Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

imam problem zadnje 2 nedelje... sta god da radim na kompu program Asus Probe mi prijavljuje da mi je voltaza +12 na 13.nesto... i cak mi se par puta bagovao komp...

 

ne razumem se u kompjutere, sta moze biti? help me! sta da radim? :frown:

 

meni to smrdi na to da ti je ploca losa :( Ta voltaza je voltaza na ploci. Mada ja mislim da Asus probe bas i nije pouzdan :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to miriše (da ne kažem smrdi) na napajanje. Skini everest napiši koje su ti voltaže (valjda ćeš da se snađeš). To gledaš u Computer > Sensor > Voltage Values. Napiši te vrednosti ovde pa će da vidimo da li je to što mislim da je. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sonja_The_Dark

 

Te vrednosti sto kolega pominje, ukljucujuci i te poruke koje ti se javljaju, snimi pomocu onog 'Print Scrn' dugmeta na tastaturi, sve ponaosob. Znaci kad iskoci poruka, a ti prEtisnes 'Print Scrn', Windows to kopira na Clipboard, uskocis u Paint ili bilo kak'i program za tretiranje grafike, nadjes 'Paste' (ili 'Paste From Clipboard') i sad ti se ceo malopredjasnji 'ekran' snimi u fajl u nekom slikovnom formatu. Onda to okacis ovde na razmatranje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne bre zujanje u zvucnicima, zvucnici mogu da zuje recimo ako se kablovi isprepletu, pogotovo sa strujnim kablovima. Ovde je u pitanju znaci zvuk koji se hronicno ponavlja svakih par minuta znaci kao da na delic sekunde struja opali racunar, ono zazuji glasno .... ali nema veze, pokusacu sa externom karticom.

Mogu zvucnici da zuje i ako ti je napajanje lose, i ako je previse uredjaja prikljuceno na jedan izvor struje. To se recimo desava u mitrosu kad probas nesto na pojacalu. Ja sam se bio zabrionuo da li ce pedala koju su mi prodali raditi kako treba posto je zujala ko blesava kod njih ali kod kuce je radila super. Ali odlutao sam sa teme. Moze biti da ti je napajanje lose, ili da ti crkava PCI slot, sto ce reci i ploca, sta je tacno u pitanju mozes da utvrdis jedino testiranjem vise primeraka kartice ili odlaskom u neki (dobar) servis u kome imaju odgovarajucu opremu za proveru elektronike. Ovako napamet sumnjam da ce iko umeti da ti pomogne. U svakom slucaju prvo sto bih ja uradijo je ubo komp u jedinstven izvor struje a zatim bih probao sa drugim karticama i drugim napajanjem. To ne zbog toga sto je nesto od ovog verovatnije vec je jednostavno postupak jednostavniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem zadnje 2 nedelje... sta god da radim na kompu program Asus Probe mi prijavljuje da mi je voltaza +12 na 13.nesto... i cak mi se par puta bagovao komp...

 

ne razumem se u kompjutere, sta moze biti? help me! sta da radim? :frown:

 

Vrlo moguce da napajaje nije ispravno-narocito ako imas nekog krs Kineza no name-dosta cest slucaj :da:

Mislim da bi bilo najbolje pre svega da od nekog drugara pozajmis napajanje i da preko njega prikljucis komp i vidis da li ce biti problema ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad pazi-ako ti je ploca stara vise od 2 godine problem mogu da prave i elektroliti na njoj

Osuse se jednostavno :) i onda krenu da se desavaju cudne stvari poput ovih :rolleyes:

Mada ovo ne mora obavezno da se desi posle 2 godine-moze da radi godinama i/ili da se ne desi nikad,nema nekog pravila :da:

Eh sta su ti muke hipeprodukcije i tehnoloskog napretka-kada se hardver pravi da traje nekoliko god max :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad pazi-ako ti je ploca stara vise od 2 godine problem mogu da prave i elektroliti na njoj

