Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Posto Kuhinja (s punim pravom) ne prima rezervacije (koji ce im kad moraju goste motkom da teraju :) ) idem na kolektivno zdranje u Avalicu, to je kad se krene ka stadionima, u Ljutice Bogdana. Trebalo bi da je bas dobra klopa, nije birtija ali sa srpskim smekom. Mnogi mi je nahvalise pa cu da javim koliko valja...

 

Preporuke: Lovac/Dom Lovaca/kako god se zvalo (Njegoseva, izmedju Ivana Milutinovica i Beogradske) - kuvana jela su izvrsna, ostalo jos nisam probala. Dnevni meni (kuvano jelo) im je 450din fixno, ima ih oko 5-10 jela u vreme rucka, posle 11h. Sasvim pristojne cene, uzasno ljubazni kelneri, lovacki ambijent :D hleb apsolutno ocajan i to im je jedina mana za sad.

Vuk u Kralja Petra mislim da je, u svakom slucaju jedna sto sece knez, s leve strane (ka Kalisu) - malo skuplje ali to je ipak klasna klopa (vrlo duga tradicija). Sve je savrseno. Nikad nema mesta. Imaju cak i dobre torte.

La Piazza - ugao Cara Nikolaja II (ex 14. decembra) i ex Save Kovacevica. Sjajan ambijent, najautenticnija pica koju sam probala, sve je genijalnog ukusa. Cene su uuuuu pa ne besmislene ali dostojne takvog restorana i klijentele :D Imaju prilicno veliki prostor a leti super bastu. Imaju i "deciji meni" koji je super za devojke jer su manje porcije. Mogucnost kombinovanja vishe pica na jednoj.

Trach - ex Save Kovacevica, izmedju Bozidara Adzije i pomenute Piazze. Cene su woohooo 800 din + ali je sve ukusno, prilicno su mali, jeftine corbe/potazi. Ne znam bas sto biste tamo isli ali nisu toliko snobovsko mesto. Imaju originalnu ponudu koju cesto osvezavaju.

Cubura - ugao Cuburske i Mekenzijeve - totalno precenjena kao i Kalenic. Uvek puna (kao i Kalenic), povisoke cene, cak im ni sav rostilj ne valja (koliko se secam cevapi su za 3 na 4 a pljeskavice i kobasice za 2 na 3, pomfit uvek potparen). Ne zalecite se na spec. kuce od cca 2kg rostilja jer cete pola baciti koliko je fuj. Ok je doci na pasulj, kiseo kupus i pihtije. Usluga haoticna i prilicno ih je briga za musterije.

Tweety u Hadzi Melentijevoj - nije restoran ali ako nekad zalutate u taj kraj (Neimar) imaju najbolje slatke palacinke. Da, bolje od Piramide i Amice.

Cikenita - standardno zakon :D tamo gde Mekenzijeva prelazi u Cara Nikolaja II. Super cene i super ukusno, ime govori o ponudi. Uveli su sad i chicken nuggets, moram da probam. Jedina mana im je sto nemaju crni luk kao prilog (!!) i cvekla im nije ona lepa iz tegle nego sirova, narendana ( :puke: ).

Bajka (filmski grad) - blago nehigijenski ukus, nemaju neki promet cak ni u sred leta kad ljudi prave cesto izlete. Bilo je ukusno ali funky. Nismo se otrovali a cevapi su cak bili za 5. Tako da mogu da preporucim.

 

Ultimativna mesta: Kuhinja (na pola puta do VETS-a) i Zornica Kuca (etno imanje, leti je prava atrakcija sa cilimima na livadama i gomilom domacih zivotinja, konja i jednim lanetom). Ima cak i jezerce. Cene su malo jache ali imaju najbolji izbor domacih sireva (pravi ovciji i kozji od cistih zivotinja, dakle ne smrdi!) i imaju rakije od svega sto vam padne na pamet (najbolju medovachu recimo). 3 vrste kuvane kafe, sve moguce pite, ratluci, prsute, neka jela kojih nigde nema (par specijaliteta sa srpskog dvora i neke vrlo cudne kombinacije). Ko ne voli nove stvari nek za glavno jelo uzme bilo sta sa raznja/ispod sacha, nece se zeznuti. Nalazi se u Bacevcima, na Ibarskoj. Imaju i sajt.

 

i taako... ja gladna pa mashtam.

 

ako vam se vozi za dobru klopu, idite do Mladenovca max 35min od BGa, ima par restorana cuvenih po pecenju, u ovom u kom sam bila je bila recimo 200 din jeftinije od BGa, probala sam jagnjece i dobije se bez kostiju, sama krtina :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prvo jedna kafana u kojoj nećete nikad čuti narodnjake već samo i isključivo rock i to sa radija, onako narodnjački tiho.

Bulevar 119, "Zlatni opanak"

Preporuka: svadbarski kupus, sarma.

