Jump to content

Internet browseri


imaginos

Recommended Posts

Pazite kad kazemo Linux mislimo na Linux kernel, dakle kernel ne moze biti tezak za koriscenje ;) Ovakav kernel je po meni savrseniji od M$-ovog Wina (tj. WinNT kernela jelte) upravo zato sto imamo uvid u kod (mada se i komercijala verovatno vrti negde po netu :D). Milion glava bolje razmislje od dve i u tome je sustina open source uspeha.

 

GNU/Linux kao OS, polako napreduje ima dosta user-friendly distroa. Relativno skoro je zaziveo domaci Atomix Linux projekat (ja ga nisam koristio ali cuo sam da je izuzetno uf), zatim tu je Mepis - u njegov uf interfejs sam se i sam uverio , an OS for the 21st Century ...

 

@ maria

najpre rispekt ;)

dalje, mozes instalirati i win i gnu/linux (ili neki drugi open source os npr. BSD - OS od koga je i Microsoft ekipa (prljavo) krala ideje), to ti se naziva dual boot. Dakle, imas oba operativna sistema. Ja od kad znam za Linux ipak imam oba os-a radi nekog win softvera. Preporucujem ti da instaliras MEPIS. Kada ga budes lepo instalirala na pocetku ce ti se pojaviti boot loader gde ces moci da biras koji os da pokrenes (pogledaj screenshot).

 

Ja se stvarno izvinjavam na offtopicu (mada uzmite u obzir da mi nije ceo post ot vec samo jedan deo) ida je ovo bio vazan info za sve koje zanima open source softver ;)

Edited by Un1v4C

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se nesto ne da da probam taj linux... nudili mi neki ortaci vise puta, ali me mrzi da se sa tim bakcem samo tako...

 

nego jel ima neko ko se bas do jaja razume u FF, posto se meni nesto strasno cudno desilo sa njom, a pojma nemam o cemu se radi?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Nazzgul:

Zato sto i keva koristi ovaj komp i ne bi mogla ponovo da je ucim kako da koristi neki drugi operativni sistem. Ali kad budem imala samo svoj komp, definitivno nista microsoftovo.

Microsoft je samo "nasminkan" i praktican za upotrebu ljudima koji ne znaju bas mnogo o elektronici...

 

 

Linux jeste mnogo bolji OS od Windows-a, ali i Windows ima svojih prednosti kao sto je Friendly Look i Plug And Play. Sminka? Zasto bih nazvao nesto sminkom, sto ti omogucava mnogo laksi rad sa racunarom..

 

Winows Feat Linux je za sad najbolja kombinacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ovu temu otvorio u nadi da cemo razmenjivati neke informacije tipa "e, u ovom broseru mozes ovako i ovako da uradis to i to", i slicno, a ne zbog price na relaciji win/linux.

 

 

dr NIK@

- a da reinstaliras ff? (ne zaboravi da sacuvas bookmarkse).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firefox... Opera mi je preterano kičasta i davno sam se navikao na FF. Mislim, više ne mogu da zamislim browser bez iFox Graphite (makar probajte) teme a i preterano sam se navikao na Mozzillin interface (koristim i Thunderbird). Takođe dosta volim efekat koji stvaraju add-oni poput Adblock Plus-a i Fasterfox-a.

 

Dakle, moj favorit ostaje Mozzilla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za operu, mada me jebe sto se encode cesto sam podesi na cirilic.

Kada idem na madjarske sajtove i neke teme na metal archives mora stalno da podesavam, sa IE6 to nije bio slucaj.

A tako mi i treba kada sam skida sa servera YU ETF.

I pored ovog ipak Opera rulez!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Help!!

 

kod keve na poslu ima Firefoks i imaju kablovski net (kompovi ukljuceni 24h i sve vreme na netu) a imaju i dial up konekciju koju koriste ponekad (retko). Fora je sto kad ukljucim FF iskoci mi da se nakacim na dial up iako je na netu (kablovskom) komp. naravno kliknem na Cancel i onda FF odreaguje ko da sam mu rekla da hocu da radim offline. Kako da ga nateram da ukapira da je na netu?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pretpostavljam da su u firmi kompjuteri umrezeni medjusobno, pa zajedno idu na net preko jednog uplinka. ako je tako, onda pokusaj sa:

 

Tools->Options->General->Connection settings->Auto detect proxy settings for this network

 

ako to ne proradi onda tu imas i rucno da upises IP i port za proksi...

 

 

 

p.s.

ovo je sve pod uslovom da su racunari umrezeni i dele konekciju, a ako svaki racunar ima svoj kablovski (sto je malo verovatno), onda je druga prica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Double Fire: E, da, to je mnoog ubagovano. Keva ima svoj account na mom kompu, i kad ona otvori FF pojavi joj se to da treba da se konektuje, a iz mog accoutna sve radi normalno.

