Jump to content

Blaze Bayley


Divlji Tigar

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Super mi je novi album Blejza. Iako pati od boljki - produkcija nije dobra a omot albuma je ispod svake kritike - ispod toga su pesme, koje su u svojoj suštini sjajne; melodične, jednostavne, direktne i obojene prepoznatljivom Blejzovom emocijom čoveka koji ulaže celog sebe u to što radi. Takođe, dok slušaš album imaš utisak da ga je radila šačica "down to earth" ljudi koji imaju svakodnevne probleme kao bilo ko od nas i to stvara empatiju i naklonost.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

pesme, koje su u svojoj suštini sjajne; melodične, jednostavne, direktne i obojene prepoznatljivom Blejzovom emocijom čoveka koji ulaže celog sebe u to što radi. Takođe, dok slušaš album imaš utisak da ga je radila šačica "down to earth" ljudi koji imaju svakodnevne probleme kao bilo ko od nas i to stvara empatiju i naklonost.

 

Poenta postojanja Blejz Bejlija.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh i ja da reknem koju iako je momak par postova iznad dao suštinski komentar. Ovaj album bih svakako preporučio onima koji misle da je Blejz Bejli dostigao vrhunac na svoja prva tri solo albuma - zvuk nije nabudžen i in your face kao na The Man ili Promise and terror, i svakako nije sirov i nedovršen kao The King of metal (koji mi je u vreme kada je izašao bio dobar, verovatno sam progledao Blejzu kroz prste s obzirom na dotadašnju više nego doslednu diskografiju).

 

Favoriti: Infinite entanglement, A Work of anger, Human, A Thousand years. Skoro sve ostale pesme imaju neke upečatljive deonice, tako da mi se retko šta preskače kada pustim album, jedino Independence.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovaj album bih svakako preporučio onima koji misle da je Blejz Bejli dostigao vrhunac na svoja prva tri solo albuma

 

Kako stvari stoje, ja teško da ću ikada moći da se izdignem sa tog statusa :haha: A svaki novi BB album dočekam sa nekom minijaturnom nadom da će da mi bude "najbolji još od prva tri". I, ruku na srce, od svih albuma koje je izdao pod imenom Blaze Bayley, ovaj mi je ubedljivo najzanimljiviji i najviše mi odgovara produkcija (koliko žalbi ovde ima, pomislio bi čovek da sluša neki black metal demo), malo je spuštena lopta u tom smislu, a opet nije muljava kao na prošlom. On the other hand, pesme sem što imaju neke zanimljive delove, nijedna da kažem da mi skroz super, samo nekako album sam za sebe ima dobar tok...i nije dugačak :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

produkcija (koliko žalbi ovde ima, pomislio bi čovek da sluša neki black metal demo)

 

Problem je sto mnogo manji i krajnje nebitni bendovi imaju albume sa boljim zvukom nego on, covek koji je ime i institucija. Vokal je preglasan u miksu, gitare tanke i gotovo da ne postoje (pao sam na dupe kad sam video kakvu opremu ima taj njegov gitarista). I one govorancije izmedju pesama nekako bas nisu utopljene u tu celinu.

Edited by Dekapitator_Prisoner

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sto se mene tice, novi Blejzov album je vise nego pristojan i apsolutno je nadmasio moja ocekivanja. Nakon onog blijedog prethodnika, ovo je za par klasa iznad. Slazem se da album odlicno tece, prakticno da nema zamornih pjesama, djeluje mi zaokruzen kao cjelina, a i dopada mi se sto ima tu neku SF konceptualnu nit. Artwork je takodje fino uradjen, ide uz ovakvu pricu na albumu.

Sto se tice nedostataka, meni kao laiku i prosjecnom slusaocu bubnjevi zvuce nedovoljno cvrsto, dosta tanko, kao da im fali bas bubanj ili sta vec. Mislim da bi pjesme zvucale mnogo vise heavy i masivnije kad bi imale taj neki "boost" cije odsustvo primjecujem od prve pjesme i to je ono sto mi nekako bas fali na albumu. Blejzov vokal meni realno nikad nije ni bio prvoklasan, oduvijek je imao tu neku muljevitu dubinu, pa se ta osobina nesto izrazenije primjecuje na ovom albumu, ali sve u svemu ne utice mnogo na finalni utisak, koji je svakako pozitivan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Je l' slušao još neko?

 

Još jedan dobar album u Bejlijevoj konzistentnoj diskografiji što se mene tiče. Međutim, prvi deo trilogije je bio toliko dobar da je drugi deo malčice antiklimaktičan u odnosu na prethodnika. U celini je prijatan i sasvim solidan, jedan od tmurnijih i sivljih albuma što se atmosfere tiče, ali tek poneka pesma je individualno sjajna. Naslovna numera i Escape velocity moćno otvaraju album, a moram da istaknem i Remember - svako kome je akustični koncert u City Academicu ostao u lepom sećanju mora da čuje ovu stvar. Ostale pesme su okej, u svakoj se probere par dobrih deonica.

 

Treći deo mora da bude bomba. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...