Jump to content

Dimmu Borgir


Natasha!

Recommended Posts

Meni je vala žao što su ta vremena prošla jer su nemerljivo bolju muziku pisali kad su bili napaljeni tinejdž retardi, a primera sličnih je tona - od Ozija koji je najbolje stvari radio kad mu je koka na oči curila, preko Metalike koji su bili najbolji dok se nisu treznili i Mastejna koji je bio najbolji kad je bio drogirani retard koji postavu nije mogao da održi 6 meseci do Treja koji se sekao na dnevnoj bazi (dobro, on je lud i sad) i BM scene. Šta me boli patka što su bendovi sad načitani i inteligentni kad im muzika nije ni prineti albumima iz devedesetih? Preselite me u '94 ako su ovakvi intervjui cena momentalno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg mnogim ljudima ideje znače nešto ipak. Tako lično nikad ne bih rekao da je Borgir ili bilo koji satanistički bend veći od jednog Borknagara, koliko god instrumentalno genijalan bio, ne može da bude ni do kolena albumima tipa Quintessence i Empiricism. Isto tako Primordial npr. razbija redom sve rane satanističke bendove baš zato što je njihova poruka vredna slušanja. E sad što su ovi satanisti 'sazreli' pa pokušavaju da predstave satanizam u svojoj mladosti kao 'bunt', to su čiste gluposti, trebalo bi jednostavno da kažu 'bili smo glupi i to je to', ili da jednostavno ne pričaju o tome, kao Rotting Christ pivopije.gif Muzika je prestala da bude samo instrumentalna dana kada su u nju ubačene reči, pa ako vidiš da su ti tekstovi sranje, onda lepo sviraj bez pevanja.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je muzika, a drugo stav muzičara.

 

O tome i ja pricam.

 

Jbg mnogim ljudima ideje znače nešto ipak. Tako lično nikad ne bih rekao da je Borgir ili bilo koji satanistički bend veći od jednog Borknagara, koliko god instrumentalno genijalan bio, ne može da bude ni do kolena albumima tipa Quintessence i Empiricism. Isto tako Primordial npr. razbija redom sve rane satanističke bendove baš zato što je njihova poruka vredna slušanja. E sad što su ovi satanisti 'sazreli' pa pokušavaju da predstave satanizam u svojoj mladosti kao 'bunt', to su čiste gluposti, trebalo bi jednostavno da kažu 'bili smo glupi i to je to', ili da jednostavno ne pričaju o tome, kao Rotting Christ pivopije.gif Muzika je prestala da bude samo instrumentalna dana kada su u nju ubačene reči, pa ako vidiš da su ti tekstovi sranje, onda lepo sviraj bez pevanja.

 

Dzaba ideje, poruke, lepi tekstovi... sve, ako muzika nije dobra, bendove vrednujem iskljucivo i samo po muzici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prvo po muzici, pa po rečima koje provlače kroz istu. Dobar deo svega ostalog može da se toleriše, nije me briga da li je muzičar kriminalac, nacistički retard, niti me zanima njegovo seksualno opredeljenje (sve dok ne počne tim temama da se bavi u muzici).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukusi su različiti, ili u ovom slučaju sistemi vrednosti se razlikuju od čoveka do čoveka pivopije.gif Evo primer još jedan - više mi 'vredi' pesma Heaven Shall Burn - Combat, sa sve odličnim spotom, (mada je HSB delom core bend a metalcore bendovi mi instrumentalno uopšte ne odgovaraju) od bilo koje pesme koju je Dimmu napravio, a npr. prva dva Dimmu Borgir albuma su onako po mom ukusu što se muzike tiče. Jer jbt pesme HSB za cilj imaju isticanje realnih sranja koje se u svetu dešavaju i potrebu da se te stvari promene. HSB su relativno poznat bend pa, ko zna, možda njihova muzika promeni stavove nekih ljudi na nešto pozitivnije, dok pesme DB neće promeniti ništa sem stanja na računima članova benda. Toliko od mene i značaju tekstova icon_cool.gif

 

Zajebana je današnja muzika. Realno procena instrumentalnog dela je krajnje subjektivna stvar, nema nekog objektivnog načina za procenjivanje kvaliteta, nešto što je prosto može biti genijalno nekome (kao npr. meni Triptykon) dok nešto što zvuči do jaja komplikovano može pojedincu da bude teško sranje. Nekako su mi tekstovi manje podložni tom nedostatku objektivnosti, pa, za razliku od instrumentale, oko koje se ljudi neprestano svađaju jer su različitih ukusa, zna biti konstruktivnih razgovora na temu tekstova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nekako i ja - tekstove uzmem da čitam jedino ako me muzika baš raspameti, inače se fokusiram samo na zvuk. I jedino sam netolerantan prema hrišćanskom black metalu, sve ostalo može. :haha::rockdevil:

Углавном сви размишљају овако, мало је нас којима су текстови битни скоро колико и музика. Лично, кад ми нека песма уђе у уши, пожелим да знам и текст напамет. Ако се разочарам у речи, више ми ни песма није сјајна.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Углавном сви размишљају овако, мало је нас којима су текстови битни скоро колико и музика. Лично, кад ми нека песма уђе у уши, пожелим да знам и текст напамет. Ако се разочарам у речи, више ми ни песма није сјајна.

 

icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Symphonic black metal band DIMMU BORGIR will be performing one very exclusive show with a special, never-to-be-repeated set list with 53 members of KORK (the Norwegian Radio Orchestra http://www.nrk.no/informasjon/organisasjonen/kringkastingsorkestret/3430654.html) and 30 members of the Schola Cantorum Choir ( http://www.scholacantorum.no/ ), who were musical guests on the Billboard-charting ninth studio album, ABRAHADABRA. For fans of DIMMU’s Wagnerian-inspired majesty, Saturday, May 28, 2011 at the Oslo Spektrum in Norway promises to be a momentous once-in-a-lifetime experience, as this is the band’s only confirmed worldwide appearance throughout the summer.

 

DIMMU BORGIR guitarist Silenoz states, “It is with great pride and a sense of fulfillment that we can finally announce this event as yet another ambition becomes reality!” Vocalist Shagrath adds: “Some people want it to happen, some wish it would happen. DIMMU BORGIR makes it happen. The circle will now be complete.”

 

Tickets go on sale on Monday, February 21st for 570 Norwegian kroner at http://www.billettservice.no/index.php. Only 150 V.I.P. tickets (1,500 Norwegian kroner each) will be available, which will include a Meet & Greet with the band one hour before doors, free tapas & beer, and a view of the entire performance from a special riser. Doors are at 6:30 p.m. (18:30). Showtime is 8 p.m. (20:00).

 

185836_10150139749156042_271847211041_7864875_2129444_n.jpg

 

Spominjao je Silenoz ranije da bi mogao da padne DVD oko ovoga, bilo bi kul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...