 

Trenutno koristim Operu, i ponovo tvrdim da je FF bolji. Ne svidja mi se kako je uradjena Opera, mada su po funkcijama dosta slicni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pretpostavljam da su u firmi kompjuteri umrezeni medjusobno, pa zajedno idu na net preko jednog uplinka. ako je tako, onda pokusaj sa:

 

Tools->Options->General->Connection settings->Auto detect proxy settings for this network

 

ako to ne proradi onda tu imas i rucno da upises IP i port za proksi...

p.s.

ovo je sve pod uslovom da su racunari umrezeni i dele konekciju, a ako svaki racunar ima svoj kablovski (sto je malo verovatno), onda je druga prica...

Jesu umrezeni ali samo taj jedan komp moze na net :da:

Anyway pokusacu nesto :)

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu umrezeni ali samo taj jedan komp moze na net :da:

Anyway pokusacu nesto :)

Hvala

molim. :)

 

ako samo taj komp moze na net, i ni jedan drugi iz mreze, onda postoji velika verovatnoca da na njemu nije podeseno deljenje konekcije. u tom slucaju dzaba sva ona podesavanje firefoxa na ostalim kompovima, kad ovaj glavni ne deli konekciju. elem, to moze da se sredi. ukratko: ides na tu konekciju desnim dugmetom i negde u properisima trazs "enable internet connection sharing for this connection", i to bi trebalo da radi. imas nesto detaljnije ovde: http://support.microsoft.com/kb/306126

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naterala sam sebe da koristim Operu par dana. Dunno. Vise mi odgovara Firefox, nekako je prirodniji, a ono je skroz hi-techovano :). Salim se, ali mi je normalnije da gledam u donji desni ugao da vidim koliko mi se ucitala stranica, nego gore u padajucu listu... I tako. A u principu su skoro isti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto 99 % ljudi ne koristi a sto je totalno kul jeste mouse gestures na operi ... dakle namestis na odredjeni pokret mishem neku komandu .

 

Recimo ja sam stavio desni klik na link i samo povuches na dole i otvara background page to je ono ako te mrzi da drzis levom rukom ctrl i shift i klikces ... bukvalno u mili sekundi otvaraju se stranice u pozadini ... jako kul ^^.

 

Fora je sto ti sa firefoxom moras da skines 100000000000000 addonova da bi se uopste priblizio onome sto nudi opera cim je instaliras + sto je to sve kod opere lepo upakovano na startu i optimizovano .

 

Opera je bolja ... u svakom pogledu .

Edited by StormScion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo ja sam stavio desni klik na link i samo povuches na dole i otvara background page to je ono ako te mrzi da drzis levom rukom ctrl i shift i klikces ... bukvalno u mili sekundi otvaraju se stranice u pozadini ... jako kul ^^.

jesi li probao srednji klik (tockicem) na link? to isto otvara u backgroundu...

 

Opera je bolja ... u svakom pogledu .

tehnicki da, ali im je tim za marketing i menadzment u tom pogledu povukao neke poteze od kojih ce se opera tesko oporaviti. :( odlicni programeri - los marketing i menadzment, i to je to, bednih nekoliko procenata korisnika. :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto 99 % ljudi ne koristi a sto je totalno kul jeste mouse gestures na operi ... dakle namestis na odredjeni pokret mishem neku komandu .

 

Recimo ja sam stavio desni klik na link i samo povuches na dole i otvara background page to je ono ako te mrzi da drzis levom rukom ctrl i shift i klikces ... bukvalno u mili sekundi otvaraju se stranice u pozadini ... jako kul ^^.

 

Fora je sto ti sa firefoxom moras da skines 100000000000000 addonova da bi se uopste priblizio onome sto nudi opera cim je instaliras + sto je to sve kod opere lepo upakovano na startu i optimizovano .

 

Opera je bolja ... u svakom pogledu .

 

To je jedan od noviteta koje sam koristio čim se pojavio... I jedna od stvari koje su mi prelaskom na FF najviše nedostajale. One 2 extenzije za FF za mouse gestures su sranje u odnosu na Operinu podršku... Po pitanju brzine i preciznosti prepoznavanja gestova.

 

Ja sam prešao na FF zbog nekih bugova u Operi koji su me nervirali, i zbog tih prokletih extenzija koje FF ima a koje život znače. Na žalost, FF je i dalje usporen, bagovit, i leakuje memoriju samo tako, upravo zahvaljujući nekim od extenzija, čiji sam broj morao da svedem samo na neophodne, što je trenutno samo 7 komada, a nekad je bilo preko 40. Opera je i dalje vrh elegancije, brzine i inovacije, samo da su dodali podršku za addonove poput FF-a, umesto onih nikom potrebnih widgeta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...