Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

  • 2 months later...

Kako da uklonim ad-aware secure search? Pratio sam instrukcije online, ali nijedna nije upalila. Konkretno je povezan sa Mozillom. na Edge ga recimo nema. Izbrisao sam čak i bittorrent jer preko njih mogu da se nakače ove žgadije od malware programa. Hvala na savetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Treba mi savet, već neko vreme razmišljam da uzmem grafičku kartu za komp, jer ova integrisana ništa ne valja. (Plačem kada zaigram Witcher 2) :cry:

 

Opis matične ploče ASUS H110M-R/C/SI Tip procesora Intel® Core™ i5 Processor Opis procesora Intel® Core™ i5-7400 3.0 GHz (6M Cache, do 3.50 GHz) Tip grafičke karte Integrisana HD 630 RAM memorija 8GB DDR4 2133 MHz Opis memorije DIMM DDR4 8GB

 

I odmah da naglasim nisam od onih što bi dali 400 eura ili još više za kakvu prenadrkanu grafu.

 

Gledajte nešto u srednjoj kategoriji da preporučite. Hvala. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zajebi kupovinu grafike i memorije za sada. Novo kosta boga oca. Polovno je kupovina u muntnom. Ko je rudario, a ko ne to je sad tesko utvrditi. Cene novih grafika su preglupave. Jedino ako naletis na povoljnu varijantu polovne grafike sa domacom garancijom. Sve ostalo zajebi i strpi se ako mozes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj se nadati da će se situacija popraviti svakako, pogotovo ako ćeš da se "strpiš tipa 3 meseca".

 

pametnije je da se pomiriš sa sudbinom i da gricneš metak i da se igraš ko čovek. ne znam kako planiraš da pljuneš pare za karticu, imaš opcije - KP mađari iz mađarije da donesu nešto po slightly razumnijoj ceni od domaćina, ali plaća se full kešovina, ili neka varijanta na rate u andrejevim radnjama. svakako, najbolje bi bilo da juriš geforce gtx1060 6gb, ili radeon rx580 8gb.

 

recimo, ovo je JAKO dobra kupovina, jest da je kinez, ali sam čuo da daju jaku garanciju (3 ili 4 godine), svakako, za ove pare, bolje nema.

http://www.itsvet.co...a1-25.i?id=4852

Edited by bradilko
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene čudi kako tvoja integruša ne može da pogura W2? Nije to baš nova i zahtevna igra.

 

Što se kupovine tiče, ne bih ja sad davao velike novce, smena generacija će biti za 3-4 meseca. Više iz principa. Takođe, pitanje je i šta planiraš da igraš. Ja ne jurim njnovije igre pa kupujem grafičku za 100€, i dok odigram sve što mogu sa njom, dođe vreme da se kupuje nova za 100€ koja bude 50% bolja

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Savetodavci, uh, mene baš boli da dam toliku cifru, od početka godine mi jedan kolega sa posla koji isto želi da nadogradi komp grafom, govori strpi se pašće cene, ali se to ne dešava

 

DMD, veruj mi ne želiš da znaš i kada stavim na medium ume da zasecka, jednostavno integruša nije toliko jaka, možda bi stvari bilo malo bolje da imam ugrađen i SSD i na njemu igru i windows instaliran pa bi brže letelo...

 

Ili da bude neki dobar popust u decembru početkom januara pa da jednu od ove dve uzmem na keš, ali samo ako im snize cene jer ovo je ludilo da se toliko novca da. :cry:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne planira da igra AAA igre iz 2017. i novije, nema razloga da daje tolike pare. Bolje potraži neku RX 560 ili GTX 1050, šta je jefinije, odigraj sve što valja, pa za 2-3 godine opet tako nešto.

 

Ako baš hoćeš nešto jače, idi u AUT/DE i kupi RX 570/580. Koštaće te sa prevozom ko taj GTX ovde, al bar ćeš videti Beč ili Hanover

 

Ako misliš na RTX kao smenu generacija to nas ne dotiče jer se radi o segmentu 400+ €. U nižem i srednjem (€100-200) nema toliko prstora za divljanje.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih ni najgorem neprijatelju preporučio rx560 ili gtx1050. MAKAR, 1050ti, kao poslednja opcija, koji može da gura aktuelne igre na med/high u relativno stabilnih 30fps-a na 1080p.

 

i ovo ti je lupetanje sa aut/de. osim ako može do beča za 40tak evra i da ne pregladni...

 

sve u svemu, ako hoćeš da se igraš na nekom 720p CRT-u, da ok su ovi predlozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne igra aktuelne igre, onda nema razloga da daje pare. To i rekoh već. Njemu je Witcher 2 glavna briga, a sa ovima gore bi i W3 mogao da igra u 1080p sa osrednjim kvalitetom

 

Sreća pa ima gomila dobrih igara da se odigra i uživa u njima, a da ne traže najnovije grafike od 250€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam već rekao ne daje mi se toliko novca, 500 evra je previše. Već vidim u šta bih mogao te pare da uložim, a da nije gejming, nešto u vezi kuće, kakvo dobro putovanje. :da:

 

Bradilko, jeste uzeo sam Witcher 2 kao reper, mada ja nešto ne jurim da igram najnovije igre zato sam i pitao za nekakvu srednju grafičku koja bi njega mogla i eventualno posle treći deo da profura a da ne bude štucanja.

 

DMD je imao dobar predlog gore do 250 eura, eventualno 300. Mada je problem što takve grafičke sada cene mnogo više...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem ni ja davanja 300+ € na grafičku i 50-60€ za preorder/day1 kupovinu bagovitih igara za koje će kasnije izaći 10 DLC-ova, ispravki, pečeva, game ready drajvera i sl.

 

Sačekam godinu, dve, tri da se to sve ispegla, da padne cena i onda igram sa svojom grafikom od 100-120 € koju menjam na 2-3 godine.

 

I kakve veze ima koliko je igra stara? Najbolje igre koje sam igrao u poslednjih 5 godina su starije od 5 godina, a najnoviji AAA naslov koji sam odigrao i kupio prvog dana je RotTR. Iako mi se svidela igra, zbog takve politike velikih nikada više neću kupiti AAA naslov u prvoj godini izlaska. Ali mi nije žao da platim igru kao što je Shadow tactics 40€ prvog dana, jer je to primer kako se pravi i pušta u prodaju dobra igra (besplatni demo, bez većih bagova, sve PC platforme, optimizovana od početka). Tako da jedino što me može naterati da kupim novu grafiku jeste Desperados 3, iako mi se igraju posednji Deus Ex, Sniper Elite, Hitman... koje moja trenutna grafika ne može da pogura kako bih hteo

 

A male su šanse da će Desperados 3 biti zahtevniji od ST-a. Tako da čekam narednu generaciju iz tog ranga (RX660/GTX2050)

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...