Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Stara Sepultura sa Maxom je nešto na čemu je većina nas odrastala, pa je normalno da većini fali ono pičenje sa dve gitare i Maksov vokal. :) Derrick se stvarno trudi ali muzika počev od riffova im jednostavno nije onoliko energična i originalna kakva je nekad bila. Da su nastavili i posle Maksa da rokaju kao nekad, oko vokala se ne bi skoro niko sporio. Koliko je samo Annihilator vokala promenio pa i dalje izdaju odlične albume. :)

 

To je poenta cele rasprave,bar sto se mene tice.Meni je vec Chaos AD bio veliki sok za sistem,ali nekako sam svario, ali vec Roots,to nisam mogao da slusam,vec sam to posmatrao u prizmi citavih devedesetih i potpunog kraha thrash metala.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

i dalje stoji cinjenica da je stara sepultura pojam za ovo novo,koliko god dobro bilo.

 

takodje stoji da sve sto su braca kavalera uradila posle sepulture nije ni do koljena ovoj sadasnjoj sepulturi.

 

u stvari,jedino sto valja da na njemu ucestvuje maks a da nije potpisano kao sepultura je nailbomb.

 

Dobar je i Dark Ages.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurca baba vecerala.Primitive i Dark Ages od Soulfly su bolji od kompletne diskografije posle Roots-a zajedno.

meni na tom primitive-u ima dva dobra rifa,ne sjecam se kad me je neki album smorio kao dark ages.zadnje dvije sepulture bile jako zabavne,dok against,iako doduse vecinom napisan sa maksom je vrhunski album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primitive je skroz bezveze album, tu se prvi put videlo koliki je on svaštar, a i da će Soulfly biti sunovrat.

Ništa sa Againsta nije napisano sa Maxom, već po njegovom odlasku, kao što ni on nije koristio ništa napisano sa ovom trojicom na prvom Soulfly-u.

Pričali su o tome u više navrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni na tom primitive-u ima dva dobra rifa,ne sjecam se kad me je neki album smorio kao dark ages.zadnje dvije sepulture bile jako zabavne,dok against,iako doduse vecinom napisan sa maksom je vrhunski album.

 

Against je jedini post Max album koji je dobar.Sve ostalo je smece.Meni.

A Primitive je do jaja album,sve tamo valja.Odusevljen sam bio kada sam ga cuo.I dan danas ga volim obrnuti.Dark Ages je Soulfly album koji je naklonjen Sepulturi,tamo ima thrash-a koliko ti srce pozeli,a album je u kompletu bombona.Nemam pojma sta se posle toga desavalo,nisam poslusao nista posle toga albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je dark ages bio jos jedan kvazi metal saviour album iz 2000tih,kao ovi zadnji destruction-i i kreatori,dosadno i izvakano do bola,bez truncice nekadasnje strasti koja je te bendove cinila velikim.zato uvijek radje obrnem against,nezavisno ko pjeva,album je perfektno isproduciran i snimljen,odlicnih rifova kao pljeve,ritnican do zla boga uz to najpankerskiji sepultura album sto je meni veliki plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Against i dalje omiljeni album sa Greenom, čudan i sirov. Još mi nije dosadio. Green je došao u bend,kada je skoro sve već bilo napisano. Radio je na textovima za Drowned Out i Old Earth, a Hatred Aside je bio proizvod zajednickog jam sessiona sa Jasonom, pa su svi i potpisani. Prvi demo je urađen još u leto 1997. dok su razmišljali da li da Andreas peva. Green je sjajan pevač i dobar tekstopisac, ali nema Maxovu karizmu iz osamdesetih i devedesetih. Za tim svi čeznu :). Ako mu je za utehu nema je ni sam Max odavno.

Edited by Bernard Panasonik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tribute to SEPULTURA.

 

A da nije mozda ovo Sepultura?

 

 

Stenli Kjubrik sa dredovima. S tim sto bi Stenli verovatno bolje otpevao...

 

To je poenta cele rasprave,bar sto se mene tice.Meni je vec Chaos AD bio veliki sok za sistem,ali nekako sam svario, ali vec Roots,to nisam mogao da slusam,vec sam to posmatrao u prizmi citavih devedesetih i potpunog kraha thrash metala.

 

Meni je CAD inicijalni virus i gde je krenula polako da ide u kurac. Thrash dole, dzampdafakap gore. bukvalno iz godine u godinu sve manje cenim taj album. A cinjenica je i da mu na turneji gde se sviraju thrash klasici nije mesto. U kontekstu drugih sviranih albumana turneji, tom albumu, opet, nikako tamo jebeno nije mesto. To je thrash ljudima koji slusaju numetal i sl. pa im sluzi i kao izgovor da slusaju thrash toboze.

 

No, ljudi slusaju i Panteru, al' to je neka druga prica...

Edited by Angelystor
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je CAD inicijalni virus i gde je krenula polako da ide u kurac. Thrash dole, dzampdafakap gore. bukvalno iz godine u godinu sve manje cenim taj album. A cinjenica je i da mu na turneji gde se sviraju thrash klasici nije mesto. U kontekstu drugih sviranih albumana turneji, tom albumu, opet, nikako tamo jebeno nije mesto. To je thrash ljudima koji slusaju numetal i sl. pa im sluzi i kao izgovor da slusaju thrash toboze.

 

No, ljudi slusaju i Panteru, al' to je neka druga prica...

 

:haha::haha::haha::haha::haha::haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se sa ovim slažem:

 

A cinjenica je i da mu na turneji gde se sviraju thrash klasici nije mesto. U kontekstu drugih sviranih albumana turneji, tom albumu, opet, nikako tamo jebeno nije mesto.

 

Više bi na ovoj turneji ležala Šizofrenija po meni.

 

Sa ostalim se ne slažem, Chaos je baš remek delo van svake kategorije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...