Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Dakle junaci,ko je bio u vojsci i iskustva iz iste...

 

Nama koji smo bili u vojsci ce price biti zanimljive,dok onima koji nisu...pa nece razumeti u svakom slucaju...

 

Stoga...straza,pozarstvo,KTB,DC,PDC...itd.

 

Ajd da pocnem da ne budem djana...

Prva nedelja vojske,zaduzili A i B komplet i stojimo na pisti na jutarnjem postrojavanju...i svi sredjeni u zelenim vetrovkama (decembarska klasa) jedino ortak Baltic u APSOLUTNO zutoj vetrovci.

 

Prilazi mu komandant kasarne i pita ga kakva mu je to vetrovka...

 

On ponosno odgovara:Gospodine potpukovnice,to je za pustinjske borbe! :)

Naravno,sudbina ima svoje puteve...Baltic je lud (naime nasli su mu akutnu psihozu sa sumanutoscu),morao je on jedini da zaduzi zutu vetrovku...

 

Gospode,zao mi je sto kad napisem to nije tako smesno kao kad si tamo...ali ko je bio u vojsci razumece...

 

Dakle,dozivljaji sa logorovanja,najtezi,najlepsi momenti...sve moze ovde...

 

Secam se na logorovanju,bilo mi je smesno kad smo vezbali juris i trebali svi da trcimo,vicemo "URA" i cepamo corke...prva dva puta sam se osecao ko debil...ali treci put sam bio spreman da ubijem rodjenu majku da je bila ispred mene...strasno

 

Da cujem vas...

 

 

Ovo je uvodnik u temu...Ko bre ovde ne zna da chita?

Elldamare, putni troshkovi, boravak i zdrastveno ti je placheno dok si u vojsci. Ono shto ja smatram da je glupo je to shto ministarstvo odbrane reshava zdravstveno i vojacima na civilnom...to ide chak i do esteske hirurgije(!??)Mislim da bi oni trebali da su na teretu nekog drugog ministarstva.

 

I da slazhem se...BAN!.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto se danas naziva pravom vojkom nema ni v od vojske.

 

Tacno tako. Jel se secas kad je Cane-Cira imao obuku gadjanja pa mu dali letvu i rekli mu da vice "bum, bum", a onda dosao oficir pa rekao: "Nije lose, dobro gadjas"? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чуо сам да најзад! дозвољавају и ношење шминке!

Многи више неће бити ускраћени за тај минимум задовољства, као по касарнама,

чекамо још сукње, трикое и балетанке.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče mi je drug pričao o dogodovštinama (ovo je čak lijepa riječ) iz vojske. Zar je moguće da se vojnici kupaju jednom u 2 nedjelje? Kuku... A kada dobiješ tu privilegiju, imaš tačno 5 min da se istuširaš (u to se računa odvezivanje čizama, otkopčavanje i svlačenje). I da, opisivao mi je način pranja suđa (mnogo je ogavno; tipa, u 50L vode se opere oko hiljadu (lupila sam sada cifru, ne znam da li je manja ili veća) tanjira)). To je objašnjavalo zašto je tanjir koji dobije prije jela uvijek masan. Vidio je način na koji se sprema omlet (posle toga ga je izbjegavao koliko je mogao), shvatio je zašto je zelenkaste boje (pokušao je da objasni, ali prestala sam ga slušati, misli su užasnuto ostale na toj "zelenkastoj" nijansi O_o) ...

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar je moguće da se vojnici kupaju jednom u 2 nedjelje? Kuku... A kada dobiješ tu privilegiju, imaš tačno 5 min da se istuširaš (u to se računa odvezivanje čizama, otkopčavanje i svlačenje).

I moras dobro da pazis da ti ne ispadne sapun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kokopelli- Kupash se u letnjem periodu valjda dvaput nedeljno po PSu mada to u vecini kasarni ne poshtuju-tamo gde postoje uslovi kupash se svaki dan. A kada se kupash istina je da to radish u vrh glave 5-10 minuta jer se to chini sa josh najmanje 20ak ljudi. U dzubaju sam ishao samo po kazni, al` to s pranjem sudova nije bilo tako. U mojoj drugoj prekomandi smo imali mashinu za pranje sudova.

 

@ savesni

Po drugi put UVODNIK

Dakle junaci,ko je bio u vojsci i iskustva iz iste...

