Jump to content

Internet browseri


imaginos

Recommended Posts

nema tu sta da se skonta......nego jednostavno je najbolji.......

probao sam i operu ali nije ni do kolena mozili.........

 

ok, razumem da vise volis ff, to je super, ali argumentacija ti nije potpuna.

 

na primer, ovi sto reklamiraju prasak za ves se bar portude da kazu:

"nas cilit domestos ultra beng sa mirisom sumskog krastavca pere 50% bolje od ostalih praskova za ves (proizvoljna konstatacija koju je ipak moguce proveriti ;-)) i 25% je jeftiniji od drugih praskova na trizistu (opet, lako cemo proveriti), a moj muz kaze da su mu gace prijatnije za nosenje i mekse od kad koristim ovaj prasak (opet, neka "argumentacija").

 

za razliku od navedene reklame ti nisi nave ZASTO je ff bolji, a to je poenta ove teme: da svako navede neki RAZLOG.

a zasto je pozeljno da navedes razloge? zato sto se tako "siri znanje" - jer se moze desiti da ti kazes nesto o ffoxu sto ja nisam znao, i da kroz ovu temu mozemo da saznamo nesto. jel to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, razumem da vise volis ff, to je super, ali argumentacija ti nije potpuna.

 

na primer, ovi sto reklamiraju prasak za ves se bar portude da kazu:

"nas cilit domestos ultra beng sa mirisom sumskog krastavca pere 50% bolje od ostalih praskova za ves (proizvoljna konstatacija koju je ipak moguce proveriti ;-)) i 25% je jeftiniji od drugih praskova na trizistu (opet, lako cemo proveriti), a moj muz kaze da su mu gace prijatnije za nosenje i mekse od kad koristim ovaj prasak (opet, neka "argumentacija").

 

za razliku od navedene reklame ti nisi nave ZASTO je ff bolji, a to je poenta ove teme: da svako navede neki RAZLOG.

a zasto je pozeljno da navedes razloge? zato sto se tako "siri znanje" - jer se moze desiti da ti kazes nesto o ffoxu sto ja nisam znao, i da kroz ovu temu mozemo da saznamo nesto. jel to ok?

 

Firefox je mnogo prakticniji od Opere i ima bolje resene tabove. Uz to lakse je naci opcije. Opera nema sanse da zapamti username i sifru na nekom forumu iako namestim da ih zapamti. Onda, Opera nema ekstenzija, recimo ekstenziju torrentools toolbar koja rastura ili recimo flashgot pa da se mogu sve slike sa sajta povuci sa download manager-om (flashgot all opcija).

 

ti je dovoljan razlog da je Mozilla bolja??????

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, posto si sve omasio :) :) :)

 

edit: ne kazem da oper ista od ovoga ima bolje, nego da iam sve ove opcije, a da su tabovi potpuno isti u oba browsera (bar mogu da budu ;) )... i sta je bolji tab?

Edited by Enthymeme

Share this post


Link to post
Share on other sites

browser treba da radi upravo to - da browsuje. zato koristim firefox bez dodatnih extenzija, plug-inova i ostalih wanna-be-better-than-your-os dodataka. ironicno je da ff danas predstavlja ono sto je predstavljala opera kada se pojavila - osvezavajuce brz i jednostavan browser koji radi svoj posao i . (tačka prim. aut.)

 

:razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne bas. ;)

opera 9.5 "Kestrel" (i dalje u beta verziji, btw) je brza i od safarija i od ffoxa, akording tu dis test: http://nontroppo.org/timer/kestrel_tests/ (obratite paznju na test gde dinamicki generise 59,000 DIVova da bi video kako se koji browser nosi sa takvim opterecenjem. ;)

 

 

jos jedan zanimljiv pogled na operu 9.5 iz drugog clanka. da izvadim citat a propo brzine. ;)

