Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Inace jel neko koristio onaj tocak/biciklu , kako ga ko zove , sto se njime rade trbusnjaci , ono razvlacanje , klececi na kolenima na podu , vredi to koristiti , meni su rekli da kidaju trbusnjaci , ali da se mogu ledja povrediti???

Tocak ftw, najjaci trbusnjaci ikad.

To sam radio na lat masini. Pri vecim tezinama se postize efekat, veruj mi. :da: Sto se tice kicme, tj leda - mozes da ih povredis i dok radis benc, ako ne lezis pravilno. Samo drzi kicmu pravo i nemas brige. Druga stvar je rame. Ako je u losem stanju batali dok se ne oporavis. Ako nije bas toliko lose mozes manje tezine da vuces, dok ne naviknes na polozaj, ili dok ti se rame ne oporavi skroz.

Edited by Mare^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocak je stvarno najjaca vjezba,za kompletan gornji dio tijela. Trbusnjaci,ma koliko da si ih radio prije,"proradice" kada pocnes tocak da radis. Upala ti je zagarantovana. Plus sto rade grudi,ramena i triceps. Jeste zajebano za donji dio kicme,ali sto rece :lol: drzi je pravilno,mozda cak i malo povijeno u predjelu lopatica,dok ti donji misici oko kicme ne ojacaju dovoljno da mozes pravilno da radis i da ne osjecas bol.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocak je stvarno najjaca vjezba,za kompletan gornji dio tijela. Trbusnjaci,ma koliko da si ih radio prije,"proradice" kada pocnes tocak da radis. Upala ti je zagarantovana. Plus sto rade grudi,ramena i triceps. Jeste zajebano za donji dio kicme,ali sto rece :lol: drzi je pravilno,mozda cak i malo povijeno u predjelu lopatica,dok ti donji misici oko kicme ne ojacaju dovoljno da mozes pravilno da radis i da ne osjecas bol.

Мој друг је сам правио точак, али без опруге која помаже у враћању у првобитни положај. Је л' то опасно за кичму? Колико знам, точкови који могу да се купе у продавницама спортске опреме имају опруге.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam u Tempu bucice od 15 kg za 6000din. Jel to ok cena?

 

 

Jedna ili obe?

 

posto sam ja kupio obe po 15 kg za 2500

 

Sipka 2 kg i 13 kg-a na tegovima. 2 po 1.5 i 2 po 5.

 

Mislim da su te zajebali jebemliga.

 

Dakle 2 komada bucica po 15 kila 2500

Sa ovim rasporedom tezina.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nasao u garazi 4 stare konzerve od farbe, napunio ih malterom i stavio sipku izmedju :bigblue: jbg radi pos'o...

I imam veliki gvozdeni teg od cirka 50-60 kila, koji sam dig'o iz kasarne, jerbo zivim 50m od vojske, i sve to za 0,00 dinara :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna. Gde si to kupio??

 

U djaku ali odavno. Dal je bilo neko snizenje ili tako nesto ne secam se.

I btw nisu oni sjajni tegovi, samo je shipka sjajna tegovi su crni.

 

 

Znash kako ako si imao lovu nije problem, posto to traje... pa traje.

Verovatno si uzeo neke sa kvalitetnijim zavojem za bucice, obezjedjene od rdjanja i tako.

Jer recimo moj zavoj se odvija ( onaj sraf kojim stezes tegove ) doduse ne odvija se puno ali malo ih rasklima. Tvoj je bar se nadam za te pare kvalitetniji. Sto je jedna pozitivna osobina.

 

Malo si ih preplatio, no posle jebanja nema kajanja.

 

Za sledece ne kupuj vise bucice sad kupi iskrivljenju sipku za djale, ona ti je 1000-2000 tako nesto i josh po neki tegic i imas sve sto ti treba.

 

Ja nisam lichno teretanac ali ne savetujem da se puno love baca na sprave i tegove, jer postoji gomila vezba koja moze da se radi bez njih. I da ti jacha celo telo lepo.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto li se ja uvijek nadjem da dajem savjete i misljenja,a ne umijem putem odit?? :haha:

 

Mislim da je to super. ;) Ja sam sa 194 i 107 radio po 20-25. A zgibove prva serija 22,ostalih 9 po 10. Ovo 22 mi je rekord u jednoj seriji za zgibove. Sad ne bih mogao ni 15,jer ih nijesam radio preko 3 mjeseca,a brzo se ispada iz forme kad su oni u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bas dugo nisam fizicki aktivan (imao sam sranja sa kolenom, da ne duzim o tome) negde oko 4 meseca nisam radio nista, al' kad sam trenirao aktivno zgibove sam radio 4x15 kao 1 seriju, znaci 4 razlicite vrste po petnaest. Al' zato sad nisam ni za kurac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...