 

Nama koji smo bili u vojsci ce price biti zanimljive,dok onima koji nisu...pa nece razumeti u svakom slucaju...

 

Stoga...straza,pozarstvo,KTB,DC,PDC...itd.

 

Ajd da pocnem da ne budem djana...

Prva nedelja vojske,zaduzili A i B komplet i stojimo na pisti na jutarnjem postrojavanju...i svi sredjeni u zelenim vetrovkama (decembarska klasa) jedino ortak Baltic u APSOLUTNO zutoj vetrovci.

 

Prilazi mu komandant kasarne i pita ga kakva mu je to vetrovka...

 

On ponosno odgovara:Gospodine potpukovnice,to je za pustinjske borbe!

Naravno,sudbina ima svoje puteve...Baltic je lud (naime nasli su mu akutnu psihozu sa sumanutoscu),morao je on jedini da zaduzi zutu vetrovku...

 

Gospode,zao mi je sto kad napisem to nije tako smesno kao kad si tamo...ali ko je bio u vojsci razumece...

 

Dakle,dozivljaji sa logorovanja,najtezi,najlepsi momenti...sve moze ovde...

 

Secam se na logorovanju,bilo mi je smesno kad smo vezbali juris i trebali svi da trcimo,vicemo "URA" i cepamo corke...prva dva puta sam se osecao ko debil...ali treci put sam bio spreman da ubijem rodjenu majku da je bila ispred mene...strasno

 

Da cujem vas...

 

Vi o ovome nemate nishta da kazhete, dakle zaobidjite temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

кад ме је мала питала ''оћеш да те чекам'' ја сам рек'о ''да, идем само да се истуширам''.

 

анегдота 1: ноћ је пре прекоманде, сви су у некој чудној менталној пози, треба да се спава. тек ће Биџа ''е, браћо, кад се будемо раскантали биће ми једино жао што нисмо правили још срања''. са друге стране спаваоне се чује Кордин уњкави глас (лала само таки и флегма најгора) ''та још није касно...''

 

тривиа: у Парагову је обичај да уз пљескавицу добијете кашику као прибор

 

тривиа: класић цига вој. Недељковић Далибор је имо обичај да прдне да ти пођу сузе на очи (нису радоснице) и онда каже ''уф, нешто сам се пре'ладио''. истоимени је сваких недељу дана чекао ново дете, сарањивао 10. бабу и женио 12. буразера.

 

тривиа: у војсци можете да налетите на лика који је 'кокејжн' и у 21. години чека друго дете. био је и увид, значи ништа фолирање зарад излажења. сваки пут пред спавање прича о својој земљи (обрадивој), жени (такође обрадивој) и деци.

 

тривиа: најјачи кулиша и шмекер чете вој. Данијел Раденковић је одјебо класићеву сестру која је дошла да га вади из касарне са објашњењем да ''таквом габору не би дао ни из касарне да га вади''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam nista protv kad neko ode u redovnu i ne drami oko toga. isli toliki ljudi, pa sta. medjutim, kad neko odsluzi redovno pa se nakon toga ponasa kao da je oslobodio beograd ili prosao najvece muke hristove i doziveo PRAVO celicenje i konacno postao muskarac :) e, u tom slucaju mora da padne jedno spustanje na zemlju, moze? ;-)

 

 

dok sam civilno odsluzio vojsku ja sam:

  • dovrsio fakultet (srednje korisna stvar)
  • upoznao pola EDB-a (prilicno korisna stvar ;-) )
  • stekao iskustvo kako izgleda zaposlenje u drzavnoj firmi (najkorisnija stvar)
  • naucio da krimpujem UTP kablove na brzaka :)
  • kupao se kod kuce bes prisustva drugih (golih) muskaraca
  • spavao na cistoj postaljini, uglavnom sa svojom boljom polovinom pored sebe.
  • nisam imao kontakte sa cucavcem, niti sam strugao brabonjke sa svojih gaca :)
  • bio sam "zauzet" od 8-14. ostatak dana slobodan za bilo sta. to mi je omogucilo da radim jos neke korisne stvari pored toga. alergican sam na gubljenje vremena, sta da radim.