 

http://arstechnica.com/news.ars/post/20070...-9-5-alpha.html

Opera claims that the latest version is faster than ever before, and our experience bears this out. When running various JavaScript speed tests, Opera 9.5 scored slightly higher (281ms) than the previous released version, 9.23 (546ms). And Opera 9.x, let it be known, smacks silly the likes of Firefox and Internet Explorer, which tend to have results in the 900-1500ms range on this test machine (a 1.8 GHz Core 2 Duo with 2GB RAM). Opera was 50 percent faster on average than Firefox, and 100 percent faster than IE7 on Windows Vista, for instance. (In all versions, the speed of the test depends on how many tabs are open, so your results may vary. In our experience, Opera always came out on top.)

 

 

--------------------------------------------

 

Firefox je mnogo prakticniji od Opere i ima bolje resene tabove.

? kako ima bolje resene tabove? u cemu je tacno razlika?

 

prakticniji? jel moze neki primer?

evo, ja cu ti dati suprotan primer u kome je opera prakticnija od ffoxa (sto ne znaci da je u opstem slucaju prakticnija svakom coveku, ali ipak dajem jedan primer): imam otvoreno oko 10 tabova, i mogu da skrolujem kroz njih tako sto pritiskam "1" i "2" tastere. kod ffoxa je to "Ctrl-tab" i "crtl-shift-tab". meni je mnogo prakticnije i brze da pritiskam 1 i 2 da bih menjao tabove nego ove sulude kombinacije za koje treba da "lomim prste" da pritisnem. takodje, zatvaram tab tasterom "`", a u ffox-u je to ctrl-w, sto je opet neprakticnije. to bi bio jedan primer.. tvoj red. ;)

 

Uz to lakse je naci opcije.

kako kome. ja na primer operu koristim vec godinama i znam napamet 90% opcija, te mi treba par sekundi na nadjem bilo sta. u ffoxu se mnogo teze snalazim (jer ga manje korstim) i meni je, na primer, manje praktican. sta sad?

 

Opera nema sanse da zapamti username i sifru na nekom forumu iako namestim da ih zapamti.

meni opera pamti SVE sifre i juzere i NIKAD se nije desilo da nesto ne moze da zapamti.

 

Onda, Opera nema ekstenzija, recimo ekstenziju torrentools toolbar koja rastura ili recimo flashgot pa da se mogu sve slike sa sajta povuci sa download manager-om (flashgot all opcija).

postoje resenja i za to u operi. ne korisim dl managere, ali moze da se integrishe flasget (ili kako se vec zove) u operu.

pored toga, operi nije potrebna torrent ekstenzija jer u sebi ima ugradjen torrent klijent koji odmah downlaoduje torrente... ;)

 

ti je dovoljan razlog da je Mozilla bolja??????

nije ovo politicka kampanja "ffox je zakon" i "svim srcem za operu" - nego razmena misljenja, iskustava i FAZONA/TRIKOVA za browsere - to je ono najzanimljivije na temi (bar za mene). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne bas. ;)

opera 9.5 "Kestrel" (i dalje u beta verziji, btw) je brza i od safarija i od ffoxa, akording tu dis test:

 

u tom slucaju, uzmi Safari 4.0 internal Alpha build ili IE8 Beta u obzir (sarkazam). Inace, niko ne spori da je Opera indeed brza. Problem je sto je slabo podrzana generalno. Inace, priznaces da je test kojim se kreiraju 50,000 DIV-ova u petlji prilicno tupav i nema apsolutno nikakvu podlogu u realnosti. Kada bude postojao neki web sajt kojem je takva funkcionalnost neophodna budi siguran da ce svi proizvodjaci braUzera optimizirati interni kod.

