Jump to content

Raunchy


Dowla

Recommended Posts

niti je bitno da li neko poznaje odredjen pravac da bi mogao da uziva u nekoj muzici.

 

[extended rant]

niti su muzicki zanrovi i stilovi odvojeni nekakvim pregradama jednim od drugih tako da slusalac mora da bude potpuno upucen u pravac da bi mogao kritikuje neko muzicko delo.

npr ja iako nisam veliki slusalac black metal-a mogu da navedem mnoge razloge zasto su meni razni black metal albumi koje sam preslusao sranje. argument tipa "ti ionako ne slusas black metal toliko i toliko cesto tako da ti je dzaba da bilo sta pricas" jednostavno nije validan, jer se radi o licnom dozivljaju i razlicitim ocekivanja koje svako ima od muzike kao medija.

sta je sa albumima koji izlaze iz okvira zanrova i stilova? npr. neki potpuno originalan album. kako takav oceniti? znaci taj album je nemoguce kritikovati, jer niko nije nista slicno pre slusao - znaci nemoguce je ocenjivati ga u poredjenju sa ostalim albumima i bendovima (i u pogledu inovacije i tehnickih dostignuca u kontekstu odredjenog zanra/stila itd..)? znaci on mora ili sve ostaviti ravnodusnim ili svi moraju da ga nekriticki prihvate kao nesto sto je novo te stoga dobro (ili obrnuto), ili ljudi mogu da razlicito reaguju na njega ali niko od njih da ne zna recima da iskaze sta je to dobro/lose u vezi s tim albumom (ili pesmom, ili koncertom...)

e pa nije tako.

 

ja mislim da kad neko preslusa odredjen broj albuma iz najsireg spektra razlicitih pravaca u popularnoj muzici, da je taj kvalifikovan da kritikuje bilo sta. sa druge strane neko ko samo slusa jedan te isti pravac ili ogranicen broj pravaca u okviru kojih je preslusao stotine albuma nece nikad biti pravi kriticar.

 

da probam da skratim - zakljucak: sasvim je ok kad neko dodje na temu i kaze sta misli o nekom bendu ili izdanju. dovoditi u pitanje "naslusanost" doticne osobe ne menja ispravnost njihovog suda osim u nekim objektivnim stvarima specificnim za odredjen pravac (u metalu, recimo, uglavnom ima mnogo objektivnih merila za koje se fanovi hvataju; u ostalim vrstama muzike ne toliko.. npr. koji je bubnjar bolji tehnicar itd.).

razlog zasto ja sad ne idem po temama svakog benda za koji mislim da je sranje (a ima ih stotine na ovom forumu) i govorim da su sranje (a mogao bih mirne duse), je zbog toga sto ciniti to ne bi imalo smisla. ali cak i kada bih cinio to, niko ne bi mogao da ospori moj sud tek tako. npr:

 

A: "ovaj album je dosadan"

B: "ti ionako ne volis ovaj megadeth, aj pali sa teme i ne kenjaj"

 

A: "ovaj album je grozno arazniran i klavijature me nerviraju"

B: "ti ionako ne slusas atmosfericni blek metal, aj ne kenjaj, nemas pojma"

...

[/extended rant]

Edited by Natovarivač

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Da se pridružim Raunchy hvalospevima i na njihovoj temi (copy-paste sa progpower topika):

 

"Па и ја нешто нисам слушао ни оне старије Ранчије, углавном овај нови је прелеп меланж мелодеатха, дископопа, алтрока, бластбитова, треша, прога и јбмлигачегасвејош. Навлакуша и велики "гроуер"."

 

 

 

Zaista sjajan album. Hit do hita. Raunchy obrisaše pod sa svima nama - a na naše zadovoljstvo. To se retko događa, rekao bih   :mrgreen:

 

(p.s. neko reče da je Dim the lights and run promašaj za opening track - ja sam stekao sasvim suprotan utisak!!! prava stvar za ovakav jedan beskompromisan album, no prisoners taken, i te fore...)

(p.p.s. ima li igde na netu Lyricsa?!?)

Edited by Jovan Cvijic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Ja mislim da nema melodije sa ovog albuma koja mi nije ostala u mozgu još od prvih nekoliko slušanja. U poslednje vreme šta god da slušam, opet po ceo dan u glavi vrtim melodije sa Discorda, totalno je zarazan i efektan. Odličan album, zaista, odličan. Napravili su korak dalje, ne veliki, ali ipak dovoljno velik u odnosu na Wasteland.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nema melodije sa ovog albuma koja mi nije ostala u mozgu još od prvih nekoliko slušanja. U poslednje vreme šta god da slušam, opet po ceo dan u glavi vrtim melodije sa Discorda, totalno je zarazan i efektan. Odličan album, zaista, odličan. Napravili su korak dalje, ne veliki, ali ipak dovoljno velik u odnosu na Wasteland.

 

 

 

Složio bih se sa gore rečenim, meni su nekako zarazniji ritmovi i rifovi nego li melodije...

 

...mada sam Wasteland čuo samo 2 puta u životu. To moram odma' da isprawim.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...