Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Sve bih ja to probala, al jbg nikad u životu nisam jela papriku u bilo kom obliku, tako da onda preostaje pica standardna i sendvič :D

 

A. da. ne znam zašto, ali sam odlepila za ''mornarskim'' sendvičom u Aureliju, u centru, baš kod konja maltene i naravno palačinke a i sve ostalo u Ponču, ono je prevelika zaraza i bukvalno nam je trebalo odvikavanje, sva sreća sam se odselila s Banovog brda pa mi više nije na dohvat ruke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona picerija na drva prekoputa Masinskog faksa otvorila ispostavu u istoj ulici (27.marta) kod Paliluske pijace, odmah do onog kafica Izlog na stanici 65ice (tu staju i 77ica, kao i neki tramvaji). Ponuda je bazicna, ali to i nije toliko bitno s obzirom da ono sto prave je do jaja :)

 

meni ta njihova pica krš

Botako sam nedavno naručio, ništa specijalno, masline bile odvratne

The Saint mi je u komšiluku, nije loše, ali opet ništa specijalno

Caribic i Big ne jedem, Bucko je bio i ostao keva zbog salata, Trg u Staklencu je dobra

 

 

najbolje mesto što se tiče brze hranu je Skadarlijska kobasica, što se mene tiče

podrška i za Nadu u Mirijevu

 

mesara Milan više nije ono što je bila dok su imali lokal kod Studenjaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni ta njihova pica krš

 

Istinu govoreci, kad sam rekao da je to sto prave do jaja ugl sam mislio na sendvice, koji su old skul.

Hm meni je ta njihova pica sa paprikom od svih tih pica "s nogu" po gradu (tipa Caribic, Big, Kli kli itd.) definitivno jedna od boljih. Kapricosa i ona sa prsutom mi nisu nesto.

Bucko i Orao su nista spec, samo ih te salate vade (mogao bih samo to da jedem namazano na 'leba :haha: )

Tu sto u Staklencu spominjes, ako mislis na onu piceriju sto radi vec jedno 15ak godina (sto je do kafane Zora), ta pica mi je bila krs, bukvalno parce sunke i gomila kecapa, ali sam je jeo jer je to bilo najblize nesto za pregristi pre odlaska na zadnji nocni bus. Doduse, nisam tu jeo vec par godina, da ne gresim dusu...

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima snimak na fejsu kako trče miševi po toj piceriji preko puta mašinskog :D

možda trče i kod drugih, ali otkad sam to video, rešio sam tamo da ne jedem :D

 

@underkuruz: loša ti pica u botaku, a dobra u bucku, megalolz

 

preporučujem i pizza outlet u aveniji gladnih u zorana đinđića, po italijanskom receptu su, peku u peći na drva, ubedljivo najukusniji paradajz sos stavljaju. takođe, i sendviči su im do jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam rekao da je Botako loš, nego da ta koju sam naručio nije bila nešto posebna

Bucko valja zbog salata, bez njih je pica otprilike ista kao i na drugim mestima

ok, moja misinterpretacija. mada, iz ličnog iskustva, nikad ne može dostavljena pica da bude dobrog ukusa kao kad se na licu mesta jede :)

 

keva moja kakvu goveđu pravi otkad znam za sebe, valjda mi zato bucko nije nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pizza outlet je dobra (outlet :haha: ) u z djindjica. Ona s rukolom je strava. I spanski tiganj tamo je ok, sem kobasica.

 

Pizza bar skuplji ali je ok pizza i nama su doneli za 15 min, doduse blizu smo.

 

Sad restorani... Panta rei je dobar stvarno (25 maj), Hacienda isto skroz ok, mesa kolko oces kakvo oces.

 

Caruso restoran na terazijama je stvarno precenjeno osrednje sranjce.

 

Lovac u Kragujevcu kaze koleginica da je dobar tako da jos jednom hvala na preporuci. :da:

 

Sad detox cajevi i salate i corbe mesec dana da se vratim u ravnotezu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

slažem se za španski tiganj, najbolji sa giros mesom :D

 

pizza bar sasvim ok, u istoj zgradi i radim. paradoksalno, najbolje što imaju je burger, preodličan je, malo jača cena do duše. takođe preporuka, sendvič sa pilećim fileom i pančetom.

 

ja sam mislio da se u caruso ide zbog pogleda :D

Edited by bradilko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaginos, jel to feta? Nije preslano, feta i to suseno meso ispod?

 

kozji sir i suva prsuta (bresaola se zove, po mom misljenju jedan od 3 najbolja mena proizvoda ikad).

dosta je jak taj sir i pokrije ukus svega ostalog, sledeci put cu traziti fetu umesto njega..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...