Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Не знам да ли их је неко већ поменуо, мрзи ме да се враћам 25 страна уназад (две сам прочитао), али могу да вам препоручим два места.

 

Прво је кафана у правом смислу те речи и због инвентара и због особља и због гостију.

Зове се "Златно брдо", налази се на Булевару 50 метара после Цветкове пијаце, са десне стране.

Углавном је за место цирку, права старинска кафана саграђена пре Бога оца времена пуна локалних цируса, али им је зато пљеска на кајмаку за сваку похвалу.

 

Друго место је ресторан у коме може одлично да се клопа за разумне паре.

Зове се "Ђердан", а налази се у улици Велизара Косановића (том улицом пролази аутобус 20), близу Денкове баште и Супер Вера у улици Војислава Илића. Тај део града би требало да се зове Учитељско насеље, ако се не варам.

То је једини ресторан у граду за који сам чуо да је порција 1,4 кг, углавном су 1,2.

Праве роштиљ, објашњавају!

 

Посетите, нећете се покајати! :pivopije:

Da ZLATNO BRDO, iznad cvetka , povoljna je kafana za pice i za klopu , jeo sam tu karadjordjevu ,nije lose , imaju i na kraju i malu otvorenu bastu, sa ne bas kakvim pogledom , al je ipak basta, a ima i tu jos bife moskva iznad kod skretanja busa za mirijevo , pa onda iznad bulevarom ide- malo korzo , pa na uglu ustanicke i bulevara kod okretnice- markov konak- ima poker aparat , pa malo nize kafana Povlen - pici narodna, pa onda dole niz ustanicku kod trznog centra Konjarnik , dobar restoran - kafana - TRPEZA..- karadjorjeva ,na izgled ogromna , al kad otvoris ima vise kajmaka nego mesa koje je tanko-al ipak sam je pojeo... A u centru imas Kalenic , al je tu sada skupo ko u nekom fancy klbu , A KAFANA Manjez se isplatila svake pare zbog usluge i kvalteta - na zalost vise nije to ta kafana. Pa Grgec ,dok je radio u bulevaru bio je dobar za pice , ali za prebranac i pomfrit nikako- nadje se po koja osrednja buba zajedno u tanjiru ...Ima na lionu bese Kosmaj il je to na uglu cvijiceve i ruzvltove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da ako neko voli cevape ali prave rajvosa cevape >DDDD ---->>>>> cevabzinica TO JE TO! u 29. novembra, preko puta vudua.. 256 din velika, 128 din mala porcija. Ja ih pocesto jedem u Sarajevu i mogu reci da ne osjecam razliku >)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

ko nije otkrio http://www.donesi.com trebalo bi :da: koristim maltene od kako je nastao (jace od godinu dana).

krkam CHAOS (super je ali posle 19h, kad god uzmem ranije dobijem izbljuv hranu), Napoli, Campo de Fiori, Tokyo Sushi bar je genijalan. Mamma's ima dobre salate, pomfrit i skalopine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam bila u renoviranom Šaranu, kad ste mu ga već dali po restoranima.

Mnogo je lepo sredjen restoran, klopa je i dalje divna.

 

Dakle, kotleti šarana sa suvim šljivama i karamelizovanim lukom...

 

Prošli vikend mamu i mene mrzelo da kuvamo i naručimo. Dodjem ispred na sva 4, pokupim klopu i bež kući.

Mnogo sam bila srećna :)

 

Dakle, ko voli bles kombinacije, ovi kotleti su svrš.

 

 

P.S. Hoću support group za odvikavanje od Bucka. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

buahahahahahah!!!!!!!

 

 

 

u Dimitrija Tucovica postoji pecenjara "Izgubljeno Jagnje"

 

samo jos fali pecenjara "Kad jaganjci utihnu"

 

Postoji pored marine Lepi Mika na Dunavu. Ortak slikao moracu da iskopam fotku. Onako krvavim slovima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гојков фиктивни угоститељски објекат.

 

лм, агро по Донеси.цом. када му га дајем по овертајму имам обичај да наручим од Тхе Саинт пицерије. садржај је испод просечног квалитета, пица је масна до нивоа цеђења али има неки шмек. ваљда зато што храна у овертајму има статус жене у мушкој школи. кол'ко год да је лоша - боља је од алтернативе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tokyo Sushi bar je genijalan

 

Kako su ovo izveli? Kakav je sushi i ko ga pravi? Jel ima neki matori Japanac? Sushi je nenormalno zajebano napraviti i u originalu a mi prosto nemamo te ribe koje se koriste za sushi. Mada, Japanci bi nam onda rekli, pravi od loklane riblje ponude, ali za to su potrebni majstori svog zanata obzirom da je u pitanju uglavnom ziva sveza riba. I odakle im tunjevina uopste? Sveza...Mi smo daleko i od Atlantika i Pacifika ihaha. To mora da se dostavlja avionom da bi bilo sveze, a to kosta djavo i po u zemljama koje nemaju izlaz na more. Cisto sam zaintrigiran...

 

 

Cevapi od teletine...interesantno, ne verujem da sam to ikad probao. Greota je mleveti teletinu i praviti take stvari...

 

Ja nekako najbolje obozavam klasicne srpske cevape, znaci pravoslavne - junetina, svinjetina, jagnjetina, ona tri psrta koja cesto dizu u poslednje vreme su upravo da oznacavju navedenu kombinaciju. Fora je u tome kako ih postavis, nekad si kelneru tako objasnjavao koliko da stavi kojeg mesa, kako da 'umesi' cevap. Palac je prase, kaziprt jagnjetina a srednji prst, junetina. Danas se to nesto cesto koristi u neke druge svrhe, ta tri prsta, pozdrav neki sta li...

 

 

 

 

 

 

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

lik je nesto dugo radio u inostranstvu pa eto dosao, pravi samo od 4 vrste ribe (ne racunam krabu :D ), ne secam se svih, znam da su medju njima tuna, losos (ima i dimljeni) i riba list. Ima i rendani (na listice) djumbir, vasabi, alge i onaj specijalno spremljen pirinac... ljudi koji su probali originalni nemaju nikakve zamerke. A i cena je sjajna.

Probala sam specijalnom prilikom kad su donele ortakinje za rodj a njima je napravio specijalno lepo pa je bio i neki divni ljuti sos od paradajza kog na zalost nema u regularnoj ponudi...

ne svidja mi se uopste (to je bio prvi put da probam susi).

volim sashimi, alge i pirinac mi se gade. ali cenim ukus.

e da i kraba je super. mekano-tvrda, homogena i slatkasta. neobicno ne-gadna :D

al eto osecam kvalitet, ogromna je razlika izmedju njega i konkurencije u srbiji. na donesi.com je i par stranaca ostavilo + comment, jedan je probao valjda i u japanu i u kanadi.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...