Jump to content

Bad Copy (Ajs Nigrutin, Wikluh Sky, Bdat Dzutim)


Abael

Recommended Posts

Covek veze nema sa matricom,plus su reci sranje,plus mu je glas sranje.

Pod dva.Monogamija bolji od Marcela,Eda i Sindikata?Ne budi smesan. icon_smile.gif

 

 

Nemas ti veze sa matricom...cim takve stvari pricas nemas bre ti pojma sa repom uopste...nisi ti sine za hc rap, idi slusaj ganse i placi uz november rain..lik sa matrom 100% matchup a ti se pravis pametan, kao reci su sranje...pa da si bio na robiji video bi dal su reci iz te pesme sranje...plus rep je muzika sa ulice, a ne muzika sa fakulteta.

I naravno da je Monogamija i bolji i iskreniji od Marcela i ostalih navedenih...da su bolji vratili bi diss sine moj, razumes !!!!!

Marcelo nema nigde multirimu bre , nema punchline, on krklja dok repa sa svojim prenabacanim lajnama, decko ima visak reci u lajni.

 

Jebes sve te budale realno!!! Jedan jedini je KRANG!!!

 

 

Covek vam je lepo objasnio. orangelistening.gif

 

 

 

 

 

 

Dobar je Krang, nista niko nije reko za Kranga...najbolji liricar na sceni je on, ali mu fali personality.

Monogamija je car.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto sincic koliko je tvoje poznavanje materije.

Ne znas sta su multi i triple rime, ne znas sta je punchline  a pricas kako neko ne ume da baci rimu.

Mislio sam da si iole ozbiljniji i da bar osnove rimovanja poznajes, ovako sine, nema sta sa tobom da se prica , prvo nauci sta su multies , triple, quatro, pa onda se javi da nekog kritikujes.

 

Hajde nemoj me otkrivati ovako javno, pokushavam da nadjem dechka.  :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praznik za uši

Beogradski MC, DJ i bitmejker Bdat Džutim, poznatiji kao Timbe iz trija Bad Copy, u petak će u beogradskom klubu Batler (Francuska broj 6), održati koncertnu promociju svog debi solo albuma Praznik za uši, koji baš na taj dan i izlazi na tržište, u izdanju kuće Magmedia.

Materijal za album je nastajao godinama, u saradnji sa uobičajenom ekipom prijatelja-kolega (Bauk skvod, Bvana iz Lagune, Ajs i Wikluh Sky iz matičnog Bad Copyja, Šef Sale iz Beogradskog sindikata), ali i eminentnih regionalnih hip hop umetnika (najpriznatiji hrvatski hip hop producent Koolade i DJ Goce iz legendarnog skopskog hip hop sastava S.A.F.).

Praznik za uši je sniman u studiju Bad Copyja u zgradi BIGZ-a i studiju Beogradskog sindikata, a najveći deo produkcije je obavio sve zaposleniji megatalentovani niški hip hop producent Jan Zoo (pored već pomenutog Kooladea, Aleksandra Prokića iz Beogradskog sindikata i drum n' bass kolektiva Codex, koji su isproducirali pesme za koje su radili muziku).

Album će na koncertu moći da se kupi po najpovoljnijoj ceni.

Domaćinu će u Batleru podršku pružiti i brojna hip hop grupacija Brigada (koju čine Šef Sale iz BS-a, Marlon Brutal, Sick Touch, Žozi...), kao i eminentni hop hop DJ-evi Kobazz i Raid.

Praznik za uši će već od sutradan, u subotu, moći da se nabavi u Kobazz skejt šopu u TC Sremska i SUTR Drvo javorovo, u ulici Kneginje Zorke broj 3 u Beogradu.

Početak koncerta u Batleru je najavljen za 22h.

 

pzunaslovna.jpg

 

Ovo se cekalo, po onim privju pesmama sa spejsa, zvuci na kidanje sa matrama i lirikama, a 50-50 su sanse da bude odlicno ili lose kao celina. Drzim fige da to bude jedna prava rep albumcina koju do skora nismo videli. I ko bude isao na promociju album ne bi trebao da kosta vise od 300 kinti, barem je tako sam Timbe rekao na radiviziji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta niko sinoc nije isao Bdatu na promociju?

Evo ovako ukratko (posto hocu nesto da ostavim i za trabl) prvi put sam isao na domacu hip-hop svirku/koncert sta vec, ono nisam znao sta da ocekujem. Koncert je zapocela Brigada (Sef Sale, Mlata, Marlon Brutal i Smek Dedi i Sick Touch ekipa, valjda, ne mogu vise sve da ih povatam) ono sto sam cuo i video mi nije leglo, tj. ono kao ulice zajebani smo ovo ono, kapiram svi se loze na taj fazon, ali ni to mi nije toliko smetalo kao njihovi vokali, svi zvuce isto, tacnije nijedan od njih nije promenio izgovor-dikciju, umesto da imaju nekog smeksi lika, smorenog, nadrkanog, mozda bi mi to onda i bilo zanimljivo za gledanje, ovako meni koji nisam neki hip-hop znalac meni je ovo bilo poprilicno smorno...

