Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Ма ид' бре. Не могу ја да се бакћем са овим. Ионако ми то чудо не служи за манекенисање, већ да могу да будем у контакту са људима ван БГа и да могу да заводим малолетнице.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mail od ortaka danas:

 

UPOZORENJE...!!!!! Zbog vašeg računara posaljite ovo obavestenje svojim prijateljima, porodici, kontaktima! U narednim danima, budite oprezni: ne otvarajte bilo koju poruku s arhiv raspored pod nazivom " Windows Live Update", bez obzira ko vam šalje. To je virus koji sagori celi hard disk. Ovaj virus će doći od poznate osobe koju imate u svojoj mailing listi. To je razlog zašto biste trebali poslati ovu poruku svim svojim kontaktima. Ako dobijete poruku pod nazivom " Windows Live Update", čak i ako je poslao prijatelj, ne otvarajte To je najgori virus najavio je CNN. Klasificiran od strane Microsofta kao najrazorniji virus koji je postojao do sada. Ovaj virus je otkriven juče poslepodne od strane McAfee. I ne postoji mogućnost popravke za ovu vrstu virusa. Uništava Zero Sektor hard diska. Ne zaboravite: ako prosledite dobijenu informaciju, koristice svima..!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mail od ortaka danas:

 

UPOZORENJE...!!!!! Zbog vašeg računara posaljite ovo obavestenje svojim prijateljima, porodici, kontaktima! U narednim danima, budite oprezni: ne otvarajte bilo koju poruku s arhiv raspored pod nazivom " Windows Live Update", bez obzira ko vam šalje. To je virus koji sagori celi hard disk. Ovaj virus će doći od poznate osobe koju imate u svojoj mailing listi. To je razlog zašto biste trebali poslati ovu poruku svim svojim kontaktima. Ako dobijete poruku pod nazivom " Windows Live Update", čak i ako je poslao prijatelj, ne otvarajte To je najgori virus najavio je CNN. Klasificiran od strane Microsofta kao najrazorniji virus koji je postojao do sada. Ovaj virus je otkriven juče poslepodne od strane McAfee. I ne postoji mogućnost popravke za ovu vrstu virusa. Uništava Zero Sektor hard diska. Ne zaboravite: ako prosledite dobijenu informaciju, koristice svima..!!!!!!!

Da li znaš da se taj mejl koji si dobio od ortaka u neizmenjenom obliku kreće internetom poslednjih desetak godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, razmipljao sam da uzmem novu grafičku na vrh godinu dana od kako sam kupio staru. Nemam neki veliki budžet a interesuje me koliki je prelaz sa GTS450 sonic platinum na GTX460, i isplati li se investirati u to? GTX460 mi se čini kao najbolja iz srednje klase...

E da, samo nVidia, ne bih ATI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, razmipljao sam da uzmem novu grafičku na vrh godinu dana od kako sam kupio staru. Nemam neki veliki budžet a interesuje me koliki je prelaz sa GTS450 sonic platinum na GTX460, i isplati li se investirati u to? GTX460 mi se čini kao najbolja iz srednje klase...

E da, samo nVidia, ne bih ATI.

 

 

Uzmi gtx 550 ili gtx 550 ti, 460ka je EoL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko kako se crack-uje WEP konekcija?

Imas tih tutoriala po netu koliko ti je volja. Sve u svemu, potreban ti je Linux operativni sistem, wi fi kartica koja podrzava neke opcije (ne secam se tacno kako bese, u uputsvima imas sve detaljno objasnjeno), i neke programe tipa Kismet i tako to. Sve u svemu, ako ne koristis Linux, tesko da ces nesto uspeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas tih tutoriala po netu koliko ti je volja. Sve u svemu, potreban ti je Linux operativni sistem, wi fi kartica koja podrzava neke opcije (ne secam se tacno kako bese, u uputsvima imas sve detaljno objasnjeno), i neke programe tipa Kismet i tako to. Sve u svemu, ako ne koristis Linux, tesko da ces nesto uspeti.

 

NJaaaaaaa! Preveliko mi je onda cimanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo lako sa Backtrackom. Imaš milion tutoriala na youtube, ali verovatno ćeš moći samo WEP.

 

Ma za WEP mi samo i treba. 'vatam pun signal od komsije, koji je enkriptovan WEP-om, a cuo sam da to nije komplikovano provaliti... Za ovaj Blacktrack opet treba linux...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovežem samo: kod BackTrack 5 je genijalno što je prvi put tu ubačena podrška za monitor mod wireless kartica sa Broadcom BCM4312 i 4315 čipovima (gomila govnjivih laptopova kod nas dolazi sa njima). Ako koristiš već BT 5 preporučujem da umesto Kisemta koristiš airmon za ubacivanje kartice u monitor mod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam sklopio racunar i mislim da je jako dobra masina, ciljao sam da napravim nesto iskljucivo za multimediju, dakle HD filmovi, muzika. Metnuo sam mu ADD Phenom II X4 955 na 3.2MHZ, 4GB DDR3 Rama,HDD 1TB Seagate Sata III, a ploca naravno Gigabyte Ga-880Ga-UD.H ... da skratim pricu ploca ima integrisanu grafiku Ati Radeon 4250.

 

Instalirao sam, naravno W7 X64 Ultimate. Problem je sledeci, kad gledam HD film slika mi se ne svidja, na crnim scenama je uzasna boja, kao isprana. A imam LED monitor, trebala bi da bude bas jaka, intenzivna. NA TV-u je slika istog nimka mnogo bolja. Stavio sam kodeke AVC core professional, a gledam preko KM plejera.

 

Jel ima neko ideju sta moze biti, jel treba da se uradi kalibracija i kako se to radi? Ili je do setovvanja kodeka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...