 

Odlična atmosfera, stolnjaci čisti sudovi zemljani pravi čisti.

Kafa odlična kuvana, SA RATLUKOM, konobar ljubazan duhovit nenapadan čist uredan.

Toalet uredan (time, i kuhinja uredna).

 

 

 

 

Lipov lad

Preporuka: Gulaš; Teleća čorba.

 

Nema šta da se priča. Kultna kafana. Konobarice stare brkate u borosanama a znaju pos'o ubijaju.

Gulaš rula. Bude leti sa kuvanim ili restovanim krompirom (pravim, ne iz kesice!) ili makaronima.

Toalet uredan, kuhinja uredna (ušla proverila).

Napomena: ne računajte na ovu kafanu nedeljom, stalno su svadbe

 

 

 

 

 

Malo korzo

Bulevar pre Ustaničke jedno 100 metara, strana desna

Preporuka: rolovana dinstana teletina.

 

Teletina nikad bolja.

Kafana spolja izgleda kao prosto-proširena hamburgernica iz osamdesetih godina, ali ne budite površni: uđite da osetite pravu rustičnu atmosferu izlakiranih cigli modošanki i prigušenog kafanskog žutog svetla.

Konobari drčni kao i u Majdanu (isti vlasnik), ali brzi i uslužni. I lepo vam spakuju klopu za poneti, pošto ONO nema šansi da ize'te sami ;) iz jedared.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantni predlozi . Mora se krenuti sa overom jednog po jednog .

Kod Opanka mi se ne svidja to sto nema narodne muzike , ali ostalo sve zvuci vrlo lepo . Joj , ne secam se kad mi je neko zadnji put doneo ratluk ili kocku secera uz kafu . Bice to dobro :D

 

Za Lipov lad znam , i moram reci da je cist kvlt , a za Mali Korzo nisam jos cuo , ali izgleda da ima veliki potencijal .

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim sa vračara si. blizu ti je opanak, vrlo.

neće ti smetati radio, videćeš. neobična je kafana unutra, sve je u dva reda :D

 

ima neke lude svetiljke koje se spuštaju protivtegovima i tv iz sedamdesetih sa sve miljeom i pisaćom mašinom na njemu... baš dobar enterijer za kafanu, podseća malo na plavu frajlu novosadsku, mada nema toliko baš otkačenosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle ove cele price neopisivo mi je zao sto nisam u Beogradu, a nosio sam se mislju u poslednje vreme da pocnem intezivnije da zalazim po kafanama...al opet kad pogledam s druge strane - i da sam u bg-u, gotovo sigurno ne bih imao love za svakodnevne posete u kafanu, tako da sve ostaje na pustoj zelji :( Svi vi koji ste u mogucnosti da posecujete iste - idite sto vise puta mozete i uzivajte :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

gulas im je sjajan, pire isto, pilav s piletinom je sav nekako plastican i bljutav a piletina nevidjeno suva i bezukusna, treba da umaches u jogurt da bi progutao... evo otvaraju mi na Kalenicu pa cu probati jos neka jela... inace rade i dostavu po celom gradu, do 17:30 :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam kazem sta je Keva - Znaci kafana Karadjordje, to mi je blizu stana i non-stop tamo svracam. Nalazi se preko puta Studentskog doma "Lola". Uvek imaju svezu i ukusnu hranu. Pogotovo supe i corbe koje obozavam. Za sledeci skup se moze nesto popiti i tamo :alkos:;)

 

Kakve su cene u Karađorđu?! Nekada su drali.. :/

 

pre nekih mesec dana sam bio u (vec pomenutom) lijevom kineskom restoranu,sve pohvale.jela su 300-500 din,ladan jelen 0.5 90 din.,nisam uspeo da pojedem celu porciju (a trudio sam se).obavezno posetiti!konobar je malo sumnjiv,ima dugu kosu,nosi starke,dize kaziprst i mali prst u isto vreme,i vrlo je usluzan

 

Đe je taj restoran???

 

Evo prvo jedna kafana u kojoj nećete nikad čuti narodnjake već samo i isključivo rock i to sa radija, onako narodnjački tiho.

Bulevar 119, "Zlatni opanak"

Preporuka: svadbarski kupus, sarma.

 

Odlična atmosfera, stolnjaci čisti sudovi zemljani pravi čisti.

Kafa odlična kuvana, SA RATLUKOM, konobar ljubazan duhovit nenapadan čist uredan.

Toalet uredan (time, i kuhinja uredna).

 

 

 

 

Lipov lad

Preporuka: Gulaš; Teleća čorba.

 

Nema šta da se priča. Kultna kafana. Konobarice stare brkate u borosanama a znaju pos'o ubijaju.

Gulaš rula. Bude leti sa kuvanim ili restovanim krompirom (pravim, ne iz kesice!) ili makaronima.