Bdat pod dobrim gasom vinjaka/rakije ili kojeg vec alkohola, energicno je isporucio svoje iskrene ispovesti iz zivota mu kroz neke stare (one sa iscurelog albuma Timbetova zemlja) pesme a i ujedno novenove. Ono je moji ljudi bluz u hip-hop maniru, matrice takodje odlicne, nisu napadne, cakstavise voze vas polako dok Timbe svojim suskavo/grubim/smorenim vokalom pripoveda. Isporucio je 40 minuta sasvim solidnih, ujedno bilo mu je jako drago sto je puno ljudi doslo (naravno kada je za dz svi ce da doju) tj. sto su dosli na njegovu promociju, jer po jednom intervju sa youtube moze se videti da njegovi solo nastupi nisu bas poseceni, naspram Ajzaka i Wiklera, a to je meni otuzno, jer je on bolji tekstopisac od ove dvojice... (uvek sam cekao njegove prijave na Bad Copy pesmama, vise od ove dvojice)

Uzgred jako mi je bilo cudno sto oni nisu dosli na promociju, Wikler kao nije mogao da stigne, a Ajs nije spomenut, uglavnom od poznatijih njuski bio je tu Bvana (gostovao na jednoj pesmi, pokidao momak uzivo), Gidra (neki novi lik, pojavljuje se na Dzigili albumu, onako nadrkan adoloscentski vokal, mutira, barem je meni tako zvucalo), Borsc je bio u publici, Moyne Selectah, Sef Sale (takodje gostovao u jednoj pesmi) i ovi momci iz Brigade.

Sledeci korak neka vec promocija, a sto se samog albuma tice, ovo jeste zaista jedan praznik za usi, ne davi kao neka ostala domaca izdanja ove godine, matre ponovo da pohvalim odlicne...

Bdatu zelim puno srece u daljoj promociji i da izbaci jos albuma i sustigne kolege sa scene, zasluzio je...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Timbe jeste najbolji mc od cele te Bad Copy ekipe i jeste najbolji tekstopisac od njih...jedino sto je u odnosu na ovu dvojicu u zapecku jer nije valjda medijski atraktivan ko ova dvojica ( tacnije nije hteo da pravi budalu od sebe ucescem u velikom bratu )..inace za rap koji on fura matre i ne treba da budu agresivne.

Sto se te prve ekipe koju sei naveo tiche, Shmek Lady zajeban lik xaxaxaxaxaxa, mnogi se tu foliraju samo tako, od Sick Toucha jedino sto vredi Zuti a sve ostalo je skola repa pokuupljenja od Sha...sto i nije skola repa nego shabanijada...zato su ti svi i zvucali isto, tako zvuce i na trakama, kao loze se da furaju kblo rap, al to sto oni rade je samo nastavak Sha price, cujes jednog - cuo si ih sve ( i po vokalu, nacinu na koji repuju a i po rimama, svi vrte iste rime u krug )

Bvana jeste dobar za jednu pesmu ili 16 lajni, cim cujes vishe od 3 pesme pocne da smara samo tako.

I ja zelim Timbetu sve najbolje ( s obizrom da je hteo pre godinu-dve da batali rap ) i neka gruva sam sto je vishe moguce jer on je u celoj toj prici ( vezanoj za clanove Bad Copy ) najiskreniji.

Edited by Tomba La Bomba
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se povuci ta paralela sa reperima iz Blokova, mada eto recimo meni Smek dedi pokidao na Bvaninom drugom albumu, a Bauk Squad kao cela ekipa su dobri uzivo. (gledao ih nekoliko puta, dopada mi se to mesanje sa djitrama i bubnjem, basom, ono to je meni ful) I njihov album cekam da izadje, mada cujem da se muce da nadju izdavaca, najbolje je da ga sami izdaju, jbg...

Znas meni je Bvana simpa lik ovako, popravio se naspram prvog albuma, ono a i simpaticno mi je kako zna da bude flegmatican kada repuje, stoga defintiivno je bio lep dodatak na certu.

Znam za tu pricu, a to bi bila steta po domacu scenu, jbg, ono da ne ispadne da preuvelicavam ili tako nesto, ali posle 10 slusanja albuma i tekstova, Timbe je na drugom mestu posle Dr.Bloodmoney (aka Kize Robin Hood) za kojeg tvrdim da je bio najbolji tekstopisac u Srbiji, a i ujedno je imao dobar glas, steta sto je batalio celu pricu, i sto malo ljudi zna za njegov album Pandemija Akoazme...