dakle, da se ne zajebavamo: kome je bas stalo da ustedi 3 meseca, da sto hitnije odradi to - kapiram zasto je redovna bolja. nekoga ceka posao, iseljenje, trudna zena, ovo-ono. ali, kad se sve stavi na papir, za tih 9 meseci civilne ustedi se duplo vise vremena nego za 6 meseci redovne - prosto zato sto za vreme civilne moze da se radi nesto korisno. zao mi je, ali ova drzava me nije toliko zaduzila da bih joj poklonio toliko svog vremna. to kosta. ja bih na primer isao u redovnu vojsku za 40.000 dinara mesecno. i to bi bilo dosta ispod cene, da ucinim otadzbini. ;-)

 

inace,

kome je potrebna vojska da bi potvrdio svoju muskost, mislim da treba da porazgovara sa nekim na tu temu. najbolje sa nekom prodavacicom ljubavi, cisto da razbije tremu i malo stekne samopouzdanje. ;->

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чуо сам да најзад! дозвољавају и ношење шминке!Многи више неће бити ускраћени за тај минимум задовољства, као по касарнама,чекамо још сукње, трикое и балетанке.
lesi ce se obradovati :da::)
[*]spavao na cistoj postaljini, uglavnom sa svojom boljom polovinom pored sebe.
zenskog pola?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хаха, од како сам био у цивилној "војсци" мој муж више не хрче!

:)

 

 

tako treba da stave reklamu za civilnu :)

 

ne daj Boze da ustreba pusku nositi, ici u kasarnu bilo bi - ali kako cu u prljavu posteljinu leci, zar da dijelim tus s nekim, da brisem guzicu LISCEM ?? :)

 

 

 

koliko je ovaj imaginos bio koristan sebi i svojoj okolini za vrijeme civilnog sluzenja, pomislio bi coek da je digao zemlju ekonomski i moralno na noge :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

блондие, где си ти служила?

 

 

`92-`95. (ormanj, batalovo, tinovo, golo brdo, igman, oshtrik, od IKM-a do IKM-a)

 

 

 

na jesen, guzica se brise mahovinom pobogu :)

 

 

 

 

(moram da ubacim nesto.. kad bijah 3-4 godine.. moja seka i ja bi svaki put caleta pitale - za sta sluzi mahovina, i kako je tako `mekana ta tLava`.. odgovor je uvijek bio isti.. `zato sto tu spava zeka` :wub: :wub: )

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam nista protv kad neko ode u redovnu i ne drami oko toga. isli toliki ljudi, pa sta. medjutim, kad neko odsluzi redovno pa se nakon toga ponasa kao da je oslobodio beograd ili prosao najvece muke hristove i doziveo PRAVO celicenje i konacno postao muskarac :) e, u tom slucaju mora da padne jedno spustanje na zemlju, moze? ;-)

dok sam civilno odsluzio vojsku ja sam:

  • dovrsio fakultet (srednje korisna stvar)
  • upoznao pola EDB-a (prilicno korisna stvar ;-) )
  • stekao iskustvo kako izgleda zaposlenje u drzavnoj firmi (najkorisnija stvar)
  • naucio da krimpujem UTP kablove na brzaka :)
  • kupao se kod kuce bes prisustva drugih (golih) muskaraca
  • spavao na cistoj postaljini, uglavnom sa svojom boljom polovinom pored sebe.
  • nisam imao kontakte sa cucavcem, niti sam strugao brabonjke sa svojih gaca :)
  • bio sam "zauzet" od 8-14. ostatak dana slobodan za bilo sta. to mi je omogucilo da radim jos neke korisne stvari pored toga. alergican sam na gubljenje vremena, sta da radim.
dakle, da se ne zajebavamo: kome je bas stalo da ustedi 3 meseca, da sto hitnije odradi to - kapiram zasto je redovna bolja. nekoga ceka posao, iseljenje, trudna zena, ovo-ono. ali, kad se sve stavi na papir, za tih 9 meseci civilne ustedi se duplo vise vremena nego za 6 meseci redovne - prosto zato sto za vreme civilne moze da se radi nesto korisno. zao mi je, ali ova drzava me nije toliko zaduzila da bih joj poklonio toliko svog vremna. to kosta. ja bih na primer isao u redovnu vojsku za 40.000 dinara mesecno. i to bi bilo dosta ispod cene, da ucinim otadzbini. ;-)

