Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Ok, ali na lynda.com ima gomila stvari vezanih za sam fotosop pa ne znam sta prvo da skidam, tj sta su osnove zapravo. Treba mi bukvalno beginner tutorial, nisam ranije radio u PSu.

 

Napisao sam ti ceo post taman kad je pao forum zadnji put pa me mrzelo drugi put da pišem sve ponovo :)

 

Photoshop CS5 Essential Training

 

Pretpostavljam da je ovaj dobar. Ja sam najviše razbijao te video tutoriale kad sam imao dva kompa. Na jednom pustim video a na drugom radim, ne moram da pauziram pa da menjam prozore svakih par sekundi.

I to je vrlo bitno, da radiš u isto vreme, ako samo gledaš izgledaće ti sve jasno al' kad probaš sam nećeš ništa znati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u WD imam najvise poverenja. Od letos koristim WD Caviar Blue WD5000AAKX i ja sam prezadovoljan.Kupio sam ga za 4300din,a slican model od 320gb je kostao u istoj prodavnici 4200din.Nisam mogao da verujem pa sam morao da pitam da li sam dobro cuo :haha: i onda mi je prodavacica objasnila da je to kao neka specijalna akcija.Ni dan danas mi nije jasno kakav je to popust da su razlike u ceni samo 100din ali ajd'. Jedino sto mi nekada smeta je to sto mi je 500gb premalo. Definitivno cu morati uzeti jos jedan HDD od 1TB i to definitivno Black seriju. Pre ovog WD-a sam 6 godina imao jos jedan WD od 80gb i hard disk je radio bez ikakvih problema. Uvek krcat razlicitim fajlovima i uvek je dobro radio.Jedino sto je mnogo sporiji od ovog iz Blue serije ali opet i to je poveca razlika u godinama.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za drugi disk mislim da je uvek najbolje i najjeftinije uzeti neki na 5400 rpm. Moze se naci disk od 2TB za ispod 100 eur. Mislim da ti blue ili black serija ne treba za to, komotno mozes i green da uzmes, mislim da je on i namenjen za storidz i bekap.

 

Video sam i neki WD od 1.5TB za oko 65 eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam dva Spinpointa F4 od 320 u RAID0... Brzina 'ala SSD za 7000 i koji dinar... :meshuggah:

WD je najveće đubre od diskova, još jedna od kompanija koja živi od stare slave (u vreme kad su bili svetlosnu deceniju ispred Maxtora i Quantuma ili kad je Segate imao problema sa firmwareom). Njihovih diskova sam se nareklamirao, bukvalno, na tone. U slučaju reklamacije, vozdra podaci, spasavanje se (papreno) naplaćuje (a onda, najčešće, vozdra garancija). Blackovi ubedljivo vode po listi otkaza, imao sam slučaj da mi se računar vrati zbog njega, ja otvorim drugi iz celofana, a on radi k'o brusilica! Obratite pažnju i na Green seriju, njihovi TB i više diskovi su jako jeftini (tj, imaju povoljan odnoc cene/kapaciteta), al' na rekalamaciju ide tri od deset,u nekom proseku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a јбг сад...

 

него, имам проблем. д инфејмс Blue Screen of Death! искаче насумично, како му се прохте. проблем је у ati2dvag.dll фајлу. графичка је Ati Radeon HD 2400. нека помоћ? решење?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a јбг сад...

 

него, имам проблем. д инфејмс Blue Screen of Death! искаче насумично, како му се прохте. проблем је у ati2dvag.dll фајлу. графичка је Ati Radeon HD 2400. нека помоћ? решење?

 

 

...za nastavak, izvadi kartu iz slota i gumicom za brisanje ili alkoholom očisti kontakte. Testiraj sa 3d mark 06 i Furmarkom, pa da vidimo šta se dešava

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...