 

Nego evo intervjua sa Bdatom na Pop Masini u vezi Praznika za usi, otkrice vam sve sto vas zanima u vezi istog.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za Bauke...zar tom meshanje sa gitarama nije bilo na onim nastupima naslovlljenim kao Hardcore vs. Hiphop , gde su sa njima nastupali i neki hc bendovi zato sto su pojedini clanovi bauka ortaci sa pojedinim clanovima tih hc bendova ?

Inace i Shmeklejdi i bauci su premekani u 2009 oni i njihove rime zvuce tako ispeglano kao da nije rec o hiphopu nego o ekipi koja ce da zapali na beoviziju...a hiphop je ulicni izraz, a ulica nije olicenje kulture i finoce.

Inace i ja volim mix hc-hiphop, Monogamija ce nastupati sa bendom kako se prica a poznata je pesma koju je uradio sa Ritmom Nereda - Asfaltirana Dzungla.

Prica se i da je Kiza Robin hood ponovo aktivirao Robin Hood...videcemo. Bvana ima samo jednu dobru pesmu - rimujem i kradem i nista vise od toga.

A Timbe mi je realan lik, normalan covek nekako u odnosu na ona dva debila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to zavisi od mesta i cimanja te ekipe koja svira sa njima, uglavnom ja sam ih gledao vec nekoliko godina na akademiji i uvek su bili sa pratecim bendom.

Ne bih se slozio da su premekani, sve zavisi sta je tebi kao pojedincu mekano (recimo Cvija ili Struka ili Lud), mada meni sigurno nisu, barabe su to, mogu da isporuce kada su u fazonu.

Monogamiju naprosto ne volim, antipatican mi je kao pojava i mc, trebao je da se drzi hc bendova, to mu bolje stoji nego kada repuje, a to sa pratecim bendom, kruzi vec neko vreme prica, neki od doticnih muzicara se nalaze ovde na forumu koji bi trebalo da mu postanu prateci bend, a on ce se odreci matrica kao... :bigblue:

Ne Kiza ne ucestvuje u ponovnom okupljanju Robin Hood-a, samo Pera i Zabac, inace mislim da nista od toga nece biti, najava je bila pre pola godine i od tada nista nisu uradili, a i pitanje je da li oni danas mogu da naprave dobre tekstove kao nekada, ipak je Kiza bio glavni tekstopisac u bendu, a bez njega su kao ribe na suvom.

Ta mi je najiritantnija pesma sa prvog albuma preslusaj ovaj novi bum Na nivou prosechne cigle, puca od crnog funky zvuka. (pesme Zhibe, Mrdajte bulje, Moj pajp, Stritsi San Franciska)

E sada ne bih nazivao Ajsa i Wiklera debilima, svako je na svoj nacin doprineo nasoj sceni, mada ponajvise Ajzak, smislio totalno novi sleng recnik za nadolazece generacije onomad 2002/03 kada mu je izasao prvi album, a Wikler je je svestran muzicar, samo sto tezi komercijalnom zvuku (ono pokusava da bude novi Kanye West, kada cujem auto tune hocu da poludim) mada nadam se da ce izbaciti jos koji zanimljivi album npr. preostala dva dela rok opere i taj novi hip-hop album...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene su mekani i Cvija i Lud i Struka.

Videcemo sta ce biti to sa Monogamijom a da ima najcrnje i najsurovije rime - ima..gde je stao njegov Moskri tu je Mono nastavio.

I ja mislim da nema nishta od Robin Hood reuniona, sa Kizom ili bez njega svejedno...ne znam uopste koliko ima svrhe ozivljavati neshto sto je zakopano...legenda treba da ostane legenda ane da se eventualnim shit povratnickim albumom kvari sve od ranije.

Slushao sam sve Bvane ( i tamnu stranu fanka ) i gledao ga lve u par navrata, jednostavno decko me smara svojim rapom u kome ne ume da promeni ritam i ubrza flow nego klaj-klaj od pocetka do kraja...dzabe je on bio u americi...plus, ne volim funk.

Sto se Ajsa tice imao je on svoje dobre momente, ali to je davno proslo vreme...sad je postao trafikar...a to za sleng...sleng je promenljiva kategorija i menja se i upraznjava od ekipe do ekipe od hooda do hooda.

Wikler...taj bi hteo da radi sve...od repa preko dnb i Ane Stanic pa sve do reggae...i po meni taj njegov reggae projekat Shappa je i najbolje sto je ikada uradio...nije on za rap....a autotjunove ad cujem u 2009 popizdim...em sghto zvuce pederski em ih je forsirao pre 7-8-9 godina ovde kod nas B3 ( djoganijev brat )...i omda mi neko od tih emsijeva sad prodaje pricu kao to je moderno pa to radi i lil vejn...da da a pre njega i b3.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...