 

inace,

kome je potrebna vojska da bi potvrdio svoju muskost, mislim da treba da porazgovara sa nekim na tu temu. najbolje sa nekom prodavacicom ljubavi, cisto da razbije tremu i malo stekne samopouzdanje. ;->

 

Josh jedan u nizu dokaza koiliko su svi smoreni ovde...Pa barem sam od Vas kolega ochekivao da se uzdignete iznad situacije...TEMA BRE NIJE ZA I PROTIV REDOVNOG SLUZHENJA NEGO O DOGADJAJIMA ONIH KOJI SU BILI TAMO...Imaju josh vremena do 2010 da saznaju ako `oche, ako neche nek` seru negde drugde o tome. Ne radi se o dokazu mushkosti nego o jednom kolektivnom iskustvu. Pochechu da sumnjam da oni koji su otishli u civilnu smatraju to kao nedostatak sopstvene i potrebu da to opravdaju, al` se unapred nadam da je to greshka. A JBM mu sunce, vishe danas...

 

@Ludikud - :) ono s shvecom gaborom me podseti na poptuno suprotnu situaciju, kada je jedan od vodnika kada je pustio curu jednog simpatichnog koktelijera iz NS bacio beru o zid i psovao sve zhivo...riba za tri medalje...

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Војска?

Бљак, фуј, тамо су сви сељаци!

:)

Иначе, увек сам се туширао сам и у Свилајнцу и у Сремској Митровици, тако да је лаж да се сва војска купа скупа, једном у 6 месеци и сличне бесмислице.

Све што сам радио код куће сам радио и тамо, једино сам више пио, пушио и ...

Шабанима који се и иначе туширају једном недељно је то сад велика препрека у касарни - не могу да се туширају свакодневно!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam nista protv kad neko ode u redovnu i ne drami oko toga. isli toliki ljudi, pa sta. medjutim, kad neko odsluzi redovno pa se nakon toga ponasa kao da je oslobodio beograd ili prosao najvece muke hristove i doziveo PRAVO celicenje i konacno postao muskarac :) e, u tom slucaju mora da padne jedno spustanje na zemlju, moze? ;-)

dok sam civilno odsluzio vojsku ja sam:

  • dovrsio fakultet (srednje korisna stvar)
  • upoznao pola EDB-a (prilicno korisna stvar ;-) )
  • stekao iskustvo kako izgleda zaposlenje u drzavnoj firmi (najkorisnija stvar)
  • naucio da krimpujem UTP kablove na brzaka :)
  • kupao se kod kuce bes prisustva drugih (golih) muskaraca
  • spavao na cistoj postaljini, uglavnom sa svojom boljom polovinom pored sebe.
  • nisam imao kontakte sa cucavcem, niti sam strugao brabonjke sa svojih gaca :)
  • bio sam "zauzet" od 8-14. ostatak dana slobodan za bilo sta. to mi je omogucilo da radim jos neke korisne stvari pored toga. alergican sam na gubljenje vremena, sta da radim.
dakle, da se ne zajebavamo: kome je bas stalo da ustedi 3 meseca, da sto hitnije odradi to - kapiram zasto je redovna bolja. nekoga ceka posao, iseljenje, trudna zena, ovo-ono. ali, kad se sve stavi na papir, za tih 9 meseci civilne ustedi se duplo vise vremena nego za 6 meseci redovne - prosto zato sto za vreme civilne moze da se radi nesto korisno. zao mi je, ali ova drzava me nije toliko zaduzila da bih joj poklonio toliko svog vremna. to kosta. ja bih na primer isao u redovnu vojsku za 40.000 dinara mesecno. i to bi bilo dosta ispod cene, da ucinim otadzbini. ;-)

 

inace,

kome je potrebna vojska da bi potvrdio svoju muskost, mislim da treba da porazgovara sa nekim na tu temu. najbolje sa nekom prodavacicom ljubavi, cisto da razbije tremu i malo stekne samopouzdanje. ;->

 

 

 

Svaka chast brate.... ti priznati da si mi malo otvorio ochi po ovom pitanju jer postoji shansa da ako mi na faxu ne prodje sve kako valja moram da se odazovem pozivu... i nisam bio siguran da li redovna ili civilna, ali sad znam :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...