Jump to content

Сварга


gavrosaurus

Recommended Posts

Реч је о Московском (да кажем - чувеном) бенду који има изванредну репутацију а чији су чланови сарађивали и са Арконом (Иља, нарочито) и са масом других бендова.

У питању је чврст звук, класичне метал структуре али подгрејан изузетно талентованим музичарем на - хармоници!

Све то је јако добро упаковано, аранжирано и отпевано.

Имају један албум: "Огни на Курганах" који је побрао сјајне оцене на све стране и са правом.

Не пропуштајте никако!

Један од, мени, најомиљенији бендова/албума у предходних 6 месеци.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Како не ради?

Пробао сам га и данас а тестирао сам пре 2 секунде и шљака.

Могуће је да идеш преко проксија, поједини провајдери не дозвољавају саобраћај преко неких од тих портова преко којих иде рапидшер, мегааплоуд и сл.

Ради, без зезања.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Како не ради?

Пробао сам га и данас а тестирао сам пре 2 секунде и шљака.

Могуће је да идеш преко проксија, поједини провајдери не дозвољавају саобраћај преко неких од тих портова преко којих иде рапидшер, мегааплоуд и сл.

Ради, без зезања.

 

portovi su najnormalniji port-ovi preko kojih inace ide HTTP saobracaj (80, 8080...), jedino mozda zabranjuju pristup domenima rapidshare.com, ..., al' jebo ti tak'e provajdere

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Varg sto je moje, tvoje je, vidimo se na faksu, ako ne pre, a do tada cu valjda negde iskopati i ovo... Trebalo bi da skoknem do nekih ljudi pa da pogledam dal imaju, ako nista natovaricu nekog iz komsiluka da downloaduje, do cetvrtka cu ga valjda nabaviti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se :da: Jaaako :da:

A sad odoh da seckam vene i skakucem istovremeno :veseli:

 

Па, наравно!

 

Сварга је одличан пример да, генерално, класични метал уз само малкице (не кажем да је то случај са Сваргом, говорим уопштено) храбрости да инкорпорира неки инструмент који није из сфере рока и метала, може да звучи изванредно и оригинално.

У питању је само једна хармоника а она је тотално променила облик и форму музике а она је, код Сварге, прилично тежак метал.

Мени ово екстра одговара и јако ми се допада.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem, ovakve kombinacije su izuzetno mocne.

Mada ne znam da li samo ja imam takav utisak, ali Rusi kao da su znatno kreativniji od ostatka sveta sto se ovakve muzike tice... verovatno se tripujem... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, и Руси су веома талентована нација за музику, не заборавимо!

Сећате се Пушкина, Мајаковског, Јесењина?

Сви су они било песници који су обитавали уз музичаре, зато је и писање препуно музике а знамо какав углед ипак ови људи уживају.

Руси су, наравно, веома музикална нација, која, надам се, почиње да се враћа на своје позиције у уметности - на врх, разуме се.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takoje, a raski kompozitori...

Inace malo je poznato da su rusi imali nekoliko kompozitora koji su jos u njihovo vreme krljali otprilike kao apokaliptika, zbog toga se nikada nisu proslavili, probacu da nadjem link gde sam to video pa cu podeliti, ako neko zna nesto vise o tome neka javi, mada sada vec spamujemo topik :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја ово доживљавам као обогаћивање а не обогаљивање теме.

Музика није само трешење, нервоза а ни форум само блебетање о тр00 метал бендовима и њиховим фановима.

Све о чему причамо има везе са бендом, и те какве везе, по мени.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, onda super.. ne Rusi stvarno jesu muzikalna nacija, zadnji put kad sam bio zaista sam se zaprepastio sa koliko emocija Rusi zaista dozivljavaju muziku, ukljucujuci i metal, a zaista ne znam dali sam ikada upoznao nekog rusa koji nije znao lepo da zapeva, Ruski kompozitori nikada nisu dobili ugled koji, bar po meni, zasluzuju.. Od slavne cetvorke pa nadalje. Misli naravno da postujem Wagnera i ostale, ali ipak za mene su Ruski kompozitori i pesnici broj jedan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, апсолутно.

У Руској модерној музици (коју бих волео да поближе истражим, правац није важан али све увек, некако крене од метала) се осећа да се пуно ослањају на традицију, њихова музика је раскошна, како и не би била када су векови каљења у питању?

Песници су смишљали музику а музичари поезију, њихове жиле су постале инструменти, напросто, као и код Скандинаваца; код једних и других је музика органски појам, који је потребно осмислити, не журити, не "ломити" мелодије на силу.

Постоји јасна паралела, бар мени, између начина размишљања те две, да кажем нације с тим што је Руска музика ипак топлија, носи већу дозу људскости, једноставно.

Скандинавци су, врло често, и сувише хладни и затворени за осећања па ту трпи и њихова музика.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...