Toalet uredan, kuhinja uredna (ušla proverila).

Napomena: ne računajte na ovu kafanu nedeljom, stalno su svadbe

 

 

 

 

 

Malo korzo

Bulevar pre Ustaničke jedno 100 metara, strana desna

Preporuka: rolovana dinstana teletina.

 

Teletina nikad bolja.

Kafana spolja izgleda kao prosto-proširena hamburgernica iz osamdesetih godina, ali ne budite površni: uđite da osetite pravu rustičnu atmosferu izlakiranih cigli modošanki i prigušenog kafanskog žutog svetla.

Konobari drčni kao i u Majdanu (isti vlasnik), ali brzi i uslužni. I lepo vam spakuju klopu za poneti, pošto ONO nema šansi da ize'te sami ;) iz jedared.

 

 

koliko ja znam, za korzo treba rezervacija??? i kakve su cene u ta tri restorana????

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj zlatni opanak je smece od kafane, cudno mirise i nenormalno su skupi >1

 

ja sam se neki dan fino ozdrao u zemunu, kafana u gospodskoj nisam siguran kako se zove .))

 

a stara tresnja je najbolji restoran u bgu koji sam pohodio (%

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma mene zanima gde ima u beogradu dobrih kafana sa zivom narodnom muzikom.znam za knn u borci koji je inace super ,svaki put kada sam otisao je dobar provod.ali gde jos ima takvih mesta ako ih i ima jos uvek u beogradu.e sta nacini globalizacija od beograda :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

setih se:sesir moj u skadarliji je isto dobar ali deru,ima muzike i pojavljuje se neka gospodja koja peva i recituje stihove.pivo 0.3

libijski restoran byblos kod karadjordjevog parka ima odlicnu klopu,odvaljuje sa cenama,na svakih pola sata-sat izlazi trbusna plesacica...ima i nargila

@smorock-kod raskrsnice,link je u mom prethodnom postu

@tesa-u ustanickoj sa leve strane kad se ide nadole (malo pre hotela srbija) ima neka kafana koja izgleda kao brvnara,nedeljom znam da sigurno ima muzike

Edited by salebghouse

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma mene zanima gde ima u beogradu dobrih kafana sa zivom narodnom muzikom.znam za knn u borci koji je inace super ,svaki put kada sam otisao je dobar provod.ali gde jos ima takvih mesta ako ih i ima jos uvek u beogradu.e sta nacini globalizacija od beograda :(

pogledaj u zemunu ima takvih ja mislim kafana

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja znam, za korzo treba rezervacija??? i kakve su cene u ta tri restorana????

 

za ovaj ne treba, ako ne dođeš u udarnim terminima (petak, subota veče)

cene su beogradske znači gulaš 390-400.

 

Zar nije Li kod Bajlonijeve Pijace ispred Bitef Teatra?

Ne svidja mi se Lijeva Kiselo Ljuta supa.

 

ni meni. u stvari od lija mi se malo šta i sviđa. 888 je zakon. plus, kinez u makenzijevoj kod raskrsnice sa kneginje zorke.

 

taj zlatni opanak je smece od kafane, cudno mirise i nenormalno su skupi >1

...

a stara tresnja je najbolji restoran u bgu koji sam pohodio (%

 

vidiš, ja sam nepušač i vrlo osetljiva na mirise... kad si to bio?

da su skupi, pa nisu jevtini. i ne treba sve tamo jesti. ali da je čisto, čisto je.

stara trešnja je imala uspone i padove, ja sam bila poslednji put pre jedno 4 godine i rekla sebi, nikad više. :( ne znam kakvi su sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle sinoc bejah u Avali (koju ne znam sto zovu Avalica) kod Zvezdinog stadiona - klopa super ukusna, muzika je narodna (nije live), WC autentican (aka horor) ali mi je zasmetalo sto je usluga bila ofrlja. Znali su da je rodj i dobili su cascenje unapred a sve vreme su hteli da nas oteraju iako smo samo sedeli i jeli. Plus su mi strpnuli na kvarno tortu i kolace onako trapavo viljuskom. Pederi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' neko jeo giros po BG-u?kako vam se cine?

 

 

 

ja sam jeo onaj u beogradskoj, i taj je (bio?) dobar, ali ne znam da li to sljaka jos? mislim da ne. nisam siguran. jel zna neko? zadnji put sam bio pre jedno dve godine.

 

 

Je l' to beše u Zemunu?

 

jeste.

 

bio ja sinoc. samo, ja tamo u 99% posto slucajeva jedem slanu cinku. sta cu, volem meso. tj. kulen&pecenicu. pa jos sa urenebesom, kackavaljem...

 

 

a banja i greda su naravno kultovi, banja za cirku a greda za ozdiranje. mada, nemam ja para za ovo drugo (has u kafani).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...