Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Elfe brt, hardver mu neće nadomestiti znanje ali mu ga neće ni oskrnaviti, sa druge strane uštedeće mu vreme. Ja sam rendao 3d na i7 4 jezgra i to je bilo mučenje kad god je bio posao u kontinuitetu, morao sam da robujem mašini i da sedim kući po ceo dan i noć  puštam rendere na par sati, od spavanja ništa, i da udaram glavom o zid kada neka slika izađe loše i da se stresiram da li ću da ispoštujem neki rok. Sada imam tredriper sa 16 jezgara za rendanje i mogu da ti kažem da mi je život daleko lepši, obim posla koji odrađujem je veći, rad je prijatniji sa manje stresa a nisam primetio da sam nazadovao po pitanju znanja, osim prirodnog mentalno propadanja koje ima veze sa godinama 😄  Ali sam siguran da se nikada ne bih vraćao na stari sistem, da mi crkne brat riper odmah sutra bih sklapao novi još bolji!

Ti porediš profića na kanti i dileju na hajteku, a mislim da je ovde fokus na samom hardveru i da se poredi bogi na kanti i bogi na hajteku.

Samo što bolja konfa, a znanje je u svakom slučaju neophodno.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Имам 1 питање па не знам да ли је ово адекватна тема за то.
Јуче инсталирам ghost recon 2 и после мало времена почне да ми кочи, сецка и једе говна да не може да се игра. Раније док сам имао windows xp играо сам га пар пута без икаквих проблема а сад на windows 10 кочи ко да је комодор. Да сам мењао неке компоненте помислио бих да је до тога али осим оперативног система све је исто ко и раније. Да ли неко зна шта би могло да буде у питању и како да се среди то?? Јуче читам по форумима, нико ништа не каже конкретно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аха значи може и то?? Јбг баш сам чукара за компове па нисам знао да може и то. Јел то треба да се одради пре инсталације или како већ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пробао сам ово и неће јбг. Задња опција која ми је понуђена је windows 8. Кад су правили игру верватно није била у плану 10-ка :haha:. Све сам измењао и опет кочи јбм га у уста. У сваком случају, хвала на саветима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prebrzo odustaješ. 
Compatibility mode, koji ti je Kuriz predložio, je tek prvi korak. 
A nadam se da se drug Vudu šali, kada kaže da promeniš sistem zbog jedne igre. 🙂

Guglaj malo. 
ukucaj nešto tipa "Ghost Recon win 10 too slow", i gledaj po forumima. 

Ja sam gomilu matorih igara uspeo da poteram, i generalno ima rešenja za sve, iole popularne igre. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada si poslednji put igrao igre na tom računaru? da li si nekada čistio prašinu u kućištu? 🙂 

možda ti hlađenje ne radi najbolje, pa kad se pregreju komponente, padaju performanse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па мислим да није то у питању. Релативно често га продувам од прашине целог а тај гоуст рикон ми закуца чак и непосредно што упалим комп. Играм повремено неке игре које су много захтевније и не кочи ми, рецимо borderlands и та ми игра клизи без проблема иако је захтевнија.
Јуче сам мало гуглао по нету као што рече Дарк елф и изгледа да је то генерално проблем са windows 10. Видим да се многи жале да не могу да играју игре које су раније могли на 7 или XP. Како људи причају на форумима, изгледа да 10ка има неке процесе који успоравају графичке карте па зато долази до тога. Е сад, главно је питање зашто то кочи само на појединим играма?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti druge, zahtevnije igre rade dobro, definitivno nije do pregrevanja.

zavisi kako su pravljene pojedine igre, microsoft će se svakako minimalno potruditi da pruža podršku za softver stariji od 15 godina 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е и ја сам начуо нешто за ову варијанту. Пробаћу то да убацим па онда да видим може ли да крене са тим старијим играма. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ja koristio VirtualBox za te stvari. Ili VMWare Workstation Player (poslednja verzija i addon imaju podršku za DX9/DX11) ili Microsoftv Hyper-V (deo OS-a, type 1 hypervisor)

I koji tačno deo igre je u pitanju? GR2 nije izašao za windows, samo za konzole. I gledaj da kupuješ te matore naslove na GOG-u ako ih ima, tu je najveća šansa da će raditi kako treba (ako piše da je Win 10 podržan)

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...