Jump to content

Stratovarius


Angelystor

Recommended Posts

Bonusi:

http://www.youtube.com/watch?v=jOFWRgq4Cq8

http://www.youtube.com/watch?v=M9KgN41IJZk

Pitao sam ovog lika da mi posalje mp3 verzije ali nije hteo :no:

 

Evo imas ih ovde:

 

http://www.mediaboom.org/mp3/320489-stratovarius-elysium-collectors-edition-2011.html

 

Ja se bas opasno navukao na album, jod od Infinite najbolje izdanje IMHO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je rip sa ovih YouTube klipova koje sam okacio. Thanks anyway...

 

I meni se jako svidja album. Jedina slaba pesma mi je Move The Mountain. Ubedljivo najjaca mi je Event Horizon, mislim da bi bilo bas super cuti je uzivo.

Moj top 5 albuma je ovakav: Visions > Elysium > Polaris > Infinite > Destiny.

 

Trivia: Jens je rekao u nekom skorijem intervjuu da je album trebao da bude duzi za jedno 3-4 pesme, ali su ga skratili da bi stigli sve da snime do turneje sa Helloweenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nznm jel je neko ovo kacio, neke live snimke koji su izasli kao cd2 Polaris-a...

 

http://hotfile.com/dl/98901508/0c503b7/Stratovarius_-_Polaris_Live_CD2_(2010).rar.html

 

Ortak mi je dao link, stvarno kvalitetni snimci :)

 

 

01 – Destiny

02 – Hunting High And Low

03 – Speed Of Light

04 – Kiss Of Judas

05 – Deep Unknown

06 – A Million Light Years Away

07 – Bach Air Suite

08 – Winter Skies

09 – Phoenix

10 – S.O.S.

11 – Forever Is Today

12 – King Of Nothing

13 – Father Time

14 – Higher We Go

Edited by Shinigamy91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nznm jel je neko ovo kacio, neke live snimke koji su izasli kao cd2 Polaris-a...

 

http://hotfile.com/dl/98901508/0c503b7/Stratovarius_-_Polaris_Live_CD2_(2010).rar.html

 

Ortak mi je dao link, stvarno kvalitetni snimci :)

 

 

01 – Destiny

02 – Hunting High And Low

03 – Speed Of Light

04 – Kiss Of Judas

05 – Deep Unknown

06 – A Million Light Years Away

07 – Bach Air Suite

08 – Winter Skies

09 – Phoenix

10 – S.O.S.

11 – Forever Is Today

12 – King Of Nothing

13 – Father Time

14 – Higher We Go

 

Окачио ја на 21 стр, прошло незапажено, а фаноменална свирка и супер звук, практично живи албум

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw imam ove dve pesme Hallowed i Last Shore, ako mozete da se strpite da okacim :)

 

Evo link-a... Najbolji kvalitet koji sam nasao na internetu! A verujte, prekopao sam sve moguce...

 

http://www.megaupload.com/?d=6Q8VUJPP

 

Ovo mi je doslo uz ceo album Collectors Edition, pa sam upload zasebno. Pise da je 320 kvalitet... Uzivajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon sam završio sa ispitima i stigao da slušam Elysium. Vrtim ga već par dana, i već ga obožavam - rekao bih da mi je ovo omiljeno Stratovarius izdanje. Naslovna stvar je previše dobra, a ne zaostaju ni Infernal maze, Event horizon, Under flaming skies i još par komada. Stvarno su me oduševili, napokon su se vratili u formu - i mada ovo više nije onaj isti bend koji je bio pre petnaest godina, hrabro ću reći da je po mom mišljenju još i bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon prvog preslusavanja (konacno!), reci cu da je ovo jako dobar album, pun zaraznih pesmica u pravom Strato fazonu, nema nijedne koja me je smorila, mada priznajem da sam ocekivao vise od naslovne.

Poslednji Strato koji sam slusao je Infinite pa moram da priznam da se od tad Kotipeltu dosta pogorsao glas. I dalje izvlaci on visoke tonove dobro (Infernal Maze refren), ali mu je boja glasa mnogo poruznela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican album, pravi power grower, iz slusanja u slusanje sve prijatniji.. Tvrdih da mi "Polaris" bolji, da mi na ovom novom fali neka hiticnija (pored otvaraljke), no to je, recimo, nadomesteno, jednostavnim zdravim varijabilitetom od kog ovaj album jednostavno grca, tako da...sada su mi vec tu jedan pored drugog albumi i nekako mi i nema vise poente porediti ih :] Jednostavno, treba da budemo jebeno srecni sto se Stratovarius vratio, i to vec sa dva odlicna power zdanja, i uz nadu da ih ovi problemi (Jorg, Timo) nece zaustaviti da nas kroz par godina caste jos jednim dijamantom.

 

Favourites: Darkest Hours, Under Flaming Skies, The Game Never Ends, Elysium

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

potpisujem, nema vise sta da se doda.

Sto je jos vaznije, power je poslednjih godina prilicno umro, ima bendova koji sviraju ali kvalitet je zestoko pao.Pa pogledajte samo ovaj deo foruma. Tu i tamo poneki album izadje, i mozda se nakupi 3-4 dobrih izdanja godisnje, tako da je fantasticno sto se Strato vratio.

A cini mi se da tek hvataju zalet sa ova dva albuma :)

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ima grupa, Dragonland je izdao vrhunski power album "Astronomy", Freedom Call - "Circle of Life", Heavenly - "Dust to Dust"i "Virus". Pojavio se i Powerwolf sa poslednja 2 vrlo dobra albuma, zatim Fairyland, Kiuas, Manticora...

 

Ali oni uglavnom zablistaju, izbace 1 ili 2 fantasticna albuma, pa se onda ili raspadnu ili krenu da stancuju genericke, dosadne albume koje niko ne slusa 3 dana posle izlaska. Sviraju po rupama pred 50ljudi, osim ako se ne napravi neka mini turneja sa 3-4 power benda.

Nijedan veliki power bend nismo dobili zadnjih godina, da bude hedlajner na festivalima i da se ne brine za prodaju albuma, osim Firewinda.

Naravno videcemo kako ce stanje biti narednih 10g, nadam se da gresim.

Deluje mi da dolazi mnogo bolji period za prog (za sta se uopste ne bunim :da: )

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istinu ubadas, nazalost... Ja nikada necu prezaliti sto Persuader nisu prosli bolje, tri maestralna power izdanja, a nema ih nigde... No, sada uspeva samo power bend koji se opredeli za neki komercijalniji pristup ili barem par takvih singlova...kako drugacije objasniti kako je jedan Firewind postao popularniji tek nakon "Allegiance"-a? IMHO ubedljivo najgori njihov, a eto...

 

Treba ovih godina gledati Helloween, Rhapsody, Strato i slicne "stare" power snage, samo je pitanje vremena kada ce neko od njih za Sabaton ili slicni uzas da otvara, a nadam se da samo lupetam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

SYMFONIA, the new melodic metal project featuring former members of HELLOWEEN, STRATOVARIUS, ANGRA and SONATA ARCTICA, has inked a worldwide deal (excluding Asia) with Edel Germany GmbH for the release of the band's debut album, "In Paradisum". Due on April 1, the 12-song CD was Studiomega in Varberg, Sweden.

 

 

symfoniaalbum.jpg

 

Ae nek neko otvori temu za ovaj bend, mene sramota :]

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...