Osuse se jednostavno :) i onda krenu da se desavaju cudne stvari poput ovih :rolleyes:

Mada ovo ne mora obavezno da se desi posle 2 godine-moze da radi godinama i/ili da se ne desi nikad,nema nekog pravila :da:

Eh sta su ti muke hipeprodukcije i tehnoloskog napretka-kada se hardver pravi da traje nekoliko god max :lol:

 

Pa ja inace, posto ne igram igrice pa mi ne treba opaka grafika, kupujem integrisanu plocu koja me kosta 50 eur i bas me briga ako rikne, kupim novu i vozi misko :D Na njoj nemam apsollutno nista od kako sam dobio adsl i iz PCI slota izvadio dial jebeni up modem. Ploca nije stara, radi ok, ali mislim da je napajanje lose. Gledao sam u BIOS volazu i temperature na ploci i sve je ok. Ali u krajnjoj liniji mislim da ce da se resi problem sa usb externom zvucnom karticom :D

 

Inace zvieli Kinezi, inace ne bi mi imali Asus ploce za 50 euricha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem zadnje 2 nedelje... sta god da radim na kompu program Asus Probe mi prijavljuje da mi je voltaza +12 na 13.nesto... i cak mi se par puta bagovao komp...

 

ne razumem se u kompjutere, sta moze biti? help me! sta da radim? :frown:

AKO ti se problemi deshavaju od momenta kada ti asus probe prijavljuje nizu voltazu, onda verovatno i jeste neki problem...

 

Inache, na mojoj asus plochi matoroj vec celih 6 godina, taj isti asus probe je prijavljivao isto upozorenja za voltazu od dana kada sam uzeo komo. A mozda ga i prikazuje (ne bih znao) :D

Objashnjenje koje sam dobio od jednog lika je: 'loshe instalacije u zgradi, ili losh napon iz trafoa'...

Da li je sam problem vezan sa napajanjem koje koristi, nisam proverio a dosad sam promenio 3 komada...

Svejedno shta je u pitanju, komp i dalje shljaka, jedino sam asus probe iskljuchio ;)

 

Tako da: ako sa kompom nemash realnih problema pri radu, ne obaziri se previshe na asus probe jer on moze prikazivati upozorenja i ako je loshe podeshen a realno sve bude u redu...

Edited by SL

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

^^^^ odesh do nekog ortaka koji ima brzi net, i downloadujesh Windows Xp Dark Edition v6. Tako si zavrshio smaranje sa drajverima, koje god da imash ...

 

Ja nisam imao problema, nashao je Atijevu graficq, nvidijin chipset, AMD X2 procesor, HD audio, Smart linkov modem. Nisam shta imao da dodajem

 

Zasnovan je na XP Service Pack 2. Ima na sebi Windows Blinds,(registrovan), Vista side bar, Vista look, Vi Start i neke gedzete koje obichan Xp nema.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo rešenje.

 

Veoma glupo.

 

Iz više razloga.

 

Kao da ne možeš da instaliraš Windows Blinds i ta ostala sranjca.. Napisao bih poduži text zašto ne treba koristiti te integrated Windowse, al' to drugom prilikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo rešenje.

 

Veoma glupo.

 

Iz više razloga.

 

Kao da ne možeš da instaliraš Windows Blinds i ta ostala sranjca.. Napisao bih poduži text zašto ne treba koristiti te integrated Windowse, al' to drugom prilikom.

 

 

Nije stvar u tome shta ja mogu da instaliram. Koristim Black XP zato shto ima i programe na disku. Najvshe me izludjuje restartovanje posle instalacija drajvera i programa koji se integrishu u Windows. Koliko je to pametno ili nije, mozemo da navodimo primere dokle god smo zivi.

 

Ti slobodno instaliraj SP1, pa sve drajvere, pa auto patcher, pa programe. Po meni to previshe oduzima vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...