Jump to content

Internet browseri


imaginos

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mislim da je mozilla davno prešišala operu,tj da je opera izgubila u toj trci.Ima poneke bagove,to stoji,ali sami veliki broj ekstenzija (što opera nema) joj je najveća prednost.

Činjenica je da su ekipa iz FF pokrali ideju iz Opere sa tabovima,ali su je i svojski razradili.

Opera se godinama probijala,ali nikako da se pokaže kao dobra (postoje tekstovi u SK iz 98 o Operi,mada su ljudi i par godina kasnije koristili explorer jer nisu ni čuli za nju).

I kasnije se FF jako brzo probio...I ostalo je istorija.

Koristim operu da uđem u mail,za ostalo FF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kad odem na fajl, RS mi kaze ovo :evotigana: ... :mrgreen:

 

Koristim Internet Explorer - vis' sta ti je navika, ko Viceroy Light 100's i nijedne druge cigarete.

 

 

E to ti je losa navika, i jedno i drugo :mrgreen:

 

 

 

 

Posto kuci imam IE6 koji koristim za testiranje, nekidan sam radio na jednom drugom compu gde je instaliran samo IE7.

Posto me mrzelo da instaliram FF, ajd reko ionako mi je bitan Explorer, nema potrebe da koristim ista drugo.

 

Brate, bangavog browsera. Meni kod FF izrazito ide na kurac kad zaglavi ceo browser na par sekundi dok otvara novu stranicu ili cak prazan tab, ali ja doduse imam tonu ekstenzija.

Iznenadilo me je da se IE ponasa identicno, a on nema te brljive ekstenzije.

 

Manipulisanje tabovima je krajnje neintuitivno, koriscenje browsera samo s tastaturom je nocna mora... Ono na sta sam navikao u FF i Operi je da kad kliknes na addressbar, on ti selektuje sav tekst, i mozes odma' da kucas. A u IE kad otvoris prazan tab, on napise About:blank (kao da ne vidim da je prazna!), i jos ga ne selektuje, tako da sam 1000 puta se zajebao i ukucao adresu tipa About:blankhttp://localhost :mad::udri:

 

A pride ne prihvata 'localhost' (tretira ga kao search keyword), nego morate da kucate http://localhost sto je major pain in the ass...

 

Vrh cele price je da kod pola strana uopste ne radi view source?!?

 

Na kraju sam samo zbog toga morao da instaliram FF :(

 

 

 

Naravno, meni kao developeru koji silom prilika mora da se jebava sa dizajnom, je drago sto ljudi prelaze makar na IE7, samo da napuste IE6.

 

Vidim da je prosecna zastupljenost IE6 kod pucanstva opala ispod 50%, i nadam se da ce uvodjenjem XP SP3 u roku od godinu dana biti potisnut na ispod 20%, kad vec moze da se kaze u vecini slucajeva "zajebi IE6 kompatibinlost"...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu ni preko FF ni Opere da otvorim jednu stranicu. Kaže sledeće:

 

The browser you're using is not allowing you to sign in to Excite.

 

Right now, your browser's settings are configured to disable cookies and/or javascript (ovo nije istina, jer je enabled). In order to access your account, you must change your browser's settings to accept both cookies AND javascript. (opet sam ovo uradila, refreshovala, i o5 i o5 neće :()

 

NOTE: You will also receive this error if you computer system time is off by more than a few hours, or is set to an incorrect day or year. To check your system time on your computer, please double-click the date and time in the bottom right of your screen, and confirm it is set correctly.

 

How do I change my browser settings?

This depends on the browser you're using. If you are getting a message asking if you want to accept cookies, choose Yes. Otherwise, we recommend that you click the "Help" button at the top of your browser in order to learn how to properly accept cookies and javascript. (You'll most likely be able to enable these settings by locating the Security and/or Privacy tabs found within "Internet Options" in your browser's "Tools" pull-down window.)

 

Tip: If you are using the same browser that came installed on your computer when you bought it - and if you've owned your computer for a couple of years - we recommend that you download the latest version. Internet Explorer users, click here. Netscape users, click here.

 

 

Sve sam provjerila, sve je okej, svaku drugu stranicu otvara osim ove. :(

Plz, help!

 

E da, preko IE isto neće.

 

U pitanju je http://excite.com/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Činjenica je da su ekipa iz FF pokrali ideju iz Opere sa tabovima,ali su je i svojski razradili.

