Jump to content

UFC / Ultimate Fighter


Vresište

Recommended Posts

Da, nije htio da ponovi istu grešku kao protiv Werduma.

 

Haha pa zezam se ETF - om, ne mislim ozbiljno i verujem da on to zna.

Doduše, svi koji se bave borbama u parteru su mi dosadni, ne volim ta zaključavanja, poluge, itd. Samo stand - up fight.

 

Naravno da znam, provokatoru, zato se i ne primam.

Što se tiče drugog dijela posta, samo 2 treninga BJJ i mijenjaš mišljenje za 180o.

 

E stvarno, dajte snimak te borbe od pre nekoliko dana.

 

64 sekunde borbe?

 

Izvoli

 

http://www.youtube.com/watch?v=RfUJpBZ_gNo

 

 

 

 

BTW

 

http://www.cagepotat...ght-with-fedor/

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam sad u nedelju na luta livre takmičenju na Spensu u Novom Sadu. Bilo je prilično interesantno mada je bilo loše organizovano i trajalo je previše dugo pa nisam dočekao A kategoriju. Meni je to baš interesantno, osim toga svi su do jaja građeni, kontam da su treninzi ubistvo. Family Fight Team se baš raširio, bilo je sigurno preko 50 boraca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobri su, mislio sam da imaju manje.

 

Jednom sam gledao snimak borbe Mirka i Fedora koja je proglašena za borbu veka. Kraj runde, oni u parteru, Fedor preko Cro Copa. Ustaju, pauza, počinje sledeća runda i oni se vraćaju u isti položaj u kom su bili na kraju prethodne. Mnogo mi je smešno bilo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i jeste gadan.

 

Neznalice.

 

MMA uključuje u sebe muay thai, boks, kikboks, rvanje, brazilsku džiu džicu, sambo, džudo, tekvondo, pa i karate. Moguće da sam izostavio još nešto.

 

Nije nego je MMA gadan, jer pored svih udaraca koje možeš da primiš u muay thai-u i povreda koje možeš da zaradiš, uključuje

-poluge u kojim se lome ruke (odgledati Mir- Silvia, Sakuraba - Gracie mečeve, između ostalih),

-dislokacije ramena,

-kidanje ukrštenih ligamenata koljena (većinu Palharesovih mečeva), što ti otprilike garantuje pola godine šetnje na štakama,

-davljenje/uspavljivanje(ukoliko ne preda borac), što, ukoliko se ne pusti stisak u roku od nekoliko sekundi, može da dovede do trajnih posljedica po -mozak zbog nedostatka kiseonika,

-suplekse (pogledati meč Randelman - Fedor,),

-stompove (u Pride-u tadašnjem), tj. dok je protivnik na zemlji imaš pravo da mu skočiš trupačke na facu (Wanderlay Silva i Shogun Rua najbolji primjeri), -takođe u tadašnjem Pride-u i soccer kickove,

-udarce koljenom u glavu dok je protivnik na zemlji (odgledati Overim - Karitonov 1. meč)

-laktove, spinning laktove (bilo koji meč Jon Jones-a) itd, itd.

 

Edukuj se.

 

 

Jednom sam gledao snimak borbe Mirka i Fedora koja je proglašena za borbu veka. Kraj runde, oni u parteru, Fedor preko Cro Copa. Ustaju, pauza, počinje sledeća runda i oni se vraćaju u isti položaj u kom su bili na kraju prethodne. Mnogo mi je smešno bilo to.

 

Borba se vraća u isti položaj ne na kraju runde (svaka runda počinje stand- up stavom), već kada borci dospiju u položaj u parteru preblizu konopcima ili uglu, pa jednostavno smeta za normalno odvijanje borbe, pa ih premiješta sudija u centar ringa ili kad neki od njih krvari (mislim da je bio Fedor u pitanju), pa da pođe do ugla da ga iskontroliše doktor, da vidi je li u stanju da nastavi.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ali PAZITE OVO!

 

http://lowkick.blitz...and-Fedor-14466

 

Mislim da nema šanse UFC da ovo prihvati, Dana će sad da se nasprda na račun ovoga. Fedor je izgubio svu moć pregovaranja.

 

Bzw, Alister je sad eksluzivno vezan za UFC, čak ni K1 ne ože više da radi, tako da nema šanse. A i K1 turnir se ne održava ove godine, nemaju para, najbolji borci idu ili otišli.. Future is MMA

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ozbiljno, to je kao italijanski fudbal naspram engleskog. Taktika, pazi se na svaki centimetar, najmanji pokret može da bude fatalan... A ovamo Badr dođe, išamara sve redom i odjaše u suton.

Odgledaj poslednji ufc Shogun - Henderson , ako je ono dosadno i pazenje i mazenje onda jebiga . Takodje savetujem W.Silva - Liddell , W.Silva - Rich Franklin , uglavnom nesto van superteske kategorije , gde jedan udarac zavrsava posao uglavnom .

A sto se tice Overeema reci cu samo ICEMAN :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Neverovatno :(

Pa imao je nokaut , bilo je samo pitanje da li da ga jos jednom udari kao potvrdu ili da se sprda polugama ... Tito opet dobio po tamburi posteno sto je i priznao , drugi Nog je izdominirao za sve pare . Mali Jones je Jordan ! Onakvog coveka kao sto je Machida je udavio kao detence . Nismo te dostojni !!! Machida savrseno spreman , odlican takticki , cak i bolji u razmeni u stojecem stavu . A onda kontra i selidba u carstvo snova ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...