Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

  • 3 months later...

Volim sto je uvek poslednji post moj :haha:

Ako neko voli da jede u kineskom restoranu Li (prekoputa Zire), slican smek ima Soya Sos. Jedina zamerka im je sto ne dostavljaju nedeljom. Inace Li dostava je katastrofa, isto kao Makao, imaju nekoliko restorana i samo jedan jedini ima ok ukus i to samo na licu mesta. Soya je uz to jeftina, ima je na donesi.com itd. Probala sam hrskavu piletinu sa povrcem (bas jak ukus na dimljeno) i piletinu sa kikirikijem u soja sosu (vrlo fino, nema napadan ukus pa moze puno da se pojede), kao i pohovani ananas (on je bio onako). Porcija je za 2 zene ili 1 muskarca a cene od 266din :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Restoran Il Palazzo koji je i Shamandalie preporucivala je promenio vlasnika, sada je Corner Pizza (ili tako nesto), u Sokolskoj. Enivej, probala sam Capriciosu danas i ono je prokleto najbolja pica ikada. Vecini se ne bi dopala jer je testo kao flis papir, kosta 600 din i sira ima u tragovima ali ukus... covece. Testo mirise na beli luk ali nema ukus na njega, savrseno slana, kvalitetna sunka itd.

Samo da napišem da sam promenio mišljenje o pici iz ove picerije, navukao sam se neviđeno. Zaista je najbolja pica ikada.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čobanov Odmor (Војводе Шупљикца 34), restoran brze domaće hrane, ne znam da li ga je iko preporučivao dosad, ali samo bih da primetim da piša po svim Grill Uno-ima i sl! Pojeo sam sa ortakom po jednuipo lepunju sa kajmakom, jajima i jagnjećim pretopom, što je kao najsiromašnija varijanta iste, i posle par piva, nismo mogli da hodamo satima :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila u Šavarma baru.

Falafel obrok.

Bre, nekako.. sam očekivala da je više začinjeno.

Jela falafele, humus i paradajz. Oni falafeli i humus imadoše baš blag ukus..

A, da, i ona tortilja (ako je ono tortilja) je bila nekako nedopečena i žilava. A možda ja ne znam kakva tortilja treba da bude x)

Kako me naknadno obavestiše, ta kuhinja i ne treba da bude baš jakog ukusa.

Mislim, vrlo mi se svidela cela ideja, ali nešto je falilo.. Možda još nisam navikla.

 

Gde još u gradu ima egipatska/libanska/pakistanska klopa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko voli (a ja volem) dimljena crevca

 

na 2 mesta u gradu sam nashao ekstra u rakovici na pijaci kod MZ STARI KOSHUTNJAK mesara sa usluzhnim pechenjem mesishta i druga ista prcha mesara sa roshtiljem u uchiteljskom naselju (mislim da se zove AGRO PAPUK???) ova druga su malo masnija ali i jedna i duga su besprekorno ochishcena jedino shto trazhe dosta piva i luka crno da se zagase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila u Šavarma baru.

Falafel obrok.

Bre, nekako.. sam očekivala da je više začinjeno.

Jela falafele, humus i paradajz. Oni falafeli i humus imadoše baš blag ukus..

A, da, i ona tortilja (ako je ono tortilja) je bila nekako nedopečena i žilava. A možda ja ne znam kakva tortilja treba da bude x)

Kako me naknadno obavestiše, ta kuhinja i ne treba da bude baš jakog ukusa.

Mislim, vrlo mi se svidela cela ideja, ali nešto je falilo.. Možda još nisam navikla.

 

Gde još u gradu ima egipatska/libanska/pakistanska klopa?

 

To je libanski falafel. Sirijski i jordanski je začinjeniji i obavezno bude salata sa nanom. A to što je kao tortilja bi trebalo da bude njihov hleb, koji je originalno za nijansu deblji i malo više pečen. Ali u principu, to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo misliš na Corner store u Soklskoj cene su:

Margherita 490

Capricciiosa 590

4 Formaggi 710

Vegatariana 500

Corner 730

Dassi 730

24 59 122

069 01 40 296

 

Pice su standardne veličine (obima), ali su malo tanje, što nije loše jer dobiješ dobro ispečenu picu.

Savetujem ti da probaš njihov kolač od Urme.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko vidim,nisam pisao na ovoj temi...ima picerija u ns,nije bas picerija,nego tu uglavnom valaju girose...uglavnom,za 500 kinti se dobije dobra velika kapricoza...nisam ja jeo,al sam prisustvovao kada su ovi moji zdrali...hteo sam da probam,al kada sam video grabez,odustao sam...to je kod sajma,pored indeksa maje...ovo cisto zbog cene govorim...nisam znao da je to toliko jeftino...ja mislio da to kosta minimum soma dinara...ne jedem ja nikada van kuce,pa sam iznenadjen sto je jeftino...nije losa fora da se za male pare osetis kao burzuj koji narucuje pice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jaroslav: Moze i tamo a moze i na random pijaci :D Samo pazi ako isprobavas u Zlatiborcu (na kasicicu), jednom su mi dali neku falicnu pa mi je posekla jezik :puke: Inace ocekivala sam da su 5x skuplji od pijace (sto se tice mlecnih proizvoda) ali ne, tu su negde.

Slaninu i ostale suhomesnate nemojte da kupujete kod njih, recimo panceta je 1500din a na Djermu ima neka zena sa identicnom za 800-1000. Jeste i to je mnogo ali je bas bas kako treba. Inace ima i cvarke da se umres :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пре ћу се одлучити за њих. На пијацама знају да ти дају да пробаш онај прави, а да ти упакују онај што мешају са сиром и који нема везе са кајмаком. А што се тиче сухомеснатог, то стоји да су стварно прескупи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...