 

Zapravo nisu ukrali nista ;)

Matori Netscape na cijem se kodu zasniva Mozilla engine(sada se zove Gecko)je bio jedan od prvih browsera koji je imao tabbed browsing :da:

To je bilo vec negde 95/96 godine-eto trebalo je da docekamo 2007 godinu i da IE u svojoj 7-moj inkarnaciji dobije tabove-to mora da je onaj MS rezon-ma sta ce to korisnicima,ubacicemo mi to kada bude bilo potrebno :)

 

@Kokopeli

 

Daj link za stranicu ako nije tajna-cisto da vidimo da li je do stranice ili do browsera ili cega vec :rolleyes:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrh cele price je da kod pola strana uopste ne radi view source?!?

 

View Source Not Working in Internet Explorer (All Windows) Popular

 

When you attempt to view the source HTML of a web page in Internet Explorer it may not be displayed for several reasons. This article describes some of the common causes of this problem.

 

There are a number of reasons that the Internet Explorer View Source feature may not function correctly, below is a list of the most common causes.

 

Temporary Files Full

When the Internet Explorer disk cache becomes full it may stop the View Source function from working. To resolve, open Internet Explorer and click "Tools" > "Internet Options" > "Delete Files".

 

 

Cookie Folder Location

This issue can also occur if your Cookies folder is located on an NTFS partition and you do not have at least Change permissions for the Cookies folder. To resolve, make sure your account has sufficient permissions on the Cookies folder.

 

 

Missing Notepad.exe

The View Source function uses Notepad to display the HTML, if "notepad.exe" is missing from the Windows directory then it will not work. To resolve, ensure a copy of Notepad.exe is in the Windows directory.

 

 

Incomplete Page Download

If you press the ESC key before the page has completed loading then the "View Source" menu item may not be displayed.

 

 

View Source Restriction

The View Source function may have been restricted by your Administrator. To resolve, see the "NoViewSource" registry value in Internet Explorer Restrictions.

 

 

Invalid Temporary Directory

You may also receive this error if the path specified for the TMP environment variable is invalid. To resolve, make sure that the TEMP directory is a valid directory and that there is sufficient space on the drive.

 

 

Invalid View Source Program

If you have specified an alternate program to view the source code (see Use an Alternate Source Viewer with Internet Explorer). To resolve, make sure that the alternate viewer is valid and operational.

 

 

Right-click disabled by Web Page

Some web pages may implement a restriction to stop visitors from right-clicking on the web page. The source may still be viewed by clicking the main "View" menu, then "Source".

 

 

 

Inace, kapiram tvoj bol. Ovi moji poceli neki projekat pre 4 godine i sad se to privodi kraju, Beta jel' te. Krajnje komplikovana aplikacija od nekih 300,000 linija koda, 75% ASP.NET/C# i 25% JavaScript. Veelika vecina sadrzaja se dinamicki kreira, po korisnickom zahtevu, znaci oko 5% sadrzaja sto HTML sto JavaScript su 'rucno' kodirani, a sve ostalo se generise na serveru i 'emituje' ka klijentu. Ne mos' drugima recima da vidis bilo koju stranicu u design mode-u jer ne postoje, postoje samo placeholderi u vidu template-a. Znaci ne znas kako ce da se renderuje dok ne pritisnes 'Run'. I sad, tako generisan on the fly HTML treba da radi identicno u FF na OSX/Win/Linux pocev od v1.0.4 i navise, Safari OSX/Win od v1.5 navise i IE/Win od v6.0 navise na svim rezolucijama od 800x600 do 2050x1850 or somethin'. Nightmare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pre 4-5 godina koristim uglavnom FireFox. Pored njega, uvek imam instaliranu Operu i (što se podrazumeva) IE.

 

Često turim radi probe Flock, Saffari ili tako nešto, ali to uglavnom samo experimenta radi. Uglavnom volim da imam što više browsera jer se bavim web dizajnom, tako da mi je bitno kako stranice koje radim izgledaju u različitim browserima.

