :puke:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro taj pojam "bodybuilder" je prilično deplasiran, ko zna šta je kome u glavi kad se pomene idealna figura. Za mene je to ovakavo nešto, a genralno ne volim građu weight liftera ( sa sve onim bojlerima). Al opet on je pokazao kako se sa 1.82m, može postići odlična građa. Plus to što pn radi je nekakav CrossLift, što mi je nepoznata kategorija da budem iskren, vidim da podrazumeva mnogo izbačaja, trzaja, i ponavljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da ne bude individualan pojam jer podrazumeva vezbanje radi (bodybuilding) izgleda (a ovaj lik vezba da bi digao sto veci teret), sto dalje podrazumeva da ti se svidja kako izgledaju oni koji su pro u tome a svi znamo na kakve nakaze oni lice.

Ono sto se vecini nas svidja uopste nije bb kategorija vec fitness :da:

Ma najjace su gradjeni bacaci kugle, nemaju ni vrat :wub::no: Al opet kazem, njima ne treba suditi jer im izgled ima svrhu a bilderi se namerno prave na ono.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da ne bude individualan pojam jer podrazumeva vezbanje radi (bodybuilding) izgleda (a ovaj lik vezba da bi digao sto veci teret), sto dalje podrazumeva da ti se svidja kako izgledaju oni koji su pro u tome a svi znamo na kakve nakaze oni lice.

Ono sto se vecini nas svidja uopste nije bb kategorija vec fitness :da:

Ma najjace su gradjeni bacaci kugle, nemaju ni vrat :wub::no: Al opet kazem, njima ne treba suditi jer im izgled ima svrhu a bilderi se namerno prave na ono.

Ja licno vezbam da se oslobim stresa i da budem fizicki spreman.Izgled mi je manje vise nebitan,ako dodje sa tim dodje dodje.Meni je skroz odvratno kad se neko previse opterecuje time,pogotovo ishranom,to sam i pisao negde.

Svetski trend brige o zdravlju je pojeo sve moguce ostale trendove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LIB: Realno pravljenje prevelike nauke od takvih stvari ubija poentu za nas koji ne zaradjujemo od toga. Osim ako smisle 100% garantovan nacin da produzis zivot (i da ne bude sranje dok traje) :haha:

To kako jedem i sl. moze mnogima da zalici na neku dijetu ili opterecivanje pravilima koje mi je neko usadio kao obavezu ali sve sto radim radim jer mi tako najvise prija. Nije uvek bilo tako, svi smo se na pocetku lozili.

Sad i ako se kunem u nesto to je zato sto je meni bilo pozitivan boost i ne hvalim ga u kontekstu 'to tako morate i vi' vec 'meni je to pomoglo, razmotri ako ti nesto fali' :da: Al ljudi su navikli da im svi koji nesto (misle da) znaju savete daju kao popovanje i hteo ne hteo sve sto pricas ce cuti kao isto sranje. Zato cutim dok me neko ne pita ili ne pocne da mi napada stil zivota. A sad ce sezona slava i opet ce da mi jedu govna jebiga necu da prezivljavam naredni dan uz kiselu vodu jer se necija baba oseca uvredjeno posto joj se smisao egzistencije bazira na random jelu/kolacu.

Edited by MissionVao
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo hendlujem svoju babu, za ostale mi seva. Jedino tad ne doruckujem, kad idem kod nje na rucak :)

 

Pitanje za kuruza (a mogu i ostali :haha:) koje kratko zagrevanje je preporucljivo pre trcanja? (Kratka staza do 5km, lagano ujednacenim tempom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre trčanja istezanje? a i mnogo bre traje, šta će njoj 45 minuta istezanja nakon pola sata trčanja...

zagrevanje pre trčanja je laganije trčanje, ako ti je sam trening lagan nema potrebe da se zagrevaš, možda samo malo da se razgibaš par minuta, a nakon trčanja obavezno malo istezanja listova, zadnje lože, gluteusa i zadnje lože...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolila bih Mišnku i Zen (i ostale devojke koje idu u teretanu, ako ih ima još) da napišu program po kom vežbaju, šta rade koji dan i tako to. :) Počela i ja da vedžbam, al' mi drugar našao neki nemoguć program, pa moram nešto novo da smislim :D

I izvin'te ako se već pisalo o ovome, ne mogu da kopam po temi

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je obično bilo kilometar-kilometar i po

ali mnogo je bintije istezanje koje je trajalo po 45 minuta

 

Istezanje 45 minuta?!?!? Pa jebote zivot,to profi fudbaleri ne rade pre ulaska na teren.A trpe neuporedivo vece napore nego ti dok trcakaras po parku i slusas St.Anger na nokiji.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...