Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Imam jedan problem sa monitorom. Prilikom pritiska na levu ivicu ekrana pojavljuju se čudne mrlje, ali samo na nekih 35% površine, i to sa leve strane. Uglavnom prestaje nakon puštanja, ili eventulno pritiskom na ekran sa suprotne strane. Pošto se uglavnom ne pojavljuje tokom rada, ne pretstavlja veliki problem, ali kako je reč o notebook-u, stalno pomeram ekran i ovo postaje, ako ništa drugo, onda dosadno. U čemu bi mogao biti problem?

 

monitor01.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja nesto d'izjavim za dnevnik! :D

 

Ovako, pre par dana sam jebavao nesto pokusavajuci da instaliram Witcher... Jerbo je bio neki pirat, i drkacio sam nesto oko darjekt iksa, tj, mislim da sam instalirao stariju verziju od one koju sam imao... I sad nece nijednu igru koju novu instaliram da pokrene (cak ni Worms World Party). Dakle, sta moze da bude u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za početak formatiraj disk, zlu ne trebalo. Ondak probaj da instaliraš novu verziju DirectX-a, a ako slučajno koristiš i SysRestore, mo'š da vratiš na preWitcher restore point. Whorever, format pre svega... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da sam se zajebavao za format.

E, juče sam tek izvalio taj kombofiks, pomogao mi je da drugaricu rešim zlog fejsbuk virusa koji joj je preuzeo Aviru i nije dozvoljavao da se loguje na fejsa i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno nisam iskusio ni jedno ni drugo u skorije vreme, ali ja preferiram Opera-u, FF i Chrome samo za LastFM.

Doduše, YT ume ponekad da mi priredi smicalicu u vidu ne prikazivanja slike, iako video krene i čuje se zvuk. Onkad skrolujem stranicu gore-dole i sve je uredu. Doduše, to pripisujem flash player-u, koji pravi probleme u svim browserima, a još najbolje radi u Chrome-u, jerbo Google ima prioritet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da otvorim mailove ponekad, onaj ajax loading radi jako dugo... Možda je do browsera, koristim FF 5.

Ja otvaram džamal svaki dan, nisam imao nikakvih problema skoro. Koristim Chrome.

 

Firefox ima problema sa youtube npr., postoji li za to neko rešenje sem neprestanog brisanja kolačića, history i sličnog?

Koristi Chrome. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristio sam Operu pre ovoga, jedina zamerka mi je bila tromost. Sada kada pogledam bilo šta osim Chrome-a, skontam koliko manje prostora imaju drugi browser-i. Ili, na primer, da bih se prebacio na tab, dovoljno je da kliknem bilo gde duž ivice prozora, dok u Operi moram da ciljam ispod okvira. Nervira kada se navikneš na određenu udobnost i brzinu.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...