Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Onda je tvoj drugar, uz svo duzno postovanje, vezbao kao devojcica. Ne mozes ti da pokrenes sve misice radeci samo sklekove koje on moze da pokrene sprektrom vezbi i sprava.

 

Govorim o pocetnom periodu vezbanja od jedne godine. Nije ni on bio los. Vezbao je covek normalno bez nekog izivljavanja i preterivanja. To su bili rezultati posle godinu dana. On je nastavio kasnije kod kuce da radi sklekove i zgibove u svim mogucim varijantama(u ogromnim kolicinama) i sada posle par godina bez teretane izgleda kao da se puca nekim steroidima. Ja zivim 200 na sat pa ne mogu da stignem da po ceo dan vezbam. Imam siri spektar interesovanja. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinjenica je da si ti za tih godinu dana radio samo sklekove, tj pokretao iste misicne grupe non-stop. Logicno je da si ti vise napredovao jer je on (nadam se) radio sve, od grudi do nogu. Druga stvar bi bila da taj tvoj drugar godinu dana nije ustao sa bendz klupe(nikako ne podrzavam taj nacin vezbanja, nego znam par lozana iz teretane). Imao bi savrsene grudi ali zato sve ostalo 0. Sad ces ti da kazes - PA RADITE SKLEKOVE KOD KUCE, TERETANA JE SRANJE - ali, nije. Ne mozes sklekom da pogodis sve misicne grupe na telu, kako moze neko pravilnim vezbanjem na masini ili klupi.

Edited by Mare^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem ja nista sem da si ti sasvim u pravu. Nego sam cisto naveo primer da ne treba neko sad da ludi i da dize 70-80 kila jedan ili dva puta. To je mlacenje prazne slame i hranjenje svog ega. Taj koji krene tako on ce ceo zivot hteti samo sto vise da digne. Mnogo je vaznije pravilno dizati tegove nego kolika je tezina. Naravno ne treba ni da bude previse mala. Neki bi se ljudi iznenadili efektima treninga i sa malim tezinama. Preko 100 kila ljudi treba da dizu tek posle jedno dve godine lepog treninga. Nikako pre.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan ortak od 70 kila dize 120 na benchu, al ne radi teretanu nikad, vec samo prirodne vezbe. I to vezba od 4tog razreda... A to na benchu je digo cisto iz sprdnje. Pitam ga ja "kako koji kurac mozes tolko da dizes??" i on mi kaze "kad budes mogo da uradis 3000 sklekova za 3 sata onda ces moci i 120 kila iz bencha"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 107 kila i dizem 120 jedva. Za 3 sata uradim 200 sklekova,jer poslije pola sata prestanem da ih radim. Uz to,zivim uzasno sporim zivotom,ali udaram brzo. Takodje sam precizan pri udarcu i znao sam da nakrivim kapu na lijevo oko i pobijem se sa trojicom,makar da me vide devojcice. A tek koliko citam,o tome ne treba ni trositi rijeci. Jebeno sam zajeban lik i smatram da me se treba kloniti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj rad, moj buraz se sprema da polaze za crni pojas, izgleda slicno, mada ima znacajno bolju podlakticu. Nista teretana, samo kucna radinost :D

 

Napisao mi je program "zimskih" vezbi, raspadam se, ubishe me ovi siroki sklekovi... :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

:lol:

 

:D

 

Pa sta ako sam zaboravio to, ko da je bitno  :rolleyes: A i to jednom sto sam digo ni ne racunam, bez da se digne 2 puta je ko da nisi nista ni digo  :evotigana:

 

Mašiš poentu.Nije bitno to jesi li ti zaboraviJo ili nijesi. Interesuje me kako si za neđelju dana uspio toliko da napredujes. Ozbiljno te pitam,to je super rezultat.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josife tanak je taj lik. Postavicu sliku mog ortaka koji samo radi sklekove i zgibove i izgleda tako da moze ovog da pojede za uzinu. Kazem izgleda jer fizicki izgled ne moze da te zastiti od dobro usmerene pesnice u njokaru. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam trcao par veceri zaredom, ali je previse hladno a meni ne treba mnogo da navucem prehladu. Zato danas krecem sa voznjom bicikla. Ponedeljak, sreda, petak - vikendom odmaram.

Nećeš se prehladiti od trčanja ako budeš pravilno odmeravao deonice i vreme. Ja sam trenirao za takmičenja i na -5, ali to ne znači ništa kad istrčiš 40 krugova na fudbalskom terenu ili sat vremena nekim srednjim tempom.

 

Vožnja bicikla je mnogo dobra, moj brat leti svakog drugog dana vozi 35 kilometara na vreme, odredio je sat i 10 minuta kao maksimum koji ne sme da prekorači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam bas napredovao, fazon je sto se pre nisam naprezao skroz, ovo je bio najverovatnije moj maksimum... kontam da sam i pre mogo to da sam probao... od prvog puta sam napredovao, al ne i od prosle nedelje :bigblue:

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako izgleda moj drugar koji trenira Ninjutsu,ne ide u teretanu,samo treninzi i kod kuce sklekovi.

A inace bije se kao nezdrav

16441_1290812871738_1272746317_844762_5172810_n.jpg

 

Sitan je bolan u odnosu na ove bildere.

Mada to nema veze sa snagom.

verovatno je vest cim trenira ninjutsu.

 

Verovatno mu ne izgleda ruka puno deblja od prosecnog coveka, samo izefinisanija.

 

Ti se kljukas steroidima,sine? Prije neđelju dana si digao 80 kila jednom,a sad 90 2 puta.

 

Manowar - daje ti snagu.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vojsci mi je opala forma dosta , ne mogu trcati koliko sam navikao , a vezbe ne stignem kontinuirano da radim , jedino sklekove picim 250-300 , u 9 serija , pauze oko 2 min , malo trbusnjaka i propadanja dok nisam nesto sjebao rame ... od 1 marta se vracam kondicionim treninzima 5 km trcanja , zgibovi , propadanja , stepenice ... neko spomenuo vijacu , ja preskacem oko 350 u seriji x 5 , inace bio sam na nivou da radim oko 230-250 za 100 sekundi , mogu i dva puta da "provucem" vijacu u jednom skoku , mada to i nije toliko tesko , jedino mi "ukrstanje" nikad nije islo , tehnicki gledano .

 

Inace jel neko koristio onaj tocak/biciklu , kako ga ko zove , sto se njime rade trbusnjaci , ono razvlacanje , klececi na kolenima na podu , vredi to koristiti , meni su rekli da kidaju trbusnjaci , ali da se mogu ledja povrediti???

Edited by Hail Metal
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...