 

Priznajem, mi u firmi slabo koristimo Operu za testiranje/razvoj, klijenti ne traze da je podrzavamo. Traze da podrzavamo sve verzije Safari-ja, Netscape-a, FF i IE u svim rezolucijama, od postanka do danas. U firmi gde ja obitavam ovih dana, i ne znam da li imaju neku bateriju ovak'ih-onak'ih testova, mi testiramo nase 'zive' aplikacije u smislu performansi, sa kojekak'im alatima na gore navedenim platformama. Od svih ovih navedenih verzija (ali ne i te Opere, pogotovu poslednje v9.50) Safari 3 je daleko najbrzi u smislu renderovanja HTML-a, brzine kojom izvrsava GET i POST metode, brzine kojom snima i rekreira interno stanje stranica izmedju ponovnog ucitavanja (viewstate jel'da), i brzine kojom izvrsava veoma kompleksne javascript instrukcije, ukljucujuci AJAX i function callbacks. Jedna od web aplikacija na kojoj imam priliku i cast da radim, ima sad vec preko 300,000 linija koda od kojih su nekih 25% javascript state-of the-art marifetluci. Na Safariju ubiva. U-b-i-v-a. Moguce da bi i u toj novoj Operi no to jos ne znam. Testiracu jednog dana u blizoj buducnosti nadam se. Stavise, davno sam hteo ali moram da dopisem modul koji konfigurise aplikaciju za svaki browser ponaosob, posle detekcije. A niko nece da me za to plati :rolleyes:. A ja ne volim da se cimam dok ne vidim zeleno :da:.

 

 

When running various JavaScript speed tests, Opera 9.5 scored slightly higher (281ms) than the previous released version, 9.23 (546ms).

 

'slightly higher'. Otkad je duplo brze 'slightly higher' :) ?

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

FF je bolji :)

Vidim korisnici Opere dosta cesto potenciraju da u Operi dobijes i mail klijent,torrent klijent,dm manager i sl

Sto meni licno ne treba ni pet para u zivotu jer su specijalizovani programi u najmanju ruku 5x bolji-za mail koristim Thunderbird,za dm FDM(win) ili Kget(linux),a za torrent recimo uTorrent i mirna Backa

Uostalom ako neko zeli "all in one" browser sa ukusom lisice ima Sea Monkey koji je ustvari bivsi Mozilla Suite(ima kalendar,irc,mail klijent,html composer i jos neke stvarcice)

I ja bi morao da se slozim sa covekom-default interfejs od FF je sjajan-jednostavan i pregledan(ja skinove ne koristim),sve je sto meni treba dok mi interfejs kod Opere lici na najobicniji nabacani fenseraj koji sljasti unaokolo

Inace ja se nadam da su u Operi konacno sredili to da mozes normalno da snimis najobicniju html stranicu(a ne ona glupost save as text,save with images umesto da samo lepo pise save page as kao u svakom normalnom browser-u :) ) i da ti ne razbacuje onako sadrzaj stranice na sve strane u folderu u kojem hoces da snimis :rolleyes:

A na stranu to sto Opera nema gomilu ekstenzija i sto za razliku od FF ima(dosta :) )losiju RSS feed podrsku i manipulaciju bookmarkovima

Istina Opera otvara stranice za 2 sekunde brze-big deal :razz:

Pride jos smesnije mi je sto si do vrlo skora za njihov browser morao da platis da bi ukonio on reklamu pa kada je sa FF djavo odneo salu ajde da mi sklonimo taj add i da nas browser ucinimo(jeee..)potpuno besplatnim :)

Smejurija-jbt cak je i IE besplatan za koriscenje :lol:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah da-divni Flashgot

Mnogo dobra stvarcica-samo uzmes Flashgot All i svi linkovi sa sajta se prosledjuju u download manager-vrlo korisna stvar kada se skida sa nekog mirrora rucno npr ;)

Inace ja ne koristim nesto preterano ekstenzija:

 

Flashgot

PDF download(sjajna stvar)

Colorful Tabs

Gmail Manager

AdBlock

Febe(odlicna stvarica sa bekap svih(ali svih)user podesavanja)

 

Ekstenzije Server Spy i Show IP sam stavio vec zezanja radi :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...