 

Ono što je zajedničko za sve browsere je da:

 

- svi baguju

- svi drugačije tumače kod

- svi imaju svoje gluposti

 

Sad, bolje od njih nemamo, tako da je besmisleno jaukati oko toga :)

 

Moj favorit je FF, definitivno, a moram reći da mi se i novi IE7 prilično dopao u nekim stvarima. Kod Opere mi je super fora sa "speed dial" (dodouše u početku je jako zanimljivo, onda počne da smara)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kokopeli

 

Daj link za stranicu ako nije tajna-cisto da vidimo da li je do stranice ili do browsera ili cega vec :rolleyes:

 

Odeš na http://excite.com/ i u desnom gornjem uglu klikni na "Email". Ako ti otvori normalno, onda je nešto do mog kompa. Meni izbaci ovaj link: http://www1.excite.com/security/0,17167,,00.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm-radi i meni,FF

Da li imas instalirane flash i Javu-u?

 

http://www.java.com/en/download/manual.jsp#win

 

http://www.adobe.com/shockwave/download/do...=ShockwaveFlash

 

Skini lepo najnovije verzije,nece te boleti glava svakako-mozda nemas instalirane a koliko vidim sajt zahteva i flash i javu

 

Pre nego sto probas to,probaj da iskljucis firewall pa probaj bez njega :da:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hah, thanx, nije mi palo na pamet da googlam za tim...

 

View Source Not Working in Internet Explorer (All Windows) Popular

 

...

 

View Source Restriction

The View Source function may have been restricted by your Administrator. To resolve, see the "NoViewSource" registry value in Internet Explorer Restrictions.

 

 

Invalid Temporary Directory

You may also receive this error if the path specified for the TMP environment variable is invalid. To resolve, make sure that the TEMP directory is a valid directory and that there is sufficient space on the drive.

 

Moguce da je nesto od ova 2. Rec je o laptopu sa svezom instalacijom windowsa, i verovatno default podesavanjima, al' nisam proverio da li je admin nalog.

Dobro da znam za ubuduce sta da vijam, posto na ovoj masini verovatno vise necu morati da radim :)

 

Inace, kapiram tvoj bol. Ovi moji poceli neki projekat pre 4 godine i sad se to privodi kraju, Beta jel' te. Krajnje komplikovana aplikacija od nekih 300,000 linija koda, 75% ASP.NET/C# i 25% JavaScript. Veelika vecina sadrzaja se dinamicki kreira, po korisnickom zahtevu, znaci oko 5% sadrzaja sto HTML sto JavaScript su 'rucno' kodirani, a sve ostalo se generise na serveru i 'emituje' ka klijentu. Ne mos' drugima recima da vidis bilo koju stranicu u design mode-u jer ne postoje, postoje samo placeholderi u vidu template-a. Znaci ne znas kako ce da se renderuje dok ne pritisnes 'Run'. I sad, tako generisan on the fly HTML treba da radi identicno u FF na OSX/Win/Linux pocev od v1.0.4 i navise, Safari OSX/Win od v1.5 navise i IE/Win od v6.0 navise na svim rezolucijama od 800x600 do 2050x1850 or somethin'. Nightmare.

 

Hah, upravo. A pri tom dizajner radi dizajn, a 99% dizajnera radi sve vizuelno, iz DW-a. I onda ja moram da ih ucim da koriste 'split view' i 'source view', a ne da brljace po wysiwyg modu :mrgreen:

Kad bi svi dizajneri naucili bar osnove programerskog zanata, posao bi bio mnogo laksi.

Ovako ja moram u glavi da vizualizujem stranicu - sto mani nije tesko, ali dizajnerima ocito jeste strano da povezu vizuelni izgleda i prezentaciju u kodu, i tu nastaje problem.

I kad se doda jos cela prica sa standardima/browserima....

 

Uostalom ovo je lepa ilustracija problema:

 

camembert.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo nisu ukrali nista ;)

Matori Netscape na cijem se kodu zasniva Mozilla engine(sada se zove Gecko)je bio jedan od prvih browsera koji je imao tabbed browsing :da:

To je bilo vec negde 95/96 godine-eto trebalo je da docekamo 2007 godinu i da IE u svojoj 7-moj inkarnaciji dobije tabove-to mora da je onaj MS rezon-ma sta ce to korisnicima,ubacicemo mi to kada bude bilo potrebno :)

 

Okej,mislim da se slažemo,vrlo moguće je da je netscape drugi browser koji je imao tabove jer opera postoji od 95,a ja sam negde 98 surfovao sa Netscape,nije imala nikakve tabove.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...